Skocz do zawartości

Kanał Zero Krzysztofa Stanowskiego


Kiler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie brak opinii w internecie że telewizja o budowaniu której mówił Kaczyński to Kanał Zero. :) Wywiad z Dudą. Program promujący CPK. Teraz zapowiadany jest Pereira. Stanowski był mocno związany z poprzednią władzą. Robert Mazurek jest w internecie nazywany Mazurkiem Kaczyńskiego po wywiadach jakie przeprowadza w RMF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Napisałem tylko to co widzę w necie. Nie słucham radia i mocno mnie zdziwiło że Mazurek z RMF-u jest propisowski. Byłem święcie przekonany że ta stacja raczej nie sprzyja władzy. Tak jak wspomniałem nie słucham radia, także RMF-u ale trafiałem w necie na felietony Olbratowskiego i to utrzymywało mnie w przekonaniu że są anty rządowi. Ale ostatni zobaczyłem kilka wywiadów Mazurka, głownie z ludźmi z PiS i się zdziwiłem. Teraz czytam że ktoś tam odchodzi z RMF-u. Ten ktoś był blisko z PiS-em. Czytam że RMF dostawał całkiem przyzwoitą kasę za reklamy SSP. RMF zawsze kojarzył mi się z taką radiową wersją TVN24. No i chyba źle mi się kojarzył. A co do Kanału Zero to ostatnio wyszło że Stanowski kilkukrotnie był gościem w Orlenie za czasów Obajtka. Niby o niczym to nie świadczy ale te ostatnie, propisowskie wywiady mogą zastanawiać. No i deklaracja Stanowskiego że chciałby startować w wyborach prezydenckich. Chyba widziałem jakiś sondaż gdzie dostawał 9 %. Taki start to nic innego jak zdobywanie głosów pod przekazanie ich w drugiej turze. Tak ostatnio wygrał Duda. Dostał głosy Bosaka. Tak miało być w ostatnich wyborach. Sztuczny twór w postaci jakichś bezpartyjnych samorządowców czy Polska jest najważniejsza miał odebrać głosy Konfederacji by nie przekroczyła 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowski "umie w internety" i wie, że taki "gość" zapewni mu spore zainteresowanie. Szczerze mówiąc, mimo że dla mnie Pereira i dziennikarz to słowa które absolutnie nie powinny być stawiane obok siebie, to zerknę co on ma do powiedzenia. Tak po prostu, mogę się z kimś nie zgadzać ale jestem ciekaw jak pokrętnie będzie on tłumaczył sposób działania ich TVP. 

 

Mazurek ma konserwatywne poglądy, Stanowski raczej też, stąd duża łatwość w przypisywaniu ich do PiSu. Być może i ktoś za nimi stoi, tego nie wiem. Jednak naiwnością jest myśleć, że są dziennikarze bez poglądów. Każdy ma jakieś.

Ja od dziennikarzy oczekuję przede wszystkim możliwości wypowiedzenia się każdej ze stron. W przypadku debaty o CPK to dostałem. Mogłem usłyszeć zdanie Panów, którzy wyrażali swoje wątpliwości odnośnie tej inwestycji. Oczywiście lepiej jakby tam był Lasek czy ktoś z rządowego zespołu, niemniej zaproszenie było do nich wystosowane i to oni odmówili udziału. 

 

Podobnie jeśli chodzi o wywiad z prezydentem. Moim zdaniem wcale nie był on łatwy dla Dudy. Panowie wystosowali też zaproszenia do Tuska i Hołowni, ci odmówili. Więc to też nie jest tak jak piszą zwolennicy teorii spiskowych że ocieplili wizerunek Dudy a Tuskowi nie dali tej możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam wywiad (i to bardzo rzeczowy) z Pereirą dla zainteresowanych :)

W dniu 11.02.2024 o 15:12, G2000 napisał(a):

Nie brak opinii w internecie że telewizja o budowaniu której mówił Kaczyński to Kanał Zero. :) 

Tą opinie to z tego co słyszałem na swoich social mediach przytoczyła Kinga Rusin. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

Kanał Zero przedstawia poglądy za PiS, ale bardziej subtelnie niż kiedyś TVP Info.

Bzdura. Stały program ma tam  krytyk PiS prof. Marcin Matczak. Na antenie Kanału Zero jest program przeniesiony z TVN24 Marcina Mellera. Swój program ma tam Tede z jednoznacznie antypisowskimi poglądami.

