Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Ciekawe czy w tym tygodniu upublikują listę kandydatów na Miejsce po TVP ABC czy też będą się cykać i przedłużać? 

 

Pierwotnie proces zgłaszania miał zakończyć się 1 września. Też mnie to ciekawi czy przedłużą proces, czy w tym tygodniu zostanie opublikowana lista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MWE Networks - 4 wnioski ( zaszaleli) i to z założonej spółki MWE Rodzina czyżby chcieli zrobić kanał FAMILY TV i inne twory? 

Polsat-  jedna duża zagadka czyżby chcieli dodać 1  z istniejacych widmo kanałów powtórkowych czy tworzyć nowy twór powtórkowy już startowali dużo razy  z Polsat Edu, Polsat Kino, Polsat Show, Polsat Evo itp, 

Red Carpet - być może tobyc ten Red Carpet Plus lub inny być może będą chcieli swoją wersję ósemki zrobić? 

Spekulować można. Być może dowiemy się wkrótce prawdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu Polsat...Dlaczego po raz kolejny TVN nie bierze udziału? A TV Puls? Czyżby Puls Kids nie miał dostać osobnego kanału? Jakie są zasady konkursu? TVS chciał startować na MUX 8, ale się wycofał (ze względu na koszty i jakość?) a teraz nie chce walczyć o MUX 1 w HD HEVC? I zapytam się o coś jeszcze. Co z miejscem na kanał dziecięco-młodzieżowy jakim był TVP ABC? Czy to też się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin składani wniosków upłynął 1 września (piątek).

" Właśnie piszemy wniosek. Możemy cokolwiek komentować, gdy zostanie poprawnie zarejestrowany przez KRRiT – przekazał nam z kolei w piątek Michał Winnicki, właściciel grupy MWE Networks."

 

https://press.pl/tresc/78153,polsat_-mwe-networks-i-red-carpet-media-group-zainteresowane-wolnym-miejscem-na-mux-1

 

Rozumiem, że "koncern" MWE dopiero w ostatni dzień składania wniosków zajął się pisaniem wniosku i jak się już rozpisał, to wyszło mu aż 4? 😁

Pomysły stworzone na kolanie w ciągu 5 minut na zasadzie "jakoś to będzie"??? Już zaczynam się bać...

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo innych nie stać chyba na nadawanie w NTC? :-)

Ja kibicuje Red Carpet Group SA. I to im KRRiTV powinna dać szansę i dać kilka slotów. Precz z Polsatem i jego śmieciowymi kanałami. Już prawdopodobnie dostali miejsce w MUx8 dla Wydarzeń24 a tutaj dalej się pchają. Jeszcze im mało? Pewnie jak zawsze chodzi by zablokować konkurencję w NTC i wsadzić swoje powtórkowe kanały na wolne miejsca w MUX-ach.

  • Popieram 5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Polsatu tylko TVP ma więcej kanałów w DVB-T.więc im starczy, a klona Anteny HD też nie potrzeba. Zostaję więc kanał od Red Carpet Group S. A., więc na nich liczę, aczkolwiek może jest jednak więcej chętnych.

W dniu 4.09.2023 o 17:49, Michu_97 napisał(a):

Dlaczego po raz kolejny TVN nie bierze udziału?

W ich przypadku to w zasadzie nie ma sensu, biorąc pod uwagę dotychczasowe problemy z koncesjami.

W dniu 4.09.2023 o 17:55, Marek79 napisał(a):

Generalnie chciałbym jakiś niszowy kanał.

Niszowy w DVB-T? Zapomnij, chyba że będzie miał w nazwie TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rotalplus napisał(a):

MWE z projektami kanałów Rodzina TVC, Edu Junior TV, Dzisiaj TV i Nasza Opoka. TV. Ma być patriotycznie, z promocją tradycyjnego wzoru wartości i zachowań, wręcz misyjnie. Gorszych bzdet już nie słyszałem z ust pana Winnickiego 

Tak jak Antena HD to kanał dla seniorów :)

Widać jak na dłoni że to powielanie już istniejących kanałów i wymieszanie treści. Tej firmie podziękujemy za kolejny kanał w NTC.

