Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjąłem zasilacz z pudełka od HD5000, podłączyłem i wygląda na to, że jest wszystko ok. Nie przypuszczałbym, że mogą mieć inne. W APS też podłączali i był taki sam objaw, czyli też był inny zasilacz. To mnie zbiło z tropu trochę ;) Dziękuję bardzo za pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Edit... Jednak po 1g i 15 min się wyłączył... Ehh... Jakieś inne sugestie?

Edytowane przez artsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam problem z dekoderem HD5000. Od czasu wymiany konwertera na unicable, dekoder gubi obraz (dźwięk również) - czarny ekran.

Przed przejściem na unicable wszystko było OK. Drugi dekoder (HD3000) działa bez problemu. Oba dekodery podłączone są w trybie unicable HD3000 kanał 1, HD5000 kanał 4 (zmiana/zamiana kanałów nic nie daje). Programowanie kanałów, przywracanie ustawień fabrycznych również nie pomogło.

 

Po uruchomieniu, kanał na którym został wyłączony działa prawidłowo ale po przełączeniu na inny jest czarny ekran i powrót na poprzedni nie daje - nadal czarno.  Pomaga i to też nie za każdym razem wyłączenie i włączenie dekodera...

 

Dodam, że sygnał na obu dekoderach jest taki sam - siła i jakość bardzo dobra.

Może ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu, kanał na którym został wyłączony działa prawidłowo ale po przełączeniu na inny jest czarny ekran i powrót na poprzedni nie daje - nadal czarno.  Pomaga i to też nie za każdym razem wyłączenie i włączenie dekodera...

No popatrz- czarny ekran- poczytaj wątek o dekoderze Evobox (ostatnie strony) tam czarny ekran jest wielokrotnie opisywany. Ja obstawiam, że coś nie tak z konwerterem albo ze sterowaniem konwertera ze strony dekodera.

Zamieniałeś dekodery miejscami?

 

Ja mam 2 dekodery HD5000 podłączone do konwertera unicable CP ale do wyjść legacy. Nigdy nie było takich objawów- ale zdarzyły mi się czarne ekrany w Evoboxie. Takie to unicable na razie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałem trochę: zamiana kanałów w dekoderach, zamiana przewodów w rozdzielaczu, odłączanie rozdzielacza i łączenie przewodów złączką (tylko jeden dekoder). Nie ma zmian, czasami zadziała tak, że po włączeniu najbliższe programy TV (dwa czasem trzy) działają a na reszcie czarny ekran. Okazuje się, że HD3000 też momentami jest "czarny".

 

Piszesz, że podłączyłeś dwa dekodery do wyjścia legacy? Przecież to nie unicable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery HD5000 mam podłączone do zwykłych gniazd konwertera, każdy osobnym kablem, natomiast Evobox do gniazda unicable. Na HD5000 nigdy nie było czarnych ekranów, ale na Evoboxie ze 2 razy się już zdarzyło. Konwerter masz od CP, czy "rynkowy"?

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha bo już chciałem iść podłączać to do wyjścia legacy... :)

Konwerter Abovio z wejściem dvb-t i wbudowanym sumatorem + jedno wyjście unicable i jedno legacy (w obu wyjściach również sygnał dvb-t).

 

Wyczytałem gdzieś, że te dekodery (3000 i 5000) nie mają możliwości sterowania konwerterem (obojętnie jakim) i wybór kanału SCR to ściema, a EVOBOX wykorzystuje wszystkie 4.

Kiedyś zauważyłem, że jeśli nagrywam TVN to mam jednocześnie możliwość oglądania TVN7, Style - dotyczy HD5000, tego mniejszego nie sprawdzałem. I właśnie w taki sposób mogę teraz korzystać, z tą różnicą że nie nagrywam żadnego programu w tym samym czasie... Jak chcę obejrzeć coś innego to muszę przełączyć na ten kanał, wyłączyć i włączyć dekoder.

 

Chyba się na razie poddam, HD 3000 póki co podłączę do wyjścia legacy a HD5000 wróci do poprzedniej anteny i zwykłego konwertera. Za dwa tygodnie podpisuję z CP inna umowę - tylko jeden dekoder, EVOBOX. Podłączę go przez unicable i mam nadzieję, że już nie będę się martwił czarnym ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas to tutaj powtarzamy. Evobox się nie podzieli nośnymi. Dynamicznie wykorzystuje wszystkie cztery nośne. Chcesz podłączyć Evobox, HD5000 i HD3000, to potrzebujesz konwerter Unicable II, zaprogramowany pod Cyfrowy Polsat. HD5000 i HD3000 będą wykorzystywały dwie różne nośne z czterech do wyboru, a Evobox otrzyma swoje cztery nośne z pozostałego zakresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na tyle na ile można się przyjrzeć tym fotkom na telefonie, to ja bez zawahania mogę stwierdzić, że jest dużo lepiej niż dotychczas. Pytanie czy doszły jakieś funkcje? Na pewno teraz pokazuje moc i jakość sygnału w procentach. Mam nadzieję, że za zmianami wglądu poszła jeszcze optymalizacja działania.

Zastanawia mnie jedno, dlaczego ten dekoder skoro CP w zasadzie pokazuje, że planuje od niego odejść? Choć chyba wszystkie zmiany zawsze zaczynały się od tego modelu, a kolejne dostawały aktualizację w niemal ekspresowym tempie, jeśli nie występowały błędy. Ciekawe ile przyjdzie poczekać 5500 na takie zmiany? :)

Edytowane przez james_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

A widać jakąś różnicę w szybkości przełączania? :) Jakieś nowości zauważyłeś, czego do tej pory nie było?

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...