 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko taka zasłona aby na 1 rzut oka nie zarzucić temu projektowi stronniczości. Niby na pokładzie osoby z  lewej strony politycznej ale tylko w programach "Lifestylowych".

Za to w tematach poważniejszych,  politycznych czy gospodarczych prawicowy beton ekspertami i takowa narracja promowana.

Poglądy prawicowe Stanowskiego czy jego największych przybocznych jak Rudzki czy Mazurek są także szeroko znane.
Dodajmy do tego wizyty w Orlenie , współpraca z TVPis czy wywiady ze śmietanką prawicy jak Czarnek czy Pereira.

 

@fanbonda cały czas śledzę tematy około TVP na forum i nie wtrącam się w wasze przepychanki z @dvbtowiec bo szkoda mi czasu na przepychanki i dolewanie oliwy do ognia.

Skorzystam jednak z tak promowanego przez Ciebie prawa do wyrażania opinii, w końcu to forum. Proszę nie kompromituj się i krusz kopii tam gdzie nie trzeba.

Wiele razy temat by ucichł ale musisz mieć ostatnie słowo i mimo, że inni zamknęli temat to Twoja riposta rozbudza kłótnie na nowo. Widzę to i pisze  z perspektywy osoby z boku do tej pory tylko czytającej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do merytorycznej części wpisu. Program prof. Matczaka nie jest z pewnością rozrywkowy, Podobnie jak program Marcina Mellera ( to program stricte polityczny wręcz) faktycznie Stanowski grillujący Pereirę, mający ksywę wśród kibiców "tęczowy Krzyś" to wielbiciel prawicy... 😎

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bushiken napisał(a):

Poglądy prawicowe Stanowskiego czy jego największych przybocznych jak Rudzki

Rudzki prawicowy? Dobre żarty. 

 

4 godziny temu, Bushiken napisał(a):

wywiady ze śmietanką prawicy jak Czarnek czy Pereira.

Ludzie z PO też dostali zaproszenia. Czemu nie przyszli? Czyżby pasowało im szufladkowanie kanału Zero jako "pisowski" kanał? Chyba tak. 

Z lewej strony była Żukowska. Ma być Józefaciuk. 

 

4 godziny temu, Bushiken napisał(a):

Dodajmy do tego wizyty w Orlenie

Orlen sponsorował kilka jego projektów, czy to od razu oznacza zależność? Jak ORLEN pod nowym kierownictwem będzie kogoś sponsorował to od razu ten ktoś będzie symaptykiem PO? 

 

4 godziny temu, Bushiken napisał(a):

współpraca z TVPis

Jak wyżej, miał tam program sportowy. Rozumiem, że Borek czy Szpakowski też są pisowcami? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem twierdzenie że Kanał Zero jest "propisowski" (jak niektórzy twierdzą), to zbyt daleko idąca interpretacja. A dlaczego? Są takie osoby które mają inne poglądy jak Marcin Matczak czy też Tomasz Raczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już niektórzy zdążyli określić że to tylko działanie na pozór. 

Czyli mieliśmy TVP gdzie byli sami prawicowcy - stronnicza tv. 

Jest kanał zero gdzie mogą wypowiedzieć się ludzie z każdej strony (choć dziwnym trafem ci z PO nie chcą przyjść, ciekawe dlaczego? 😉) to też jest stronniczy bo tylko udaje bezstronność. 

Nie dam sobie głowy uciąć i ręczyć za to, że za Stanowskim nikt nie stoi ale na to potrzeba "trochę" mocniejszych dowodów niż te przedstawione kilka postów wyżej. Takie "dowody" wysuwają głównie Ci, co najbardziej krzyczeli że TVP była propagandowa (i tu mieli rację) a teraz mają pretensje o to, że ktoś chce weryfikować działania rządzących. Na X każdy kto jakkolwiek wyrazi choćby mała wątpliwość w jakiekolwiek działania nowego rządu jest od razu wyzywany od pisowców, zdrajców, symetrystów. Czyli albo jesteś z nami albo z nimi. 

A przecież można być wyborcą PO a jednocześnie podchodzić krytycznie do ich niektórych pomysłów czy działań. Chyba taki powinien być świadomy wyborca. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...