Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z aplikacją na LG to jest żenada od samego początku, a ostatnio potrafi nawet przestać reagować na polecenia pilota i trzeba restartować aplikację od zera. Coś zepsuli również z apką na Androida - na moim Sony (Android TV) kanały 4K średnio co 10 sekund łapią zadyszkę i na 2-3 sekundy odtwarzają się w zwolnionym tempie, po czym wracają do normalnego tempa i tak w kółko. Wcześniej nie było takiego problemu. Dodatkowo brakuje aplikacji na PS5 - jest dostępna we Francji i myślę że sporo osób w Polsce chciało by skorzystać z tego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.03.2024 o 19:58, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Na Chromecast kanał C+ 4K ma najwyższy profil 1080p 10,49 Mb/s, ale jak się ustawi automat to jest ewidentne 4K.

Tutaj zapomniałem napisać, że chodzi o telewizor HD, bo jak teraz podłączyłem do 4K to jest profil 4K, ale na telewizorze HD na auto jest jakość 4K zeskalowana do HD albo to HD jest takie dobre na TV 24". Sam już nie wiem, bo to mały TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z apki na Amazon Fire TV Stick 4K 2023? Jest to jedno z urządzeń wymienianych jako oficjalnie wspierające treści 4K.

Jeżeli tak, to może ktoś potwierdzić, że są na nim dostępne kanały CANAL+ 4K Ultra HD i Eleven Sports 1 4K w profilu 4K (17 Mb/s)?

 

Ewentualnie mogę prosić o wymienienie innych przystawek, na których działają Wam kanały CANAL+ 4K Ultra HD i Eleven Sports 1 4K w 17 Mb/s?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p_gruszka

@Delta21

 

Mam firesticka 4k max 2021. Mogę potwierdzić, że w apce Canal+ są kanały Canal+ 4k i Eleven Sports 1 4k w profilu 17 Mb/s.

 

Są też wszystkie kolekcje 4k w zakładce kanały (a np. na moim ulubionym Apple TV 4k do dzisiaj tego nie ogarnęli ;)) - Canal + 4k, Love Nature, robiłem kilka testów z materiałami tam zamieszczonym (są w tym wątku) - ale generalnie mogę powiedzieć, że spora część te 25 Mb/s osiąga. Jakbyś chciał sprawdzić coś konkretnego - daj znać :)

 

 

Edytowane przez Splawik
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj na jakim sprzęcie masz te problemy (jakie TV, przystawka, komp), jaki masz net, etc Pytałeś może w C+ dlaczego masz takie kiepskie warunki? 

Sprawdź sobie czy spełniasz te wymagania: https://pl.canalplus.com/pomoc/wymagania-techniczne

 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, p_gruszka napisał(a):

@Delta21 jesteś dobrze zorientowana, więc dopytam czy masz wiedzę, że na Amazon Fire TV Stick 4K 2023 też jest opcja 17 Mb/s lub 25 Mb/s? Jak wypada tu Google Chromecast 4.0 4K (chyba nie jest oficjalnie wspierany)?

@p_gruszka ją kiedyś testowałem kilka przystawek pod c+ 4k i ostatecznie zostawiłem Fire Cube 2, bo oprócz Cube 3 była to jedyna przystawka, na której ten kanał działał i działa w 100% tak jak powinien. Na sticku fire 4k max co z tego, że był dostępny najwyższy profil 4k 17/Mb, skoro co chwilę mroziło obraz i nie dało się tego oglądać. Podejrzewam, że to wina połączenia po WiFi sticka, bo na fire Cube po kablu wszystko działa perfekcyjnie. Na NVidia Shield nie ma wsparcia dla HDR HLG, więc ta przystawka odpadła (profil 17/Mb dostępny).

