Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@amq

Mylisz się. HD6000 ma inne podzespoły od HD5000. Widać to dość dobrze przez kratkę wentylacyjną. HD5000 ma większą płytę główną, a HD6000 ma mniejszą płytę. Co do procesora czy HD6000 ma inny niż HD5000 to tego nie wiem bo nie zagłębiałem się w tą wiedzę.

Sprzętowo HD6000 jest podobny do HD2000 i HD3000, z tą różnicą że HD6000 ma wyświetlacz.Nawet mają tą samą wersję oprogramowania.

Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

 

PS. Kto jest producentem tego nowego interfejsu? ADB we współpracy z CPT czy samo CPT? Soft do Evoboxa jest chyba robiony przez ADB we współpracy z CPT.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba właśnie jest tak, że logotypy w ogóle nie zajmują pamięci dekodera, bo się pobierają z satelity, gdzie są na stałe.  :) Natomiast co do możliwości softu wstecz to widocznie od samego początku świadomie te kwestie były ignorowane. Chyba nie przez przypadek trzeba było dosyć długo czekać na wprowadzenie takich podstawowych funkcji jak obsługa napisów DVB, teletekstu, czy przesuwanie kanałów po listach ulubionych. Widocznie teraz na szczęście ktoś wreszcie przejrzał na oczy.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcanie konwerterem nic nie daje. Tak samo zmiana kąta względem elewacji czy lekkie skręcanie anteną. Antena ma średnicę 60 cm w pionie i 55 cm w poziomie. Teraz kanały mają po 49% i 11dB.Jaki talerz byłby lepszy i jaki koszt z zamówieniem montera żeby wyłapał najlepszy sygnał? Czy z anteną warto kupić jakiś konwerter - aktualny made in china czy to nic nie pomoże?

Edytowane przez berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram,przydałoby się więcej miejsca jeżeli to możliwe oczywiście.

 

Nie będzie zmiany w ilości kanałów możliwych do dodania do list ulubionych. "Normalnemu" użytkownikowi aktualna wielkość 300 umożliwia ułożenie całej listy kanałów CP według własnych preferencji i dodanie dodatkowych własnych kanałów.

Dla malkontentów kilka ekranów z menu zarządzania kanałami w nowym interfejscie dekoderów CPT HD.

https://drive.google.com/open?id=0B4_IgzITSAPHMWNZNkNVdlFfeHM

Możecie sami ocenić czy w pomarańczu było łatwiej :)

 

Pewnie "miernik" w nowej wersji oprogramowania jest bliższy precyzyjnemu pomiarowi.

 

Pomiar sygnału w nowym (ciemnym) interfejsie odwzorowuje dokładne wartości parametrów sygnału satelitarnego, wyskalowane według norm.

Zastanawia mnie tylko dlaczego mam drugi tv z hd 3000 z tego samego konwertera i anteny i tam pasek jakości sygnału jest grubo za połową skali.

 

Pomiar sygnału w "pomarańczowym" interfejsie zawyża parametry.

PS. Kto jest producentem tego nowego interfejsu? ADB we współpracy z CPT czy samo CPT? Soft do Evoboxa jest chyba robiony przez ADB we współpracy z CPT.

 

Oprogramowanie dla dekoderów CPT HD jest w całości wykonywane przez CP.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, piszesz o czymś chyba nie mając dekodera CPT HD.

W "pomarańczowym" interfejsie nigdy nie było możliwości ustawienia automatycznego wyłączenia ECO na Nigdy (zablokowania).

Wszystko na temat ECO jest opisane w instrukcjach obsługi (starej i nowej).

 

Nie support, posiadam dekoder CPT HD, a dokładniej mówiąc HD3000 od około 4 lat.

Więc albo czegoś nie zrozumiałem, albo HD3000 się bardzo różni w tym aspekcie od HD5000 (założyłem, że jednak nie ma różnic, dlatego zacząłem pisać w temacie od HD5000).

