Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w 15 kolejce Manchester Utd zremisował z West Ham i tym samym Leicester został samodzielnym liderem po zwycięstwie z Swansea, MC przegrało ze Stoke niespodziewanie.


Natomiast 14 grudnia Leicester zagra z Chelsea i może nawet spaść na 4 miejsce po porażce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścig żółwi, nikt nie chce zdobyć mistrzostwa. Kolejny raz zawodzi MC, zespół Pellegriniego nie potrafi wykorzystać słabości konkurentów. Niestety poziom tej ligi spada, co pokazują puchary europejskie. Ja liczę na włączenie się do walki Liverpool i może Arsenal, jeśli plaga kontuzji się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast 14 grudnia Leicester zagra z Chelsea i może nawet spaść na 4 miejsce po porażce. 

A Chelsea? W przypadku porażki może spaść nawet na miejsce zagrożone spadkiem do Championship. 

 

Masakra co tam się dzieje z tą drużyną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścig żółwi, nikt nie chce zdobyć mistrzostwa. Kolejny raz zawodzi MC, zespół Pellegriniego nie potrafi wykorzystać słabości konkurentów. Niestety poziom tej ligi spada, co pokazują puchary europejskie. Ja liczę na włączenie się do walki Liverpool i może Arsenal, jeśli plaga kontuzji się skończy.

Po dzisiejszym meczu Liverpoolu  to raczej trudno na to liczyć.Już nie chodzi o wynik tylko co pokazali w tym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liverpool Kloppa gra taką mizerię z drużynami, których nie może kontrować. Zresztą za Rodgersa było podobnie. Po prostu atak pozycyjny w ich wykonywaniu, to totalne dno. Wprawdzie ostatnio pokonali Chelsea i City, ale tylko dlatego, bo z mocnymi klubami mogli grać z kontry. Szczególnie na wyjazdach.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst pisałem w środę więc niektóre zwroty są jeszcze nieaktualne i nie ma wniosków po meczu z ekipą Bournemouth, ale wklejam bo ciekawie widzę można i tutaj podyskutować ;) Tekst wcześniej napisany tu -> http://www.forum.bukmacherskie.com/f339/16-kolejka-premier-league-12-14-grudnia-2015-a-127477.html#post5814261

 

Po  klęsce w Wolfsburgu przemyślałem wiele spraw pod kątem Man.Utd i postanowiłem się podzielić kilkoma wnioskami. 

 

1. Konsekwencja w doborze składu + zmiany w trakcie. - LvG się wczoraj pogubił całkowicie, zero konsekwencji, jakiejś myśli. Varela posłany na tak ważny mecz od początku to był bardzo odważny (a może desperacki?) ruch. W Premier League zagrał 45min, przecież we wcześniejszych meczach grał McNair, grał Young a obaj wczorajszy mecz przesiedzieli na ławce cały. Mimo iż kontuzji nabawił się Darmian, to wszedł debiutujący Borthwick-Jackson miast wspomnianego McNaira i Younga, którzy nabyli już doświadczenie w tym sezonie i poprzednim w grze na tych pozycjach. 

Fellaini całkiem dobrze zagrał w meczu z WHU na pozycji nr 10, a wczoraj przesunięty nagle głębiej i ze Schweinsteigerem stworzył duet śr.pomocników, a Carrick zostawiony na ławce, Carrick bez którego ciężko wyobrazić sobie dobrą grę Man.Utd. Zresztą jest jakaś statystyka, że jak Carrick gra to Man.Utd częściej wygrywa nawet... 

 

Zmiany w trakcie meczu? Fatalne! Z jednej strony nie było kogo wprowadzić za bardzo, ale to też przecież wina LvG bo roz[beep]ył kadrę, która na papierze wyglądała świetnie. Co miało oznacząć zdjęcie Juana Maty na Nicka Powella? Wie tylko LvG... 

