Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że inni nie będą mieli takich wątpliwości i zapłacą taką kwotę. Zresztą zobacz na Mhitarjana, też nieudane 2 sezony w Dortmundzie, problemy z aklimatyzacją(dopiero ostatni rok miał super) i teraz trafił do MU. Szczerze mówiąc bardziej jakoś wierzę w Mahreza(bo zna ligę) niż Ormianina. Jeśli nie Mahrez to kto powinien wzmocnić Arsenal? Wszyscy wielcy piłkarze kosztują niebotyczne kwoty. Nadal uważam, że zakup Xhaki był zupełnie niepotrzebnym wydatkiem. Akurat druga linia Kanonierów wyglądała dobrze. Teraz jeszcze kontuzja Mertesackera spowoduje, że pewnie Wenger kupi dodatkowego środkowego obrońcę i wzmocnienia przednich formacji zostawi na później. Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ligę to dziwny argumenty, Ormianowi będzie łatwiej choćby z tego powodu, że inny zawodnicy nie znają go tak jak Algierczyka, łatwiej jest wejść na konia niż na nim utrzymać się, to już nie ten sam no name jak rok temu. Co do Mihtariana to zły przykład, on nie miał słabych sezonów a średnio-dobre, można było się więcej po nim spodziewać ale nie można powiedzieć, że zawiódł. Dobry przykład to Imobile, wystrzelił w Torino i potem ani w Borussi ani Sevilli nie umiał tego powtórzyć.

 

Taki klub jak Arsenal jednak powinien poszukać gościa który z roku na rok się rozkręca, ja bym widział Comana w Arsenalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon 2014/15 Mhitarjan miał fatalny. Comana Bayern nie sprzeda nawet za 60 mln. Kolejny przykład- Eric Bailly do MU za 40 mln po zaledwie jednym sezonie w Villareal. Naprawdę interesuję się La Ligą, ale przyznam szczerze, że niespecjalnie zachwycał nawet w ubiegłym sezonie, a w 2014/15 zagrał w zaledwie 10 meczach! Dla mnie przednia linia Arsenalu w składzie Mahrez Oezil Sanchez i przed nimi Lacazette(Giroud) wyglądałaby zacnie :). Za nimi Xhaka i Ramsey. Takim składem można nawet powalczyć o wygranie ligi angielskiej, a i w LM zajść daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coman to piłkarz Juventusu, wypożyczony do Bayernu na 2 lata (do końca tego sezonu) . Tylko widzisz u takiego Bailly z roku na rok widać postęp no i jest znacznie młodszy i cena to kasa za potencjał i on ma te szczyt formy osiągnąć w MU. U Mahreza ja tego nie widzę, że on może grać jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie, chodzi mi generalnie o to, że nie powinni oni brać go za wszelką cenę bo u piłkarza który w wieku 25 lat gra sezon życia ryzyko wpadki jest większe niż u gościa który ma 20-21 lat czy u gościa który grał przeciętnie w dobrej lidze przez kilka sezonów. Przyjście Mahreza do Arsenalu wydaje mi się  sensowne tylko w przypadku realnej kwoty, te 15 mln funtów uważam za absurd. To raczej Arsenal powinien zbijać cenę niż Leicester ją podnosić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leicester za wszelką cenę chce utrzymać Mahreza, proponują mu kontrakt na 100 tys funtów tygodniowo! Ja brałbym go w ciemno i większość kibiców Arsenalu na pewno podziela moje zdanie. A Coman jest wypożyczony z Juve na 2 sezony, ale i Bawarczycy zagwarantowali sobie kwotę wykupu na 20 mln euro, z czego skwapliwie skorzystają. Nie ma szans na sprzedanie Comana, on wraz z Costą mają w przyszłości zastąpić duet Robbery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja brałbym go w ciemno i większość kibiców Arsenalu na pewno podziela moje zdanie. 

