Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się, każdy z tych kanałów jest powtórkowy, także po co trzy kanały powtórkowe, jak może być tylko jeden? A co do TVP Historii, to myślę, że nie ma co jej łączyć z innymi kanałami, bo ona dalej prezentuje wartość. TVP Dokument powinien istnieć jako osobny kanał. Za to myślę, że powinien też powstać TVP Sport 2 - co by zamknęło temat dublowania się transmisji sportowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo naiwny ten tekst.

 

TVP Dokument 4K - nie ma szans.

Nadawca publiczny jest przecież potęgą jako producent i wcale nie musi zapatrywać się w tej kwestii na konkurencyjne stacje telewizyjne. To, że Discovery, National Geographic czy BBC nie oferują na polskim rynku kanału 4K, nie oznacza, że taki kanał nie miałby szans bytu. Wręcz przeciwnie. Uważam, że cieszyłby się on dużym zainteresowanym wśród nie tylko widzów, ale i reklamodawców. TVP Dokument 4K mógłby być domem nie tylko dla własnych produkcji 4K Telewizji Polskiej, ale także dla programów wyprodukowanych przez zewnętrzne podmioty.

Pytanie czy TVP obecnie w ogóle coś produkuje w 4K? Jeśli tak to dlaczego ograniczać sie tylko do dokumentu. Seriale, filmy, sport. Jeśli juz miałby powstać jakiś kanał 4K od TVP to powinien on być na bazie dawnego TVP HD czyli być kanałem ogólnym, na którym byłyby pokazywane treści 4K z różnych gatunków - film, sport, serial, dokument, koncert itp.

Inna sprawa to forma dystrybucji. Oczywiście na pierwszą myśl przychodzi podniesienie TVP HD to 4K. No ale tutaj nikt za darmo tego nie zrobi. 4K wymaga większego bitrate niż HD i Canal+ za darmo tego TVP nie zrobi wbrew temu co autor sobie ubzdurał w tym tekście:

Myślę, że Platforma CANAL+ nie robiłaby problemów ludziom na Woronicza, by taki kanał puścić na własnych pojemnościach.


Kolejna sprawa to czy TVP miało by odpowiednią ilość kontentu, skoro nawet Canal+4K emituje masę powtórek.

 

 

Połączenie TVP Rozrywka i TVP Historia to jakaś bzdura roku. Kanały o zupełnie różnej tematyce. Jeśli już to co najwyżej rebranding TVP Historia w szerszą tematykę i zmianę nazwy na TVP Dokument i podniesienie tego kanału do HD.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, informatyk2017 napisał:

drugi kanal sportowy od TVP jest niepotrzebny.Wystarczy transmisje rozdzielic pomiedzy istniejace kanaly tzn. TVP1 TVP2 TVP3 .

Już  z planowanymi transmisjami WTA był problem, ponieważ robiły za duży bałagan w ramówce TVP 2, więc tym bardziej teraz nie będą rozbijać ramówek głównych anten tylko po to, aby dać transmisje, które nie mieszczą się w TVP Sport. W tym nie ma żadnego uzasadnienia biznesowego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegół jest taki, że te trzy kanały mają swoje stałe ramówki, więc puszczenie transmisji sportowej na Jedynce, Dwójce czy Trójce zawsze odbywa się kosztem pewnych stałych pozycji programowych, które też mają swoje grono odbiorców. Na przykład jeśli mamy transmisję w poniedziałek po 20:00 w TVP1, to wypada na przykład serial "Leśniczówka" oraz Teatr Telewizji. I tak możemy wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dopiero kabaret:

Właśnie dzięki pluralizmowi medialnemu, który TVP zapewnia Polakom, Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło rekordowy, historyczny wynik, najlepszy po ’89 roku - mówi wirtualnemedia_pl Jacek Kurski, prezes TVP.
Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/powyborczy-uklad-sil-w-mediach-publicznych-dzieki-pluralizmowi-tvp-pis-osiagnelo-rekordowy-wynik
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, TELEWIDZ123 napisał:

Ja połaczyłbym TVP Rozrywka z TVP Seriale ( same powtórki "Rancza" czy "Rodzinki.pl" ,jeszcze brakuje "Klanu" i "M jak miłość") .

