Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciętny Manchester City wygrywa 4-0 z Stoke.

 

Coraz bardziej napięta jest sytuacja Norwich, mogli wygrać z Sunderland i sprawa spadku by była wyjaśniona. A tak to Norwich jest faworytem do spadku, najgorsze mecze. Newcastle u siebie z Crystal  i wyjazd na Aston Villę.

Tradycyjnie puchar anglii psuje Premier League. Znów część drużyn jest poszkodowana dłuższym granie w FA Cup. Zwyczajnie nie opłaca się grać od 1/4 FA Cup jeśli komuś zależy na Lidze albo LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nainggolan

- Pjanic

Możesz mi tak w skrócie opisać tych zawodników? Mocne strony Nainggolana, czy nadaje się na DP, czy to zawodnik z odpowiednią jakością na klub pokroju Chelsea? Nie oglądam zbyt często meczów Romy z powodu braku czasu a chyba najwięcej plotek łączy Belga z drużyną ze Stamford Bridge. 

 

 

Cuadrado, który już raz próbował w tym klubie i w tek lidze. Zwyczajnie jest za miękki na BPL.

Cuadrado nie dostał zbyt wielu szans od Mourinho ale faktem jest, że jak już grał, to źle. Mimo wszystko nie zdziwie się, jak dostanie szanse od Conte. To ciągle zawodnik Chelsea więc nie trzeba za niego nic płacić. 

 

Mam nadzieję, że Chelsea stanie na wysokości zadania chociaż raz w tym sezonie i w następny poniedziałek spuszczą lanie Tottenhamowi. Nie wyobrażam sobie, żeby Leicester po takim sezonie przegrało mistrzostwo na sam koniec, piękna historia ale musi zakończyć się szczęśliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że Leicester gra bez zawieszonego Vardy'ego. To na pewno nie ułatwi im zwycięstwa, tym bardziej że mieli w tym sezonie mnóstwo szczęścia i kontuzje omijały ich zawodników. Oczywiście trzymam kciuki za Tottenham, bo grają po prostu ładniejszą piłkę, a mistrzem też byli 55 lat temu.

@RobsonUnited

Nigdzie nie z napisałem, że mają kupować 10 zawodników. Uważam, że każda chcąca się rozwijać drużyna powinna wzmocnić się 2-3 klasowymi piłkarzami. Co Ty widzisz w tym Januzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Napisałem teraz chyba z miliard znaków o Leicester i przez małą nieuwagę wszystko mi się skasowało. Aż mi się żal zrobiło z tego powodu jakby to była praca dyplomowa. Chyba czas sobie zrobić przerwę od tego forum. 

 

No nic cieszy mnie remis Tottenhamu, bo w tej walce o mistrzostwo Anglii ściskam kciuki za "Lisy". Niech stanie się cud. 

 

 

//edit:

 

https://twitter.com/FootballVines/status/724702704841424901

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Tottenham sam sobie winien. Gratuluję Leicester tytułu, chociaż nadal uważam, że to będzie najsłabszy mistrz Anglii od lat. Weryfikacja nastąpi w przyszłej LM. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że świetną robotę wykonał Ranieri, mimo że nie przepadam za tym stylem gry, to absolutnie to doceniam. Najlepszym piłkarzem został wybrany, chyba słusznie, Mahrez. Ciekawe jak zaprezentuje się w przyszłym sezonie, bo to był dopiero pierwszy, w którym zagrał tak wspaniale. Nie jestem pewien czy to jest(pozostanie) gracz klasy Bale'a lub Suareza. Pożyjemy, zobaczymy. Natomiast wybór gracza młodego pokolenia- Alli z Tottenhamu chyba nie budzi wątpliwości, to może być piłkarz klasy światowej. Podobnie jak Kane i Martial z MU. Mimo wszystko przed Tottenhamem jest świetlana przyszłość. Świetny trener, wielu utalentowanych, młodych graczy. Nadal uważam, że przyszły sezon może być dużo ciekawszy niż obecny i przede wszystkim stać na dużo wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego cieszymy się, że tytułu nie zdobędą koguty, wtedy to dopiero by był słaby mistrz. A czy Mahrez zrobi karierę czy nie to i tak nie ma wielkiego znaczenia. Swoje już zrobił i w historii się zapisał. Nawet jak będzie to jednorazówka jak w Bundeslidze (a pewnie tak będzie), a mało tego, nawet jak coś więcej któryś zdobędzie, to i tak będą wszyscy pamiętać ten wyczyn z Leicester. Bo nie ma tu żadnego znaczenia, czy potężne kluby były w dołku czy nie, nie ma znaczenia kto ile wydaje na transfery - w końcu zamiast Leicester mógłby mistrza zdobyć każdy inny klub, a jednak to im się udało.

