Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem, ze wlaczenie automatycznego przelaczania czestotliwosci odswiezania powoduje spadek plynnosci obrazu na niektorych kanalach dvbt. Przykladowo w tvp info czerwony pasek informacyjny nie przesuwa sie plynnie, tylko haczy. Ten sam pasek na kanale wydarzenia24 idzie plynnie. Nie mam netflixa, wiec na chwile obecna wylaczylem ta funkcje. Byc moze jest to kwestia leciwego tv sony z 2010 roku, ktory moze slabo radzic sobie z czestotliwosciami innymi niz jego natywne 50hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 19:27, catnip napisał:

kamil176

podtrzymuje moja teorie

poszedles do kumpla, kumpel ma inny tv, tv po hdmi pozwala na dolby, wystawil w edid 5.1 i box odblokowal 5.1

zabralbys swoje glosniki do kumpla i tez by pewnie latalo.

u cidbie ani monitor kompa ani tv nie wspieraja 5.1 po hdmi i stad zdechlo na boxie.

ale mam pomysl

potrzebujesz dac po drodze jakis switch hdmi albo emulator edid, cos co osuzka boxa ze 5.1 jest na hdmi i moim zdaniem ruszy

przynajmniej do czasu az naprawia.

@catnip Trafiłeś w 100%. Przetestowałem przez weekend różne warianty ze znajomym i jest dokładnie jak mówisz. W sumie od zawsze miałem problem na moim TV, że po laptopie przez HDMI nie puszczało 5.1 do optyka. W ustawieniach dźwięku w TV jest opcja wyboru PCM, Dolby Digital, DTS i DTS Neo 2:5, ale jak np. dany kanał nie nadawał w Dolby czy DTS to te opcje były wyszarzone. Jak nadawał, to można było włączyć i na głośnikach pojawiało się Dolby. Niestety przez HDMI te opcje zawsze miałem wyszarzone. Co ciekawe, TV mam nowszy niż kolegi. Dziwne, że nie dodali do mojego modelu TV obsługi 5.1 po HDMI, a w starszym TV jest to obsługiwane. Mój model to: Samsung UE40H6200AW. Czyli prócz jakiegoś switcha czy emulatora nie ma szans, żeby 5.1 przez HDMI przeszło na moim TV?

 

W ogóle dziwne, że box na Android 9 'olewał' informację z HDMI, a w Androidzie 10 nie chce puścić. Jak miałem optyka w TV to na Android 9 też nie było 5.1 (a jak był bezpośrednio w boxie, to działało 5.1, tak jak wspominałem), zastanawiałem się czemu, teraz wszystko jasne. Trochę z tym zawalili. Wystarczy, że im napiszę, że w przypadku braku obsługi 5.1 przez HDMI w TV/monitorze jest problem z dźwiękiem przez kabel optyczny bezpośrednio wpięty do boxa i jest to związane z EDID HDMI? Coś jeszcze dodać?

 

Co do emulatora/switcha, każdy z poniższych produktów by się nadawał, aby rozwiązać mój problem?

https://allegro.pl/oferta/emulator-edid-dla-hdmi-4k-60hz-uhd-hdcp-2-2-black-10463707611

https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-hdmi-switch-przelacznik-4k-splitter-11678841213

https://allegro.pl/oferta/aktywny-switch-do-3x-hdmi-4k-splitter-rozdzielacz-10659273667

https://allegro.pl/oferta/adapter-zlaczka-lacznik-kabli-hdmi-ugreen-czarny-12080787157 (to podejrzewam, że tylko przedłużka, ale może jednak też w jakiś sposób zmyli boxa?)

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

 

W dniu 22.05.2022 o 07:30, electro69 napisał:

Ja tam jestem bardzo zadowolony z tej aktualizacji. Box teraz po włączeniu  ładuje się niemal błyskawicznie. Przedtem trzeba było czekać ok. 40 sekund zanim załaduje się ekran główny teraz trwa to ok. 5 sekund. Nawet myślałem, że ustawienia się zmieniły po aktualizacji i jest włączona opcja "uśpienia" ale tak nie było. Drugim plusem jest to, że zapamiętuje ostatnią włączoną aplikację czyli np. jak oglądam dvbt, to po ponownym włączeniu boxa na następny dzień włącza się od razu "live Channels" (dobra opcja dla dziadków, którzy głównie korzystają z dvbt).

 

23 godziny temu, vwpolo napisał:

Ja też jestem po aktualizacji do 10.Nie wiem jak ustawić aby szybko BOX się uruchamiał. U mnie to trwa może 60 sekund.

Wyświetla biały ekran ,potem kółeczko coś tam mieli i po około minucie jest gotowy do oglądania.

Może ktoś pomoże.

 

Ja mam tak samo jak @vwpolo. Też biały ekran i ładuje się koło minuty, nawet po formacie. @electro69 jeśli nie masz uśpienia, to nie wiem jakim cudem tak szybko Ci się włącza box, ale good for You. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil176

W takim razie nie wiem o co tu chodzi z tą szybkością uruchamiania się boxa. Ja tak miałem jeszcze na androidzie 9 z tym białym ekranem. Sprawdziłem jeszcze raz i nie jest włączona opcja "uśpienie", a box uruchomił mi się w 10-12 sekund :)

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2022 o 09:18, vwpolo napisał:

Ja też jestem po aktualizacji do 10.Nie wiem jak ustawić aby szybko BOX się uruchamiał. U mnie to trwa może 60 sekund.

