Skocz do zawartości

Humor – satelitarny i nie tylko


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym nieco odkopać temat by skomentować grafiki wystawione przez stronę Satkuriera:

https://satkurier.pl/uploads/15855.jpg oraz https://satkurier.pl/uploads/15856.jpg

Jak dla mnie ten żart jest lepszy od popierania przez ptaki pasma UHF - rzeczywiście możemy nazwać te obrazki "czarnym" humorem w tym wypadku nie satelitarnym a naziemnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeciez to zwykłe naciąganie kasy i tak pewnie nikt jeszcze tej zagadki z równaniem poprawnie nie rozwiązał, podobnie jest z zadaniem z monetami. W tej zagadce jest tez efekt psychologiczny zastosowany obok równania jest zdjęcie nawet ładnej dziewczyny która ma utrudniać liczenie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu nie chodzi o rozwiązanie równania, a dodanie wszystkich liczb. Zagadka tu jest ucięta, bo Pani w oryginale na naszyjniku miała jeszcze liczbę 50. A znaki + lub x liczy się jako 10. Czasem zamiast nawiasów jest rzymska liczba 100, czasem zamiast 7 jest odwrócone L, czyli 50. To wszystko tylko po to, by nikt nie wygrał, ale są osoby, które potrafią to bezbłędnie obliczyć. Znak = można liczyć jako 2 rzymskie odwrócone. Podobnie jest z minusem (1). Z kolei w cyfrach pisanych 'zapałkami' czyli jak na zegarkach elektronicznych są ukryte inne liczby, np. w 9 widocznej na obrazku jest jeszcze 1,3,4,5,6,7. I to kilkakrotnie można liczyć to samo, aby dojść do odpowiedniego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matik słyszałem, że powstaje Humanista 2.0, ale żeby Matematyk 2.0(chociaż to ocena adekwatna do poziomu rozwiązania tej "zagadki") to nie, ale w TV każdy sposób na naciąganie kasy jest dobry. Sam widziałem przykład z liczbami, gdzie było rozwiąż równanie, bez żadnych ukrytych liczb, kilka osób podało poprawny wynik (także sprawdziłem), a w/g prowadzącej oczywiście zły, a na koniec programu owa prezenterka, nie mówiąc jakie to rozwiązanie zakończyła program. Niedługo w szkołach będzie (2+2) + 1 = 207, bo przecież C to rzymskie 100 (w tym przypadku nawias jako C rzymskie także odwrócone, czyli x2) oraz "=" jako 2 rzymska odwrócona. Żenada w TV się szerzy, po dennym "chcem" które co raz częściej słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisiel, co to za SPAM :roll: ? To jest lepsze:

19015_600066613352272_427844613_n.jpg

POzdrawiam.

 

A o co chodzi z tym zdjęciem bo nie kumam jakoś?

 

EDIT: dzięki @bartolinos, sam bym nie doszedł, że o takie coś tu chodzi, nie znałem takiego zjawiska, widać na mnie nie działa, skoro nie zwróciłem na to uwagi. No i doszukiwałem się raczej głupiego błędu, takiego jak na zdjęciu, które znajduje się nad tym (rucha palikota) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Końcowa scena filmu S@motność w Sieci. I kogo my tam widzimy... Czy to nie jest pan Staszek od anten do telewizji naziemnej? Tylko co on robi na wykładzie Chyry nie wiadomo o czym? No bo przecież nie o antenach ten wykład jest.

 

TVpolonia1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek mądra głowa :)

A jeśli ktoś zechciałby obejrzeć po raz kolejny pana Staszka z NTC, to nie może przegapić tej okazji w kinowej wersji dramatu ,,S@motność w Sieci", która nigdy dotąd nie leciała w TVP, a poleci w Kino Polska, w środę 3 kwietnia o 20:15 w ramach cyklu "Dziewczyny do wzięcia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...