 

 

2. Jesse Lingard - szczerze nie rozumiem fenomenu i jego abonamentu na grę w tylu meczach z rzędu, jest po prostu przeciętny. Jest symbolem słabości obecnego Manchesteru United jak dla mnie... Wczorajszy mecz? Lepiej nie komentować, zupełnie nieobecny, zagubiony, był pierwszym do zmiany, a zszedł Juan Mata... 

 

3. Polityka transferowa - To jest największe pole do dyskusji. LvG wydał 250mln funtów na transfery, a kadra jest przeciętna. Nie ma komu grać nawet! Oddał za bezcen zawodników, którzy we wczorajszym meczu wnieśli by wiele pożytku i mogli by odmienić losy meczu. Chicharito, RvP, Januzaj, Nani, Welbeck. Przecież kiedyś patrzyłeś w kadrę MU z przodu, a tam Rooney, Tevez, Berbatov i Chicharito. Teraz patrzysz, a tam Martial i Rooney, end. Nie ma w ogóle konkurencji! Rooney gra tragedie, nie ma zmiennika, po co było oddawać Chicharito?! Po co pozwalano odejść RvP?! 

Jaki wniosek? Pozwolono odejść lepszym piłkarzom, których zastąpili tacy co grali wczoraj. Depay? 1-2 mecze dobre? 

Zimą pewnie znowu LvG dostanie mnóstwo kasy, a sprowadzi jakichś piłkarzy i znowu nic z tego nie będzie. Może się okazać, że znowu będzie to wydanie kasy w błoto. 

Za Fergusona transfery miały sens, były przemyślane, z myślą o przyszłości i o teraźniejszości. Sir Alex kupował młodych, ale zobaczcie gdzie ci młodzy teraz są, przykładów sporo, Pique, C.Ronaldo, Rooney, Pogba, Giuseppe Rossi(akurat jego kontuzje zjadly). Nie każdy z nich miał miejsce w Man.Utd bo byli lepsi akurat. a obecna kadra jest kiepska... Fergie nigdy w życiu by nie wypuścił ze składu RvP, Welbecka ani Chicharito. On w nichj wierzył, dla każdego miał przewidzianą rolę w zespole. 

 

Zresztą wypowiedź Michaela Owena trafiająca w sedno -> http://devilpage.pl/index/news/komentarze/44947/owen-van-gaal-jest-pod-ogromna-presja/

 

4. Kontuzje - jest naprawdę źle, gorzej niż w Arsenalu... Po wczorajszym meczu w Wolfsburgu wypadli prawdopodobnie Darmian i Smailling -> http://devilpage.pl/index/news/komentarze/44944/darmian-i-smalling-nie-zagraja-przeciwko-bournemouth/

 

Czyli co, linia defensywna składająca się z Varela, McNair, Blind, Borthwick-Jackson jaka wyszła na mecz z Bournemouth

Może jest szansa, że któryś z piłkarzy wyzdrowieje, ale może być walka z czasem. 

 

Pozostała im walka w lidze i Pucharze Anglii, a na wiosnę próba zwojowania Ligi Europy, ale w Europie akurat Man.Utd nic nie znaczy obecnie. Z tak słabej grupy nie wyszli co jest wyczynem... Trafnie wczoraj w BT Sport powiedział Paul Scholes lub Rio Ferdinand (już nie pamiętam), że pod względem finansów Man.Utd to TOP4 obok Barcelony, Realu i Bayernu z czym nie ma co nawet polemizować bo MU to światowa marka, ale pod względem jakości gry, wyników? No właśnie... 

Wolfsburg i PSV zapewne w 1/8 odpadną z LM już.. Taki obecnie jest Manchester niestety ;/ Smutne to. 

