Skocz do zawartości

TVR


mariuszdybala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niepotrzebnie się tak denerwujecie.Przykładowo wszystkie "odcinki" programu jaka to melodia na kanale tvp1 hd nigdy nie były w hd.Kanał TVR nadaje pierwszy dzień z tego transpondera i pewnie jakość obrazu poprawi się.

Nawet na niemieckich kanałach hd nie wszystkie programy są w hd

Link do zdjęcia.

http://s3.ifotos.pl/img/3satJPG_rwshanx.JPG

Kanał 3 sat hd.Na pewno nie jest to jakość hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z TVR nie spędza wiele czasu na tym forum więc nie można oczekiwać szybkich odpowiedzi. Ale zapewne się pojawi i pewnie odpowie, więc nie ma co się unosić :)

Dziękuję STARS.TV :)

Faktycznie nie jest to forum, na którym często przesiaduję.

ale co powiesz na to, że kolega z TVR był na tym koncie zalogowany 14 minut temu?

No tak, zaczyna się rozliczanie z czasu... ;-)

Odpisywałem kolego na PW jednego z użytkowników forum, który zadał rozsądne pytanie.

 

Odpowiadając teraz na Wasze zarzuty, komentarze i sugestie:

1. TVR i TVR HD - to nie są dwa kanały tylko jeden. Faktycznie, jakość w tej chwili nie jest najwyższa, ale jest to sytuacja przejściowa. Uruchamiamy przekaz "po kawałku". Mogliśmy zostać kodowani do końca prac technicznych, ale podjęliśmy decyzję o przejściu na FTA właśnie po to, żeby zebrać komentarze od widzów.

2. Znaczek HD - tak, pojawi się.

3. TVR nie zniknie (pomimo życzeń niektórych z Was). Mamy plany rozwojowe i będziemy realizować kolejne programy.

4. Rozdzielczość HD - tak, wiemy, że istnieje 1920x1080, ale to sprawa budżetów. Jak napisał wcześniej kolega STARS.TV - uplink kosztuje. Każdy megabit i każda usługa. Każdy prywatny nadawca liczy pieniądze i podejmuje decyzje odpowiednie do jego możliwości. Nie jesteśmy telewizją dotowaną ze źródeł państwowych czy partyjnych, więc działamy na tyle, na ile pozwala rozsądek i zarobione środki ze sprzedaży czasu antenowego. Dotyczy to zarówno techniki jak i oferty programowej.

5. Jakość przekazu SD była niska, to wiemy, podjęliśmy więc decyzję o zmianie transpondera. Po próbach technicznych oceniliśmy go jako wystarczający do naszych celów. A tak na marginesie - część kanałów HD nadawana jest w 1280x720, a nawet w 960x720 i wszystkim to pasuje, prawda?

6. Programy HD w najbliższym czasie będą zastępować dotychczasowe pozycje emitowane w SD. Nie od razu Kraków zbudowano jak mawia przysłowie. Od 2 lat realizujemy część programów w HD i już niedługo wymienimy w naszej bazie co można na nowy format.

 

Proponuję więc niezmiennie:

jeśli nie podoba Wam się TVR - na szczęście nie jest obowiązkowy - proponuję zmianę kanału pilotem. Większość odbiorników umożliwia też usunięcie go z listy kanałów.

TVR nie jest płatnym kanałem, więc nie naraża widza na koszty. Myślę, że za swoje pieniądze, prywatny nadawca może nadawać przekaz w takiej formie jaką uzna za stosowną.

Zapraszam do konstruktywnej krytyki - tę chętnie przyjmujemy.

 

Przeciwników TVR zapraszam więc do oglądania innych kanałów, a zwolenników zapewniam, że będziemy się rozwijać najszybciej jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Może dają czas na szturm rolników na sklepy RTV?

Jakiś kompleks? :lol2:

 

1. TVR i TVR HD - to nie są dwa kanały tylko jeden. Faktycznie, jakość w tej chwili nie jest najwyższa, ale jest to sytuacja przejściowa. Uruchamiamy przekaz "po kawałku". Mogliśmy zostać kodowani do końca prac technicznych, ale podjęliśmy decyzję o przejściu na FTA właśnie po to, żeby zebrać komentarze od widzów.

Kiedy można spodziewać się pierwszej audycji w wysokiej rozdzielczości? :)

 

6. Programy HD w najbliższym czasie będą zastępować dotychczasowe pozycje emitowane w SD. Nie od razu Kraków zbudowano jak mawia przysłowie. Od 2 lat realizujemy część programów w HD i już niedługo wymienimy w naszej bazie co można na nowy format.

Tylko po co było uruchamiać kanał niby HD skoro nic nie podmieniliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zaczyna się rozliczanie z czasu... ;-)

Odpisywałem kolego na PW jednego z użytkowników forum, który zadał rozsądne pytanie.

Wybacz, mnie też rozliczają niekiedy z czasu, także nie ma co się przejmować ;).

 

2. Znaczek HD - tak, pojawi się.

Jak dla mnie, to i znaczek HD nie musi się pojawiać - jak będziecie nadawać chociaż w dobrej jakości (materiały puszczane w HD, mało upscalu), to i bez znaczka "HD" się obędzie.

 

6. Programy HD w najbliższym czasie będą zastępować dotychczasowe pozycje emitowane w SD. Nie od razu Kraków zbudowano jak mawia przysłowie. Od 2 lat realizujemy część programów w HD i już niedługo wymienimy w naszej bazie co można na nowy format.