Raczej TVP Seriale z TVP HD. Ogólnie jest potencjał w kanałach tematycznych ale należałoby je zreformować. Rozrywka to nie tylko kabarety czy teleturnieje ale również na przykład koncerty ,festiwale a tych się trochę uzbierało przez te kilka lat. Historia to nie tylko okres lat 30/40 ubiegłego wieku  czy PRL ale również czasy królów Polski czy lata 2000. Taki TVP Dokument również by się przyjął,tylko czy w 4K ,skoro kilka kanałów TVP nadaje jeszcze w SD ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały TVP HD, Seriale, Rozrywka są wg mnie do natychmiastowego zamknięcia bądź poważnych zmian programowych. Nadawanie ciągle Rancza, Alexa, Rodzinki i księdza detektywa na trzech kanałach trąci Polsatem. A od lat mówi się jakie to nieprzebrane archiwa są w TVP...

Jeśli już to zrobić z tych kanałów jeden z dwoma czy trzema pasmami (serial, kabaret, inne gotowanie czy co tam jeszcze mają) A do HD podbić Historię.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W 30 rocznice upadku muru berlińskiego, anteny TVP pokażą 9 listopada nagrodzony Oscarem polski film dokumentalny ''Królik po Berlińsku'' w reżyserii Bartosza Konopki o następujących porach:

 

TVP1 - 12:35
TVP3 - 5:00
TVP Historia - 22:40

 

Także TVP1 pokaże o 0:00 film fabularny ''Good Bye, Lenin!''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały TVP HD, Seriale, Rozrywka są wg mnie do natychmiastowego zamknięcia bądź poważnych zmian programowych. Nadawanie ciągle Rancza, Alexa, Rodzinki i księdza detektywa na trzech kanałach trąci Polsatem. A od lat mówi się jakie to nieprzebrane archiwa są w TVP...Jeśli już to zrobić z tych kanałów jeden z dwoma czy trzema pasmami (serial, kabaret, inne gotowanie czy co tam jeszcze mają) A do HD podbić Historię.

 

 

 

Moim zdaniem można by było zrobić takTVP HD - TVP 4 lub TVP Premium (seriale ale też jakieś fajne, różnorodne filmy od SF po animowane)

TVP Seriale, ale dodatkowo z jakimiś zagranicznymi produkcjami

TVP Rozrywka z kabaretami i serialami komediowymi

TVP Rozrywka jest okropnie nudne i narazie tylko zajmuje miejsce w NTC bo CHYBA ma małą oglądalność, TVP 3 też jest wg mnie słabe

 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to Ci pomoże: 

https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=8025

 

TVP Sport HD z tego co wiem np. obecnie nie jest nadawany na MUX-8, a jest nadawany na MUX-3. 

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że np. gdy nadawany był jednocześnie TVP Sport SD na MUX-3, a TVP Sport HD na MUX-8 to, że oglądalność tego kanału(wg. NAM) z dwóch tych MUX'ów była sumowana: nie było/nie ma możliwości zobaczyć oglądalności tylko z MUX-8 kanału TVP Sport HD z czasu gdy był ten kanał na MUX-8.

 

Mogę się mylić niecelowo w treści powyższej wiadomości. Za wszelkie błędy: przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TVP rusza z ramówką zimową z premierami. 

 

Od dawna aż prosiło się o taki ruch.Zimą mamy długie wieczory a nie ma co oglądać. Jakże prosty, logiczny a zarazem genialny ruch. 

 

Konkurencja leży i będzie ładować powtórki. Jest jakiś problem żeby np taki Kuba Wojewódzki był od września do czerwca bez przerwy zimowej ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...