Może jest szansa, że któryś z piłkarzy wyzdrowieje, ale może być walka z czasem. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z większością tez się zgadzam, ale uważam też że Ferguson nie pozostaje bez winy za obecny stan MU. Pod koniec jego panowania już nie było widać tak dobrych decyzji w kwestiach transferowych. Pojawiły się poważne błędy typu sprzedaż Ronaldo czy oddanie Pogby. Choćby na tych dwóch zawodnikach można było budować nowy zespół. Z ostatniego okresu czasu nie jestem w stanie zrozumieć sprzedaży Di Marii czy odsunięcia od składu świetnego Herrery. Nigdy nie byłem fanem MU, ale ten zespół zawsze budził szacunek i respekt. Obecnie jedynie uśmiech politowania. Obok Chelsea jest to najbrzydziej grająca ekipa w BPL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon, akurat Ronaldo nie dało się zatrzymać, grał w MU dobre kilka sezonów, ale taka kasa z Realu i chęć zawdoika do odejścia oznaczała po prostu transfer, niestety... Z Pogbą to każdy wytyka ten błąd Fergusonowi,

 ale to sam zawodnik i jego agent chcieli odejść bo Pogba nie dostawał szans na Old Trafford, Fergie go wpuszczał kilka razy, ale Pogba i Raiola chcieli więcej i więcej, a Ferguson swoje zdanie zawsze ma i nigdy zawodnik ponad zespół nie był ważniejszy u niego więc nie blokował transferu. W Juventusie odpalił dopiero i się okazało jak duży to błąd był. 

 

Co do Andera Herrery to dla mnie postawa LvG wobec Baska jest nie do zaakceptowania. Ander jak gra to kreuje mnóstwo sytuacji, gra po prostu świetnie, a i tak jak zawsze ktoś wróci z kontuzji to Herrera traci miejsce, wkurza mnie to niesamowicie!! Herrera musi grać, nawet kosztem Rooneya bez formy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van Gaal wolał kupić niezwykle "kreatywnych" Schneiderleina i Schweinsteigera...Coraz częściej mówi się o odejściu Herrery. Brak słów po prostu.  A Rooney powinien grać na 10 lub nawet 8, tam sprawdza się świetnie. Nadal nie rozumiem dlaczego tak bogata liga i najbogatszy w niej MU muszą tracić najlepszych, najbardziej kreatywnych zawodników. Wcześniej Ronaldo, potem Bale, Suarez czy nawet Di Maria. To zdecydowanie osłabia jej prestiż i siłę w LM, bo tylko tacy zawodnicy pozwalają na wygrywanie tych rozgrywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak wygląda gość, który ma jeszcze pomysł jak przywrócić Chelsea miejsce w czołówce? http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,jose-mourinho-po-porazce-chelsea-z-leicester,artykul,630255,1,423.html

Miałby koleś przynajmniej odrobinę dumy i podał się do dymisji. Na co czeka Abramowicz? Na blamaż w Lidze Mistrzów? Na spadek z BPL? Ile jeszcze porażek i fatalnej gry?

Tu jeszcze o zdradzeniu przez piłkarzy http://www.sport.pl/pilka/1,65080,19346649,premier-league-jose-mourinho-zdradzony-o-zmroku.html#MTstream

Czy ta sytuacja nie przypomina tej z Realu Madryt?

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy postawa Leicester. Miło jest wierzyć, że nie tylko kasa się w piłce liczy. Gdzie był Mahrez zanim trafił do Leicester, tak samo z Albrightona AV zrezygnowała za łatwo, a wtedy w zasadzie grał tak samo jak teraz, dynamicznie, z łatwością w mijaniu przeciwnika i z dobrymi wrzutkami. No ale czasem ma się pecha i się trafi na takiego swojego van Gaala jak Herrera (o czym pisaliście wyżej), czy Fergusona (w przypadku Kuszczaka) itp.itd.

 

Miło też, że od kilku sezonów zmienił się sposób wejścia do Premier League beniaminków. Raz, że od razu prezentują się lepiej, a dwa, że raczej stawiają na ofensywny futbol, a nie na murowanie bramki. I widać, że taki styl gry procentuje.

