Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

 

24 maja 2016 r. dla wszystkich dekoderów HD 5000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 3.120.1.20.

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:

– rozwiązanie problemu usuwania się kanałów powyżej pozycji 1500 na liście kanałów

– drobne poprawki w aplikacji  CP GO (VOD)

Mamy już 04.06 mój dek nadal na wersji 3.118.1.20 i nie widzi 120 :sciana:...jak jest u Was??

Edytowane przez Jakaopcja1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten dekoder w opcji multiroom. Zmagam się z problemem przycinania obrazu oraz zrywania sygnału (czarny ekran) na niektórych kanałach: Polsat, TVP2 HD, Polsat Sport HD, TVN (lecz rzadziej niż te wcześniej wymienione).

Moim zdaniem antena ustawiona bardzo dobrze. Dane z Evobox'a: konwerter unicable od CP, snr na Tvn HD 14.2 dB, 93%/91%.

Dodam tylko, że na tym samym kablu sprawdzałem dekoder Samsung DSB-H370G, który mam na wypowiedzeniu i muszę go oddać problem nie występuje.

Czy jest podstawa do wymiany dekodera? Z drugiej strony jako 2gi Multiroom mam HD3000 i to samo jak w tym HD5000.

Jakieś rady?

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień miejscami Evobox-a i HD5000/3000 i w ten sposób oceń poziom sygnału dla pozostałych dekoderów. Jeśli Evobox będzie wskazywał na miejscach HD5000 i HD3000 poziomy sygnału, jak opisane tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/, to dekodery HD5000 i HD3000 wymień w APS-ie na HD5500s.

Sprawdzaj sygnał na wszystkich podanych kanałach, nie tylko TVN! To jest bardzo istotne.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable a zwłaszcza złącza F są sprawne? Połączenia solidne?

Ja mam w multiroom 2 x HD5000 i wszędzie sygnał max. Nie mam żadnych problemów z odbiorem. Na TVN HD Evobox pokazuje 16 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

krzysiek25

jeśli ten dekoder był odłączony od anteny dłuższy czas to już go nie zaktualizujesz do -> 3.120.1.20

 

Dek cały czas podłączony do anteny i zasilania, nigdy nie miał problemów z aktualizacjami a tym razem wystąpił problem.

Dziwna sprawa z tą rozbieżnością wersji

 

Jeszcze dziwniejszą sprawą jest to, że zmieniło się info dt aktualizacji

 

Nowe oprogramowanie dla dekodera HD5000

24 maja 2016 r. dla wszystkich dekoderów HD 5000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 3.122.1.20.

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:

– rozwiązanie problemu usuwania się kanałów powyżej pozycji 1500 na liście kanałów

– drobne poprawki w aplikacji  CP GO (VOD)

 

Bez słowa wyjaśnienia podmieniono wpis o v120 na v122

Wersje wersjami a mój dek nadal nic nie wykrywa i jedzie na v118 z błędami :sciana:

 

v120 najprawdopodobniej też z błędem

 

Błąd w aktualizacji 3.118.1.20 oraz 3.120.1.20 w dekoderach CPT z 7 kwietnia 2016r.

 

choć jeszcze dwa dni temu ten nagłówek wyglądał tak

Błąd w aktualizacji 3.118.1.20 w dekoderach CPT z 7 kwietnia 2016r.

:crazy:

Edytowane przez Jakaopcja1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poprzedniej zmianie softu było dokładnie tak samo. Polsat najpierw testował oprogramowanie na 50 tyś. wybranych dekoderów, ale chyba trafił na 50 tyś. baranów, bo żaden nie zauważył fejka w sofcie, który powoduje kasowanie kanałów powyżej nr 1500.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No chyba, ze jednak testerzy zauważyli, ale CP olał problem i mimo to wysłał reszcie 3.118.1.20. 

W każdym bądź razie obie możliwości ośmieszają czołową polską firmę medialną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w moim HD5000 jest również brak dźwięku po HDMI po włączeniu dekodera. Gdy zmienię kanał na jakikolwiek inny to dźwięk się pojawia. Wcześniej tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam :)

mam takowy problem, otóż gdy po burzy podłączam dekoder do tv to TVP 1 HD nie da się oglądać, bo przycina obraz, a pozostałe kanały działają bez zarzutu, nawet wszystkie pozostałe kanały z TVP SD jak i HD śmigają bardzo dobrze, tylko z jedynka mam problem? ktoś wie co może być grane?

Edytowane przez mats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...