Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tym dekoderem. Mam go w multiroom  połączonego z TV Thomson 24HA4243W. Kiedy dekoder przełączę w tryb monitorowania i następnego dnia włączę TV a potem dekoder (lub odwrotnie) to urządzenia się nie widzą, tzn. na TV mam komunikat brak sygnału. Pomaga wyłączenie w tym momencie dekodera z prądu i włączenie - wówczas po uruchomieniu się dekodera obraz wskakuje i wszystko działa. Problem nie występuje jeżeli dekoder przełącza się w tryb czuwania. Wówczas po włączeniu TV i dekodera następnego dnia - po długiej procedurze uruchamiania dekodera ale już z pilota obraz bez problemu wskakuje. Jakiś pomysł? Wymiana na 5000, 6000, 2000, 3000 pomoże? A może to wina TV? Sam już nie wiem .... 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tydzień temu oddałem Sagemcom'a ESI-88 i do pudełka wrzuciłem pilot i zasilacz. Na razie nikt w sprawie HDMI się nie upominał, a był w zestawie. Z tego, co czytałem to kara za brak kabla HDMI to 10zł, tak więc nie ma się co martwić.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Jutro przyjedzie kurier z nową umową i dekoderem (na wymianę ) Evobox. Ja muszę oddać HD5000. Czy ktoś pamięta, jakie kable muszę włożyć do pudełka?

Pilot, zasilacz, dekoder i karta.

Nic więcej w zestawie nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś mnie oświeci, co robię źle?

 

Zasilanie LNB: tak

Tryb DiSEqC: DiSEqC 1.0

Port: B

Typ LNB: uniwersalny

Satelita: Astra 1H/ 1KR/ 1L/ 1M

 

Powinno mi się podświetlić moc sygnału i jakość, a mam totalne zero. Korzystam z monobloka i Hot Bird jest na maksa. Gdzie jest błąd?

Edytowane przez Barti
Zacznij od poprawnej pisowni na forum. Na klawiaturze jest taki klawisz, jak Shift. Nazwy własne piszemy wielką literą i tak samo też rozpoczynamy każde zdanie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprawnym konwerterze, najczęściej źle ustawiona antena lub źle zamontowany konwerter. 

Powinno być tak: https://www.google.pl/search?q=konwerter+monoblock&espv=2&biw=1366&bih=662&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiB26XNhqLPAhXJORQKHWIXDNEQ_AUIBigB#imgrc=cLsvtFNI8XX8MM%3A

Jest jeszcze opcja, że masz konwerter na niemiecki rynek, gdzie pod portem A jest Astra. Wtedy wymagane jest ustawienie anteny na Astrę i zezowanie na Hot Bird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mogłeś od razu napisać że antenę ruszałeś  :?:

ale nawet nie warto nigdzie szukać oświecenia skoro się grzebało w ustawieniach anteny(zabrzmiało  to tak że nikt nic nie ruszał a sygnał "wcięło")  tylko dotąd szukać aż znów sygnał sie pojawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, doprecyzuję:

antena była zdjemowana i na nowo wieszana. Korzystam od kilku lat z monobloka.

Hot bird śmiga na 100%. Na czujniku Astra osiąga 80%, na dekoderze pasek pokazuje dokładnie 80% mniej.

Dzwoniłem na infolinię polsatowską, ale nie są w stanie mi pomóc. Zasugerowali wymianę dekodera, ale niewiele się poprawiło.

Zrobiłem mały eksperyment w ustawieniach anteny i spróbowałem pozamieniać porty. Dopiero wtedy w prawym dolnym rogu pokazało mi się OK, choć sygnał na pasku dalej był zerowy.

Znalazło mi 206 kanałów, ale ani nie rtl, ani sport1, tylko jakieś cuda: Persian, Iran, Kursytan, Armenia. 

Co zrobić, żeby złapać pozostałe kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, doprecyzuję:

antena była zdjemowana i na nowo wieszana. Korzystam od kilkua lat z monobloka.

