Jump to content
Guest Anonymous

Dekoder HD5000

Recommended Posts

Guest filolog

Wczoraj zauważyłem po włączeniu dekodera, że elegancko sam z siebie się zresetował do ustawień fabrycznych. Dekoder powitał mnie planszą instalacji kanałów. Listy ulubionych poszły się j...ć natomiast filmy nagrane na dysku działają. Dekoder też działa - musiałem porobić od nowa listy kanałów.

Mam pytanie, czy ten model tak normalnie sam z siebie jest zdolny do takiego resetu? Komuś się to przydarzyło może?.

Zmartwię Cię, to nie jest normalne. Raczej Cię będzie czekała wymiana dekodera, utrata nagrań i listy ulubione od nowa. ;)

Edited by swojadroga

Niekoniecznie. Czasami soft ma błędy, które występują raz na milion (i dotyczą wszystkich egzemplarzy) ;) Co innego, jak błąd się powtórzy.

Mam pytanie, czy ten model tak normalnie sam z siebie jest zdolny do takiego resetu? Komuś się to przydarzyło może?.

Na pierwsze-skoro zrobił... to jest zdolny :mrgreen:

Na drugie- chyba jesteś wybrańcem :rofl:

Guest filolog

Od pól roku dekoder ten 2 razy mi się zaciął, poza tym nic innego. Może to dysk winien, albo coś z USB, zwarcie jakie czy co?

U mnie stało się to samo tydzień temu przy tym dekoderze (przywitanie planszą instalacji kanałów). Ja nie mam dysku, także te dekodery mają swoje słabości. Gdyby to się zdarzało często to katastrofa, ustawianie kanałów od nowa ..

Miejmy nadzieję, że to jakiś przypadek, bo u kumpla działa wszystko od 3 lat bez zarzutu, nic mu się nie resetuje, cały czas utrzymuje mu listę ulubionych ;)

Zwykle oznacza to problem z pamięcią, kiedy jest to powtarzająca się przypadłość.

Sporadycznie zdarza się to z innych powodów związanych z zasilaniem dekodera (nie chodzi tylko o zasilacz, ale wszelkie powody anomalii zasilania).

Jednorazowo, może też dziać się coś takiego przy aktualizacji dekodera (soft, lista kanałów).

Guest filolog

Dzięki za informacje. Jak się to powtórzy to trzeba wymienić dekoder.

@support:

Czy to normalne, że w tym modelu podczas odtwarzania materiałów z CP GO VOD, dekoder często się zawiesza- na ekranie mnóstwo czarnych linii na białym tle i pomaga tylko reset wtyczkowy? Uniemożliwia to odtwarzanie materiałów, podobnie było na ipli. W HBO GO też się zawiesza, ale znacznie rzadziej.

8 listopada 2016 r. dla wybranych dekoderów HD 5000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 4.16.1.23.
UWAGA! Oprogramowanie przeznaczone jest dla grup dekoderów z zakresu modułów: 1748233100 – 1748350360. 

Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 4.16.1.23. (Dla pozostałych dekoderów aktualna pozostaje wersja 3.122.1.20.)

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:

– dodanie obsługi Unicable

– dodanie przezroczystości komunikatów SMS

– nowy loader, z obsługą Unicable i nowym wyglądem

Jak zaktualizować oprogramowanie:

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera

Edited by swojadroga

nowy loader, z obsługą Unicable i nowym wyglądem

Jak prezentuje się nowy wygląd?

Wow, to dla mnie spora niespodzianka, że 5000 dysponuje hardwarem, który wspiera unicable. Czy inne dekodery z CP, przykładowo 3000 też będą w przyszłości wspierać unicable?

@swojadroga

Tak z ciekawości -jak wpłynie na użytkowanie wprowadzenie obsługi unicable w dekoderze,ostatecznie to nadal jest dekoder (jak i pozostałe z serii HDXXXX) jednogłowicowy

To bardziej pytanie do @support458. Ja tylko mogę podejrzewać, że chodzi o instalację MR na jednym przewodzie antenowym. Podkreślam, że to tylko moje przypuszczenia.

@support458

W takim razie mógłbyś nas oświecić :?:  :)

jak wpłynie na użytkowanie wprowadzenie obsługi unicable w dekoderze,ostatecznie to nadal jest dekoder (jak i pozostałe z serii HDXXXX) jednogłowicowy

Podejrzewam, że jest tak jak pisze @swojadroga. Ale może jest ukryta jakaś opcja, o której nie wiemy. Najpierw zobaczmy jak to wygląda w menu.

Pół żartem, pół serio: obstawiamy, ile 5000 padnie po aktualizacji? :P

Czekamy na więcej informacji o unicable i kolejne dekodery. ;)

Właśnie pobieram nowy soft, więc prawdopodobnie aktualizacja trafiła już do wszystkich...

0b58fd43c3e907982ec10fe669076012.jpg

Czas aktualizacji: 11 minut, 20 sekund.

Edited by matejo94

Napiszcie co z tym unicable, bo zżera mnie ciekawość, czy to działa jak w Evoboxie, czy jakaś okrojona wersja?

Mój po aktualizacji padł... Chwilę pogra i zaraz się wyłącza... i aktualizacja EPG... i tak w kółko. Ustawienia fabryczne nie pomagają. Jutro leci na wymianę.

Guest filolog

Unicable to tylko możliwość wybrania jednej z 4 częstotliwości konwertera. Pewnie to przygotowanie do wypuszczenia konwertera z większą ilością "sygnałów". Jak ktoś ma przełączniki unicable w domu też pewnie się nada. Dla instalacji jedno kablowych to wielki plus. Poza tym wydaje mi się, że dekoder trochę przyśpieszył - przełączanie kanałów szybsze o 1 kropkę. :)