Właśnie w tym rzecz, że kibiców którzy nie myślą racjonalnie w większości. Moim zdaniem największym błędem Arsenalu było odejście od polityki transferowej w której ściągali rozwojowych piłkarzy (Viera, Henry, Ljunberg, Pettit, Pires, Van Persi itd ) którzy to w Arsenalu  osiągali top co przekładało się potem na wyniki. Dziś tych wyników nie ma od dawna a Mahrez właśnie wpasowują się w idealne pokazanie różnicy nad tymi dwoma wizjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy kto ogarnie  syf  tu i tam  czyli w obu Manchesterach   oraz kto ogarnie  ego bo takie postacie są :    w City    Nasri.  Oba kluby wymagają jak dla mnie całkowitej rewolucji.   A w City będzie kompletnie nauka innego stylu. Dowiemy się kto pasuje a kto nie.  No i jakoś Toure został a tak mówił że nie chce pracować z Guardiola. A w UTD  Mou mówil że 9 zawodników sie chce pozbyć     :D    a jeszcze nie dawno  przecież  wydali chyba ze 150 mln na kilku.


Właśnie w tym rzecz, że kibiców którzy nie myślą racjonalnie w większości. Moim zdaniem największym błędem Arsenalu było odejście od polityki transferowej w której ściągali rozwojowych piłkarzy (Viera, Henry, Ljunberg, Pettit, Pires, Van Persi itd ) którzy to w Arsenalu  osiągali top co przekładało się potem na wyniki. Dziś tych wyników nie ma od dawna a Mahrez właśnie wpasowują się w idealne pokazanie różnicy nad tymi dwoma wizjami.

Nie dodałeś   wielkiego Bergkampa.  Mimo iż Arsenal  mistrzostwa już nie wygrał dobre 13 lat  a Wenger siedzi tam od 1996 chyba  =  3 tytuły      to on jest wszystkiemu winny.  Wieczne podkradanie talentów z innych szkółek.

Pomyśleć  jaki oni mieli skład. kiedyś  . Właśne  Bergkamp    Overmars  Pettit    Henry  Viera.  Jednak słabo z tytułami.  A Henry poszedł do Barcy  gdzie Leo dopiero zaczynał być wielki i wygrał Lige mistrzów.   Różnica miedzy Barca a Arsenalem wtedy  to   Xavi i  Iniesta.  

Art z 2012

http://www.bloomberg.com/news/articles/2012-06-07/xavi-s-89-passing-rate-drives-coaches-to-study-spanish-soccer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym, że za to odpowiada Wenger, lot w dół Arsenalu zaczął się dziać w momencie przejmowania klubu przez Kroenke. Historia Arsenalu to rodzina Hill -Wóod i w zasadzie od odejścia  z kluby prezesa Petera Hill -Wooda zaczęło dziać się coraz gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że za wszystko nie można winić Wengera. Przez wiele lat pracował w arcytrudnych warunkach, ciągle tracąc najlepszych zawodników(Fabregas, Van Persie itd.). Ale od pewnego czasu to się zmieniło. Najlepszy przykład to ubiegły sezon- wszyscy wielcy po kolei zawodzili, szansa przed Arsenalem na tytuł była niespotykana i co!? Znowu wielkie rozczarowanie. Niestety Wenger już nie pasuje do współczesnego futbolu, kiedyś jego drużyna była wyznacznikiem stylu i jakości. Teraz nie ma ani jednego, ani drugiego. O startach w pucharach już w ogóle nie mówimy, bo nawet jak miał wielki skład nie odniósł tam triumfu(jeden finał LM, to troszkę mało).

Zresztą wystarczy zobaczyć jak zbudował skład- samymi środkowymi pomocnikami mistrzostwa się nie zdobędzie :). A skrzydłowych i napastników jak nie było, tak nie ma.

