Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung Smart TV z pełnym wsparciem i obsługą Anynet+ (Samsungowa nazwa dla CEC właśnie). Jeśli dla takiego sprzętu CP nie potrafi przystosować swojego oprogramowania, to wątpię, aby na innych/starszych działało to lepiej.

Edytowane przez Qashel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung ES7500.

Nadmienię tylko, że w przypadku obsługi Amplitunera czy blu-ray'a z poziomu TV nie mam żadnego problemu.

Wszystko działa tak jak powinno.

 

Dla testu podłącz dekoder do tv tym samym kablem HDMi którym jest aktualnie podłączony Blu-ray.

Który według cienie działa poprawnie z TV. Strasze kable HDMi nie mają okablowanej żyły odpowiadającej za obsługę CEC (Pin 13).

Komendy CEC to jedno, a okablowanie to też istotny element :)

Wart też zaktualizować soft tego Samsunga.

W przypadku Samsungów wspierających Anynet+ powinno działać jednoczesne włączanie i wyłączanie telewizora wraz z włączeniem/wyłączaniem dekodera.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 funkcja w ostatnim zdaniu, o której mówisz działa, nie mam do tego zastrzeżeń. Jak wspomniałem wcześniej mam kable w wersjach, które w pełni wspierają CEC (1.3 oraz 1.4) więc problem techniczny odpada. Chodziło mi tylko o to, że polsat powinien był sprecyzować działanie tej funkcji, ponieważ nie jest to jednak pełne wsparcie dla CEC, @rotalplus dobrze to ujął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko OK, spójrzcie bo moze się mylę.

 

20160411_092453_Ko%C5%9Bcielna.jpg

20160411_092417_Ko%C5%9Bcielna.jpg

A wywala błąd. Lampka z tyłu tez mryga a druga się pali.

20160411_092516_Ko%C5%9Bcielna.jpg

 

Pod tym samym kablem dekoder NC plus

20160411_093101_Ko%C5%9Bcielna.jpg

20160411_093322_Ko%C5%9Bcielna.jpg

jak widać NC plus wszystko działa. Podłączałem wszystkie dekoder turbo box i te białe i wszystkie serwisy działają.  HD5000 żaden nie działa a mam dwa.

Macie jakies pomysły?

Tutaj zrzut z routera. jak widać hd5000 jest widoczny

Zrzut%20ekranu%202016-04-11%2009.50.32.p

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal mówimy o DWR-116, to widzę, że zmieniałeś domyślną konfigurację routera. Mam więc dwa pytania. Czy włączałeś filtrowanie po MAC adresach i czy sprawdzałeś dekodery z innym routerem?

 

 

A jakie masz ustawienia serwera DHCP w routerze? Bo widać, że DHCP włączony.

Ten HD5000 nie ma przydzielonego adresu z DHCP - brak wpisów odn. dzierżawy adresu IP.

 

Sprawdziłem na moim dekoderze i nie ma również informacji o czasie dzierżawy, i działa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz ustawienia serwera DHCP w routerze? Bo widać, że DHCP włączony.

Ten HD5000 nie ma przydzielonego adresu z DHCP - brak wpisów odn. dzierżawy adresu IP.

Zrzut%20ekranu%202016-04-11%2012.21.58.p

 

Jeśli nadal mówimy o DWR-116, to widzę, że zmieniałeś domyślną konfigurację routera. Mam więc dwa pytania. Czy włączałeś filtrowanie po MAC adresach i czy sprawdzałeś dekodery z innym routerem?

 

 

 

Sprawdziłem na moim dekoderze i nie ma również informacji o czasie dzierżawy, i działa. :)

Nie mam filtrowania po MAC, wszystko inne działa, dekodery NC plus połączone kablem, xbox, htpc, laptopy, smartphony, evobox tez mam kablem bo wifi na nim nie działa, ale po kablu tak. na innym routerze nie sprawdzałem bo nie mam mozliwości.

 

Internet to nie jakis demon prędkości ale tragedii tez nie ma http://www.speedtest.pl/test/128321750

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset routera robiłeś? Jak już tak tutaj o routerze prawimy, to daj jeszcze zrzut ekranu z filtrem MAC adresów mimo wszystko. ;)

 

Skoro nie masz Ty innego routera, to weź HD5000 pod pachę do znajomego/rodziny/sąsiada i podłącz internet. Nie musisz mieć podłączonego sygnału SAT, aby sprawdzić działanie usług sieciowych.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset robiłem.

Zrzut%20ekranu%202016-04-11%2012.37.32.p

Jutro podskoczę do salonu Plusa, może tam będą mieli mozliwość podpięcia. Albo pozycze router.

 

Jest tez w routerze taka funkcja, moze by ją włączyc dla tunerów?

Zrzut%20ekranu%202016-04-11%2012.42.38.p

 

Dzwoniłem do salonu i wymienia mi na HD5500. jak jest róznica miedzy HD5000 a HD5500?

 

A i widzę ze nie tylko ja mam problem. https://forum.satkurier.pl/topic/11153-dekoder-hd5500s/?p=1115401 Czyli być moze faktycznie albo uszkodzone dekodery, albo nie współpracują z d-linkiem i tp-linkiem, bo kolega z tego posta ma tp-linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMZ nie włączaj, nic Ci to nie da. Ta usługa inaczej działa, niż Ty to sobie wyobrażasz. Poza tym nie skończy się tylko na odhaczeniu ptaszka. Masz Internet mobilny z Play, więc czekałoby Cię kilka dodatkowych działań i założenie konta w serwisie umożliwiającym działanie tej usługi na zmiennym IP. Pomijam fakt, że dekoder CPT musi być podłączony przez router do Internetu.

Skoro jedziesz do salonu Plusa w celu wymiany dekodera, to weź całe komplety wraz z routerem. Sprawdź w salonie i wymień niesprawny element. Zrób to raz, a dobrze. ;)

A temat o HD5500s widzę, że już odkryłeś w tym dziale. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...