 

Z formy United bardzo się cieszę i po tylu latach mordowania się z ich szczytowaniem:) nie jest mi za mało ich porażek i słabej gry:) (tak jak i smerfów). van Gaal miał na początku jakąś koncepcję na United, a że nie wyszło, do tego kontuzje, nie trafione transfery (w obie strony) i teraz wygląda jakby trochę poruszał się po omacku i aby tylko wytrzymać do okienka transferowego.

 

Ogólnie to ciężko jest bezboleśnie przebudować zespół i to nie tylko po odejściu Fergusona, zbiegło się to też z odejściem wielu kluczowych zawodników. Choćby Milan przerabiał podobną sytuację (i przerabia do dziś). Szkoda tylko, że Moyesa traktowali wszyscy bardzo źle w czasie pobytu w Manchesterze i po, a jak widać wyniki zespołu wcale nie oznaczały, że źle wykonywał swoją pracę. Holendra jakoś wszyscy jeszcze się boją krytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz Leicester - Chelsea to popis Riyada Mahreza, gościa już w poprzednim sezonie zauwazyłem, niesamowity drybling, szybka noga, technika, bajka! Wczoraj co zrobił z Azpiliquetą to chapeau bas! Takiego Mahreza brakuje mi w Manchesterze United... 

Chciałbym go jak najszybciej na Old Trafford, żadnych drewnianych Muellerów o których podobno LvG się upomina haha, żenada z tym Muellerem jest. Nie chce żadnych szwabów z Bayernu u siebie, już Schweinsteigera kupił i też gra słabo, raptem 2-3  mecze moze dobre miał. Poza tym pozycja środkowych pomocników w MU dobrze obsadzona. 

 

Sytuacji Andera Herrery nie kumam wcale, koleś jest niesamowity, wizja gry, zmysł do klepania z Matą i innymi, ciąg na bramkę, a ciągle coś. Jest nadzieja, że wróci n amecz w Boxing Day więc się wypada cieszyć. 

 

Januzaj też głupio zrobił z tym wypożyczeniem, poszedł do BVB gdzie mało gra, a w Man.Utd by grał znacznie więcej jakby został bo się okazało, że pupilek Depay gra padakę, a Lingard jest po prostu słabiutki. A do Younga jakiś znowu niezbyt zrozumiała niechęć van Gaala.. Mam dość rządów Holendra na Old Trafford. Te jego transfery, gierki, potrafkowanie Chicharito, Valdesa, ostatnie wyniki, fatalna gra. mam dośc po prostu! 

Nie widze przyszłości z tym menadzerem... 

 

---------------------------

 

Odnośnie Chelsea, to ciekaw jestem jak brzmiała wczoraj rozmowa na linii Hazard - Jose gdy ten chciał zejśc a podleciał Jose i coś mu mówił. Może to miał na myśli mówiąc o "zdradzeniu"? 

Jeżeli tak to grubsza sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli PSG znowu powinie się noga w 1/8 lub ćwierćfinale Champions League to jestem pewny, że Katarczycy stracą cierpliwość do Blanca i wtedy jego następcą zostanie Jose Mourinho. 

 

Nigdzie indziej go tak naprawdę nie widzę. 

 

Mógłby naturalnie wrócić do swojego ukochanego Interu, ale tam świetnie spisuje się Mancini. Z drugiej strony nie do końca jestem pewny czy jakiś klub z Włoch poza Juventusem mógłby jego pensję udźwignąć. Poza tym z tego co widzę całe środowisko Juventusu nim gardzi, a on sam ze względu na zadeklarowaną sympatię do Interu nie mógłby tam pójść. A przecież Allegriemu ostatnio znowu w Turynie się wiedzie. 

 

Mógłby objąć Romę lub Milan, ale o ile z pensją można byłoby coś zaradzić to nie wiem czy sam Portugalczyk chciałby podejmować się takiego wyzwania. Wydaje mi się, że Jose na starość stał się bardzo wygodny i raczej nie będzie chciał robić kroku wstecz. 

 

Hiszpania też odpada. Real Madryt drugi raz po niego nie sięgnie. Stosunek kibiców Barcelony do Mourinho jest nawet bardziej złowrogi niż fanów Juve. 