Zobaczmy na Tottenham- za stosunkowo niewielkie pieniądze zbudowano niezły, przyszłościowy team. Jeśli nie nastąpi wyprzedaż najlepszych zawodników(vide Bale), to może być za kilka lat wielka drużyna. Nawet w nadchodzącym sezonie mogą mocno namieszać. Fajnie uzupełniono skład(Janssen, Wanyama, prawdopodobnie N'koudou), a właśnie rezerwowych zabrakło w ubiegłym sezonie. Pochettino to taki Wenger 2.0 :). Ja jestem jego wielkim fanem, bo potrafi łączyć grę efektowną z efektywną. Mam nadzieję, że podobnie będzie z Kloppem, którego też bardzo cenię, choć transfery Liverpoolu nie powalają na kolana(Mane i Wijnaldum).

Problemem Premier League są zawodnicy, którzy są po prostu nieprofesjonalni- odesłanie Sakho czy problemy z wagą Aguero lub Nasriego. Tak nie postępują zawodowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Wenger posprzedawał nierokujących i słabych grajków typu Wilshere to by kasę na transfery uciułał. Moim zdaniem powinni kupić Payeta, według mnie jest dużo lepszy od Mahreza. Choć w kontekście rzutów wolnych to w zasadzie wielkiego znaczenia nie ma kto przyjdzie, aby potrafił strzelać gole bezpośrednio ze stałych fragmentów gry. Tego Arsenalowi brakuje od lat. 

 

Mou w Manchesterze będzie miał ciężko i nie spodziewałbym się szalonych wyników w pierwszym sezonie, no ale tą opinię szybko zweryfikuje początek sezonu. Przewagę i tak będzie miał Klopp, bo on w przeciwieństwie od Mou czy Guardioli już od końca zeszłego sezonu pracuje w klubie. Ciekawe jak Guardiola ustawi City, też nie spodziewam się, żeby z nimi zdominował ligę, no ale zobaczymy.

 

Od tego sezonu za dosyły z Premier League odpowiada Arqiva i też wykorzystuje szyfrowanie Tandberg, jak w poprzednich sezonach. Do tej pory raz mieliśmy dosyły testowe (18 lipca), następnie też coś było 22 lipca i ostatnio już raczej z materiałami wczoraj: ARQ-PL9 CLIPS i ARQ-PL7 GOALS. Osiemnastego dosyły pojawiły się na 10E, późniejsze na 7E. Pewnie nie zmieni się też to, że oprócz Tandberga w DVB-S2 będzie też szła Premier League w NS3, w końcu to ostatni bastion chroniący przed pirackim odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyżej cenię Payeta, ale West Ham nie odda go taniej niż 60-70 mln, więc nie ma szans na jego transfer. Mahrez powinien być sporo tańszy. Jeśli zależałoby by Wengerowi na stałych fragmentach gry mógł postarać się o Pjanicia. Mnie Xhaka w Bundeslidze jakoś nie zachwycał, ale może Arsene ustawi go tak, że tu będzie grał rewelacyjnie?

Guardiola potrzebuje trochę czasu na nauczenie MC swojej gry, ale efekty mogą być znakomite. Jeśli Gundogan będzie zdrowy, to razem z De Bruyne, Silvą, Nolito czy zakupionym dziś Sane rozklepią każdą obronę :). Jakoś nie mam przekonania do Aguero, ale może Pep wydobędzie z niego, to co najlepsze? Nadal nie wiadomo, kogo kupią na stopera. Marzeniem jest Bonucci, ale wątpliwe że Juve go sprzeda. Jak słyszę o zainteresowaniu Stonesem, to trochę się dziwię. Do koncepcji Pepa świetnie pasowałby Hummels, ale Bayern, jak zwykle, był szybszy :). Może Kompany nie  będzie ciągle kontuzjowany? Największe znaczenie w MC będzie miało właśnie zdrowie zawodników, bo w/w Kompany, Gundogan czy Aguero to niestety są piłkarze często ulegający urazom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A w UTD  Mou mówil że 9 zawodników sie chce pozbyć     :D    a jeszcze nie dawno  przecież  wydali chyba ze 150 mln na kilku.

