Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie o to pytałem. Pytałem jak zrobić, żeby to w ogóle działało.

Wyłącz/włącz dekoder pilotem, jednocześnie wyłączy/włączy się TV. Musisz mieć kompatybilne urządzenie. Zresztą masz w zmianach napisane wyżej. Poszperaj sobie jeszcze w ustawieniach HDMI. Jaką masz firmę telewizora?

zależy od producenta TV. Na Sony działa bardzo dobrze, na LG połowicznie a na pozostałych nie wiem

Mam ok. 9-letni TV od Sony i CEC działa bez zarzutu, a u cioci na nowym Samsungu chyba nie działa (u niej dekoderem jest PVR7000), a na Panasonicu u siostry ciotecznej (dekoder HD5000) nie sprawdzałem. Edytowane przez matejo94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LOGIK chyba trzeba wejśćw OPTION > HDMI CEC i zmienić na ON z OFF (o ile jest to dostępne)

 

W Philipsach HDMI-CEC realizowane jest pod nazwą EasyLink

 

A czy oprócz wł./wył. jednym przyciskiem i zmiany poziomu głośności da się coś więcej robić jednym pilotem?

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie napiszę że nie czytałem całego tematu bo nie sposób przeczytać ponad 300 stron. Mam pytanie czy komuś działa Internet w tym tunerze po kablu? U mnie konfiguracja przebiega pozytywnie, pokazuje IP bramy i inne parametry. Widać że dane pobierane i wysłane rosną więc teoretycznie Internet jest, jednak aplikacje vod i hbo go krzyczą że nie ma Internetu. Konsultanci rozkładają ręce i nie potrafią pomóc. Mam dwa takie tunery i obydwa to samo. Router polsatowski d-link dwr-116.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze... Wejdź w ustawienia, wpisz pin 0000, wybierz sieć, naciśnij konfiguracja dostępu do sieci przewozowej, oraz naciśnij zielony przycisk i zobacz, czy niczego nie brakuje (oprócz dzierżaw). Jeżeli nadal jest problem mimo tego, że jest wszystko dobrze, weź ustawienia fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CP wprowadza użytkowników w błąd ponieważ z założenia HDMI CEC powinniśmy mieć możliwość korzystania ze wszystkich funkcji (a przynajmniej tych typu zmiana kanału/głośności itp) z poziomu pilota od TV. I tak też to można zrozumieć z opisu nowego softa. Jednak jedyne na co nam teraz ta funkcjonalność pozwala to zabawa z włączaniem i wyłączaniem dekodera. Takie HDMI CEC Lite. Z początku byłem ucieszony z powodu tej informacji, po bliższym przyjrzeniu się jestem trochę zniesmaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...