Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie tak źle wyszło. Całkiem rozsądna kombinacja KRRIT. A dla Polsatu koniec końców w zasadzie niekorzystnie, zakładając że MUX-4 im nie przedłużą.

KRRIT zostawi w naziemnej jedyny niekodowany kanał z tegoż, poprzez jego przeniesienie do MUX-1, a Polsat straci zarobek z abonamentów na kodowany multipleks.

Dobrze że W24 dostały MUX-1, a nie MUX-8, bo to oznacza zachowanie emisji w rozdzielczości HD, a także lepszy zasięg techniczny.

 

Ciekaw jeszcze jestem jak to zostanie rozwiązane formalnie. Pisze się że oficjalnie jest to nowy kanał, bo tak sobie zażyczyła Rada rozpisując konkurs. Pytanie, co w związku z tym ze starymi Wydarzeniami 24? Czy przypadkiem Polsat nie zrobi z nich nowego kanału powtórkowego w kablu i na satelicie? Mają przecież koncesję. Czy będą chcieli ją wygasić? A może wróci Superstacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur912 napisał(a):

Wydarzenia 24 na MUX1 bardzo dobrze ale co chcą upchac na MUX4 jak chętnych brak ?

Nie wykluczam że jeżeli będzie zmiana władzy i TVP Info stanie się "opozycyjna" to być może zdecyduje się na start TV Republika lub wPolsce.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablo21 napisał(a):

Pewnie przenieść MUX8 i jego zawartość? :-)

Tak to będzie najlepsza możliwa opcja. 4 obecne + 4 kolejne na zasadzie rozszerzenia koncesji.

 

Godzinę temu, STARS.TV napisał(a):

Mam nadzieję że puszczą mux 4 pod zabawy lokalne. W jeszcze kilka lokalizacji bym się zapisał :) 

To też nie głupie.. Tylko czy są chętni wśród lokalnych nadawców na takie zabawy? Może gdyby pojawiła się opcja ich dofinansowania?
https://www.press.pl/tresc/78528,prywatne-telewizje-lokalne-chca-panstwowego-funduszu_-ktory-doplaci-do-zatrudniania

Obecnie są jeszcze wolne częstotliwości na MUX-5 więc o ile pasmo 600MHz pozostanie nienaruszone do 2040 więc takie zabawy będą miały sens.

 

Ja bym nie wykluczył tego, że Polsat chciałby być aktywnym operatorem: Kto ma koncesję i zapłaci, ten wchodzi na MUX ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michael112 napisał(a):

W sumie nie tak źle wyszło. Całkiem rozsądna kombinacja KRRIT. A dla Polsatu koniec końców w zasadzie niekorzystnie, zakładając że MUX-4 im nie przedłużą.

KRRIT zostawi w naziemnej jedyny niekodowany kanał z tegoż, poprzez jego przeniesienie do MUX-1, a Polsat straci zarobek z abonamentów na kodowany multipleks.

Dobrze że W24 dostały MUX-1, a nie MUX-8, bo to oznacza zachowanie emisji w rozdzielczości HD, a także lepszy zasięg techniczny.

 

Ciekaw jeszcze jestem jak to zostanie rozwiązane formalnie. Pisze się że oficjalnie jest to nowy kanał, bo tak sobie zażyczyła Rada rozpisując konkurs. Pytanie, co w związku z tym ze starymi Wydarzeniami 24? Czy przypadkiem Polsat nie zrobi z nich nowego kanału powtórkowego w kablu i na satelicie? Mają przecież koncesję. Czy będą chcieli ją wygasić? A może wróci Superstacja?

Myślę że starą koncesje wygaszą gdyż jest ona na spółkę Superstacja a nie na Telewizję Polsat która to w swoim portfolio wszystkie kanały informacyjne. Możliwe też że obie koncesje bedą połączone w jedną bo to też da się zrobić. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej biedzie ofert, wybór W24 do MUX1 wydaje się najlepszym z możliwych, bo sama myśl o kolejnym tworze MWE budziła we mnie niepokój...

 

4 godziny temu, STARS.TV napisał(a):

Mam nadzieję że puszczą mux 4 pod zabawy lokalne. W jeszcze kilka lokalizacji bym się zapisał :) 

 

Proponuje od razu oddać częstotliwości Panu Winnickiemu. Niech umieści tam hurtowo swoje perełki programowe w jakości high zupa pixel i wszyscy będą zadowoleni!

