Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ ja nie umniejszam sukcesów Mourinho, szczególnie tych na początku jego kariery trenerskiej. Potem już było tylko gorzej, bo cały czas się będę upierał, że zwycięstwo w lidze z takimi zespołami jak Chelsea czy Real Madryt, to wielki sukces nie jest. Uważam, że przydałby mu się dłuższy urlop, odpoczynek od presji, może jakaś modyfikacja taktyki, choć w to nie uwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mourinho jeżeli nie znajdzie pracy to do 2019 roku będzie otrzymywał 250 tysięcy funtów tygodniowo, czyli to 1.3 miliona pln tygodniowo ! ! !

Czyli Mourinho może sobie teraz pojechać na jakieś wakacje, po co mu teraz jakiś klub? Odpocznie sobie, obejrzy ME 2016, przeanalizuje gdzie mógłby pójść, gdzie jest dobry materiał na graczy a potem znowu będzie "Bogiem" wśród kibiców.

 

Może Mourinho specjalnie chciał wywalczyć taki kontrakt a potem odpuścić? Przecież przed podpisaniem kontarktu Chelsea świetnie grała, a po podpisaniu już nic a nic nie grała. Może Mourinho specjalnie to zrobił, 1,3 miliona zł tygodniowo piechotą nie chodzi

Edytowane przez stronniczy90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam gadanie. Z żadną drużyną w Premier League nie jest łatwo zdobyć majstra. Jakby było tak łatwo jak piszesz, to Mourinho by był na dobrej drodze do obrony tytułu z Chelsea. A jakoś nie jest.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat mistrzem w Anglii zostały tylko 3 drużyny- MU, MC i właśnie Chelsea. Także między bajki można włożyć frazes o niby wyrównanym poziomie tej ligi, bo podobnie jest w Hiszpanii, gdzie mistrzem zostały RM, Barca i Atletico. Chelsea gra tak słabo mimo słabej konkurencji, bo MU dołuje, MC jest nierówne. Niestety poziom BPL spada z roku na rok, co pokazują wyniki w LM. A Mourinho nie jest długodystansowcem, w każdej drużynie w trzecim roku jego pracy jest kryzys. Jego sposób pracy powoduje skłócenie wszystkich ze wszystkimi i zmęczenie materiału. Teraz też zawodnicy nie zamierzali za niego umierać, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem już było tylko gorzej, bo cały czas się będę upierał, że zwycięstwo w lidze z takimi zespołami jak Chelsea czy Real Madryt, to wielki sukces nie jest. 

Takim sposobem można umniejszać zasługi praktycznie każdego wielkiego trenera. Bo co to za sukces wygrać Ligę Mistrzów z Barceloną czy Bundesligę z Bayernem? Co w takim razie osiągnął Guardiola?

Co takiego wielkiego osiągnął Ancelotti? Co to za sztuka wygrać LM z Realem, Premier League z Chelsea czy LM z AC Milanem, szczególnie jak się popatrzy na skład, jaki wtedy tam mieli? Można tak w nieskończoność wymieniać sukcesy największych ale to nie ma sensu.

Wygrać Ligę Mistrzów to wielki sukces, nieważne czy z Interem, Chelsea, Realem czy Bayernem.

Nie rozumiem też tego, że niektórzy zarzucają Mourinho, że pracuje tylko w najsilniejszych i bogatych klubach. Co w tym dziwnego, że jeden z najlepszych trenerów świata pracuje w najlepszych klubach? To tak, jakby zarzucać Messiemu że gra w Barcelonie a nie spróbuje odejść do Celty Vigo, no przecież gdzie w tym logika. Najlepsi ciągną do najlepszych, naturalna kolej rzeczy. Też często czytam jak ludzie zarzucają Guardioli, że idzie tylko na gotowe bo poszedł do Bayernu. No a gdzie miał iść? Po co niby miał iść do średniaka jakiegoś skoro może trenować najlepszych? Najlepsi profesorowie akademiccy wykładają na najlepszych uniwersytetach, bo po co mają iść pracować na jakimś podrzędnym uniwersytecie w wiosce zabitej dechami? Jak jesteś dobry i masz do wyboru pracować w świetnej firmie i zarabiać 15 tysięcy, albo pójść do jakiejś średniej i zarabiać 5 tysięcy to pójdziesz do tej drugiej żeby coś ludziom udowodnić? Oczywiście, że nie, przecież to bez sensu  :lol2:

 

Od małego lubie Chelsea, oglądam tyle meczów tej drużyny, na ile pozwala mi na to czas i po ujrzeniu informacji o zwolnieniu Jose zrobiło mi się smutno. Z jednej strony spodziewałem się tego, wyniki są katastrofalne, ale ten człowiek był blisko Chelsea, czuło się z daleka tą więź, jaka go łączy z Chelsea. Wielka szkoda. Chyba Jose nie nadaje się do tworzenia dynastii, wyciska z zawodników 110%, dzięki temu potrafi zrobić szybko wynik ale nie jest odpowiedni na dłuższy dystans. Mam nadzieję, że gdzie pójdzie teraz pracować to będzie odnosił sukcesy, życzę mu tego z całego serca. 

