Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauważyłem po włączeniu dekodera, że elegancko sam z siebie się zresetował do ustawień fabrycznych. Dekoder powitał mnie planszą instalacji kanałów. Listy ulubionych poszły się j...ć natomiast filmy nagrane na dysku działają. Dekoder też działa - musiałem porobić od nowa listy kanałów.

 

Mam pytanie, czy ten model tak normalnie sam z siebie jest zdolny do takiego resetu? Komuś się to przydarzyło może?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stało się to samo tydzień temu przy tym dekoderze (przywitanie planszą instalacji kanałów). Ja nie mam dysku, także te dekodery mają swoje słabości. Gdyby to się zdarzało często to katastrofa, ustawianie kanałów od nowa ..

Miejmy nadzieję, że to jakiś przypadek, bo u kumpla działa wszystko od 3 lat bez zarzutu, nic mu się nie resetuje, cały czas utrzymuje mu listę ulubionych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle oznacza to problem z pamięcią, kiedy jest to powtarzająca się przypadłość.

Sporadycznie zdarza się to z innych powodów związanych z zasilaniem dekodera (nie chodzi tylko o zasilacz, ale wszelkie powody anomalii zasilania).

Jednorazowo, może też dziać się coś takiego przy aktualizacji dekodera (soft, lista kanałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@support:

Czy to normalne, że w tym modelu podczas odtwarzania materiałów z CP GO VOD, dekoder często się zawiesza- na ekranie mnóstwo czarnych linii na białym tle i pomaga tylko reset wtyczkowy? Uniemożliwia to odtwarzanie materiałów, podobnie było na ipli. W HBO GO też się zawiesza, ale znacznie rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

8 listopada 2016 r. dla wybranych dekoderów HD 5000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 4.16.1.23.
UWAGA! Oprogramowanie przeznaczone jest dla grup dekoderów z zakresu modułów: 1748233100 – 1748350360. 

Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 4.16.1.23. (Dla pozostałych dekoderów aktualna pozostaje wersja 3.122.1.20.)

 

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:

– dodanie obsługi Unicable

– dodanie przezroczystości komunikatów SMS

– nowy loader, z obsługą Unicable i nowym wyglądem

 

Jak zaktualizować oprogramowanie:

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wpłynie na użytkowanie wprowadzenie obsługi unicable w dekoderze,ostatecznie to nadal jest dekoder (jak i pozostałe z serii HDXXXX) jednogłowicowy

Podejrzewam, że jest tak jak pisze @swojadroga. Ale może jest ukryta jakaś opcja, o której nie wiemy. Najpierw zobaczmy jak to wygląda w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unicable to tylko możliwość wybrania jednej z 4 częstotliwości konwertera. Pewnie to przygotowanie do wypuszczenia konwertera z większą ilością "sygnałów". Jak ktoś ma przełączniki unicable w domu też pewnie się nada. Dla instalacji jedno kablowych to wielki plus. Poza tym wydaje mi się, że dekoder trochę przyśpieszył - przełączanie kanałów szybsze o 1 kropkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...