Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to coś wybiorę i wieczorem posprawdzam 😀 Mam 1 edycję Fire TV Sticka 4k Max z 2021 r., mam też Fire TV Cube - też z 2021 r. - generalnie na szybko jak patrzę, to te profile na Canal+ Online są identyczne na obu tych urządzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno temu podawałam cyferki z Fire Cube 2 a potem Fire Cube 3 - który to jest jednym z tych sprzętów, które Canal+ uznaje :)

Tam, jak dobrze zauważył @Splawik, bitrate da się podejrzeć, ale jest ono zmienne, z danej chwili, dlatego trzeba poświęcić trochę czasu na obserwację, żeby móc tą średnią wyciągnąć ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że Canal+ uznaje ten czy inny sprzęt? Dziwne praktyki. Inni określają wprost jakie systemy i gdzie ma co działać bez podziału na ten czy inny sprzęt. A  Canal+ sobie ubzdurał certyfikację. 

Co prawda mam C+ 4K na Google TV Sony z 2023 r ale przystawka z Android z tamtego roku już jest ..be i niedpowiednia na premium 4K. 😀 

Mam na myśli np.dekoder Multi w Orange.

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu logika- Canal 4K z HDR normalnie w nakładce telewizyjnej na boxie jest, ale już w ich firmowej apce- brak.. Ale racja chodzi o biznes, kasę.

 A ten nowy ich Box ciekawe czy będzie również udany. Nie zapomną o DVB- T2 i apkach jak Prime Video ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawel napisał(a):

Po co mam pisać jak mam ten pakiet i mam dostęp do treści 4K. Różnica jest taka, że ja aktywuję pakiet co miesiąc a nie płaciłem z góry ale nie sądzę by to coś zmieniało.

Dostęp do kolekcji Canal+4K również mam ale jest to tylko  w 1080p HLG

Edytowane przez Koz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał CANAL+ 4K jest oferowany najwidoczniej tylko w pełnej paczce z CANAL+ Sport niezależnie czy to oferta satelitarna czy online.

 

Kolekcja CANAL+ 4K w aplikacji np. w systemie Android, Android TV jest widoczna w różnych pakietach abonentowych i subskrypcyjnych np. w CANAL+ Seriale i Filmy, CANAL+, FUN&NEWS itp.

Kolekcja nie jest widoczna w wersji przeglądarkowej.

 

Odpowiedz na wszystko od biura obsługi klienta

"Nie wszystkie kolekcje są dostępne na wszystkich urządzeniach. Jest to zgodne z założeniami aplikacji CANAL+."

 

Tyczy się tego samego pewnie kanałów linearnych.

Tylko gdzie jest logika z kanałami gwarantowanymi przy umowie.

Edytowane przez Marek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koz napisał(a):

Dostęp do kolekcji Canal+4K również mam ale jest to tylko  w 1080p HLG

To masz odpowiedź. Winne jest urządzenie. Tylko na wybranych przystawkach i telewizorach obejrzysz materiały w 4K. U mnie na miboxie też nie ma profilu 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawel napisał(a):

To masz odpowiedź. Winne jest urządzenie. Tylko na wybranych przystawkach i telewizorach obejrzysz materiały w 4K. U mnie na miboxie też nie ma profilu 4K.

Canal + na swojej stronie deklaruje że urządzenie Amazon Fire Stick 4K MAX jest zgodne z ich 4K, działa mi również każda inna aplikacja oferująca treści 4K jak np Prime czy Youtube a nawet streamowanie po sieci domowej kanałów 4K z SAT więc nie ma mowy by po mojej stronie było coś nie tak.

Ucinają z pakietów długoterminowych 4K bo dali zniżkę 5zł przy zakupie z góry na rok.

Dobrze by było jakby redakcja SK skontaktowała się z Canal+ i rozwiała nasze wątpliwości i wydała oficjalny komunikat nadawcy w tej sprawie jeśli było by to możliwe. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawel napisał(a):

To masz odpowiedź. Winne jest urządzenie. Tylko na wybranych przystawkach i telewizorach obejrzysz materiały w 4K. U mnie na miboxie też nie ma profilu 4K.

Ja posiadam kilka przystawek pod sloganem Mi Box i jakoś mam kolekcję CANAL+ 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek

 

Sprawdziłem jeszcze kilka rzeczy jeśli chodzi o treści 4k, generalnie wygląda to całkiem przyzwoicie. Dodam jeszcze te pomiary wczorajsze,  żeby wszystko było w jednym poście. Kodek wszędzie jest hevc:

1) Kanały TV

a) Canal +4k Ultra HD, input bitrate 10-20 Mbps, średnio ok. 15-16 Mbps

b) Eleven Sports 1 4K, input bitrate 8,7-15,5 Mbps, średnio ok. 13 Mbps (większość czasu powyżej 12)

 

2) Treści VOD:

a) Chłopi, input bitrate 24,5-28 Mbps, ale częściej jest bliżej tej wyższej wartości, obstawiam że średnio ok. 26,5-27 Mbps

b) Sortownia, input bitrate 20-27 Mbps, większość czasu ok. 23 Mbps i taka pewnie będzie średnia

c) Wilk 2, input bitrate 12-26 Mbps, większość czasu ok. 24-25 Mbps

d) W poszukiwaniu Tajemnic, input bitrate 18-28 Mbps, większość czasu ok. 25-26 Mbps

e) pierwszy z brzegu film z kolekcji Love Nature, input bitrate 15-17 Mbps

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek99 napisał(a):

Ja posiadam kilka przystawek pod sloganem Mi Box i jakoś mam kolekcję CANAL+ 4K.