Tylko, że moim skromnym zdaniem nawet jeżeli się pożegna z 9 zawodnikami to w tej dziewiątce nie ma za dużo tych którzy faktycznie powinni polecieć z klubu.

 Pierwszy skład wymaga małej rewolucji po tym co widzieliśmy przez 3 lata, nawet przez 4,5.

A tu zonk niestety, sam zakup Ibry czy Pogby zbyt wiele nie da skoro kaleczyć dalej będą Fellaini, Youngi, Rojo, Schwaini czy inne Depaye lub Carricki, że o Roo nie wspomnę bo to na dziś niestety nie jest gość który może pociągnąć klub mający takie aspiracje.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak Mourinho to poukłada. Teoretycznie powinni grać atrakcyjną piłkę, bo są Ibra, Mihitarjan, Martial czy prawdopodobnie Pogba. Tylko czy drużyna prowadzona przez  Don Jose może grać pięknie? Ja w to nie wierzę, on nawet potrafił oduczyć gry w piłkę Hazarda, a to duża sztuka :).

Interesujące też jak poradzi sobie Conte w Chelsea. Musi odbudować wielu graczy jak w/w wspomniany Hazard, Oscar czy Fabregas. Ciekawe też czy zostanie Diego Costa, bo ostatnio Conte nie był tego pewny. Coś tam się spekuluje, że zamienić go może Lukaku, dla mnie gracz dużo gorszy i nie pasujący do tak wielkiego(mimo wszystko) klubu jak Chelsea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki klub jak Arsenal jednak powinien poszukać gościa który z roku na rok się rozkręca, ja bym widział Comana w Arsenalu.

 

 

A przepraszam ale jakich zawodnikow sprowadza Arsenal? Wlasnie samych rozwojowych glownie. Masa mlodych zdolbych co roku tam trafia i Wenger z nich robi pilkarzy. Przykladow mnóstwo mozna by mnożyć.

 

Właśnie w tym rzecz, że kibiców którzy nie myślą racjonalnie w większości. Moim zdaniem największym błędem Arsenalu było odejście od polityki transferowej w której ściągali rozwojowych piłkarzy (Viera, Henry, Ljunberg, Pettit, Pires, Van Persi itd ) którzy to w Arsenalu  osiągali top co przekładało się potem na wyniki. Dziś tych wyników nie ma od dawna a Mahrez właśnie wpasowują się w idealne pokazanie różnicy nad tymi dwoma wizjami.

Znowu jakas brednia ze Arsenal nie sprowadza rozwojowych piljarzy. No to jakich sprowadza? Owszem Cech i Ozil uksztaltowani juz no ale sami sobie przeczycie. Raz chcecie gwiazdy a teraz rozwojowych. Wenger robi jedno i drugie.

 

Ja też wyżej cenię Payeta, ale West Ham nie odda go taniej niż 60-70 mln, więc nie ma szans na jego transfer. Mahrez powinien być sporo tańszy. Jeśli zależałoby by Wengerowi na stałych fragmentach gry mógł postarać się o Pjanicia. Mnie Xhaka w Bundeslidze jakoś nie zachwycał, ale może Arsene ustawi go tak, że tu będzie grał rewelacyjnie?

Wengerowi do wolnych i rożnych nikogo nie trzeba bo ma przecież Santiego Cazorle, ktory leczyl sie dluugo w poprzednim sezonie.

 

Co do samego Arsenalu to mi polityka Wengera i styl jego pracy po prostu imponuje. Nie wiem czemu sie ludzie czepiaja i glupia szydere ze nie wygral ligi od wielu wielu lat... No i co z tego? W koncu wygra. A Chelsea przed przyjsciem Romka kiedy mistrza zgarnela? A City przed kasa od szejkow?

 

Arsenal to cos więcej, Wenger wspanialy trener i umniejszanie jego filozofii i ładnej dla oka gry to bezczelność.