Otóż w HD3000 wg mnie (proszę skorygować) od około 1-2 lat istnieje możliwość ustawienia automatycznego wyłączenia dekodera po 3 godzinach lub po 6 godzinach, lub nigdy (opcja nieaktywna). Nadal nie ogarniam, na czym polega ta nowość, ale może po prostu poczekam na soft do HD3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mówi się, chyba o świadomym pomijaniu w oprogramowaniu funkcji zapisywania listy ulubionych kanałów na pendrive lub innym dysku zewnętrznym.

To sprawa priorytetowa bo szału idzie dostać, jak ustawię sobie 300 kanałów, nagle dekoder złapie zawiechę i wszystko można sobie od nowa ręcznie ustawiać - w tych czasach nie do pomyślenia aby takiej prostej funkcji nie było!

Zapewne chodzi o to, aby ludzi zniechęcić do ustawiania swoich list (prawo biznesu), tylko najwyższy czas skończyć te zabawy w kotka i myszkę. Prawie wszyscy i tak będą korzystali z listy zrobionej przez CP, ale ci co chcą mieć swoją listę to i tak będą ją mieć, dlatego przydałoby się poważniejsze traktowanie takich abonentów.

 

Myślę, że ktoś w końcu sięgnie po rozum do głowy i da zielone światło do zapisywania listy ulubionych.

Byłaby teraz świetna okazja, przy tak drastycznej zmianie oprogramowania jest okazja tę funkcję wprowadzić - wraz z nowoczesnością (wygląd) powinien iść też postęp.

Jednak nikt nie wspomniał o takiej zmianie, dlatego nadal mają zamiar trzymać tych wtajemniczonych na łańcuchu - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie support, posiadam dekoder CPT HD, a dokładniej mówiąc HD3000 od około 4 lat.

Więc albo czegoś nie zrozumiałem, albo HD3000 się bardzo różni w tym aspekcie od HD5000 (założyłem, że jednak nie ma różnic, dlatego zacząłem pisać w temacie od HD5000).

Otóż w HD3000 wg mnie (proszę skorygować) od około 1-2 lat istnieje możliwość ustawienia automatycznego wyłączenia dekodera po 3 godzinach lub po 6 godzinach, lub nigdy (opcja nieaktywna). Nadal nie ogarniam, na czym polega ta nowość, ale może po prostu poczekam na soft do HD3000.

Po wprowadzeniu trybów eco, można było wybrać autowyłączenie 3, 6 lub 48h i nic innego. Teraz po aktualizacji jest do wyboru 3, 6 lub wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem swój dekoder HD5000 na nowy, ponieważ spaliło się wejście antenowe. Widzę już logo podobne do tego z Evoboxa + baterie do pilota wchodzą już inne! :)

 

Już na początku kwietnia w ubiegłym roku dostałem HD5000 z tym nowym logiem i nowymi pilotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wprowadzeniu trybów eco, można było wybrać autowyłączenie 3, 6 lub 48h i nic innego. Teraz po aktualizacji jest do wyboru 3, 6 lub wyłączone.

 

Opóźnienie automatycznego wyłączenia dekodera o 48h działa jednorazowo i jest nieudokumentowaną funkcją serwisową, więc proszę o niej nie dyskutować.

Oficjalnie dekoder w „pomarańczowym” interfejsie można ustawić tak, aby wyłączał się automatycznie po 3 lub 6 godzinach do stanu głębokiego czuwania lub stanu monitowania czyli płytkiego czuwania.

 

W nowym interfejsie dodano oczekiwaną przez użytkowników możliwość wyłączenia automatycznego wyłączenia dekodera przy braku aktywności użytkownika.

Ja dostałem piloty te nowsze, które są bardzo podobne do pilota Evoboxa.

 

Modele trzech pilotów współpracujących z nowym interfejsem użytkownika (ciemnym) są uwzględnione w nowej instrukcji obsługi dla HD5000 dostępnej na www.

Jeśli ktoś posiada model pilota inny niż pokazany na grafikach w instrukcji, powinien wymienić pilot w APS. Zdarzają się przypadki gdzie użytkownicy posiadają pilot do dekoderów HD 5000 z początków ich produkcji, które nie posiadają pełnej gamy przycisków wymaganych do obsługi nowego interfejsu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...