 

W Premier League najpewniej nikt go w najbliższym czasie nie zatrudni. Manchester City naciska na Guardiolę, Manchester United na kolejną pomyłkę trenerską już raczej nie może sobie pozwolić więc do kolejnego kandydata na trenera/menedżera będzie podchodził bardzo skrupulatnie. Nie sądzę żeby chcieli brać Mourinho po tak fatalnym sezonie w Chelsea. 

 

Bayern? Zatrudnianie Mourinho po Guardioli... jakoś mi się nie widzi. 

 

 

Pozostaje więc to PSG. 

 

 

Także przyszłość rysuje nam się mniej więcej w ten sposób:

 

Mourinho - PSG

Guardiola - Manchester City

Ancelotti - Bayern Monachium / Manchester United

 

Bardzo możliwe, że Antonio Conte będzie wolny od lipca więc jego nazwiska w kontekście któregoś z większych klubów też nie wykluczam. 

 

 

 

BTW. Na giełdzie nazwisk najpoważniejszymi kandydatami do objęcia sterów w klubie z niebieskiej części Londynu są Juande Ramos, Brendan Rodgers i Guus Hiddink. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zapominał o Valencii, pozostaje tylko pytanie czy Mourinho odważyłby się na tak ryzykowny krok. Ja mam nadzieję, że "The Special One" pójdzie na długi urlop, a potem będzie się trzymał daleko od prowadzenia drużyn z La Ligi, BPL i Bayernu(tam na szczęście na 99% idzie Ancelotti). PSG lub Milan jak najbardziej, ale może Blanc odniesie sukces?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Project_ALF - kiedyś Niemcy zapytali Mourinho czy chciałby trenować Bayern. Mourinho wówczas był na fali wznoszącej, gdyby chciał to z miejsca zatrudniliby go w Bayernie. Mourinho odpowiedział, że nigdy, ponieważ nie zna niemieckiego i dla niego byłaby to wielka bariera językowa, gorsza niż nauka włoskiego. Mourinho wtedy powiedział, że nigdy nie będzie trenował drużyny z Niemiec nawet jakby płacili mu miliony.

 

Tak więc pozostaje PSG moim zdaniem.

 

A co do Guardioli to facet ma niezwykłego fuksa. On praktycznie zawsze miał ułożone drużyny i bardzo silne. Dla mnie to trener taki sam jak Urban z Legią, który jest fatalnym trenerem ale za niego wygrywali piłkarze mecze, jak Rumak w Lechu, trener fatalny ale piłkarzy miał ok.

Guardiola był w bardzo silnej Barcelonie, nagle przeszedł do bardzo ale to bardzo silnego Bayernu i... i go zepsuł, bo za czasu gdy przyszedł Guardiola do Bayernu Bayern zepsuł swój styl grania w futbol.

 

Manchester City jest znowu silne i znowu Guardiola pójdzie do Angli i będzie "Bogiem" bo będzie wygrywał wszystko. Niech idzie do Chelsea, niech idzie do United, lub gdzieś do Włoch i pokaże swoje umiejętności w jakimś innym klubie a nie tam gdzie grają aktualnie najlepsi. Barcelona i Bayer to o 3 poziomy wyżej nić reszta ligi praktycznie. City tez jest silne, ma 3 składy na ławce i dziwie się, że City nie umie wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie przeczysz. Najpierw twierdząc, że City takie silne, a potem że nie umie wygrać...Guardiola przypomnę spowodował, że Barca zaczęła dominować w Europie, wcześniej nie było tak pięknie. Niby Mourinho trenował jakąś słabą drużynę? Inter, potem Chelsea, Real Madryt, potem znowu Chelsea. No rzeczywiście same słabe zespoły. Jeśli prawdą jest, że następcą Guardioli zostanie Ancelotti, to lepiej nie mogli wybrać, a kluby angielskie znowu zostaną na lodzie. Taki fantastyczny trener przejdzie im koło nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...