Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj moi sąsiedzi wzięli drugi dekoder HD 5000 w ramach multiroom i tu pojawił się problem, że ten nowy dekoder ma problemy z dwoma częstotliwościami, a ten pierwszy odbiera bezbłędnie wszystkie kanały, konwerter podwójny Inverto z serii red, próbowałem wszystkich możliwości, przepinania kabli, pojedynczego lnb przez zamianę dekoderów miejscami, pierwszy dekoder odbiera we wszystkich kombinacjach, a drugi nowy odbiera tylko na pojedynczym konwerterze, o czym to świadczy ? Uszkodzony dekoder ? Bardziej czuły czy jak ?

Edytowane przez sat user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Burito

Na to właśnie wygląda, czułość głowic, dzisiaj lub jutro sąsiad ma kupić inny konwerter, wykluczam, że będzie ten sam problem, najlepiej będzie wymienić na inny dekoder, ale czy oni to zweryfikują, że coś nie tak z nowym dekoderem skoro na pojedynczym singlu odbiera poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji oprogramowania działa wam modu wi-fi? Po podłączeniu go ukazuje się ekran "Proszę czekać Trwa wykrywanie i konfiguracja urządzenia bezprzewodowego" i nic się nie dzieje.

 

Robiłem restart urządzenia i nadal nie chce się skonfigurować z dekoderem.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie chyba przywracanie deka do ustawień fabrycznych ale wpierw opiszę Wam "przypadłość"  i oceńcie sami.

Na deku utworzone mam 7 list ulubionych z czego przedostatnia lista zawiera kanały zagraniczne. Po ostatniej aktualizacji utraciłem możliwość przełączania się pomiędzy tymi listami tzn przełączanie zatrzymuje się na ostatniej liście przed listą z serwisami zagranicznymi. Nie można cofnąć, nie można wybrać kolejnej listy, po prostu totalna zawiecha.( wszystkie inne opcje deka działają) Dopiero po dwukrotnym wciśnięciu przycisku OK i wyświetleniu banera info o danym kanale mam możliwość przejścia na kolejną listę ulubionych ale z pominięciem listy z serwisami zagranicznymi. Odłączałem zasilanie i żadnej poprawy, Przeraża mnie ponowne szukanie kanałów i układanie list w przypadku przywrócenia ustawień fabrycznych  :crazy: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji oprogramowania działa wam modu wi-fi? Po podłączeniu go ukazuje się ekran "Proszę czekać Trwa wykrywanie i konfiguracja urządzenia bezprzewodowego" i nic się nie dzieje.

 

 

 

Spróbuj wyłączyć na chwilę dekoder z prądu i włączyć - u mnie zadziałało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk1944, soft 3.120.1.20 jest dla dekoderów innych niż HD5000, PVR7000, HD5500s oraz EVOBOX PVR.

 

Znalazłem komunikat od CP dotyczący aktualizacji:

 

7 kwietnia 2016 r. dla wszystkich dekoderów HD 5000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

 

Nowa wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 3.118.1.20.

 

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:

 

– Udostępnienie nowej aplikacji CP GO

– Dodanie funkcji CEC – funkcjonalność pozwala na sterowanie za pomocą jednego pilota wieloma urządzeniami takimi jak: telewizor, nagrywarka HDD, odtwarzacz DVD, itp. Warunkiem prawidłowego działania CEC jest kompatybilność sprzętu

– Poprawa funkcjonalności nagrywania

– Informacja dla użytkownika o braku możliwości zmiany kanału podczas nagrywania

– Zapis statusu nagrania/bufora Live Pause – (funkcjonalność pozwala na zapamiętanie statusu sygnału satelitarnego podczas wystąpienia problemów w trakcie trwającego nagrania / buforowania Live Pause)

– Wybór dowolnego czasu rozpoczęcia nagrania w obrębie bufora Live Pause – funkcjonalność pozwala na nagranie materiału, który został zbuforowany w ramach Live Pause

– Odtwarzanie (z listy nagrań) obecnie nagrywanego programu – funkcjonalność umożliwia odtworzenie nagranej części materiału przed zakończeniem bieżącego nagrywania

 

Jak zaktualizować oprogramowanie:

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera

Edytowane przez matejo94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...