 

 

Może Mourinho specjalnie chciał wywalczyć taki kontrakt a potem odpuścić? Przecież przed podpisaniem kontarktu Chelsea świetnie grała, a po podpisaniu już nic a nic nie grała. Może Mourinho specjalnie to zrobił, 1,3 miliona zł tygodniowo piechotą nie chodzi

Uwielbiam takie teorie spiskowe  :lol2:  Pewnie dlatego odszedł za porozumieniem stron i nie wziął kasy jaka mu się należała z tytułu zwolnienia z pracy a była to spora kwota. Pewnie z tego powodu nagle Fabregas zaczął kopać się po czole, Matić przewracać o własne nogi, Costa marnować setki na potęge a Hazard zapomniał jak się mija przeciwników. To wszystko zaplanował Mourinho  :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta angielska liga jest słaba w porównaniu do innych lig. Może i dobrze ją się ogląda, bo grają ze sobą i poziomy są wyrównane praktycznie. Dlatego dobrze się ją ogląda, ale na tle europejskich drużyn wygląda tragicznie.

 

Tak wczoraj analizowałem mecz Liverpol vs Leicester to powiem szczerze, że to była gra na haos, wyjazd do przodu i kto się znajdzie to może coś strzelić. Nie było klepki. Tak analizuje ten mecz i byle jaka drużyna z hiszpani poklepała by jedną z tych drużyn i byłoby pozamiatane.

Ponad to minęło 18 kolejek a ja jeszcze nigdy nie uważałem Leicester za faworyta meczu a oni klepią/klepali każdego jak chcieli. Drużyna bez gwiazd, bez niczego.

 

Drugi mecz Southampton vs Arsenal, tu mógłbyć wynik 8:0. Arsenal został oszczędzony. Nawet sam na sam 300% wytuacji pusta bramka nie umieli wykorzystać. Arsenal taki, co wygrał kolejkę temu z City... W Europejskich pucharach na dzień dobry takie Southampton zostałoby rozjeżdzone jak walec przez jakiś klub niemiecki czy hiszpański. Nawet średniaka z jakiejś innej ligi.

 

Kolejny mecz Stoke vs United to kompromitacja futboolu.

 

Ja nie wiem dlaczego angielskie drużyny są tak słabe. Pomiędzy sobą grają szybko i ok, ale jest to haos typu cross i do przodu, a nie klepa. Drużyny europejskie ich zjadają na śniadanie.

Wczoraj to co widziałem to kompromitacja angielskiej piłki. Na pewno nie jest to najsilniejsza liga na świecie, jest to liga TOP4, na 4 miejscu dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie liga angielska jest w kryzysie.Można powiedzieć że zaczeło się to od odejścia sir Alexa Fergusona.Manchester United stracił swój największy atut,swojego szefa.Kiedy MU był wielki inne kluby musiały równać do niego poziomem.Teraz widać bardzo dobrze - słaby MU - słaba liga angielska.Potwierdza to pozycja Leicesteru,który wyprzedza bogatszych konkurentów. Patrzysz na tabelę a na szycie nie ma tego najwięjszego giganta,zupełnie jak kiedyś w Serie A bez Juve.

 

Kto wygra mistrzostwo w tym sezonie -moim zdaniem Manchester City,który będzie się musiał mocno postarać aby to zepsuć.Mają najlepszy skład.

 

Arsenal nie wygra bo to zespół bez charakteru,jak jego wypalony trener.Jeśli nie dokonają zmiany to ciągle będą tylko na 3 czy 4 miejscu.Mają świetnych piłkarzy ale brak im mentalności zwycięsców.

 

Leicester - jak skończą w czołowej 4,będzie wielki sukces.W styczniu może bogatsi go rozkupią.Ranieri zawsze był najwyżej drugi.Jakby teraz wygrał BPL to będzie jego życiowy sukces.

 

Manchester United - zbieranina średnich,przepłaconych piłkarzy bez charakteru.W zespole brak prawdziwych liderów.Drużyna zbudowana za wiele mln funtów a mało konkurencyjna- np z kim ma rywalizować o skład beznadziejny w tym sezonie Rooney albo kogo obawiać się taki Martial,skoro na pozycję 9 jest tylko on?

 

Liverpool- W nowym sezonie będą walczyć o mistrza tylko Klopp musi przepracować przynajmniej dwa okna transferowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo mnie to cieszy, od lat sympatyzuję z Wilkami i mam nadzieję, że prędzej niż później wrócą do Premier League. Miło by było, gdyby Żyro niczym Boruc i Wasilewski awansował z Championship do Premier League. Jak będzie tak dobrze grał, to może zostanie dłużej niż do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Leicester City na pierwszym miejscu BPL :brawo:


 

DSC_0266.jpg

 

Liecester I am proud of you .....

Edytowane przez kingofsouth
Wątek o lidze angielskiej jest w dziale Sport. Proszę nie zaśmiecać wątku Sport w nc+ zdublowaną dyskusją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...poziom ligi angielskiej spada z każdym sezonem. Nadal super się ogląda i liga jest ciekawa, ale poziom coraz niższy. Wczorajszy mecz Liverpoolu to grad goli nie z powodu super akcji, a po prostu kabaretu w obronie w obu drużynach.

Po raz kolejny w pucharach kluby szybko poleca i w LM i w LE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...