Chromecast 4k wtedy, kiedy go testowałem dawał tylko profil Full HD, bo coś Google spartoliło w nowym antku, więc też poszedł do zwrotu. Być może teraz coś się zmieniło. Inne wszelkiej maści przystawki na Amlogic S905X4 

też tylko jadą na profilu max Full HD, więc już wiesz co na dzisiaj rynek oferuje pod ten kanał 😥

Chyba, że coś się między czasie zmieniło to chętnie bym się o tym dowiedział 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, escapers napisał(a):

Podaj na jakim sprzęcie masz te problemy (jakie TV, przystawka, komp), jaki masz net, etc Pytałeś może w C+ dlaczego masz takie kiepskie warunki? 

Sprawdź sobie czy spełniasz te wymagania: https://pl.canalplus.com/pomoc/wymagania-techniczne

 

Nie no tablet jest Androidem 13 i interentem 5G. Np. na Canal+Kuchnia mam full HD i działa świetnie, na Canal+ sport jest 540p czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oceniłeś to jedynie organoleptycznie czy sprawdziłeś w ustawieniach w trakcie oglądania kanału?

co ciekawe na telefonie również jest podobnie, chociaż telefon obsługuje DRM Widevine L1, jednak tam obraz jest naprawdę niezły i nie ma większej różnicy pomiędzy kanałem Full HD a tym w niższej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pablo2 napisał(a):

@p_gruszka ją kiedyś testowałem kilka przystawek pod c+ 4k i ostatecznie zostawiłem Fire Cube 2, bo oprócz Cube 3 była to jedyna przystawka, na której ten kanał działał i działa w 100% tak jak powinien. Na sticku fire 4k max co z tego, że był dostępny najwyższy profil 4k 17/Mb, skoro co chwilę mroziło obraz i nie dało się tego oglądać. Podejrzewam, że to wina połączenia po WiFi sticka, bo na fire Cube po kablu wszystko działa perfekcyjnie. Na NVidia Shield nie ma wsparcia dla HDR HLG, więc ta przystawka odpadła (profil 17/Mb dostępny).

Chromecast 4k wtedy, kiedy go testowałem dawał tylko profil Full HD, bo coś Google spartoliło w nowym antku, więc też poszedł do zwrotu. Być może teraz coś się zmieniło. Inne wszelkiej maści przystawki na Amlogic S905X4 

też tylko jadą na profilu max Full HD, więc już wiesz co na dzisiaj rynek oferuje pod ten kanał 😥

Chyba, że coś się między czasie zmieniło to chętnie bym się o tym dowiedział 😉

Dzięki za info :) Zamówiłem Amazon Fire TV Stick 4K 2023 - dam znać, jak przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować swojego powyższego posta, więc piszę nowy.

 

Amazon Fire TV Stick 4K 2023 działa z aplikacją Canal+ dość dobrze - potwierdzam, że treści 4K są dostępne w jakości 25 Mb/s (25 fps), kanały 4K na żywo (Eleven, Canal+) zaś w 17 Mb/s (50 fps).

 

Potwierdzam też problem z kanałem CANAL+ 4K Ultra HD - potrafi się zaciąć po kilku minutach. Wydaje mi się jednak, że rozwiązaniem jest zmiana jakości wideo z "automatycznej" na "1080p-4K, 17 Mb/s" na stałe (niestety trzeba to robić za każdym razem włączając kanał). Być może pomoże to kilku osobom, które opisywały podobny problem z tym kanałem na różnych urządzeniach.

 

Mam 2 pytania:

  1. Czy ktoś zaobserwował, na co wpływ ma opcja "HD (wysoka rozdzielczość) na niektórych kanałach"? Jest to opcja, której nie mam w apce na TV, jest dostępna na urządzeniu Amazona. Nie zaobserwowałem, żeby coś faktycznie zmieniała (oprócz zmiany viewport w profilu debug z [SDR] na [DOLBY_VISION] - kanał Canal+ 4K niezależnie od tej opcji nadaje w HDR).
  2. @pablo2, @Splawik jako, że używacie urządzeń Amazona, ktoś z Was jest w stanie ustawić aplikację Canal+ tak, żeby uruchomiała się automatycznie przy włączaniu urządzenia? Chodzi mi o opcję "uruchom automatycznie" - na TV faktycznie to działa i gdy włączam TV apka Canal+ się odpala, na Fire TV Stick tak się nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...