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno podejrzane to jest .Zwróćcie uwagę że po za TVP nikt nie oferuje ani nie oferował  kanału informacyjnego .W przypadku nadawcy publicznego da się to wytłumaczyć ponieważ są pieniądze od tej garstki płacącej abonament resztę uzupełnia miliardowa dotacja ,Kanał W 24 trafia do naziemnej i jedynym źródłem dochodu są reklamy a nadawanie jest drogie .Jak to jest , przedtem się nie opłacało  a teraz nagle zaczęło się opłacać ? .Jak do tej pory Solorz stosował zupełnie inną metodę  wystawiał kanały gnioty tylko po to aby zablokować miejsce i nie dopuścić żeby coś wartościowego pojawiło się z naziemnej ,ludzie nie mając wyboru muszą podpisać płatną umowę .Nie wierzę w dobrą intencję tego człowieka on nigdy filantropem nie był  ,na mój gust będzie tak - kanał W24 chwilę będzie potem Solorz złoży wniosek o zamianę kanału i da kolejnego gniota 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- MUX-3 może nadawać w standardzie DVB-T lub DVB-T2 do końca 2023 roku. Po tym czasie może nadawać w standardzie DVB-T2. W kwestii dokładnej daty zmiany nadawania sugeruję zwrócić się do TVP, bo to w gestii TVP leży wybór zmiany standardu nadawania w 2023 roku - tłumaczy Tomaszewski z UKE.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-mux-3-tvp-dvb-t2-hevc-zmiana-standardu-naziemna-telewizja-cyfrowa

Niby wszystko dobrze ale co oznacza że po 2023 TVP MUX 3 MOŻE nadawać w DVB-T2... wydawało mi się że MUSI.... czyżby dalej coś kombinowali.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor artykułu napisał to bardzo nieprecyzyjnie.

Akapit wcześniej jest to jaśniej napisane

Cytat

W wykazie UKE dotyczącym naziemnej telewizji cyfrowej są dwa rodzaje zezwoleń dla MUX-3. Jedne obowiązują od 1 stycznia 2024 roku i umożliwiają emisję w DVB-T2.

 

 

Drugie obowiązują tylko do końca 2023 roku. Do niedawna w rubryce dotyczącej systemu emisji widniała nazwa starszego DVB-T. W ostatnich tygodniach zmodyfikowano wykaz i znajduje się tam DVB-T/DVB-T2.

 

Zmiana dotyczy roku 2023, gdzie dopisano DVB-T2, obok DVB-T, gdyby chcieli przejść na nowy standard przez 1 stycznia 2024.

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.10.2023 o 08:52, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Według moich obliczen kanał W24 dostanie plansze lub wpuszczony eter  3 lub 4 grudnia br. na MUX 1. 

Im szybciej tym lepiej. Szkoda że zarządzający czwartym multipleksem Polsat nie dogada się z TVN by ten w miejscu kanału TVN24 (lub Wydarzeń 24) stworzył kanał który to na MUX4 zapełniłby niekodowaną lukę po przeniesionym kanale Polsatu. Swoją drogą ciekawe co wejdzie na MUX4 w miejscu W24 bo teoretycznie słoneczny nadawca mógłby udostępnić kolejny niekodowany kanał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Sport News miałby w DVB-T2 racje bytu ale gdyby był on tworzony na serio (a nie był zlepkiem powtórek i odrzutów z Polsatów Sport) i przypominał formatem coś pokroju dawnego kanału Orange Sport Info. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Marek79 napisał(a):

Zaraz zaraz ale tak bez konkursu ??!!!

To powinno się też tak potraktować Red Carpet !

Tu masz link do szczegółów koncesji, wystarczy dokładniej czytać forum :)

9 godzin temu, Poland napisał(a):

W24 (czyli Wydarzenia 24) według nowej koncesji awansuje z pozycji 118 na 49 w telewizji naziemnej: http://www.archiwum.krrit.gov.pl/KoncesjeSync/Decyzje/8522023-t/8522023-T.pdf

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, K63 napisał(a):

Zatem stacja W24 z LCN 49 przydzielona została do puli programów/usług o nazwie "Rezerwa". :?:

 

Tak. Będąca tam stacja z multipleksu od bodajże @PowerTV będzie musiała się przenieść.

Swoją drogą utrzywanie miejsc w środku listy dla Telewizji Łużyce i TVT to dla mnie kuriozium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że LCN u nas w kraju w NTC to jest bajzel, i że powinni je pozmieniać - trochę za daleko kanały MUX 8 i W24 wraz z kanałami trochę rozrzuconymi na liście. 

 

Mam nadzieję, że W24 wystartuje w NTC na MUX 1 do końca listopada, ewentualnie początkiem grudnia. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...