 

@Arkon to chyba rzeczywiście ogląda inne Leicester. Mieli parę trudnych meczów, w których tylko w zasadzie Mahrez zrobił różnicę i dał 3 punkty, ale ogólnie w ciągu sezonu grali bardzo dobrze i bardzo atrakcyjnie. Szczególnie na początku sezonu, gdy Albrighton był w lepszej formie i oba skrzydła były bardzo groźne. No ale @Arkona nikt nie przekona, mało tego chyba sam chce sobie wmówić swoją tezę, bo od X postów, za każdym razem powtarza jakie to jego zdaniem Leicester jest słabe i nudne - sory stary, ale wszyscy już Twoje zdanie na ten temat znamy i już mi się trochę znudziło czytanie jak to bardzo nie lubisz tej drużyny.

 

LM niczego nie zweryfikuje. I tak w zasadzie nie ma drużyn, które w pierwszym swoim sezonie w Europie potrafią cokolwiek zdziałać. Doświadczenia pucharowego nabiera się z czasem i najczęściej nawet słabsze drużyny, ale już z doświadczeniem pokonują świeżaków cwaniactwem i tym, że już wiedzą jak się w LM wygrywa mecze. A do tego kluczem jest tu kwestia tego, że Leicester w LM zagra w PRZYSZŁYM sezonie, a majstra zdobędą (czego im życzę) w TYM sezonie, więc może to już być zupełnie inna drużyna, a na pewno nie będzie to weryfikatorem obecnego sezonu. Plus to, że dojdzie X spotkań na które będzie trzeba w tygodniu latać samolotem i już takich "luzów" (bo to jednak Anglia, trudno mówić o luzach) jak w tym sezonie nie będzie, co odbije się też pewnie i na zdrowiu graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@RobsonUnited

Nigdzie nie z napisałem, że mają kupować 10 zawodników. Uważam, że każda chcąca się rozwijać drużyna powinna wzmocnić się 2-3 klasowymi piłkarzami. Co Ty widzisz w tym Januzaju?

 

Januzaj to talent czystej wody, przebojowość, odejście, drybling, szybkość, fantazja. Widziałeś w ogóle jakiś jego mecz, że nie widzisz jego talentu?

Teraz wszyscy podziwiamy Rashforda itp, i słusznie oczywiście, ale Januzaja nie wolno stracić z pola widzenia! Ten sezon spisany na stratę, raz przez niepotrzebne wypożyczenie, bo początek sezonu miał udany, grywał w pierwszym składzie cały czas, potem BVB i gdy wrócił to kontuzja za kontuzją... 

 

Januzaj dużo lepszy niż Lingard, proste. 

 

 

Możesz mi tak w skrócie opisać tych zawodników? Mocne strony Nainggolana, czy nadaje się na DP, czy to zawodnik z odpowiednią jakością na klub pokroju Chelsea? Nie oglądam zbyt często meczów Romy z powodu braku czasu a chyba najwięcej plotek łączy Belga z drużyną ze Stamford Bridge. 

