Jump to content

Recommended Posts

A co to za kanał? Czyj? Skąd i dlaczego? Nie było żadnych zapowiedzi odnośnie jego startu.

 

EDIT : Jednak dziś pojawiła się informacja na SAT Kurierze :

 

Do startu przygotowuje się nowy polski kanał tematyczny TVR. Przypomnę, iż niekodowane testy stacji pod tą samą nazwą pojawiły się 31 sierpnia na jednym z transponderów DVB-S2 platformy n. Cały czas trwa emisja testowa, w ramach których nadawane są wyłącznie teledyski bez żadnych przerw reklamowych i zwiastunów programowych. Przekaz dostępny w formacie obrazu 16:9 i ścieżką dźwiękową Dolby Digital 2.0. Abonenci n w swoich odbiornikach znajdą stację na pozycji 156.

 

TVR to nowy kanał tematyczny dedykowany dla wszystkich zawodowo lub hobbystycznie związanych z rolnictwem. Najświeższe informacje z rynku, ceny w skupach, kursy walut, informacje pogodowe, plany ministerstw, porady prawne. Właścicielem jest spółka TVC sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. W listopadzie 2007 roku firma uzyskała zgodę od KRRiTV na uruchomienie kanału TVC, który miał być poświęcony tematyce lokalnej dotyczącej Warszawy i Mazowsza, ale z planów nic nie wyszło. Koncesja dla kanału TVR została wydana 1 lutego 2008 roku.

 

Parametry techniczne testów:

 

Hot Bird 6 (13E)

tp. 116 (10,834 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

 

ID: TVR

PID V: 533

PID A: 633 (DD 2.0)

PID PCR: 533

SID: 3516

PID PMT: 1016

Kodowanie: brak

 

Strona internetowa tvr24.pl

Link to post
Share on other sites

Zjawisko rzadko spotykane na polskim rynku medialnym - o nowym kanale dowiadujemy się dopiero po starcie emisji testowej. A gdzie te niecierpliwe wyczekiwanie? Gdzie tony informacji o stale przekładanym starcie? Trzy dni po pojawieniu się kanału na satelicie zaczęło się robić głośno. Mamy do czynienia z czymś naprawdę nietypowym, wręcz wyjątkowym! :P

Link to post
Share on other sites
Tego typu kanały są dla mnie bezsensu. Lepiej jakby powstał jakiś Polski kanał sportowy FTA Lub jakiś program dla dzieci.

Polski kanał sportowy FTA :lol2: Leć i uruchamiaj ten kanał, jak będziesz miał oczywiście za co kupić porządne prawa sportowe z licencją na nadawanie na cały świat i sprzęt do realizacji transmisji :> No chyba, że będziesz pokazywał w nim tylko zawody z różnych dyscyplin sportowych amatorów i uczniów różnych szkół, ale nie wiem czy przyciągnąłbyś tym dużo widzów, nawet mimo tego, że kanał byłby FTA :mrgreen:

 

Właśnie dlatego bardzie realne jest uruchomienie takiego kanału, jak TVR niż sportowego kanału FTA :wink:

Link to post
Share on other sites

Totalny bezsens według mnie. Jeżeli kanał będzie nadawał w MPEG-4 to nikt poza posiadaczami odbiorników HD FTA oraz abonentami nki tego kanału nie odbierze. A jakoś nie chce mi się wierzyć aby wśród abonentów nki było dużo rolników :P Wniosek - prawie nikt tego nie będzie oglądał. Co innego jakby dali go w klasycznym SD.

Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous
to nikt poza posiadaczami odbiorników HD FTA oraz abonentami nki tego kanału nie odbierze

Jeśli będzie FTA to spokojnie będą mogli go odbierać abonenci CP z dekoderami HD oferowanymi przez Cyfrowy Polsat. Nie musi do tego być jakiś dekoder HD FTA czy którykolwiek nbox.

I nikt laski nie musi robić. :wink:

Link to post
Share on other sites
Kanał nadaje w MPEG2, nie w MPEG4 - nie wiem kto ci takich głupot naopowiadał.

To nawet gorzej, bo i tak jest w dvb-s2 a więc tylko posiadacze HD, a z kolei gorsza kompresja i kłopoty mogą być na różnych tunerach z wyszukiwaniem - podobnie jak było z ESKA TV.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to, że nadaje tak samo jak wcześniej ESKA. Niby FTA, ale tak naprawdę tylko dal wybranych. Nie w HD, ale żeby oglądać trzeba mieć dekoder HD. Bezsens totalny. Ile procent rolników ma odbiorniki hd? :crazy:

Link to post
Share on other sites

Bez przesady, poza abonentami N-ki dekodery dvb-s2 mają wszyscy abonenci TP i część abonentów C+ oraz CP, może sygnał nie dotrze do wszystkich ale spora część będzie miała odbiór. Nie rozumiem argumentu że skoro kanał skierowany do rolników to musi być w DVB-S (MPEG-2). Zakup nowego odbiornika DVB-S2 to nie jest jakiś ogromny wydatek, tym bardziej że kanał raczej będzie skierowany dla prawdziwych rolników a nie pseudo rolników którzy maja hektar ziemi krowę, 2 świnię i 5 kur, ledwo wiążą koniec z końcem i uprawiają ziemie bez względu na to czy im się to opłaca czy nie.

Przejście na DVB-S2 jest tak samo nieuniknione jak przejście z analogu na DVB-S. Uruchamiając kolejne kanały w starszym formacie tylko opóźniamy rozwój technologi. Jak ktoś będzie chciał oglądać ten kanał to zakupi odpowiedni odbiornik. Jakoś się opłacało wielu emerytom kupować odbiornik sat aby oglądać tylko jeden kanał TV TRWAM

Link to post
Share on other sites
Bez przesady, poza abonentami N-ki dekodery dvb-s2 mają wszyscy abonenci TP i część abonentów C+ oraz CP.

 

Owszem, ale zauważ, że ani Cyfra ani CP nie dodają na swoją listę kanałów FTA, które nadają w dvb-s2 (przykład Eska) tłumacząc to tym, że właśnie nie wszyscy abonenci mają dekodery HD. Nie wiem jak to jest obecnie w CP, ale jeśli masz dekoder HD Cyfry to nie pooglądasz sobie nic co nie jest na liście.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...