Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to będą za derby. Chyba najciekawiej zapowiadające się w historii. Mourinho vs Guardiola. Od rana media informują o pojawieniu się i podpisaniu kontraktu przez Jose. Kogo sprowadzi? Zlatan? Benzema? Pogba? Barkley'a? Wraca Mourinho, wrócą memy.  Przy pełnym sezonie Mou nie schodził poniżej 3 miejsca. Mistrzostwa z Porto, Chelsea, Interem czy Realem. Ale teraz ma wyzwanie. Wielki Manchester United, choć ostatnio głównie z nazwy, historii i tradycji. Kto jak nie Mourinho może tego dokonać. Zapowiada się, że w następnym sezonie miejsce na mistrzowskim tronie będzie dla Manchesteru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowym smaczkiem będzie prawdopodobny transfer Ibry do MU. On też niespecjalnie kocha Guardiolę. Jak takie miasto jak Manchester pomieści gości z takim ego jak Zlatan czy Mourinho oraz Pep :)? W ogóle zasadnym pozostaje pytanie jak Ibra dostosuje się do Premier League. Ostatnie lata spędził jednak w lajtowej lidze francuskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem kolejny taki sezon cudów to może nastąpi  za 20 lat.

Leicester nawet jak nikogo ważnego nie sprzeda [ a w cuda nie wierzę ] to już nie będzie przez 1/2 sezonu traktowany jak niegrozny przypadkowy lider w wyniku czego wyniki były jakie były.

No i nie mogę się pozbyć wrażenia, że nie ma takiej opcji aby Vardy miał taki sezon jak ten zakończony.

Facet ma swoje lata i pytanie gdzie była jego mega forma strzelecka przez lata całe? Ot jednorazowy sezon życia który mu pozwoli najpewniej podwoić zarobki w bogatszym klubie na starość.

Podobne zdanie mam na temat WHU.

Co do Totków to wbrew pozorom chcąc zrobić skok jakościowy do przodu muszą pomyśleć nad solidnym wzmocnieniem składu. Wcale nie jest taki świetny na jaki wskazuje lokata w tabeli.

Powiew świeżości w BPL był stety lub niestety [ co kto woli ] raczej jednorazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tottenham ma bardzo dobrą pierwszą 11(no może 10, bo Lamela jest przereklamowany), ale nie ma zmienników. Pokazały to przegrane mecze na finiszu, gdy musieli pauzować Dembele i Alli. 

Na "klasę" Vardy'ego prawdopodobnie nabierze się Arsenal, który jest bardzo blisko pozyskania tego napastnika. Wenger jednak nie uczy się na błędach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej na gotowe przychodzi Guardiola niż Mourinho.

Ani Guardiola, ani tym bardziej Mourinho nie przychodzą na gotowe. W City nie ma środka pola do gry preferowanej przez Pepa, sporo graczy jest zaawansowana wiekowo i pewnie dokona się tam sporo transferów już w tym okienku. United z kolei ma ciekawy i młody skład, kilka transferów i Mou wyciśnie z nich sporo. Obie ekipy jednak mają braki i kilka pozycji wymaga wymiany, jeśli obaj trenerzy nie porzucą nagle swojej wizji, jednak ten scenariusz jest mało prawdopodobny. 

Zbliżający się sezon będzie interesujący m.in. właśnie z tego powodu, że większość wielkich ekip zaczyna nowy rozdział. City, United i Chelsea mogą być mocne, równie dobrze mogą rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tottenham ma bardzo dobrą pierwszą 11(no może 10, bo Lamela jest przereklamowany), ale nie ma zmienników.

Chyba się nie zgodzę z tym, że ma super jedenastkę.

Zobacz tylko 4 pkt więcej od grającego żenadę United, który ma też poważne braki jeżeli chodzi o klasowych graczy.

Wyznacznikiem klasy nie są dla mnie kwoty za które zakupieni zostali poszczególni gracze, bo są one chore i piłkarze typu Depay czy Rojo lub Blind są warci może 1/3 zapłaconej kwoty.

Ale mniejsza z tym, więc skoro Totki nazbierały całe 4 pkt wiecej od pogrążonego w kryzysie United to ta wyjściowa 11 nie powala na kolana.

Fakt stosunek bramek deklasacja,ale to nie wszystko jednak.

Jak się nie wzmocnią to zaryzykuję stwierdzenie, że jak nie będą mieli łatwego losowania to z grupy LM nie wyjdą.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie przewiduję sukcesów w LM, głównie z powodu braku doświadczenia w tych rozgrywkach. Tak mała przewaga punktowa nad MU była spowodowana wpadkami w ostatnich meczach sezonu, właśnie z powodu braku dobrych rezerwowych. Na pewno nie będzie im łatwo w zbliżającym się sezonie, ale przy rozsądnych wzmocnieniach(o ile to możliwe w przypadku angielskich drużyn :)), są w stanie powalczyć o pierwszą czwórkę. Nie rozumiem np. dlaczego żaden z zespołów BPL nie zakontraktował Banegi, któremu kończył się kontrakt w Sevilli. W takim Tottenhamie byłby idealnym partnerem Dembele lub Diera albo mógł zagrać razem w drugiej linii. Ale oni oczywiście wolą wydawać kupę szmalu na Lamelę lub Sona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystko wskazuje na transfer Pogby do MU. Ciekawe czy zgadzacie się z tym co jest napisane w tym artykule http://weszlo.com/2016/07/22/czy-paul-pogba-jest-wart-swojej-kosmicznej-ceny/