 

 

 

Pjanić

PLUSY: Super rzuty wolne, potrafi zagrać niekonwencjonalną piłkę prostopadle, zrobić rajd i wjazd w pole karne jak w meczu Roma -Inter w poprzednim sezonie, ułożona noga i dobry strzał z dystansu. 

MINUSY: często wyłącza się z gry, nie walczy za dużo, taka primadonna trochę momentami

 

Nainggolan:

PLUSY: uderzenie z dystansu, młotek w nodze, ale jak trzeba to i uderzy technicznie jak wczoraj z Napoli.Walczak, nigdy nie odpuszcza idealny do Premier League

MINUSY: gorąca głowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emirates

Mam prawo, nawet wielokrotnie, wyrażać swoje zdanie. Nie tylko ja zresztą uważam, że Leicester gra brzydko, ale skutecznie. I tu na forum, i podczas transmisji tv(ostatnio Rafał Nahorny) wiele osób pisze i mówi o nieatrakcyjnym futbolu prezentowanym przez Leicester. Ale nie tylko oni grają brzydko, jeszcze "lepszy" w tym jest MU czy była Chelsea za Mourinho. Dlatego ja niecierpliwie czekam na następny sezon, licząc że wiele drużyn poprawi swoją grę dzięki nowym trenerom. Jeśli, wg Ciebie, weryfikacją klasy drużyny nie jest LM, to co nim jest?

@Robson

Jeśli porównujemy Januzaja do Lingarda, to pełna zgoda jest dużo lepszy, ale czy na tyle dobry, żeby grać w pierwszej 11 MU. Mam wątpliwości, dla mnie najbliższy sezon powinien spędzić na wypożyczeniu w jakiejś słabszej angielskiej drużynie.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy mają zerwe pojęcie o futbolu, dlatego uważają Lisy za przypadkowego prawie mistrza Anglii. Bo przecież, jak nie masz w składzie zawodników po 30 mln funtów za sztukę, to jesteś leszczowym klubem - prawda? Otóż tak nie jest. Często trafia się grupa zawodników, która idealnie "zatrybia", tzn jak puzzle ułożone w całość. Mając tak zgranych ze sobą zawodników, owe kluby byłyby w czołówce przez wiele lat, ale...

...no właśnie, tym "ale" jest kasa rzekomo "nieLeszczowych" klubów, które po sezonie rozkupują rzekomych leszczy. Kto odejdzie z Leicester? Moim zdaniem, bankowo Kanté i Mahrez. Bez nich, już po Lisach.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie @grande! Zamiast się cieszyć z tego powodu to sporo osób krytykuje, a przecież to świetna historia, zbudowane coś z głową, myśl trenerska, potencjał zawodników, których wclae nie trzeba było kupować za miliony od szejków czy ruskich. Bardzo mocno cenie taki sposób budowania drużyny. 

Kiedyś Ajax dzięki swoim wychowankom wygrywał Ligę Mistrzów, a teraz Leicester dzięki odpowiednim ludziom zdobywa mistrzostwo, super sprawa. 

 

Co by się nie wydarzyło za rok, to i tak Mahrez, Kante czy Vardy już przechodzą do historii, a i nie zapominajmy o Wasylu! Coż za zwieńczenie kariery piłkarskiej. On też miał przecież swoja cegiełkę w tym tryumfie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niech pyknie, to już inna historia  będzie, nowy sezon. 

W ogóle to całe udowadnianie na siłę komuś jaka liga jest lepsza itp itd robi się powoli śmieszne.

Kazdy ogląda to co lubi, każdy się pasjonuje czym innym. Ja jaram się włoską Serie A i angielską Premier League, a do tego lubię oglądać francuską Ligue1 i Brazylijską i Argentyńską. 

