Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie - mam pytanie - czy ktoś korzystał z opcji oglądania telewizji naziemnej na aplikacji TV Stack? Jeżeli tak, to czy ktoś poleca? Z tego co widziałem na jednym ze zdjęć w Internecie, to tam widać wskaźnik siły i jakości sygnału, a myślę, że takie informacje to są zawsze na plus - w celach diagnostyki. 

 

Kolejne pytanie - lepiej Waszym zdaniem (jeżeli ta opcja już działa) podejść do salonu i kupić Canal + Online (satelitę mamy z Polsat Box), czy kupić na serwisie aukcyjnym tuner na własność? 

 

Co w przypadku drugiej opcji: mogę się normalnie zarejestrować w C + Online i wykupić na ten tuner - pakiety w aplikacji? Czy posiadanie konta w C+Online jest płatne? 

 

TV Stack działa tylko na alternatywnym launcherze, czy też na oryginalnym? 

 

I - porównując temat  - lepiej kupić C + Box 4K, czy Play Now TV Box? Jak myślicie? Obydwie opcje kuszą, ale od drugiej opcji odstrasza kwestia DVB-T... na razie jestem zdecydowany na pierwszy tuner - C + Box 4K. 

Pozdrawiam Was serdecznie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bunio Bunio napisał:

No i jednak pojawił się eleven sports 1 4k na tym boxie 

Było. Np. w Polsat Box Go..

 

W dniu 11.06.2022 o 17:28, Gierek napisał:

Właśnie - mam pytanie - czy ktoś korzystał z opcji oglądania telewizji naziemnej na aplikacji TV Stack? Jeżeli tak, to czy ktoś poleca? Z tego co widziałem na jednym ze zdjęć w Internecie, to tam widać wskaźnik siły i jakości sygnału, a myślę, że takie informacje to są zawsze na plus - w celach diagnostyki. 

 

Kolejne pytanie - lepiej Waszym zdaniem (jeżeli ta opcja już działa) podejść do salonu i kupić Canal + Online (satelitę mamy z Polsat Box), czy kupić na serwisie aukcyjnym tuner na własność? 

 

Co w przypadku drugiej opcji: mogę się normalnie zarejestrować w C + Online i wykupić na ten tuner - pakiety w aplikacji? Czy posiadanie konta w C+Online jest płatne? 

 

TV Stack działa tylko na alternatywnym launcherze, czy też na oryginalnym? 

 

I - porównując temat  - lepiej kupić C + Box 4K, czy Play Now TV Box? Jak myślicie? Obydwie opcje kuszą, ale od drugiej opcji odstrasza kwestia DVB-T... na razie jestem zdecydowany na pierwszy tuner - C + Box 4K. 

Pozdrawiam Was serdecznie. 

 

 

@Gierek długopis i kartka papieru do ręki i policz.  Kwestia DVB-T w obu tunerach to rozwiązanie bardzo kompromisowe. Masz tego świadomość ?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym, fajnie by było, gdyby kwestia DVB-T była sensowna, ale wydaje się, że może być większy nacisk na usługi płatne niż na DVB-T. Cóż, najwyżej mogę kupić tymczasowo tuner zwykły 4K, a telewizor potem dokupić, albo odkładać na telewizor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gierek napisał:

Właśnie - mam pytanie - czy ktoś korzystał z opcji oglądania telewizji naziemnej na aplikacji TV Stack? Jeżeli tak, to czy ktoś poleca? Z tego co widziałem na jednym ze zdjęć w Internecie, to tam widać wskaźnik siły i jakości sygnału, a myślę, że takie informacje to są zawsze na plus - w celach diagnostyki. 

nikt bo to nie dziala, nie da sie zainstakowac tej apki na boxie, nie bedzie paskow sygnalu

poza tym myslisz tematy, to aplikacja do skanowania, nie do ogladania, w androidzie skanowanie to jedno, ogladanie to drugie, launcher to trzecie, a ty to czwarte, bo nie czaisz bazy i to widac :)

dlatego przemysl sprawe, bo widze jak na dloni, ze bedziesz mial problem, jesli nigdy nie korzystales z takiego sprzetu, rzucasz sie na gleboka wode.

box na andku to inny swiat

przesiadka dla kogos, kto korzystal od lat ze zwyklych tunerow moze byc bolesna.

moze jednak rozwaz tv?