Odbudowa tak znanej firmy musi kosztować, ale każdy z ich transferów jest obarczony sporym ryzykiem- Bailly tylko jeden pełen sezon w La Lidze, Mhitarjan miał fantastyczny rok, ale wcześniej tragedia, Ibra już raz sparzył się na silnej ekipie i lidze(nieudany sezon w Barcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na forum sympatyków Premier League!? Sezon zapowiada się zajefajnie i nikt nic nie napisze!?

Lubię Arsenal, ale to co wyprawia Wenger, to przechodzi ludzkie pojęcie. Kupił(nie wiadomo po co) Granita Xhakę za 45 mln, a teraz skąpi na najważniejsze wzmocnienia skrzydła i napadu, twierdząc że ceny piłkarzy są nieprzyzwoite. A czego on oczekuje? Że kupi Mahreza za 15 mln!? Albo Lacazette'a za 10!? Dalej będzie nas męczył Walcottem na skrzydle albo jeszcze lepiej Oxladem :). Został mu jeden zdrowy napastnik- Giroud i co w razie kontuzji czy słabszej dyspozycji? A potem się dziwi, że odpada w 1/8 LM albo nie zdobywa mistrzostwa od ponad 10 lat. A po wybudowaniu nowego stadionu miało być tak pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na forum sympatyków Premier League!?

Są a jakże, tylko moim zdaniem akurat SK nie jest miejscem zachęcającym do dyskusji o BPL. Mógłbym pisać o BPL non stop, ale samo umiejscowienie tematu Sport na tym forum mnie zniechęca jakoś tak.

Już lepiej luknąć forum na C+ choć akurat tam za dużo [beep]ów jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde miejsce jest dobre, żeby pisać o lidze angielskiej. Tym bardziej przed tak ekscytująco zapowiadającym się sezonem.

Jestem ciekaw Twojej opinii o MU- jak oceniasz dokonane transfery, ew. przyjście Pogby i przede wszystkim czy wierzysz, że Mourinho ogarnie tę stajnię Augiasza. Środki na transfery dostał nieprawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mou ogarnie na pewno ten syf, pytanie jak długo mu zejdzie. Według mnie za mało sie pozbył [ lub zamierza ]na razie piłkarzy którzy nie są predysponowani do poziomu na jakim ma być United.

Tu już nie można się zasłaniać tym, że to zasłużony gracz lub wychowanek lub jeszcze co innego.

Carrick next kontrakt? no sorry nie rozumiem, Fellaini zostaje? no super, ale chyba dla przeciwników United, itp itd.

Ja jestem zdania, że klub jest ponad wszystkich piłkarzy i jak czytałem wszędzie o planach [ może były może nie ] zatrudnienia Giggsa to mi sie nóż w kieszeni otwierał.

Gadki, ze zasłużył sobie na posadę bo jest od zawsze w klubie, zasłużył się i posiedział jako asystent śmieszą mnie niesłychanie.

Sam Giggs tez stracił trochę mojej sympatii bo mam wrażenie, że się chciał na siłę wepchać na stołek, ale może się mylę choć nie sądzę.

A tu już nie było czasu na kolejny eksperyment trenerski po dwóch nieudacznikach i 3 latach w plecy.

 

A co do Pogby? Nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Siłę ma, technikę ma, talent ma, coś tam potrafi biegać więc jestem dobrej myśli.

Pytanie tylko brzmi czy będzie grał na tyle dobrze non stop, że cena za którą przyjdzie nie będzie się odbijała czkawką w klubie.

A cena sprawia, że będzie miał przerąbane.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zazwyczaj Mourinho dość szybko ogarnia bałagan, problem polega na tym, że równie szybko entuzjazm mija. Myślę, że najbliższe dwa sezony powinny być dobre, ale potem budowa od nowa? Dużo się spekuluje, że odejść może Schweinsteiger(i bardzo dobrze), ciekawi mnie natomiast czy rola Herrery wzrośnie, czy znowu będzie grał ogony. Przede wszystkim obawiam się, że nadal gra MU nie będzie wyglądała zbyt ekscytująco. Ale może "The Special One" nas wszystkich zaskoczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego on oczekuje? Że kupi Mahreza za 15 mln!? 

A ile ma zapłacić za jednosezonowca ? Płacenie dużej kasy za gościa który w wieku 25 lat gra sezon życia a wcześniej przeciętnie prezentował się w Ligue 2 to zbyt dobrym rozwiązaniem nie jest. Tacy jak Mahrez dość często szybko się pojawiają i jeszcze szybciej giną, więc wcale nie dziwne, że nie chcą płacić wielkiej kasy za niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...