Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie zapowiada się ten nowy soft CPT. Co prawda nie widzieliśmy jeszcze pełni jego możliwości, a tylko paręnaście zdjęć, i to w nie najlepszej jakości, ale nawet już po tym widać, że to oprogramowanie bije na głowę sławetną "pomarańczę". :-) Jedyne czego można żałować to chyba tylko braku logotypów kanałów w interfejsie tak jak to jest w EvoBoxie PVR. Ciekawe jak wyglądają dokładnie EPG, menu Nagrań i funkcje PVR itd. :)
 
Oby ten soft jak najszybciej pojawił się w pozostałych modelach dekoderów, a zwłaszcza HD 3000 (bo takowy posiadam).
 

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. :/
Sami zobaczcie jakie to brzydkie... :/

http://cyfrowypolsatnews.pl/forum/viewthread.php?thread_id=11&pid=8758#post_8758

Co Ty gadasz? Brzydkie? :shock: Może jeszcze powiesz, że ten pomarańczowy soft jest lepszy i ładniejszy? xD
 

Jak już chcesz coś pokazać, to przynajmniej zrób przyzwoite zdjęcia.

No właśnie. Rozumiem, że nie każdy musi być fotografem, ale zrobić zdjęcie tak, żeby chociaż nie było rozmazane to chyba nie jest jakieś skomplikowane. No szkoda.
 

Może kiepskie pytanie w tym temacie, ale czy teraz piloty w dekoderach HDxxxx będą takie jak w Evoboksie?


Skoro post wcześniej jest podane informacja, że: "Nowy interfejs jest zoptymalizowany pod kątem korzystania z pilota Evobox." to chyba logiczne, że tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, ale ja to tak rozumiem, że stopniowo w kolejnych partiach dekoderów będą pojawiały się nowe piloty, co zdawałby się potwierdzać fakt, iż w nowej instrukcji również jest uwzględniony ten pilot. Zobaczymy - zawsze można sobie osobno dokupić jak ktoś jest zagorzałym fanem CP. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już nowy soft i funkcja: ostatnio oglądanych kanał jest pod X, nie działa na pilocie natomiast ta opcja po naciśnięciu przycisku że strzałką w lewo i podpisem:ostatni kanał TV.

Działa ręczne wyszukiwanie kanałów, nie wiem jeszcze jak usunąć kanał z listy powyżej 1000.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym interfejsie jest możliwe ustawienie trzech poziomów oszczędzania energii.

Takie informacje są w instrukcji w części "Zasilanie dekodera".

 

Hej, nie chcę się wymądrzać, ale chyba to o czym wspomniał support458 to nic nowego, bo ustawienie automatycznego wyłączenia po 3h lub po 6h lub "nieaktywne" było już przecież dużo wcześniej. Tak samo monitorowanie/czuwanie było już od dawna. Czy chodzi jednak jeszcze o coś na prawdę nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniliście zakres dni jaki obejmuje EPG. Dotychczas było 7 dni - teraz jest 3 dni. To tak ma zostać? Takie to usprawnienie? Gratuluję takiej "dobrej zmiany" :(

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maks27 Podeślij parę dobrych zdjęć jeśli możesz. W sieci są foty ale słabej jakości. Może ty coś pomożesz ? Pozdrawiam

 

Niestety nie mam możliwości wstawienia zdjęć.

Też czekam bo jak na razie mam nowy soft na dekoderze z Darmowym HD, na aktywnym Rodzinnym HD nadal stara wersja. Jednak dzięki temu mam możliwość porównania.

Na starym sofcie aby zaprogramować nagranie wystarczy 'REC' na pilocie w czasie przeglądania EPG, w nowym nie wiem ponieważ nie mam podłączonego dysku do dekodera, więc nie sprawdzałem.

A logiczne że lepiej podłączyć dysk do dekodera z większym pakietem.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć jak na nowym sofcie działa nagrywanie to dekoder musi sformatować dysk i straci być może ważne dla niego nagrania.

