Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, tomkep napisał:

Ja właśnie taki moduł aktywowałem parę dni temu. Mam jeszcze jeden nieruszony na zapasie.

 

Jest jeden problem niestety. Wygląda na to (sprawdzone na szybko, nie przyjrzałem się temu dokładnie), że te moduły (Neotion Conax z TNK HD, N na kartę i NC+MIX) nie działają w nowych telewizorach LG, a niewykluczone też, że w innych w miarę nowych telewizorach. W VU+ Duo 4K z OpenPLI i odpowiednim dodatkiem wszystko śmiga. Na OpenATV 7.0 jest niestety jakiś problem, tnie i co chwila się resetuje.

Pisałem o tym w innym wątku nt. modułów. Mój moduł TNK HD działa na Samsungu z 2016, a na świeższym z przełomu 2020/2021 (a może to to nawet pełne 2021) już nie. TV pokazuję, że moduł niezgodny.

Być może najnowsze moduły w ofercie prepaid te z obsługą ECP 4K działają bez problemów.

Niech się ktoś wypowie kto ma taki moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moduły dzielą się na te CAM CI (niebieska naklejka) i moduły CAM CI+ (czarna naklejka) Więc aby działały na telewizorze trzeba się upewnić czy telewizor obsługuje CI czy CI+

Ale wszystkie nowe tv są już przystosowane do CI+ więc stary zestaw z tnk nie będzie działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Canal+ zarówno z satelity jak i on line odkodowali TVN 24, Biznes 24 i PolSat News, a TnK HD jak zwykle - jak baśniowy Kopciuszek, a też by przecież mogli.

 

Tak wiem, zaraz napisze ktoś, a kto za to zapłaci, za darmo byś wszystko chciał. Uprzedzając - proszę nie uderzać "w ten dzwon", ponieważ nie o to chodzi w moim wpisie, że znowu ktoś chce czegoś za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 20:40, A&G napisał:

Tak wiem, zaraz napisze ktoś, a kto za to zapłaci, za darmo byś wszystko chciał. Uprzedzając - proszę nie uderzać "w ten dzwon", ponieważ nie o to chodzi w moim wpisie, że znowu ktoś chce czegoś za darmo.

Ale właśnie o to chodzi że chcesz coś za darmo... Masz możliwość wykupienia pakietu w którym ww kanały są :)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2022 o 11:30, WRECKERR napisał:

Moduły dzielą się na te CAM CI (niebieska naklejka) i moduły CAM CI+ (czarna naklejka) Więc aby działały na telewizorze trzeba się upewnić czy telewizor obsługuje CI czy CI+

Ale wszystkie nowe tv są już przystosowane do CI+ więc stary zestaw z tnk nie będzie działał

 

Były moduły CAM CI+ w ofercie TNK HD ?

 

Ja miałem taki zestaw:

2956774100_1646915843_thumb.jpg

 

Jest jakaś data do kiedy ma działać oferta TNK HD ?

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Burito napisał:

 

Były moduły CAM CI+ w ofercie TNK HD ?

 

Ja miałem taki zestaw:

2956774100_1646915843_thumb.jpg

 

Jest jakaś data do kiedy ma działać oferta TNK HD ?

Zgadza się ten moduł jest CI+ ale niestety na nowszych telewizorach nie działa. Telewizor pokazuje, że moduł jest niezgodny i nie mógł być uruchomiony. 

Mam dwa takie moduły i oba nie działają na TV z 2020/2021 r.

 

Na starszym z 2016 r. działają bez problemów.

 

Może ten najnowszy czarny z ECP bez problemu ruszy na nowych TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2022 o 11:30, WRECKERR napisał:

Moduły dzielą się na te CAM CI (niebieska naklejka) i moduły CAM CI+ (czarna naklejka) Więc aby działały na telewizorze trzeba się upewnić czy telewizor obsługuje CI czy CI+

Ale wszystkie nowe tv są już przystosowane do CI+ więc stary zestaw z tnk nie będzie działał

Normalnie CI+ jest wstecznie kompatybilny z CI. Chyba, że producent sprzętu programowo zablokował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, normalnie CI+ nie jest wstecznie kompatybilny z CI. No chyba, że producent sprzętu na to zezwolił. Zresztą tu też możemy dyskutować, czy mówimy o zgodności modułu CI+ z odbiornikiem CI, czy o zgodności modułu CI z odbiornikiem CI+.

 

Tak naprawdę moduły TNK HD i CI+ Polsatu są jedynymi mi znanymi modułami CI+, które tą wsteczną zgodność mają. Moduły Nagra zarówno z NC+/PC jak i HD+ CI nie obsługują. Wydaje mi się, że podobnie jest z modułami francuskimi i austriackimi (ale głowy sobie nie dam uciąć).

 

W drugą stronę (czyli moduł CI, odbiornik CI+) do niedawna było lepiej - ta zgodność była bez większego problemu. Ale jak widać, i to się ostatnio popsuło.

 

Cały "plus" CI+ (dla operatora i dostawcy kontentu oczywiście, nie dla odbiorcy) polegał na tym, żeby zaszyfrować strumień danych między odbiornikiem i modułem. Siłą rzeczy taka zmiana NIE MOŻE być zgodna wstecznie. No chyba, że ktoś się jawnie zgodzi na brak tego zabezpieczenia.

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2022 o 18:45, tomkep napisał:

Nie, normalnie CI+ nie jest wstecznie kompatybilny z CI. No chyba, że producent sprzętu na to zezwolił. Zresztą tu też możemy dyskutować, czy mówimy o zgodności modułu CI+ z odbiornikiem CI, czy o zgodności modułu CI z  zarówno z NC+/P

 

Przecież piszemy o sprzęcie, nie o module CI. To zależy wyłącznie od producenta TV, który może blokować starsze moduły. Sprzętowo nie ma problemu.

To tak jakby kto zablokował odbiór DVBT w telewizorach DVBT-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 11:09, Citisus napisał:

Przecież piszemy o sprzęcie, nie o module CI. To zależy wyłącznie od producenta TV, który może blokować starsze moduły. Sprzętowo nie ma problemu.

To tak jakby kto zablokował odbiór DVBT w telewizorach DVBT-2.

zgadza się blokują CI legacy w nowych tv, ci+ trzeba mieć obowiązkowo.

sprzętowo pewnie pójdzie ale kasowo nieopłacalne bo kupisz coś nowego, psy szczekają karawana jedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2022 o 06:08, LorDx napisał:

sprzętowo pewnie pójdzie ale kasowo nieopłacalne bo kupisz coś nowego, psy szczekają karawana jedzie dalej.

Co ciekawe, producenci tunerów satelitarnych nie mają takich oporów. W większości można używać jedne i drugie moduły.

Osobiście używam telewizory głównie jako monitory. Przede wszystkim z powodu fatalnych systemów operacyjnych. Tunery sat biją je na głowę.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Citisus napisał:

Co ciekawe, producenci tunerów satelitarnych nie mają takich oporów. W większości można używać jedne i drugie moduły.

Ze świeczka szukać legal tunera z ci+, takiego który ma kwity że kupił a nie wziął sobie z neta certyfikat ci+:-D

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...