Jump to content
Guest Anonymous

Dekoder HD5000

Recommended Posts

24 maja 2016 r. dla wszystkich dekoderów HD 5000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 3.120.1.20.

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:

– rozwiązanie problemu usuwania się kanałów powyżej pozycji 1500 na liście kanałów

– drobne poprawki w aplikacji  CP GO (VOD)

Mamy już 04.06 mój dek nadal na wersji 3.118.1.20 i nie widzi 120 :sciana:...jak jest u Was??

Edited by Jakaopcja1

jeśli ten dekoder był odłączony od anteny dłuższy czas to już go nie zaktualizujesz do -> 3.120.1.20

A obecnie jest 3.122.1.20

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Heh :D A u mnie tego nie ma xD Jest 3.118.1.20

jeśli ten dekoder był odłączony od anteny dłuższy czas to już go nie zaktualizujesz do -> 3.120.1.20

Wszystko jest dobrze ręcznie jest napis Nie znaleziono... a automatycznie nie działa...

Posiadam ten dekoder w opcji multiroom. Zmagam się z problemem przycinania obrazu oraz zrywania sygnału (czarny ekran) na niektórych kanałach: Polsat, TVP2 HD, Polsat Sport HD, TVN (lecz rzadziej niż te wcześniej wymienione).

Moim zdaniem antena ustawiona bardzo dobrze. Dane z Evobox'a: konwerter unicable od CP, snr na Tvn HD 14.2 dB, 93%/91%.

Dodam tylko, że na tym samym kablu sprawdzałem dekoder Samsung DSB-H370G, który mam na wypowiedzeniu i muszę go oddać problem nie występuje.

Czy jest podstawa do wymiany dekodera? Z drugiej strony jako 2gi Multiroom mam HD3000 i to samo jak w tym HD5000.

Jakieś rady?

Edited by swojadroga

Zamień miejscami Evobox-a i HD5000/3000 i w ten sposób oceń poziom sygnału dla pozostałych dekoderów. Jeśli Evobox będzie wskazywał na miejscach HD5000 i HD3000 poziomy sygnału, jak opisane tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/, to dekodery HD5000 i HD3000 wymień w APS-ie na HD5500s.

Sprawdzaj sygnał na wszystkich podanych kanałach, nie tylko TVN! To jest bardzo istotne.

Edited by swojadroga

Guest filolog

Kable a zwłaszcza złącza F są sprawne? Połączenia solidne?

Ja mam w multiroom 2 x HD5000 i wszędzie sygnał max. Nie mam żadnych problemów z odbiorem. Na TVN HD Evobox pokazuje 16 dB.

krzysiek25

Dek cały czas podłączony do anteny i zasilania, nigdy nie miał problemów z aktualizacjami a tym razem wystąpił problem.

Dziwna sprawa z tą rozbieżnością wersji

Jeszcze dziwniejszą sprawą jest to, że zmieniło się info dt aktualizacji

Nowe oprogramowanie dla dekodera HD5000

24 maja 2016 r. dla wszystkich dekoderów HD 5000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 3.122.1.20.

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:

– rozwiązanie problemu usuwania się kanałów powyżej pozycji 1500 na liście kanałów

– drobne poprawki w aplikacji  CP GO (VOD)

Bez słowa wyjaśnienia podmieniono wpis o v120 na v122

Wersje wersjami a mój dek nadal nic nie wykrywa i jedzie na v118 z błędami :sciana:

v120 najprawdopodobniej też z błędem

Błąd w aktualizacji 3.118.1.20 oraz 3.120.1.20 w dekoderach CPT z 7 kwietnia 2016r.

choć jeszcze dwa dni temu ten nagłówek wyglądał tak

Błąd w aktualizacji 3.118.1.20 w dekoderach CPT z 7 kwietnia 2016r.

:crazy:

Edited by Jakaopcja1

Mam HD5000 z 3.118.1.20 i co jakiś czas sprawdzam dostępność nowego softu. Niestety brak...

Mój również nie znalazł aktualizacji, do tej pory nigdy nie miałem problemów z aktualizacją.

Dekoder cały czas używany

Nowa wersja oprogramowania 3.122.1.20 dostępna jest TYLKO dla wybranych 50 tys. dekoderów.

Dla wszystkich pozostałych dekoderów HD 5000 najnowszą wersją oprogramowania jest 3.118.1.20.

Przy poprzedniej zmianie softu było dokładnie tak samo. Polsat najpierw testował oprogramowanie na 50 tyś. wybranych dekoderów, ale chyba trafił na 50 tyś. baranów, bo żaden nie zauważył fejka w sofcie, który powoduje kasowanie kanałów powyżej nr 1500.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No chyba, ze jednak testerzy zauważyli, ale CP olał problem i mimo to wysłał reszcie 3.118.1.20. 

W każdym bądź razie obie możliwości ośmieszają czołową polską firmę medialną.

Dla wszystkich dekoderów HD 5000 została udostępniona nowa wersja oprogramowania - 3.122.1.20

I oto efekt cierpliwości...

a74d546dca93b713122a3262d82e33b8.jpg

Teraz jest fajny proces aktualizacji.

I nowy ekran startowy CP GO:

1423679dfc37bd05c6cda2bb90470949.jpg

Edited by Barti

Guest filolog

I w moim HD5000 jest również brak dźwięku po HDMI po włączeniu dekodera. Gdy zmienię kanał na jakikolwiek inny to dźwięk się pojawia. Wcześniej tego nie było.

Czy po zmianie konwertera na monoblock i ponownym wyszukaniu kanałów traci się listę z ulubionymi kanałami ?

Jak nie "zrobisz" ustawień fabrycznych to nie. :)

Witam mam pytanie co to może być wyskakuje mi błąd 01 problem z kartą nic nie pomaga ani resetowanie

witam :)

mam takowy problem, otóż gdy po burzy podłączam dekoder do tv to TVP 1 HD nie da się oglądać, bo przycina obraz, a pozostałe kanały działają bez zarzutu, nawet wszystkie pozostałe kanały z TVP SD jak i HD śmigają bardzo dobrze, tylko z jedynka mam problem? ktoś wie co może być grane?

Edited by mats

Możliwe, że nie było zbytnio sygnału w centrum CP. Jeżeli jeszcze u Ciebie nie działa to zadzwoń do COKu.

Dziękuję za pomoc.

Już wszystko działa poprawnie, nie musiałem nigdzie dzwonić.

Edited by Barti