 

Tak było u mnie. Miałem nagrania na HD5000 i po podłączeniu do HD5500s dekoder sformatował dysk i utraciłem ważne dla mnie nagrania.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym sofcie zielonym przyciskiem na pilocie można włączyć blokadę trybu ECO na 48 godzin. W nowym to nie działa.

Odnośnie sprawdzenia dysku sprawdzę w wolnej chwili. Czuba że wyprzedzi mnie aktualizacja drugiego dekodera,a nie spieszę się z tym ponieważ nagrania zajmują 50 % dysku 1 TB i w przypadku gdyby go sformatował trochę szkoda by było utraconych nagrań.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie chcę się wymądrzać, ale chyba to o czym wspomniał support458 to nic nowego, bo ustawienie automatycznego wyłączenia po 3h lub po 6h lub "nieaktywne" było już przecież dużo wcześniej. Tak samo monitorowanie/czuwanie było już od dawna. Czy chodzi jednak jeszcze o coś na prawdę nowego?

Mylisz się, piszesz o czymś chyba nie mając dekodera CPT HD.

W "pomarańczowym" interfejsie nigdy nie było możliwości ustawienia automatycznego wyłączenia ECO na Nigdy (zablokowania).

Wszystko na temat ECO jest opisane w instrukcjach obsługi (starej i nowej).

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym sofcie zielonym przyciskiem na pilocie można włączyć blokadę trybu ECO na 48 godzin. W nowym to nie działa.

Odnośnie sprawdzenia dysku sprawdzę w wolnej chwili. Czuba że wyprzedzi mnie aktualizacja drugiego dekodera,a nie spieszę się z tym ponieważ nagrania zajmują 50 % dysku 1 TB i w przypadku gdyby go sformatował trochę szkoda by było utraconych nagrań.

 

Po co Ci przedłużenie wyłączenia o 48h, jeśli możesz wyłączyć automatyczne wyłączanie dekodera w ustawieniach użytkownika?

 

BTW aktualizacja do nowej wersji interfejsu, nie wymaga ponownego formatowania dysku.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytam się znajomych jak to jest z tym dyskiem po zaktualizowaniu.

A jak piszesz że szkoda by było nagrań to prędzej czy później i tak możesz je stracić bo nie da się zablokować pobrania aktualizacji

Mi nigdy po każdej aktualizacji nie formatował się dysk. Wyjątkiem jest sformatowanie dysku przez HD5500s, dysk pracował przedtem z HD5000. Teraz dysku już nie posiadam.

 

PS. Są jakieś zmiany w aplikacji VOD po aktualizacji, czy jest po staremu?

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje VOD i HBO GO nie uległy zmianie.


Mam już nowy soft i funkcja: ostatnio oglądanych kanał jest pod X, nie działa na pilocie natomiast ta opcja po naciśnięciu przycisku że strzałką w lewo i podpisem:ostatni kanał TV.
Działa ręczne wyszukiwanie kanałów, nie wiem jeszcze jak usunąć kanał z listy powyżej 1000.

 

Wszystkie funkcje przycisków pilotów, są opisane w nowej instrukcji obsługi.

Czytanie nie boli :)

Funkcje dostępne w "pomarańczowym" interfejsie są również dostępne w nowym "ciemnym".

 

Aktualizacja oprogramowania dekodera do nowej (ciemnej) wersji interfejsu nie zmienia ustawień dekodera.

Zarządzanie kanałami znajduje się w menu Ustawienia / Zarządzanie kanałami.

Z poziomu menu akcji można dodawać kanały do listy Ulubione bezpośrednio z live oraz EPG.

 

Rekomenduje, aby każdy kto otrzyma nową wersje oprogramowania, przynajmniej przejrzał instrukcje obsługi dostępną na www. Jest krótka, ale jasno podaje nowe funkcje przycisków pilota.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teletext włączasz tak samo jak przed aktualizacją lub jak ktoś ma pilot od Evoboxa klawiszem TXT. Ktoś już to pisał, więc czytaj także poprzednie posty i to ze zrozumieniem.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...