 

13 godzin temu, Gierek napisał:

TV Stack działa tylko na alternatywnym launcherze, czy też na oryginalnym? 

na zadnym; gdyby dzialala to by dzialala na kazdym bo nie ma nic do launchera. ale nie dziala.

 

14 godzin temu, Gierek napisał:

I - porównując temat  - lepiej kupić C + Box 4K, czy Play Now TV Box? Jak myślicie? Obydwie opcje kuszą, ale od drugiej opcji odstrasza kwestia DVB-T... na razie jestem zdecydowany na pierwszy tuner - C + Box 4K. 

jesli do aplikacji, netflixa, 4k itp. oczywiscie ze c+ najlepszy box na rynku w tych pieniadzach. troche trzeba pokombinowac, ale dziala jak zloto. co tam zloto, jak chrust!

 

jesli do naziemnej to pytanie typu, czy lepiej upasc na twarz na asfalt, czy na plyty chodnikowe. na koniec twarz obita tak samo. obydwa boxy maja naziemna doklejona na sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metrixszczerze, to odkąd podłączyłem do boxa nanorouter TL-WR702N, to zapomniałem o problemie. Owszem jest to stary nanorouterek i prędkość nie powala, ale oglądać się da. Ale dla testu rozłączę boxa i sprawdzę czy coś się zmieniło.

 

Sprawdziłem, nic się nie zmieniło.
Trwa łączenie.......zapisana..........trwa łączenie...........zapisana itd. itd.

 

Swego czasu napisałem do C+ w tej sprawie, to pierwsza odpowiedź:
Dzień dobry!

Zgłoszenie techniczne (tu numer zgłoszenia) dotyczące Canal+ Online dla umowy xxxxxxx nie zostało rozwiązane.

W odpowiedzi na tą wiadomość prosimy o informację czy problem nadal występuje. Jeśli tak prosimy o odpowiedź na poniższe pytania: 
Czy dekoder po wyłączeniu zabezpieczenia sieci wifi hasłem poprawnie połączył się z siecią wifi ??

Czy dekoder poprawnie łączy się z inną siecią z hasłem? np. hotspot z telefonu ? 

Pozdrawiamy!
Zespół CANAL+

 

Moja odpowiedź:
Tak dekoder bez zabezpieczenia poprawnie łączy się z siecią oraz łączy się poprawnie z hotspotem z telefonu.

 

Przyszła odpowiedź od nich było to 18 maja:
Szanowny Panie,

dziękuje za informacje, dodałam informacje do zgłoszenia (nr zgłoszenia)
BEZPŁATNY DOSTĘP DO CANAL+ ONLINE
Zapraszam do naszego serwisu Canal+ online ? w ramach abonamentu. Dzięki serwisowi, możesz cieszyć się wybranymi kanałami z obecnej oferty, bez konieczności uruchamiania dekodera.

I na tym skończyła się ich pomoc!

 

Czyli wypuściliśmy sprzęt, po aktualizacji nie działa on prawidłowo i co nam pan zrobisz.

Do tej całej sytuacji idealnie pasuje to:  https://www.youtube.com/watch?v=2zJFhdZ6Ox4  

 

 

Edytowane przez Mikman
po sprawdzeniu działania.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mikman napisał:

@metrixszczerze, to odkąd podłączyłem do boxa nanorouter TL-WR702N, to zapomniałem o problemie. Owszem jest to stary nanorouterek i prędkość nie powala, ale oglądać się da. Ale dla testu rozłączę boxa i sprawdzę czy coś się zmieniło.

 

Sprawdziłem, nic się nie zmieniło.
Trwa łączenie.......zapisana..........trwa łączenie...........zapisana itd. itd.