 

Xhaka wzmocni rywalizacje w srodku pola. Pewnie pol seonu jka zwykle Ramsey i Wilshere beda pauzowac z urazami... Jest Elneny, Coquelin, Arteta, Cazorla. Mahrez by idealnie sie wpisal w filozofie Arsenalu. Pasuje na skrzydlo jak ulal. Jedyna poważna wada Arsenalu to Giroud. Ale moze to bedzie sezon mlodego Iwobi? W tamtym mial juz kilka dobrych gier. Sa jeszcze Welbeck (niestety znowu kontuzja :/), jest Campbell czy Walcott.

 

Bramka super obsadzona bo Cech u Ospina.

Obrona, tutaj tez srodkowy obronca lepszy potrzebny. Per i Koscielny nie gwarantuja supwr jakości.

 

Wg mnie Arsenal top4 spokojnie.

 

Nie wierze w Liverpool. Zbyt wielu przeciętnych pilkarzy. Sam Klopp nie wystarczy. A pojedyncze dobre mecze nie dadza LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie sprowadza piłkarzy rozwojowych, czyli miałem na myśli takich którzy już prezentują duży poziom ale w klubie są w stanie rozwinąć jeszcze bardziej. Nie chodzi mi o małolatów ściąganych do Arsenalu takich jak Bielik, Chambers czy wcześniej Coquelin czy Walcott, bo tutaj to w dużej mierze decyduje przypadek czy oni wypalą.  Giroud, Mertesacker, Debuchy, powrot Flaminiego, Chamakh itd(bo jest dużo takich przykładów) to ludzie który mam na myśli, oni nie są w stanie zrobić postepu, w dużej mierze przychodzą z przeciętnych klubów po tym jak grali sezon życia i później nie są w stanie wbić się wyżej albo nawet nie są w stanie powtórzyć swojego najlepszego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robson

A o co w futbolu chodzi- o atrakcyjną grę, jak najbardziej, ale jednak trofea są bardzo istotne. Ja się wcale nie dziwię kibicom Arsenalu, że mają powoli dość Wengera. Wcześniej tłumaczyły go odejścia najlepszych graczy, budowa stadionu i w związku z tym mało funduszy na transfery. Ale teraz!? Mają piękny stadion, są pieniądze, ale sukcesów jak nie było, tak nie ma. Atrakcyjna gra to też już w dużej mierze przeszłość, taki Tottenham gra dużo ładniejszą piłkę, chociaż wcale nie ma lepszych zawodników, ale za to młodszego i kreatywniejszego coacha.  Teraz też Arsene obraża się na panujące w piłce przepłacanie zawodników, ale to przecież ogromne pieniądze z transmisji tv nakręcają tę koniunkturę. Nie ma co się obrażać, tylko trzeba pokazać konkurentom, że Arsenal będzie groźny dla najlepszych. Mahrez, Lacazette czy Mustafi, to byłyby super wzmocnienia, nie tylko na wygranie Premier League, ale nawet na sukcesy w LM. 1/8 finału już nikogo nie cieszy.

Jak Tobie podobają się ruchy w MU? Raczej Mourinho nie będzie stawiał na młodych, już plotkuje się o wypożyczeniu Januzaja. Ciekawe jak często szanse będzie dostawał Rashford?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon, czyli dwa Puchary Anglii to nic? Nie umniejszajmy już zasług, jak coś wygrywają to wygrywają, była też Tarcza Wspólnoty w poprzednim sezonie. 

 

Bo Wenger ma rację w tym co mówi z rynkiem transferowym, to idzie w złą stronę. Przecież to niedorzeczne, że takie Middlesborough czy inne Crystal Palace wydają kasy więcej niż czołowe kluby z Hiszpanii czy Włoch, i to za kogo wydają! Za piłkarzy słabych lub przeciętnych. Przykład Hojbjerg za 10-15mln jakoś do któregoś klubu, który w Bundeslidze był średni. Więc dobrze, że ktoś trzeźwo myśli jeszcze na tym świecie. 

