Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem żę jeśli oglądam nagrany program na dysku podpietym do HD 5000 i w czasie oglądania jest zaplanowane kolejne nagranie to jest ono niezrealizowane, nawet jak przypomniało mi się że coś chcę nagrać i wyszedłem z nagrań to musiałem anulować nagranie i ponownie je zaprogramować.

Korzystając z promocji nagrywam na Fox-ie serial: Archiwum X,

I poźniej przewijam reklamy. A ten nienagrany odcinek nagrałem w czasie powtórki.

Teraz już pilnuję żęby nie korzytać z nagrań w czasie kolejnego nagrywania.

Mam też w domu TNK HD i ten sprzęt nie ma tego problemu że coś ogladane blokuje nagranie kolejnej pozycji.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, założyłem konto na forum, ponieważ mam problem i już nie mam pomysłu co może być nie tak. 

Korzystam z Cyfrowego Polsatu a mój dekoder to HD 5000.Od dwóch miesięcy mam problem, ponieważ po pewnym losowym czasie od włączeniu znika obraz telewizyjny. Można przechodzić między kanałami, jednak nic się nie wyświetla, czarny ekran, nawet brak komunikatu "Brak sygnału".

Stan sygnału podczas normalnego odbierania kanałów.

mBdba3j.png

 

A po jakimś czasie jest zanik ekranu i stan wygląda tak:

 

dQZ3PAD.png

 

 

Oczywiście na dekorze numer kanału nadal pozostaje...

ufceIFf.png

 

 

 

Pewnego razu wyskoczył też taki komunikat, zdaje mi się, że po odłączeniu i podłączeniu dekodera do zasilania.

 

xpNd40C.png

 

 

 

Okej, a teraz kilka informacji. 

Sygnał potrafi zniknąć kilka minut po włączeniu lub kilka godzin, nie ma znaczenia.

Pomaga dopiero odłączenie i podłączenie na nowo zasilania dekodera.

Wymieniłem dekoder na taki sam w salonie i nadal nic.

Wymieniłem kabel od anteny do dekodera i nadal nic.

Zauważyłem, że gdy antenę się rozłączy w dekoderze, to na ekranie pojawia się komunikat o braku sygnału. Gdy problem występuje, brak tego komunikatu.

 

Proszę o pomoc, to denerwujące odłączać i podłączać co jakiś czas dekoder, żeby sygnał się pojawił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wymieniłeś i kabel i dekoder i problem wystepuje to może to być wina konwertera

Poza tym to co pokazuje 1 i 2-ga fotografia to uśrednione wyniki. Musisz sprawdzić jak wygląda sytuacja na KONKRETNYCH kanałach, których nie ma tzn. musisz miec włączony dany kanał i przytrzymac czerwony przycisk aż pojawi się plansza z technicznymi szczegółami

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wymieniłeś i kabel i dekoder i problem wystepuje to może to być wina konwertera

Poza tym to co pokazuje 1 i 2-ga fotografia to uśrednione wyniki. Musisz sprawdzić jak wygląda sytuacja na KONKRETNYCH kanałach, których nie ma tzn. musisz miec włączony dany kanał i przytrzymac czerwony przycisk aż pojawi się plansza z technicznymi szczegółami

 

Sytuacja wygląda tak, gdy sprawdzam jakiś kanał przytrzymując czerwony przycisk.

djAPeLj.png

 

A taka sytuacja, gdy problem występuje:

bD3sQWG.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy masz dobrze wyrobioną końcówkę, którą podpinasz do dekodera i czy jest dobrze wkręcona

Prędzej zarobioną. Wyrobiona może stwarzać problemy.

Źródłem problemu może być też sam przewód kiepskiej jakości lub powyginany.

Edytowane przez paskud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy masz dobrze wyrobioną końcówkę, którą podpinasz do dekodera i czy jest dobrze wkręcona (najlepiej gdy problem wystąpi spróbuj poruszyć anteną tuż przy wyjściu do dekodera)

 

 

Prędzej zarobioną. Wyrobiona może stwarzać problemy.

Źródłem problemu może być też sam przewód kiepskiej jakości lub powyginany.

 

Gdyby był problem z zarobieniem kabla i umocowaniem w wtyczce, to problem występowałby cały czas raczej... Poruszanie, odłączenie/podłączenie anteny nic nie daje, tylko odłączenie i podłączenie dekodera przywraca sygnał. Jak pisałem, kabel i dekoder już wymieniałem, nie znam się, może coś z anteną może być? Albo z tym takim urządzeniem przy antenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Szanowni Panowie. Uzytkownik HD 5000 chciałby coś ponagrywać (nie wiem co na CP warte nagrywania, no..) przeczytałem watek, piszecie wiele o dużych dyskach.

Pytanie. Czy do HD 5000 nada się niewielki dysk 2,5 cala (zakładam, ze pradu z 5000 wystarczy) taki 40 GB  2,5" ATA. Ile godzin na tym mozna nagrać? Czy to kiepski pomysł?

Mam nawet na oku Seagate 320  (ten pewnie byłby dobry)  , ale trochę szkoda go do CP. na okazjonalne nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dokładnie, ale z dyskiem na PATA możesz mieć problem, żeby go dekoder wykrył. Nie wiem też, czy nie ma dolnego progu (w mydelniczce z nc+ to było 80GB). Musiałbyś poszukać, było pisane na tym forum. Ja nie wczytywałem się zbytnio, bo mam nowsze, większe i działające dyski z dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przedwczoraj miałem dziwną sytuację na HD5000.

na pozycji TVP1 HD pojawiła się plansza z kanału: Dla Abonentów z pozycji 999,

na 999 czarna plansza,

Lista nagrań na podpietym dysku zrobiła sie pusta, dekoder pokazywał że dysk jest podpięty.

Dzięki obecności na forum i wiedzy tu zdobytej, odłączyłem dekoder na kilka minut od prądu i od tej pory dekoder działa Ok,

Najbardziej mnie ucieszyło to że nie straciłem nagrań z dysku, a mam teraz zajęte 60% dysku 1TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś z moim HD 5000 jest coś dziwnego. Otóż, jak włączam wszystko, czyli telewizor i dekoder, to nagle nie mam dźwięku. Muszę odłączać i podłączać ponownie wtyczkę od zasilania. Co bardziej dziwne, kilka godzin wcześniej normalnie coś oglądałem. Na przykład dzisiaj. W nocy coś oglądałem. Wyłączyłem telewizor. Dekoder sam się wyłączył, w ramach tego swojego "eco". Włączam oba urządzenia i bach, nie ma dźwięku :/ Ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...