Hot bird śmiga na 100%. Na czujniku Astra osiąga 80%, na dekoderze pasek pokazuje dokładnie 80% mniej.

Dzwoniłem na infolinię polsatowską, ale nie są w stanie mi pomóc. Zasugerowali wymianę dekodera, ale niewiele się poprawiło.

Zrobiłem mały eksperyment w ustawieniach anteny i spróbowałem pozamieniać porty. Dopiero wtedy w prawym dolnym rogu pokazało mi się ok, choć sygnał na pasku dalej był zerowy.

Znalazło mi 206 kanałów, ale ani nie rtl, ani sport1, tylko jakieś cuda: Persian, Iran, Kursytan, Armenia.

Co zrobić, żeby złapac pozostałe kanały?

Ustawić prawidłowo antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazło mi 206 kanałów, ale ani nie rtl, ani sport1, tylko jakieś cuda: Persian, Iran, Kursytan, Armenia. 

Co zrobić, żeby złapac pozostałe kanały?

Jeśli masz zielone paski to wpisz parametry konkretnego TP i wyszukaj a jak ich nie masz (zielonych) to popraw ustawienia anteny/konwertera

Proste jak metr sznurka w kieszeni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz:

-Nie mam zielonych pasków niestety

-Zreszta, skoro na czujniku pokazuje 80%, to chyba powinno wystarczyć żeby cokolwiek złapało?

 

Gdzieś tu "lejesz wodę"-skoro masz sygnał na poziomie 80% to jakim cudem nie masz zielonych pasków :?::shock:

 

Skoro łapie hb i drugi konwerter jest na monobloku, to zmiana położenia anteny= utrata sygnału

 

A czy ten Twój monoblok jest dostosowany do rozmiaru Twojej anteny :?: bo może być tak że ty masz za małą czy za wielką czaszę do tego modelu konwertera,

ja jak miałem zeza(na antenie fi 60) to konwerter Astry był praktycznie przyklejony do tego od HB,nawet musiałem go tak sztucznie nieco obniżyć na mocowaniu by uzyskać prawidłowy sygnał bo minimalne oddalenie powodowało utratę sygnału.

Coś będziesz musiał chyba zmienić-albo antenę,albo konwerter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kabel masz walnięty-ten kawałek między konwerterem a przełącznikiem :?: bo rozumiem że HB odbierasz bez problemów,na początek zarób na nowo końcówki przy f-kach lub od razu wymień to

 

EDIT:

Ty nie masz przecież zewnętrznego przełącznika :oops: 

A skoro odbierasz HB to ja już nic nie rozumiem :shock:

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za czujnik o którym piszesz? Monoblok ma jedno wyjście i podłączony do niego czujnik zawsze pokazuje sygnał z satelity A.

 

Skoro antena była zdjęta i założona ponownie to może uszkodzeniu uległ konwerter? Nie spaliłeś go przypadkiem?

 

Skręcenie monoblocka w obejmie w celu ustawienia położenia konwertera drugiego satelity jest normalną czynnością przy instalacji ale ty zdejmując czaszę z masztu chyba nie ruszałeś konwertera? Czy ruszałeś?

 

 

Te Persje i Kurdystany to wszystko z HotBirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie możliwe by problem był po stronie dekodera bo dwa na raz na to samo "chorować" nie mogą,jeżeli kable są w porządku to masz walnięty konwerter,innej możliwości nie ma,niby na czymś ci tam pokazuje moc,ale być może wewnątrz ma jakieś zwarcie i coś podaje co ten miernik wyłapuje,ale sygnałem SAT to raczej to nie jest skoro dekodery tego nie widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora zakończyć ten Offtop. O ustawianiu anteny znajdziesz poradniki na tym forum. Dla Ciebie najlepszy dział, to "Początkujący". Choć w Twoim wypadku potrzebny jest profesjonalny instalator.

 

Ustaw prawidłowo antenę i Twój problem zniknie. Nie ma sensu ciągnąć więcej tego tematu tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...