Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie! Tylko nie Polsat i tylko nie MWE. Niech oni się trzymają ze swoimi śmieciowymi kanałami z daleka od oferty NTC. :-(

Polsat składa wnioski na wolne sloty w NTC po to by zablokować konkurencje i nowych nadawców. Mam nadzieję że KRRiTV da szansę nowym nadawcom takim jak Red Carpet Media Group SA. :-)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo21 napisał(a):

Nie! Tylko nie Polsat i tylko nie MWE. Niech oni się trzymają ze swoimi śmieciowymi kanałami z daleka od oferty NTC. :-(

Polsat składa wnioski na wolne sloty w NTC po to by zablokować konkurencje i nowych nadawców. Mam nadzieję że KRRiTV da szansę nowym nadawcom takim jak Red Carpet Media Group SA. :-)

A propo Polsatu to ciekawe czy po raz drugi będą chcieli przeforsować ATM Rozrywkę bo jeżeli tak to będą taką telewizyjną wersją Radia Fama która to po zapomnieniu o rekoncesji dwukrotnie stawała do konkursu i dopiero za drugim razem wygrała. Tego oczywiście w przypadku ATM Rozrywki bym nie chciał. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może startować kto chce, ale przypominam tutaj, że:

"programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym, tj. w którym nie mniej niż 70% czasu nadawania programu w ciągu miesiąca, w godzinach 6.00–23.00, stanowić będą audycje i inne przekazy realizujące przyjętą specjalizację programu."

Czyli powrotu ATM Rozrywki nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DanielK cytat cytatem, ale rzeczywistość okazuje się inna niż to co pisze w ogłoszeniu KRRiTV

Cytat

Przy udzielaniu koncesji KRRiTV miała kierować się różnorodnością programową oraz konkurencyjnością. Tymczasem większość nowych programów dopuszczonych do cyfrowego nadawania naziemnego ma podobny i wybitnie powtórkowy charakter (TVN7 i TTV korzystają z biblioteki programowej głównego kanału TVN, również na kanałach TV6 i Puls 2 można obejrzeć wiele programów emitowanych wcześniej odpowiednio na TV4 i TV Puls, natomiast jedyny kanał sportowy dostępny wcześniej w telewizji cyfrowej Polsat Sport News najczęściej emituje powtórki z pozostałych anten sportowych Polsatu, czyli Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra, a programy telewizji publicznej często emitują programy z archiwum TVP). Z czasem kanał Polsat Sport News został zastąpiony kanałem Super Polsat, będący kolejnym kanałem powtórkowym anten Polsatu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej jest niemal pewne, że będą to powtórki powtórek.

Duże zmiany w telewizji? Likwidacja 50% kanałów TV? ;-)

 

Tak już bardziej poważnie, to moim zdaniem na jedno miejsce w MUX-1 będzie więcej chętnych niż na pojedyncze miejsce na MUX-8.

 

Poza tym i tak bezpłatna naziemna telewizja w Polsce - na tle świata - nie jest taka zła.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DanielK napisał(a):

Tak już bardziej poważnie, to moim zdaniem na jedno miejsce w MUX-1 będzie więcej chętnych niż na pojedyncze miejsce na MUX-8.

Owszem wystartuje pewnie MWE prócz Polsatu. Patrząc na to jakie propozycje były na stole w konkursie po ATM-Rozrywka szału nie było, więc zapewne będzie więcej wniosków, ale to będą wciąż te same podmioty :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Poland napisał(a):

W tym miejscu można znaleźć plik z pełnym ogłoszeniem konkursu: https://monitorpolski.gov.pl/MP/2023/716

Mam nadzieje że tego konkursu jak i tych przy MUX8 nie wygra żaden kanał od Polsatu bo to byłaby porażka ze strony KRRiT. 

Mnie zastanawia, czy wystartuje któryś z nadawców który wycofał się z konkursu na MUX 8

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek79 napisał(a):

Kurcze chciałbym kanał dokumentalny gdzie będą zjawiska paranormalne UFO ,kryptydy oraz teorie spiskowe.


Masz o tym już na Fokus TV i na Antena HD.

 

Nikt już nie pójdzie w profil dokumentalny, bo są TVP Historia, TVP Nauka i TVP Dokument + wspomniany Fokus TV.

A jeśli już mocno kręcą Cię takie klimaty to poszukaj: "Al Bielek" i "Phil Schneider" ;-)

 

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DanielK napisał(a):

Może startować kto chce, ale przypominam tutaj, że:

"programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym, tj. w którym nie mniej niż 70% czasu nadawania programu w ciągu miesiąca, w godzinach 6.00–23.00, stanowić będą audycje i inne przekazy realizujące przyjętą specjalizację programu."

Czyli powrotu ATM Rozrywki nie będzie.

Nie byłbym tego tak do końca pewien gdyż tematyka rozrywkowa chyba też może być charakterem wyspecjalizowanym programu. 

Myślę też że skoro tematyka dokumentalna odpada to może przeszłaby społeczno-interwencyjna pokroju TTV z początku działalności. Mimo wszystko też przydałby się kanał informacyjny, showbiznesowy lub tabloidowy. Na sportowy bym raczej nie liczył bo w tej materii coś mogłoby zdziałać tylko Orange Sport Info gdyby dalej istniało. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do wyboru kolejny kanał z kabaretami, lub jeden z pomysłów Red Carpet na swój kanał, w którym będą podejrzewam te same seriale i filmy co są emitowane w Red Carpet i Red Top.

Choć akurat jedno miejsce dla Red Carpet by nie zaszkodziło. Ale wyłącznie jedno.

Do tej listy zapewne niebawem dołączy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek Polsat ma trzy kanały widmo które to do tej pory oficjalnie nie rozpoczęły nadawania. Chętnie zobaczyłbym projekt od Red Carpet TV przez co mam nadzieje że w MUX8 wygra ich główna antena choć też nie pogardziłbym zrobionym przez nich kanałem chociażby o tematyce showbiznesowej i tabloidowej. 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że Polsat nie wygra nie zgarnie miejsca na Mux1 a co do MWE to też nie jestem przekonany że to by miał być dobry pomysł bo oni niech najpierw zrobią coś konkretnego i spełnią te obietnice dot Antena HD a ja liczę że może wystartuje taki kanał CD Action z ofertą programową dla graczy i fanów gier komputerowych i konsol a liczę też że może nadawca Telewizji WP wystartuje w konkursie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...