Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ogarniam tego wszystkiego, naprawdę. Ludzie uciekają do kanałów tematycznych, a mistrz Kurski oczywiście wie lepiej i będzie je likwidował by nie rozdrabniać widowni głównych anten. Nie będzie kanałów tematycznych Telewizji Polskiej to ludzie uciekną do konkurencji, to proste. Teraz będzie tyle nowych kanałów w DVB-T. Czuję, że za 4 lata pozostanie wrak TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes TVP wzoruje się na BBC - tam zamykają to i u nas. Tylko, że u nas TVP ma problem z treściami i to widać już na głównych antenach, gdzie nie ma pomysłu (no i pieniędzy). TVP HD do likwidacji a raczej zmiana w TVP Seriale HD. Najgorzej sobie radzi TVP KULTURA, ale czy o oglądalność tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP uważa, że zmniejszenie ilości kanałów tematycznych wpłynie na poprawę zawartości tych ogólnych, ale w rzeczywistości jest to jedynie sprytna wymówka, która ma na celu ukryć to, że TVP musi oszczędzać, a rezygnacja z tych mniej dochodowych i jednocześnie bardziej ambitnych kanałów bardzo by w tym pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co chciałby wymyślić Kurski - to połączenie TVP HD z TVP Rozrywką i to pewnie w HD na MUX8, plus może TVP Seriale też tam... A na 3-cim ten "nieszczęsny" TVP Sport HD. Chociaż to i tak z pewnych względów trochę nierealne... chyba, że zmiana rozdzielczości HD na 720 pomogłaby "upchać" to wszystko o czym tak prezes Kurski powiada... Ale znając realia i logikę TVP odbędzie się to niejako kosztem odbiorcy, byleby poukładać tak, że to co wartościowe (tj. Kulturę i Historię) przesunąć na boczny tor. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu Kurskiego coś bym zlikwidował ale dając w zamian wzorem RAI z Włoch dwa numeryczne kanały TVP4 i TVP5:

Wyglądało to by tak:

TVP4 = TVP HD + TVP Seriale + TVP Rozrywka (+ do tego kontent filmowy, sportowy, młodzieżowy, interaktywny i dziecięcy oraz seriale zagraniczne)

TVP5 = TVP Kultura + TVP Historia (+ do tego kontent naukowy i dokumentalny)

TVP zostałoby tym samym z pięcioma stacjami głównymi, TVP ABC (podniesionym do formy 24 godzinnego kanału poprzez dodanie treści młodzieżowych), TVP Info, TVP Polonią i TVP Sport. Z 13 stacji zrobiłoby im się dziewięć.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu Kurskiego coś bym zlikwidował ale dając w zamian wzorem RAI z Włoch dwa numeryczne kanały TVP4 i TVP5:

Wyglądało to by tak:

TVP4 = TVP HD + TVP Seriale + TVP Rozrywka (+ do tego kontent filmowy, sportowy, młodzieżowy, interaktywny i dziecięcy oraz seriale zagraniczne)

TVP5 = TVP Kultura + TVP Historia (+ do tego kontent naukowy i dokumentalny)

TVP zostałoby tym samym z pięcioma stacjami głównymi, TVP ABC (podniesionym do formy 24 godzinnego kanału poprzez dodanie treści młodzieżowych), TVP Info, TVP Polonią i TVP Sport. Z 13 stacji zrobiłoby im się dziewięć.

Nie żeby coś, ale jedyne, co tu jest w tej koncepcji wzorowane na RAI, to nazwy, ewentualnie część koncepcji. Nic poza tym. Włoska RAI 4 jest skierowana praktycznie tylko dla tej starszej młodzieży, a RAI 5 jest kanałem kulturalnym, i akurat tam nie robiono połączenia kanału kulturalnego i historycznego, bo wciąż istnieje Rai Storia.

 

Zresztą, sam pomysł łączenia TVP Kultura i TVP Historia uważam za bardzo zły. Obydwie te stacje mają potencjał, i są potrzebne w takiej formie jak są obecnie.

 

Przy okazji, jest już cały wywiad z prezesem Kurskim: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-jestem-zadowolony-z-wiadomosci-pietno-tvpis-to-konsekwencja-celowej-kampanii-opozycji

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się tam kilka smaczków- program popularyzujący futbol :) Zapowiedź przeniesienia w przyszłości publicystyki niemal w całości do TVP INFO. Odejście od reaktywowania starych programów- eksperyment, który się nie powiódł. No i takie troszkę zaskakujące- bo z jednej strony mowa o tym,że widz przyzwyczaił się do kanałów tematycznych i tego nie docenił dając "Pegaz" czy "Teleranek" na główną antenę by w tym samym wywiadzie stwierdzić,że niewykluczona jest likwidacja części kanałów tematycznych.Przyznanie,że nie ma merytorycznych przesłanek do obecności programów Gargas, Wildsteina, Pospieszalskiego na głównej antenie,a wynika to z poczucia winy, naprawienia krzywd, które miało spotkać te osoby w przeszłości, czyli przesłanki moralne..  No i oczywiście to co było tu już komentowane.

