Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W listopadzie 2016 dostałem dekoder z wersją  4.16.1.23 czyli z tą najnowszą która jest udostępniona dla wszystkich

 

20 kwietnia 2017 dostałem znowu hd 5000 z wersją oprogramowania 3.122.1.20.

 

Problem polega na tym ze nie wyszukuje wersji 4.16.1.23 która jest na satelicie i wynika to wg. Działu technicznego z winy dekodera i jeżeli za 2-3 tygodnie nie wyszuka 4.40.1.23 to mam się zgłosić do punktu po odbiór dekodera z najnowszą wersją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele trzech pilotów współpracujących z nowym interfejsem użytkownika (ciemnym) są uwzględnione w nowej instrukcji obsługi dla HD5000 dostępnej na www.

Jeśli ktoś posiada model pilota inny niż pokazany na grafikach w instrukcji, powinien wymienić pilot w APS. Zdarzają się przypadki gdzie użytkownicy posiadają pilot do dekoderów HD 5000 z początków ich produkcji, które nie posiadają pełnej gamy przycisków wymaganych do obsługi nowego interfejsu.

I tu mam wątpliwości ponieważ w nowym oprogramowaniu niestety jest ten problem z telegazetą, a ja mam ten drugi wymieniony w instrukcji (ten z pomarańczowymi przyciskami po bokach) więc jak zostanie rozwiązany problem z TXT w HD 5000 i kolejnych dekoderach Cyfrowego Polsatu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, telegazetę uruchamia się jak w dotychczasowej (pomarańczowej) wersji ux.

W przypadku pilota Evobox dla telegazety dodatkowo jest dedykowany przycisk TXT.

W tym wątku piszą aktualnie wyłącznie osoby, które nie mają tego oprogramowania.

Poczekajcie jeszcze chwile, będziecie mieć własne doświadczenia :)

Z mojego punktu widzenia, nowy intefejs na CPT HD, to jak przesiadka z dedykowanego dekodera na E2 ;)

Z „pomarańczem" nigdy nie mogłem się przeprosić, a ten to zupełnie inna liga i nie ma sensu snuć analogii.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak samo działa połączenie bezprzewodowe w każdym dekoderze, dlatego... Czy aktualizacja wprowadza nieco zmienione zarządzanie połączeniem, które powoduje że kiedy dekoder jest wyłączony to TP-Link nie utrzymuje połączenia z siecią? To jak dziś to wygląda nie ma sensu, bo połączenie WiFi można nawiązać w ciągu kilku sekund, a dekoder zdaje się nie potrzebuje stałego połączenia z internetem, żeby działały w nim wszystkie funkcje.

Edytowane przez james_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teletekstu w pierwszych dwóch pilotach przedstawionych w instrukcji obsługi.

 

@ Poland, jak będziesz śmiecił nie zadając sobie trudu czytania postów w wątku, to Twoje posty będą trafiać do kosza.

Próbujesz wprowadzać emocje przez wprowadzanie nieprawdziwych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to nie wiadomo co zaprezentują inne modele. Już wiadomo że HD5000 nie będzie zawierał logotypów, a może czegoś jeszcze.

 

 

Wszystkie dotychczasowe funkcje dekodera HD 5k pozostają bez zmian i są dostępne w nowym (ciemnym) interfejsie użytkownika.

HD 5k jest najstarszym modelem CPT HD, który ma swoje ograniczenia dlatego akurat logotypy nie zmieściły się w jego rozumku ;)

 

Czy logotypy są tym co jest dla Was najważniejsze, czy może szybki interfejs użytkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym oprogramowaniu nie potrafię odszukać kanału TV według alfabetu. Na starym często korzystałem z tej opcji przy odnalezieniu kanałów powyżej 1000. Zaznaczałem konkretną literę i była lista stacji zaczynających się od tej litery alfabetu.

 

Masz to oprogramowanie, czy ćwiczysz na sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już bez przesady. Ty wiesz jakiej wymagałoby to zgodności i możliwości zainstalowania odpowiednich sterowników? Rzeczywiście to byłoby wygodne, ale wprowadzenie tego jest nierealne. Prędzej CP zrobi tani dekoder z wbudowanym WiFi niż coś takiego się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to oprogramowanie, czy ćwiczysz na sucho?

 

Oczywiście mam nowe oprogramowanie i na liście ulubionych działa wyszukiwanie według litery alfabetu, natomiast na głôwnej liście już nie.

Wczoraj dekoder nie wyświetlał obrazu /czarny ekran/ poprawnie było wyświetlane tylko Menu dekodera, pomogło zrobienie ustawień fabrycznych. Tv podłączony kablem HDMI. Resetu po aktualizacji nie robiłem, dopiero wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam nowe oprogramowanie i na liście ulubionych działa wyszukiwanie według litery alfabetu, natomiast na głôwnej liście już nie.

Wczoraj dekoder nie wyświetlał obrazu /czarny ekran/ poprawnie było wyświetlane tylko Menu dekodera, pomogło zrobienie ustawień fabrycznych. Tv podłączony kablem HDMI. Resetu po aktualizacji nie robiłem, dopiero wczoraj.

 

Na głównej liście kanałów czyli KANAŁY TV / Wszystkie po wyświetleniu listy np. przez przycisk 'OK', naciśnij przycisk 'Język' lub przejdź strzałka do góry na początek listy i następnie na menu Filtruj.

Aby szybciej przejść na początek każdej z list można użyć przycisku STOP.

W menu Filtruj masz pozycje Sortuj A-Z lub  Sortuj domyślnie. To działa identycznie na liście Ulubione.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...