Bardzo słuszne stwierdzenie - spójrzcie chociażby na Polsat HD. Sporo programów emitowanych na tym kanale nadal nie jest w jakości HD i jakoś nikt nie płacze.

 

Owszem, tutaj byliśmy nieco zawiedzeni, bo każdy sądził, że już wiele materiałów będzie emitowane w HD na Waszym kanale, a tu klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem. Ja się zajmuję hobbistycznie patrząc szczególnie na jakość obrazu.

I doceniam że znalazł się przedstawiciel który chce rozmawiać z potencjalnymi odbiorcami.

 

Także @TVR moje sugestie - zmieńcie rozdzielczość tej wersji HD na 720x576 i wywalcie HD z nazwy. Jeżeli zostaniecie przy MPEG4, to bitrate można spokojnie przyciąć, mimo to jakość obrazu będzie lepsza. Żeby to zbadać i stwierdzić wystarczy godzina pracy z darmowym oprogramowaniem. Nie wiem na czym polegały te wasze próby techniczne, ale zrobione jest to do kitu - mam na myśli wykorzystanie dostępnych środków.

Autstriacka i szwedzka telewizja publiczna nadają na satelitach w 720p (1280x720). Włączcie ich stacje i zobaczcie jak kanał HD powinien/może wyglądać. Celowo dałem takie przykłady - oni też nie wszystko mają w HD.

Skoro celujecie w cyferki i napis HD to w sumie mogliście rozpocząć nadawanie w UHDTV....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy testowaniu kompresji na komputerze należy pamiętać o tym, że obraz telewizyjny kompresowany jest w locie, także wszelkie opcje dokładnego/wielowątkowego kompresowania absolutnie nie wchodzą w grę. 1280x1080 przy 4,5Mbps to nie są jeszcze takie złe parametry. To jest tak jakby puszczono 6,75Mbps przy 1920x1080, czyli podobnie do TVP1 HD w DVB-T.

 

Nadawca może jeszcze przetestować rozdzielczość 1280x720 w 50p, zamiast 1280x1080 50i. Osobiście wolałbym aby było 1920x1080 i jako absolutne minimum 7Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Skoro stacja nie jest finansowana ze źródeł partyjnych, to pytanie skąd tyle kasy, przecież oglądalność mizerna...

Pewnie z tych bloków reklamowych, które trwają po pięć minut. :)

 

Na atmedia dostępna jest ładna prezentacja kanału TVR:

http://atmedia.pl/files/189/232/221/tvr-06.2013.pdf ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy testowaniu kompresji na komputerze należy pamiętać o tym, że obraz telewizyjny kompresowany jest w locie, także wszelkie opcje dokładnego/wielowątkowego kompresowania absolutnie nie wchodzą w grę. 1280x1080 przy 4,5Mbps to nie są jeszcze takie złe parametry. To jest tak jakby puszczono 6,75Mbps przy 1920x1080, czyli podobnie do TVP1 HD w DVB-T.

 

Nadawca może jeszcze przetestować rozdzielczość 1280x720 w 50p, zamiast 1280x1080 50i. Osobiście wolałbym aby było 1920x1080 i jako absolutne minimum 7Mbps.

Zgadzam się z tym, co napisałeś, widzę, że masz odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Podczas kodowania TV mamy do czynienia z wieloma aspektami, jakie nie wchodzą w grę przy zwykłym kodowaniu na komputerze. Użycie VBR, zmniejszenie rozdzielczości i decyzja o 1080i zamiast 720p było potwierdzone wieloma próbami technicznymi. Jako kryterium przyjęliśmy jakość subiektywną a nie cyferki. Próby odbywały się na różnych sygnałach od PALu 720x576i do HD 1920x1080i. Wybraliśmy to, co widać.

 

Co do prezentacji na stronie atmedia - mam małe uzupełnienie. Od dzisiaj nasz kanał w sieci UPC jest na pozycji 159 a nie 855 jak do wczoraj.

Na Cyfrowym Polsacie na 170 i 194, w pozostałych mediach - w trakcie zmian. Na pewno będziecie pierwsi, którzy się o zmianach dowiecie, podobnie jak było z informacją o nowym transponderze.

Z tego, co zauważyłem, to wszystkie media zaczynały w weekend w ten sposób: "Jak poinformował SAtKurier.... " ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będziecie pierwsi, którzy się o zmianach dowiecie, podobnie jak było z informacją o nowym transponderze. Z tego, co zauważyłem, to wszystkie media zaczynały w weekend w ten sposób: "Jak poinformował SAtKurier.... " ;-)

Fajnie, że ktoś o "nas" pamięta. Mówcie co chcecie o TVR, ale odwalają kawał dobrej roboty. Domyślam się, że wolelibyście oglądać super produkcje filmowe zaraz po premierze, szlagierowe mecze piłki nożnej, ciekawe programy dokumentalne, przyrodnicze od NC, DIscovery itd i to wszystko za free. Profil kanału jest inny i trzeba to uszanować. Ciebie to nie interesuje, Ciebie też nie, ale kogoś tak.

Nasza TVP powinna spełniać wszystkie te zachcianki. Kanały "tematyczne" tworzą się jeden po drugim, kolejne w planach, tylko po co to wszystko, jak większa połowa materiału odgrzebana z archiwum. Niedługo będzie ich tyle co przedmiotów w szkole. TVP Biologia, Fizyka, Geografia itd, a w każdym ten sam materiał... Wracając do TVR mam nadzieję, że stale się będziecie rozwijać i pamiętać o satkurier.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...