 

 

Mam bardzo dobrą wiadomość dla Ciebie.😁 Znalezłem rozwiązanie naszego problemu, wystarczy w aplikacji deco  w opcjach zaawansowanych wyłączyć fast roaming. I wszystko gra i buczy.  Proszę o informację zwrotną.

 

 

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2022 o 15:41, Mikman napisał:

@electro69@metrixCoś jest na rzeczy z zabezpieczeniami. Dałem bez zabezpieczeń i połączyło bez problemu.

Włączyłem ponownie WPA2-PSK [AES], zmieniłem hasło na inne i niestety nie jest w stanie się połączyć. Po aktualizacji tuner przestał współpracować z Deco.

 

Koledzy czy udało Wam się jakoś rozwiązać problem? Właśnie kupiłem boxa, mam Deco M4 i ciągła pętla po wpisaniu hasla do WIFI, zadzialalo jak zrobilem otwartą sieć dla gości ale długofalowo nie moge dzialać na otwartym wifi. Czytając komentarze probowalem haslo z samych liter - nie dziala, zmienialem poziom zabezpieczen - nic nie daje, generalnie jedyne co ustalilem to dziala na otwartej sieci i 2,4 i 5 GHz. Jakies porady dla mnie macie? nie mam jak podpiąć ethernetu..., nie mam innego routera wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2022 o 17:28, Gierek napisał:

Właśnie - mam pytanie - czy ktoś korzystał z opcji oglądania telewizji naziemnej na aplikacji TV Stack? Jeżeli tak, to czy ktoś poleca? Z tego co widziałem na jednym ze zdjęć w Internecie, to tam widać wskaźnik siły i jakości sygnału, a myślę, że takie informacje to są zawsze na plus - w celach diagnostyki. 

 

Kolejne pytanie - lepiej Waszym zdaniem (jeżeli ta opcja już działa) podejść do salonu i kupić Canal + Online (satelitę mamy z Polsat Box), czy kupić na serwisie aukcyjnym tuner na własność? 

 

Co w przypadku drugiej opcji: mogę się normalnie zarejestrować w C + Online i wykupić na ten tuner - pakiety w aplikacji? Czy posiadanie konta w C+Online jest płatne? 

 

TV Stack działa tylko na alternatywnym launcherze, czy też na oryginalnym? 

 

I - porównując temat  - lepiej kupić C + Box 4K, czy Play Now TV Box? Jak myślicie? Obydwie opcje kuszą, ale od drugiej opcji odstrasza kwestia DVB-T... na razie jestem zdecydowany na pierwszy tuner - C + Box 4K. 

Pozdrawiam Was serdecznie. 

 

 

TV Stack jest jedynym modułem aplikacji do skanowania naziemnej telewizji i launcher nie ma na to wpływu, sprzęt skanuje tylko w trybie automatycznym czyli jak czegoś nie zeskanuje bo masz np. słaby sygnał na jednym muxie to ręcznie go nie zeskanujesz, możesz znów zapuścić automat, głowica jest jaka jest czyli łapie mocny i dobry sygnał, należy mieć dobrą instalację antenową, jakość poniżej 60% może nie być zeskanowana.. Dekoder Play moim zdaniem jest gorszy, ja wolę Canal+ box4k.

Naturalnie najlepiej zainstalować inny launcher np. Wolf czy ATV oraz niektóre aplikacje musisz sam pobrać na pena i ręcznie zainstalować m.in. wersje starszą my canal+ która działa z każdym launcherem, prime video, itd., ale to szybka sprawa. Sklep Play ma większość aplikacji, ale nie wszystkie, więc tych których nie ma dajesz na pendrive i lecisz z koksem. Do naziemnej uzywa się Live TV co nie oznacza, że ona skanuje kanały, kanały skanowane są przez moduł aplikacji tv stack jak już wspomniałem. Nawet czeskie programy skanuje ale musisz mieć mocny sygnał.