 

W najbliższej kolejce dwa ciekawe starcia Manchesteru Utd z Leicester i Tottenhamu z Chelsea, walka wciąż trwa o utrzymanie tez nie zapominajmy. Trzy kolejki do końca więc delektujmy się, taka refleksja mnie ostatnio naszła, że bardzo szybko ten sezon minął... przecież niedawno zaczynało się to wielkie granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W ogóle to całe udowadnianie na siłę komuś jaka liga jest lepsza itp itd robi się powoli śmieszne.

Kazdy ogląda to co lubi, każdy się pasjonuje czym innym.

I to jest bardzo słuszna myśl, którą w pełni popieram. Jak może zauważyłeś nawet słowem już nie wspominam o słabości jednej z Twoich ulubionych lig :). Ja na przykład oglądam ligę angielską tylko i wyłącznie dla pięknego spektaklu, bo tak się składa, że nie jestem sympatykiem żadnej z angielskich drużyn. Narzekam na niższy poziom tylko i wyłącznie z tego powodu, że jakoś mniej w tym sezonie udało mi się w tej lidze obejrzeć pięknych meczów i tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim:

 

 

Ogólne wnioski:

 

Liga hiszpańska jest najmniej wyrównaną ligą z 5 najlepszych lig europejskich. Liga angielska nie jest bardziej wyrównana od włoskiej, francuskiej czy niemieckiej.

 

#ObalamyMity 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dzisiaj Tottenham przegra starcie z Chelsea Londyn, to Leicester będzie Mistrzem Anglii :) Tottenham nie wygrał na Stamford Bridge od 1990 roku, może dzisiaj uda się przełamać klątwę, choć w ostatnich meczach charakteryzują się słabą dyspozycją i to dzisiaj mogą wykorzystać The Blues. Leicester moglo juz mieć tytuł wczoraj, lecz na Old Trafford zremisowało z Manchesterem United 1:1, mogło być więcej bramek, jednak świetną dyspozycją charakteryzowali się de Gea i Schmeichel.

 

To będzie się działo :D A w następnej kolejce mecz o prawdopodobne 3. miejsce w BPL - Man City zagra z Arsenalem, jak myślicie, czy Arsenal znowu będzie 4rsenalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPL pełną gębą, czyli emocje na maxa. Drużyna grająca o pietruszkę przegrywa do przerwy 0 : 2, a mimo to doprowadza do remisu, odprawiając z kwitkiem walczący o majstra Tottenham.

 

Leicester City mistrzem Anglii 2015/2016! Brawo!

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pgLbIiF.jpg

 

Mamy to!  

 

Sensacja stała się faktem!!! Lisy dobrały się do kurnika xD

 

Ranieri, Vardy, Mahrez, Kante, Huth, Morgan, Drinkwater, Schmeichel i wszyscy inni których nie wymieniłem mają to - DOKONALI CUDU!!! 

 

Leicester mistrzem Anglii sezonu 2015/2016 - jedna z największych sensacji jakie widział piłkarski świat. Sensacja porównywalna z mistrzostwem Europy dla Grecji w 2004 roku, albo mistrzostwem Włoch Hellasu Verona w sezonie 1984/1985. 

 

Brawo Lisy!!!


https://twitter.com/JOE_co_uk/status/727240487837421568

 

:rofl:  :rofl:  :rofl:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensacja stała się faktem! Gratulacje dla Leicester, a szczególnie Ranieriego. Należało mu się to mistrzostwo.

W zeszłym roku gol Hazarda= tytuł dla Chelsea, w tym roku tytuł dla Leicester. A mówią, że ten piłkarz ma kryzys :).

Teraz trzymam kciuki, żeby Tottenham zdobył to 2 miejsce, zasłużyli przynajmniej na to. Wczorajszy meczyk- palce lizać.

Tak przy okazji kolejny absurd w Anglii- nie zgodzono się na przełożenie meczu MC na sobotę, a we wszystkich pozostałych ligach to jest norma. O co tu chodzi? Dlaczego nie są wspierane drużyny występujące w LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...