Wyświetla biały ekran ,potem kółeczko coś tam mieli i po około minucie jest gotowy do oglądania.

Może ktoś pomoże.

  

U mnie identyczny problem występował na ... Androidzie 9. Po aktualizacji do 10 problem ... zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zakupiłem BOXa 4k. Ogólnie za tę kasę to jestem średnio zadowolony, no ale trudno nie przewidziałem, że rząd wytnie numer z hbbtv i dekodery nie będą dostępne.

 

Mam pytanie, czy komuś oprócz mnie przy przełączaniu kanałów z MUX2 (TVN, Polsat, Puls, itp) dźwięk warkocze/rwie przez 2-3 sekundy?

Wcześniej tego nie było. W nocy zmienili w moim rejonie kodowanie na DVB-T2. Może sygnał jest teraz zbyt mocny i te 2-3 sekundy są potrzebne, żeby dekoder go dostroił? Na pozostałych kanałach i tych z oferty online jest wszystko ok (poza różnicą w głośności).

Antena bez wzmacniacza ze symetryzatorem, odległość do nadajnika jakieś 22km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, bulbulator85 said:

Parę dni temu zakupiłem BOXa 4k. Ogólnie za tę kasę to jestem średnio zadowolony, no ale trudno nie przewidziałem, że rząd wytnie numer z hbbtv i dekodery nie będą dostępne.

 

Mam pytanie, czy komuś oprócz mnie przy przełączaniu kanałów z MUX2 (TVN, Polsat, Puls, itp) dźwięk warkocze/rwie przez 2-3 sekundy?

Wcześniej tego nie było. W nocy zmienili w moim rejonie kodowanie na DVB-T2. Może sygnał jest teraz zbyt mocny i te 2-3 sekundy są potrzebne, żeby dekoder go dostroił? Na pozostałych kanałach i tych z oferty online jest wszystko ok (poza różnicą w głośności).

Antena bez wzmacniacza ze symetryzatorem, odległość do nadajnika jakieś 22km.

Na infolini kazali zrobić reset do ustawień fabrycznych, a gdyby to nic nie dało, to oddać do punktu sprzedaży. Popróbowałem jeszcze ze zmianą ustawień audio aplikacji/dekodera i telewizora. Efektów brak. Później spróbowałem podłączyć BOXa do innego wejścia HDMI i w jakiś magiczny sposób warczenie na MUX2 ustało. Czasami nie miałem dźwięku przez jakiś czas po włączeniu TV, ale to może być być jakaś niezgodność tego philipsowskiego EasyLinka z BOXem. TV jest już wiekowy, więc trudno oczekiwać 100% zgodności ze sprzętem nowszym o 8-9 lat. Póki co sprawa rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2022 o 11:54, electro69 napisał:

@kamil176

W takim razie nie wiem o co tu chodzi z tą szybkością uruchamiania się boxa. Ja tak miałem jeszcze na androidzie 9 z tym białym ekranem. Sprawdziłem jeszcze raz i nie jest włączona opcja "uśpienie", a box uruchomił mi się w 10-12 sekund :)

 

W dniu 23.05.2022 o 11:58, grreg2084 napisał:

  

U mnie identyczny problem występował na ... Androidzie 9. Po aktualizacji do 10 problem ... zniknął.

Panowie, a jaki macie pilot do boxa? Z przyciskiem Netflix czy bez? Może dana partia boxów ma coś lepiej usprawnione pod kątem uruchamiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kamil176 napisał:
Może te starsze boxy są lepiej zoptymalizowane pod tym kątem? 

No to chyba masz rację, ja mam ten starszy model, bez przycisku Netflix i włącza się 2-3 sekundy.
 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim boxie od momentu naciśnięcia przycisku na pilocie do ukazania się kafelków aplikacji w Wolf Launcherze mija około 40 sekund. Tryb uśpienia - Wyłącz.
Update systemu naprawił w moim przypadku działanie DVB-T. Wcześniej przy zmianie kanałów często był tylko czarny obraz i fonia, obraz szarpał. Przełączanie działało wolno. Obecnie kanały zmieniają się natychmiastowo. Nie ma mowy o zacinkach czy braku obrazu.
Niestety, ale teraz telewizor nie włącza się razem z dekoderem. 
Jak wcześniej pisali forumowicze, regulacja głośności jest beznadziejna. Albo za cicho, albo za głośno. 
Po aktualizacji robiłem reset urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Mam pytanko nt. Tv naziemnej. Po zmianie standardu na hevc zniknęły wszystkie kanały. Wcześniej działało ok. Może to być wina anteny? Mam taką dvbt/dvbt2

Canal+ twierdzi że dekoder ogarnia hevc, to w takim razie problem może być po stronie anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, arkadius86 napisał:

Cześć 

Mam pytanko nt. Tv naziemnej. Po zmianie standardu na hevc zniknęły wszystkie kanały. Wcześniej działało ok. Może to być wina anteny? Mam taką dvbt/dvbt2

Canal+ twierdzi że dekoder ogarnia hevc, to w takim razie problem może być po stronie anteny?

Chyba coś popsułeś ? ;) U mnie była teraz zmiana nadawania dvbt. Po zmianie dalej działały kanały z tym, że nie było chyba mux2 (pewnie zmieniał się częstotliwość jego nadawania, a box sam sobie tego nie wyszukał). Musiałem od nowa zrobić wyszukiwanie i wszystkie się pojawiły te które miałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...