Cytat z WM:

Cytat

Przygotowaliśmy kilka wniosków, bo nie wiemy jakimi kryteriami będzie się kierować KRRiT przy wyborze zwycięzcy. Mam wrażenie, że w ostatnich latach telewizje komercyjne w Polsce emitują coraz więcej ogłupiających treści typu „Warsaw Shore” czy seriale paradokumentalne. Są tam prezentowane wartości, z którymi ja się nie identyfikuję i nie chciałbym, aby na tym wychowywały się młode pokolenia Polaków. Młodzi ludzie biorą przykład z prostych „gwiazd” telewizji czy Internetu, a często nie są to żadne wzorce. Powielają ich patologiczne zachowania, co nie prowadzi do niczego dobrego. W tym wszystkim zapominają o naszych tradycyjnych wartościach rodzinnych, które na przekór zagranicznym trendom, chcielibyśmy promować w naszym nowym kanale telewizyjnym na MUX-1. Musimy zmienić wizerunek telewizji, aby znów było to medium dostarczające treści inteligentne i na najwyższym poziomie – wyjaśnia Winnicki.

Jedno małe ale, młodzi ludzie prawie w ogóle nie oglądają telewizji, a treści w sieci. Zakładanie że będą oglądać przekaz konserwatywny i jeszcze się nawrócą z rzekomo "złej drogi" jest dość ciekawym tłumaczeniem.

Mamy Telewizję Trwam w NTC, chyba to nie działa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rotalplus napisał(a):

MWE z projektami kanałów Rodzina TVC, Edu Junior TV, Dzisiaj TV i Nasza Opoka. TV. Ma być patriotycznie, z promocją tradycyjnego wzoru wartości i zachowań, wręcz misyjnie. Gorszych bzdet już nie słyszałem z ust pana Winnickiego 

Już same nazwy brzmią idiotycznie a charakterystyka... śmiechu warte. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że pomysły były tworzone na kolanie w ciągu 5 minut, byle coś tam było.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez szczegółów nie można nic powiedzieć. To równie dobrze może być kanał który emituje piosenki z Junior TV (zresztą widzisz już kolejny pomysł "Edu Junior TV"), z małymi dodatkami wystąpień dzieci, może w stylu, "Czy wiecie że...".  Jakoś nie daję wiary że to będzie coś innego ponad to co już jest w eterze :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2023 o 17:49, Michu_97 napisał(a):

Dlaczego po raz kolejny TVN nie bierze udziału?

 

Nie opłaca im się. Nadawanie w DVB-T jest zbyt drogie względem potencjalnych zysków z reklam. Naziemna to usługa z której korzystają głównie biedniejsze grupy społeczne, które przyciągają co najwyżej reklamodawców suplementów i oszustów od chwilówek.

 

Polsat startuje nie po to, by zarabiać, ale by blokować miejsce i nie pozwolić na powstanie konkurencji dla ich platformy sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Polsat nie powinien wygrać tego konkursu na nadawóanie na Mux 1, a co kanałów Winnickiego to ja też uważam, że wiadomo jak się to skończy nawet z kanałem Dzisiaj Tv, że Winnicki będzie tam chciał dawać nikogo już nie interesujące kabarety i powtórki powtórek seriali które całkiem niedawno były na innych kanałach tak jak na Antenie TV jak i te same filmy klasy C, dlatego ja mocno kibicuje Red Media Group, i rozumiem że póki co plany tego nadawcy są powściągliwie bo czekają na rozstrzygnięcie konkursów więc podejrzewam że finalny zakup Żaru młodości będzie dla Red Carpet Tv i pewnie tego nowego kanału jak zakończy się konkurs na Mux 1. Rozumiem też nie prędko pojawią się nowości latino i innych seriali z lat 80 i 90 bo najpierw Red Media Group musi wyrobić markę i mieć jakieś wpływy finansowe.

 

Zastanawiam się też czy do połowy pażdziernika zostanie ogłoszony finał konkursu na Mux 1 tak by nowo wybrany kanał wystartował kilka tygodni po wyborach tak do około 10.11.2023r.?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...