Sprzęt posiada także błąd w oprogramowaniu i przy standardowych ustawieniach nie działają treści 18+ na kanałach naziemnych np. filmy nocą dla dorosłych i inne programy które mają oznaczenia 18+, da się to naprawić, wystarczy przeczytać opisy, ja także to opisałem kilka postów wyżej.

 

Satelita to satelita, inny system, ja do satelity używam zwykły dekoder od Polsatu tj. Evobox PVR, a do naziemnej i do smart TV oraz pakietu canal+ przez internet używam właśnie tego boxa od Canal+, gdzie go kupisz na własność to nie ma większego znaczenia - kup tam gdzie najtaniej, często w promocji masz 2 miesiące gratis (pakiet powitalny) więc sprzęt wychodzi ci za grosze, konto po wygaśnięciu pakietu powitalnego jeżeli nie przedłużysz pakietu płatnego to działa dalej ale nie działają płatne treści od canal+, sprzęt także działa dalej, naziemna działa dalej, wszystkie aplikacje działają i cały Android działa dalej..

Dlaczego warto zmienić launcher ? Bo ten oryginalny ma mase reklam canal+ i niepotrzebne pierdoły, a np. ATV Launcher ma kafle i na nich mozesz w kolejności poustawiać sobie aplikacje, od razu uruchamia ci się pulpit z aplikacjami tak jak na niebrandowanym sprzęcie... Android TV jest najlepszym systemem do TV, najwięcej aplikacji masz i możesz zainstalować ręcznie apk, są gry fajne, są aplikacje do radia internetowego, jest wszystko.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marys33

Powiem Ci, że u mnie coś takiego występuje ostatnio jak oglądam filmy z YouTube, takie 2-3 sekundowe ładowanie treści w różnych odstępach czasu. Wiadomo, że jest to irytujące. U mnie router jest w odległości ok. 3 metrów od boxa tyle tylko, że jest jeszcze ściana, ale myślę, że to nie ma akurat znaczenia. Miałem ustawione wifi na 5ghz zmieniłem na 2,4 ghz. Oglądałem jakieś 2 krótkie filmy i nie przerywało ale muszę dzisiaj dłużej oglądać żeby stwierdzić czy rzeczywiście tutaj tkwi problem.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji pojawiła się opcja wyboru przestrzeni kolorów, mam stary tv Samsung, HD ready, nie full HD. Generalnie jest ok ale np na kanale Canal+ 4K wszystko jest takie przyciemnione jakby i przejaskrawione jakby. Ktoś pomoże jaka "przestrzeń" kolorów powinienem mieć ustawiona dla mojego tv?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2022 o 16:35, gebooss napisał:
Witam. Kiedys sie tym zainteresowalem i juz myslalem, ze jestem jedyny w tym temacie bo wszedzie tylko LM + Wolf Launcher jako jedyna alternatywa na launcher C+. Osobiscie testowalem launcher najpierw Google Tv ktory dzialal ok ale uzywajac wczesniej mi tv sticka ze stockowym stwierdzilem, ze jednak wole android tv home bo Google Tv w Polsce nie jest w pelni funkcjonalny a stockowy wyswietla mi sie w sklepie Playa. Zdziwienie i rozpoczecie drazenia tematu zaczelo sie gdy z poziomu wlasnie sklepu play na boxie zainstalowalem android tv home ktory jak sie okazalo nie dziala, czarny ekran i lipa, nawet wymuszajac aktywnosci recznie. Zaczalem wtedy uzywac Wolfa a potem leanbackOnFire i oba byly spoko jednak fakt, ze stockowy launcher nie dziala do mnie wracaj. Aktualnie udalo mi sie to odpalic i mi to odpowiada osobiscie. Nie uzywam launcher managera, C+ mam wywalony z softu, box chodzi plynnie

Mógłbyś napisać w jaki sposób odpaliłeś stockowy launcher i ten z google tv? Bo wróciłem do zabawy tym boksem, bo NVIDIA shield po aktualizacji do androida 11 wiesza się średnio kilka razy dziennie i na razie leci do szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...