No i tak przy okazji: Lis miał bardzo dobre wyniki jeśli chodzi o typ programu, jednak jak się chce można przedstawić je jako dramatyczne. Przy czym analogicznego porównania nie robi np. z oglądalnością programu Jaworowicz i Jana Pospieszalskiego. Obrona dysproporcji między pokazywaniem w programach informacyjnych rządu i opozycji toczka w toczkę taka sama jak poprzednich zarządów. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł wprowadzenia TVP 4 i TVP 5 nie jest głupi, ale najlepsze w tym jest to, że kiedyś rzeczywiście były takie plany, nawet z podobnym podziałem tematycznym. Było to jednak dość dawno, kiedy TVP nawet nie mogła myśleć o jakimkolwiek dodatkowym kanale. W sumie to TVP HD mógłby zostać zmieniony w taki ogólny TVP 4 HD.

Edytowane przez neo_patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to kwestię publicystyki prezes Kurski tłumaczył tak, że trendy telewizji na świecie wskazują, iż takie programy są teraz przenoszone na anteny tematyczne. No i o ile przy sprawie tematycznych stacji padły przykłady Niemiec i Hiszpanii, to tutaj nie dowiemy się, w których dokładnie krajach tak się obecnie dzieje, że publicystyka jest w kanałach tematycznych, a nie w ogólnych. Mi tu co najwyżej przychodzi na myśl USA, ale też nie do końca, bo o ile jest tam CNN, FOX News, MSNBC, to jednak flagowe audycje publicystyczne emitowane są w głównych stacjach. No, jeszcze ewentualnie Czechy, gdzie "Udalosti, komentare" przeniesiono z kanału drugiego do informacyjnego, ale to stało się parę ładnych lat temu. Ale tak poza tym to raczej publicystykę wciąż umieszcza się na głównych stacjach (we Włoszech to każdy ogólnodostępny kanał ogólny wręcz musi mieć choćby z 2 takie audycje, by zyskać widzów).

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że należy brać pod uwagę polskie realia. W Polsce  programy publicystyczne nie powodują wzrostów oglądalności kanałów ogólnych. Generalnie mam wrażenie jakby Kurski co zresztą mówiłem w "medialnych" chciał się przekonać na własnej skórze o tym czy rynek przypadkiem się nie myli. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przenosiłbym publicystyki całkowicie do TVP Info, ogólnie rzecz biorąc, nazwa kanału średnio pasuje do tematyki, więc ja publicystykę z kanału informacyjnego bym wyrzucił i przeniósł do innych stacji.

Ja bym TVP Historię zmienił na kanał o nazwie, powiedzmy TVP Nauka - kanał edukacyjny dla każdego, znalazłaby się tam i historia i inne dziedziny nauki - i polskie i zagraniczne programy.

 

Osobiście - nie zmniejszałbym liczby kanałów TVP, w przyszłości można nawet ją zwiększyć, przy jednoczesnej poprawie oferty istniejących już. Potrzebny będzie przegląd tego, co każdy kanał ma oferować. Moim zdaniem wszystkie kanały, ogólne, tematyczne, regionalne i TVP Polonia powinny stanowić jedną całość i jednocześnie każdy z kanałów się czymś powinien wyróżniać i uzupełniać pozostałe.

 

Pomysł TVP4 HD jest dobry, można by w nim oferować treści, które są w HD, emitowane na kanałach SD plus np. transmisje sportowe, które nie mieszczą się w TVP Sport (a nie są okazywane na kanałach TVP1 - 3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak informuje portal wirtualnemedia_pl Telewizja Polska nakręci film dokumentalny o historii ''Gazety Wyborczej'', nad którym będą pracowali Anita Gargas i Piotr Gursztyn. Z tego co pamiętam, to w 1999 roku TVP nakręciła film dokumentalny z okazji 10-lecia ''Gazety Wyborczej'', który pokazywał pracę reporterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest interesujący, nie powstał w Polsce jak dotąd żaden film dokumentalny opowiadający o dużym koncernie medialnym, więc to by się mogło sprawdzić. Pytanie tylko, jak to wyjdzie w praktyce. Liczę, że będzie to dokument rzetelny, pokazujący historię "Wyborczej" z każdej strony, i że nie będzie to w stylu co niektórych materiałów w "Wiadomościach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie. Staram się nie oglądać Wiadomości, ale od czasu do czasu mi się zdarza. Ostatnimi razy co nie włączę na TVP1 to.... a to że Wyborcza notuje spadki sprzedaży, a to ,że notuje spadki wpływów z reklam, a to coś o Michniku było. 

Co to widza głównego wydania programu informacyjnego obchodzi kondycja jakiejś gazety. 

Edytowane przez Maximus2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto uważa za rzetelne i obiektywne. Michnik miał wielki wpływ na życie publiczne do czasów afery Rywina. Teraz TVP mam wrażenie poświęca im za dużo uwagi do obecnego ich oddziaływania na rzeczywistość. Nie rozumiem tego, podobnie robi prasa konserwatywna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem. TVP straciła kontakt z rzeczywistością i żyje urazami (+ braterska prywata). Pieniądze na produkcję powinni lepiej przeznaczyć na coś nowego. Coś, co będzie wspominane latami. Coś, czego jeszcze nie było i nikt się nie spodziewa. Nie mają pomysłów? Można ogłosić konkurs i ludzie coś podeślą. Jak TVP chce uchodzić za BBC, to niestety musi być bardziej otwarta (i uniwersalna).

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie. Staram się nie oglądać Wiadomości, ale od czasu do czasu mi się zdarza. Ostatnimi razy co nie włączę na TVP1 to.... a to że Wyborcza notuje spadki sprzedaży, a to ,że notuje spadki wpływów z reklam, a to coś o Michniku było. 

Co to widza głównego wydania programu informacyjnego obchodzi kondycja jakiejś gazety. 

A widzisz, bo mnie i wielu akurat interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...