Arsenal i Wenger ma swoją filozofię i to trzeba doceniać, a nie krytykować. Łatwo jest przyjść z workiem pieniędzy i kupić pół ligi... ale czy taki sukces cieszy? Co jak się nie uda? Kasa w błoto... 

 

Arsenal już jest groźny dla najlepszych, a nie zawsze machanie szabelką oznacza, że jest się konkurencyjnym. 

 

 

Co do Man.Utd i Jose, to póki co mi się podoba. Rashford swoje minuty dostanie, o to jestem spokojny. Co do Januzaja to pewnie czeka go wypożyczenie, ale oby w Premier League, w jakimś Sunderlandzie (akurat Moyes tam jest, który na niego postawił w MU więc idealne miejsce się wydaje dla jego rozwoju). 

Transfery ciekawe, wzmocniona defensywa (Bailly), doszedł kreatywny pomocnik (Mkhitaryan), no i Zlatan. Do tego świetny trener, nic tylko być optymistą, bo Jose czuje się jak ryba w wodzie w Premier League! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczą się mistrzostwa Anglii, a zwycięzcy pucharu Anglii mówią tylko w dniu i dzień po finale. Najważniejsze w każdej lidze jest mistrzostwo. FA Cup to rozgrywki podrzędne, niżej jest tylko Capitol One Cup. Mimo że przez FA Cup najczęściej kolejka Premier League nie jest rozgrywana, to jednak mało który klub bierze te rozgrywki na poważnie. Przykład Manchesteru City z zeszłego sezonu. I bardzo dobrze zrobili, bo ogrom meczów nikomu nie służy. Śmiem twierdzić że poprzez olanie FA Cup mieli większe szanse na półfinał. Ten kto patrzy na suchy wynik widzi ''dwumecz z Realem i tylko 0-1?!'' A prawda jest taka, że to były bardzo słabe mecze Citizens.
Patrząc na rozkład, śmiem twierdzić że łatwiej wygrać CoC niż Fa Cup. Powód? CoC gra wcześniej, FA Cup wpada od stycznia, poprzez luty, marzec gdzie jedni myślą o LM, inni o mistrzostwie, inni o utrzymaniu etc. Ale co mnie obchodzi, to problem Anglików.

 

Co do nowego sezonu. Trójka, która ma walczyć o mistrzostwo znana. Niech nikt nie pcha na siłę Arsenalu bo to nie ma sensu. Ich cel na miarę ich możliwości tj. 4 miejsce. Trójkę powinien spokojnie zająć Manchester United, zależnie od tego jak Conte zgra się z Chelsea to będzie albo dwójka albo jedynka. Ale faworytem jest Guardiola i jego Manchester City. Czy Guardiola ma dużo do zrobienia? Teoretycznie bramkarz solidny, ratownik Citizens w LM przed kompro z Realem. Obrona Kompany oby się nie łamał jak w poprzednim sezonie, Otamendi końcówkę miał lepszy niż początek. Mangala to tylko zmiennik. W pomocy wszystko wygląda fajnie, prócz truchtającego Toure, prócz Nasriego, który się prosi o odejśćie (szkoda Milnera bo by się przydał w tamtym sezonie). Dwójka Ferdynandów się spisywała pozytywnie. Kevin de Bruyne i Sterling się jeszcze nie obudzili, więc najwyższa ich pora, a grać potrafią. Do tego słaby sezon Davida Silvy, Pep powinnien go zmotywować. Atak wiadomo Aguero, ale nie w tej formie :censored: Kelechi jako dżoker, Bony winien odejść. Nolitem przekonany nie jestem. Navas to pewnie tradycyjnie do przodu bieg i wrzuć byle wrzucić. Zinchenko raczej odejdzie, żeby się ograć. Sane i Stones?  :mrgreen: 

 

Co do transferów, jak zwykle kasa płynie grubymi milionami, niektórzy szaleją, inni rozważnie, ale każdy wydaje sporo.

Sobotnie mecze zaczną się wcześniej bo o 13.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ich cel na miarę ich możliwości tj. 4 miejsce.

 

Wyjdź.

