Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, pasjonat napisał(a):

MWE też ma swój kanał Antena HD- przydał by się mu serwis informacyjny- ciekawostki itd...

Na ten moment nie ma na to szans, gdyż serwis informacyjny jest jednym z najdroższych przedsięwzięć w telewizji. Jak się w danej stacji coś nie spina finansowo, to zawsze taki program pierwszy znika z anteny, tak było w Pulsie, gdy jeszcze to była warta oglądania stacja, a nie mierna telewizja z nudnymi paradokumentalnymi produkcjami bez cienia polotu. Tak też było w Nowej TV.

 

Sama lista wniosków na wolne miejsce mnie nie dziwi, nie spodziewam się tutaj żadnych innowacji ani świeżości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zeusek napisał(a):

Polsat ma duże możliwości wygrywając tu i tam.

No jednak to by było coś bardzo nietypowego gdyby przyznano 2 miejsca w dwóch MUXach na ten sam kanał.

Tego być nie może.

Nawet TVP nie ma takiego przywileju i równoległą emisję może prowadzić najwyżej przez miesiąc.

 

Dlatego to jest tym bardziej dziwne, że ogłasza się konkurs uzupełniający na MUX8 na dwa miejsca, tak jakby trzecie było już rozdysponowane, a tymczasem nadawca powiela swój wniosek na MUX1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zeusek napisał(a):

To nie jest wcale taki dziwny ruch Polsatu. Jeśli dostaną MUX 1 i 8 to mogą miejsce blokować jak z MUX 4. Jeżeli dostaną MUX 1 to mogą zrezygnować z MUX 8 który jest mało opłacalny.

Polsat ma duże możliwości wygrywając tu i tam.

Polsat dobrze wie jak jest z zasięgiem MUX-8 (a w zasadzie z jego odbiorem). Ja mam nadzieję, że Wydarzenia 24 będą na MUX-1.

 

Swoją drogą, nie rozumiem dlaczego KRRiT koniecznie upiera się na udzieleniu koncesji (na nową stację telewizyjną) a nie na możliwości rozszerzenia (koncesji już istniejącej)?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DanielK napisał(a):

Swoją drogą, nie rozumiem dlaczego KRRiT koniecznie upiera się na udzieleniu koncesji (na nową stację telewizyjną) a nie na możliwości rozszerzenia (koncesji już istniejącej)?

To także może być powód dla którego część nadawców nie startowała.

Łatwo połączyć kanały już nadające, ale gdy się jest nadawcą takim jak WP, które startowało w poprzednim konkursie, to już trudniej, bo regularnych kanałów linearnych nie posiadają poza jednym w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy prawie 20.09 więc się pytam grzecznie, kiedy czy na początku pażdziernika czy dopiero po wyborach pod koniec pażdziernika rozstrzygnięcie się konkurus na nadawanie na Mux1, bo jeśli to wszystko się rozstrzygnie po wyborach to kanał (nie daj Boże broń nas Boże przed kanałem MWE czy Polsatu W24) a wygrać ma Red Media Group pojawi się pod choinkę w okolicach Bożego Narodzenia, choć ja liczyłem że do 10.listopada pojawi się nowy kanał Muxu 1. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydarzenia 24 już są i tam mogą pozostać, tutaj potrzeba nowych nadawców i chęci rywalizacji z innymi, dla nas lepsze ramówki, dla nadawców to będzie rywalizacja o widza.
Moim zdaniem oferta naziemna jest wystarczająca. Dlatego ja tak samo wolę W24 na mux1 a mux4 niech se kodują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bardzo obniżyć ceny koncesji itd... i chętni się znajdą i wybierać w KRRiT kanały trzeba nowego nadawcę. Mam nadzieję że koncesje w mux1 dostanie Rec Carpet. Trzymam kciuki.
Nie zniżą ceny bo to jest nierealne jak ci mało to masz jeszcze darmowe kanały na megago i wp pilot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim d u r n e zapisy ogłoszenia koncesyjnego wymagające nowe projektu. W czym przeszkadza KRRiT żeby do mux naziemnego nie mógł się starać istniejący kanał? A po drugie dlaczego nie dopuszcza się nadawców z koncesjami europejskimi. W innych krajach to normalne a u nas świętość to polska koncesja. Do tego te stawki za koncesje - wyższe niż 10 lat temu mimo że uciekło już z 30% Widowni. A poza tym cała obecna cyfryzacja to dalej prowizorka

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, daw7 napisał(a):

W Muxie 1 wolałbym W24. A jak wygra Red Carpet to kanały pokroju będą takie same lub podobne.

 

11 godzin temu, pasjonat napisał(a):

Wydarzenia 24 już są i tam mogą pozostać, tutaj potrzeba nowych nadawców i chęci rywalizacji z innymi, dla nas lepsze ramówki, dla nadawców to będzie rywalizacja o widza.

 

Niemniej wybierając między MUX-1 a MUX-8 wolę go jednak na MUX-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim d u r n e zapisy ogłoszenia koncesyjnego wymagające nowe projektu. W czym przeszkadza KRRiT żeby do mux naziemnego nie mógł się starać istniejący kanał? A po drugie dlaczego nie dopuszcza się nadawców z koncesjami europejskimi. W innych krajach to normalne a u nas świętość to polska koncesja. Do tego te stawki za koncesje - wyższe niż 10 lat temu mimo że uciekło już z 30% Widowni. A poza tym cała obecna cyfryzacja to dalej prowizorka
Bo u nas tradycja jest za duża wszędzie i o wszystkim.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...