Ja pisze o profilu a nie kolekcji. Na miboxie kolekcja 4K odpala się z profilem FHD.

2 godziny temu, Koz napisał(a):

Canal + na swojej stronie deklaruje że urządzenie Amazon Fire Stick 4K MAX jest zgodne z ich 4K, działa mi również każda inna aplikacja oferująca treści 4K jak np Prime czy Youtube a nawet streamowanie po sieci domowej kanałów 4K z SAT więc nie ma mowy by po mojej stronie było coś nie tak.

Ucinają z pakietów długoterminowych 4K bo dali zniżkę 5zł przy zakupie z góry na rok.

Dobrze by było jakby redakcja SK skontaktowała się z Canal+ i rozwiała nasze wątpliwości i wydała oficjalny komunikat nadawcy w tej sprawie jeśli było by to możliwe. 

 

 

Inne aplikacje nie mają nic do rzeczy. Jak masz możliwość zaloguj się na przystawce canal+, telewizorze LG lub Samsungu. Myślę, ze na tych urządzeniach uzyskasz profil 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Pawel napisał(a):

Ja pisze o profilu a nie kolekcji. Na miboxie kolekcja 4K odpala się z profilem FHD.

Inne aplikacje nie mają nic do rzeczy. Jak masz możliwość zaloguj się na przystawce canal+, telewizorze LG lub Samsungu. Myślę, ze na tych urządzeniach uzyskasz profil 4K.

Tak jak napisałem nie ma to najmniejszego sensu gdyż  pracownicy Canal+ potwierdzają że blokada jakości 4K występuje w pakiecie Seriale i filmy 12M za 228zł(rabat 60zł).

Gdy posiadałem pakiet za który płaciłem 29zł miesiecznie dostęp do jakości 4K był możliwy.

 

Prosze o przeniesienie mojego tematu do wątku  Canal + Online  - oferta dla subskrybentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koz napisał(a):

 

Tak jak napisałem nie ma to najmniejszego sensu gdyż  pracownicy Canal+ potwierdzają że blokada jakości 4K występuje w pakiecie Seriale i filmy 12M za 228zł(rabat 60zł).

Gdy posiadałem pakiet za który płaciłem 29zł miesiecznie dostęp do jakości 4K był możliwy.

Pracownicy Canal+ idą po najmniejszej linii oporu. Po co mają się angażować w rozwiązywanie problemu jak wystarczy spławić odpowiedzią, że treści nie są dostępne. Nie sadzę, żeby blokowali konkretne profile. Opcja którą wykupiłeś nie różni się niczym poza sposobem płatności. Ja płacę co miesiąc. Ty zapłaciłeś za ten sam pakiet z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, white snake napisał(a):

@Koz czy taka informacja jest w regulaminie usługi, który potwierdziłeś?

Oszczędność 5zł kosztem dostępu do 4K, ciekawe..

Pracownik Canal+ potwierdził że takowa informacja pojawi się na stronie tej oferty niebawem.

Kontaktowałem się z 3 osobami, oczekiwałem na odpowiedz gdyż konsultowali się z kimś wyżej i każdy z nich to potwierdził także wątpię by każdy specjalnie blefował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony C+ : Kanały i treści w 4K są dostępne na telewizorach Sony (Android TV 2017 – 2023), Samsung (Tizen 2018 i nowsze), LG (2019 i nowsze), dekoderze CANAL+ BOX 4K, Amazon Fire TV Cube, Amazon Fire TV 4K Stick i NvidiaShield.

 

Kolega @Koz pisał, że ogląda na Amazon Fire TV 4K Max.  Ta przystawka nie figuruje wśród wymienionych powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie te przystawki to Sticki :)

Jedna to Fire TV Stick 4K,a druga to Fire TV Stick 4K Max. Ten drugi jest nowszy i ma lepszą specyfikację. Miałem kiedyś ten pierwszy, teraz mam Maxa - treści 4K są na nim dostępne. To nie jest wina przystawki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma dostęp do treści 4K tyle ze w FHD.

Nie mam przystawek amazona, więc nie sprawdzę ale na miboxie jest dokładnie tak samo. Są treści 4K odpalane z profilem max 1080p. Pamiętam jednak komentarze z peppera, że nie na wszystkich stickach amazona działają treści 4K w rozdzielczości 4K.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...