 

United nakupowało grajków, ale czy będzie z nich drużyna? Patrz Tottenham po sprzedaży Bale'a czy chociażby United LvG z Di Marią.

 

 

Arsenalowi brakuje cały czas tego jednego zawodnika do czołówki.

 

THFC-Kane

United-Ibrahimović

Leicester-Vardy

City-Aguero

Chelsea-Costa

 

Giroud to co najmniej półka niżej. Wystarczyłby transfer napastnika w sezonie 13/14 i Arsenal zdobyłby mistrza.

 

Arsenal ponoć w tym tygodniu ma dopiąć 2 transfery, a mianowicie Lacazette i Mustafi. Ten drugi jest wielce prawdopodobny, o ofercie za tego pierwszego informował Sky Sports, czyli bardzo rzetelne źródło. 

Edytowane przez naka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

. Ale faworytem jest Guardiola i jego Manchester City. Czy Guardiola ma dużo do zrobienia? Teoretycznie bramkarz solidny, ratownik Citizens w LM przed kompro z Realem. Obrona Kompany oby się nie łamał jak w poprzednim sezonie, Otamendi końcówkę miał lepszy niż początek. Mangala to tylko zmiennik. W pomocy wszystko wygląda fajnie, prócz truchtającego Toure, prócz Nasriego, który się prosi o odejśćie (szkoda Milnera bo by się przydał w tamtym sezonie). Dwójka Ferdynandów się spisywała pozytywnie. Kevin de Bruyne i Sterling się jeszcze nie obudzili, więc najwyższa ich pora, a grać potrafią. Do tego słaby sezon Davida Silvy, Pep powinnien go zmotywować. Atak wiadomo Aguero, ale nie w tej formie :censored: Kelechi jako dżoker, Bony winien odejść. Nolitem przekonany nie jestem. Navas to pewnie tradycyjnie do przodu bieg i wrzuć byle wrzucić. Zinchenko raczej odejdzie, żeby się ograć. Sane i Stones?  :mrgreen:

 

 

Mówisz, że fawoyrtem City, a potem wyliczasz że pół składu się nie nadaje :P To jak to jest? :D 

 

Wg mnie City z takim składem i taktyką Pepa nie da rady. I mam szczerą nadzieję, że im się noga powinie, życzę im jak najgorzej. 

 

Wszyscy widzę deprecjonujecie Wengera i Arsenal, smutne to. Widać, że liczy się tylko kasa i transfery, a już czutka trenera i wychowanie zawodnika od podszewki jest dla Was nic nie znaczące... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wierzę w triumf Arsenalu, niestety. Nie wykorzystali niepowtarzalnej okazji w ubiegłym sezonie, kiedy wszyscy faworyci zawiedli.

@Robson

Łatwo Ci mówić jako kibicowi MU- masz porządne transfery, a nie skąpienie kasy na porządnych graczy. Nawet taka Barca musiała kupić Suareza czy Neymara, w tym sezonie Juve zaszalał na rynku transferowym, a Wenger tylko narzeka i kupuje niepotrzebnego Xhakę- naprawdę w środku pomocy Kanonierzy wymagali wzmocnienia!? Chciałbym się mylić, ale kiepsko to widzę. Chyba, że Wenger nas wszystkich zaskoczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mieli czekać aż Wilshere i Ramsey wróca z L-4 znowu? Potrzebowali Xhaki i taka jest prawda. Xhaka jest dobrym grajkiem, ma wizję gry, dobry przerzut. U Wengera nauczy się jeszcze małej gry i klepania z resztą, powinni być z niego dobrzy ludzie. 

 

Co do Man.Utd, to mi szczerze mówiąc nie były te transfery potrzebne, dobrze, że Schweinsteiger wyjął już swoje rzeczy z szafki i wyjeżdza w pi... ufffff. Super, niech wraca skąd przyszedł. Czasami nawet lepsza jest gra młodymi z akademii niż najemnikami jak Schweinsteiger czy tego typu gracze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...