Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@lotus kurde faktycznie. Wczoraj sprawdzilem tylko YT i Prime Video i zalozylem ze kazda apka bedzie tak działac. Przed chwila przetestowalem C+ Online oraz Viaplay i też jest ok.

 

W przypadku Netfixa przy niektorych tytulach to działa, np "Zachowaj spokój" lub "Fauda", "Lupin", a przy niektorych nie... ciekawe. Niby oznaczaloby to, że jak sie nie zmienia, to materiał jest w 50fps, ale widać przycinki, więc tak nie jest.

 

Bądź tutaj mądry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

 

Ja mam taki problem oglądałem HBO Max (nowego Bonda) i co 6-10 minut obraz się zamrażał. Musiałem cofnąć film i szło dalej.

Box jest połączony do AP przez WIFI. Router TP-Link, ostatnio był wymieniany, bo poprzedni starszy model uległ awarii. 

 

W poprzednim AP nie było funkcji Smart Connect, a  w nowym jest, może tu jest problem. 

Problemów z logowanie do sieci ja w postach wyżej nie mam. Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karol_84 napisał:

Ja mam taki problem oglądałem HBO Max (nowego Bonda) i co 6-10 minut obraz się zamrażał. Musiałem cofnąć film i szło dalej.

Box jest połączony do AP przez WIFI. Router TP-Link, ostatnio był wymieniany, bo poprzedni starszy model uległ awarii. 

Jaki model?

@Mikman To nie jest dobre rozwiązanie, oba routery z włączonymi wifi mają na siebie wpływ, co w efekcie osłabia ich zasięg.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WebMat napisał:
Ogólnie jestem zadowolony z aktualizacji oprogramowania. Większość błędów została naprawiona, szczególnie tych najbardziej wkur... denerwujących. W końcu box pamięta ustawienia refresh rate/Hz, jak na razie nie pyta o ponowne parowanie pilota, można ustawić dynamiczny refresh rate, Wydarzenia 24 przestały się zacinać w NTC. Przestrzeń kolorów już wcześniej zmieniłem na RGB 8bit w Activity Launcher, ale dobrze, że dostęp jest teraz także w ustawieniach.
 
O czym się chyba nie pisze poprawiono także działanie HDMI-CEC. Wcześniej przy aktywnej tej funkcji box ciągle wymuszał na amplitunerze własne źródło sygnału. Przełączenie np. na satelitę, gdy włączony był box z HDMI-CEC było niemal niemożliwe, bo po 2 sekundach wracał obraz z boxa. Teraz box jest grzeczny, wymusza przełączenie źródła tylko, gdy się go wyburza/uruchamia. Brakuje jednak rozwiązania, aby po uśpieniu/wyłączeniu boxa amplituner przełączał się automatycznie na poprzednie źródło lub na zadane. Nie jest to błąd, ale może ktoś ma na to wypróbowane rozwiązanie lub zewnętrzną aplikację. Wtedy działałoby to jak kiedyś odtwarzacze DVD na eurozłączu, że same zmieniały źródło, a po ich wyłączeniu wracały do telewizji.
 
Jeżeli chodzi o dźwięk, to naprawiano najważniejszą kwestię, czyli passthrough oryginalnego dźwięku Dolby. Traci się wówczas możliwość regulacji głośności przez box, ale dzięki temu amplituner powinien otrzymać nienaruszony strumień audio. Wtedy to amplituner zajmuje się dekodowaniem dźwięku, a nie stosunkowo tani box, który musi go potem jeszcze przesłać dalej. Niestety problem jest w przypadku dźwięku, który nie jest w Dolby. Ustawienia OFF/LINE/RF przynajmniej u mnie niczego nie zmieniają. Box niepotrzebnie koduje je w Dolby (i to ze złym miksem), jakby nie mógł go przekazywać przez bezstratny PCM. Dźwięk jest głośniejszy niż przy innych trybach, trzeba go specjalnie ściszać, bo amplituner "myśli", że to dźwięk Dolby (który w założeniu ma wytyczne dotyczące poziomu dynamiki). Wygląda to tak jakby ktoś z programistów myślał, że jak dźwięk jest zawsze w Dolby to jest lepiej. Tak, ale tylko jeżeli idzie on w tym kodeku bezpośrednio ze źródła. A tak, powinno iść bez straty do amplitunera i ewentualnie on może dokonać konwersji na Dolby.
 
W przypadku NTC tak jak przed aktualizacją tam o dziwo jest dobrze, czyli dźwięk nie-Dolby idzie w bezstratnym PCM.
 
Po wyjęciu z gniazdka/wyłączeniu prądu box nie poprosił o ponowne parowanie pilota i to jest duży plus. Niestety jeżeli box był uśpiony przed utratą zasilania, to w dalszym ciągu po ponownym uruchomieniu box włącza się wybudzony. Czyli przy każdym wyłączeniu prądu trzeba nadal brać pilota i ręcznie usypiać boxa. W kontekście HDMI-CEC na szczęście nie ma to wpływu na amplituner, który w takich momentach się nie włącza i już nie przełącza źródła na boxa.
 
Pozostał błąd (lub być może właściwość, której nie da się zmienić), iż box niejako wygładza niektóre krawędzie w obrazie, nie jest on idealnie ostry. Nie wiem czy w tym przypadku kwestia telewizora ma znaczenie, ale na innych źródłach (satelita, Blu-ray, NTC, obraz z laptopa, telefonu) tego efektu nie ma. Na pierwszy rzut oka widać to po logo ekranowym np. TVP1 HD, gdzie równe kratki "|T|V|P|" box sobie delikatnie wygładza w poziomie. I tak samo sobie wygładza też krawędzie postaci, figur, innych elementów w obrazie.

To taki trochę efekt jakby to był obraz malowany farbą olejna? U mnie coś takiego występuje
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, vizir napisał:

To taki trochę efekt jakby to był obraz malowany farbą olejna? U mnie coś takiego występuje emoji848.png

Wysłane z mojego emoji336.pngXiaomi Redmi Note 8 (2021) przy użyciu Tapatalk
 

Ten dekoder tak ma, na początku szukałem opcji żeby to wyłączyć ale chyba się nie da.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bison616 napisał:

Ten dekoder tak ma

Box od canal+ nie jest przystosowany do nowoczesnych tv 4K,nadaje się super do tv FULL HD. To są moje obserwacje po ponad rocznym użytkowaniu tego sprzętu. Wszelkie apki, lanchery to tylko pudrowanie. Nie da się malucha zrobić mercedesa.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Emilio1985 napisał:

@Nolan hmm... ciekawe. Czyli na wszystkich apkach odświeżanie dostosowuje się do materiału, a na PV wywala problem?

 

Sprawdź na innym kablu oraz innym porcie HDMI. Jaki masz tv? Prime Video przełącza sie na 24Hz. Moze Twój telewizor nie obsluguje tego odświeżania?

 

W ustawieniach boxa masz mozliwosc ręcznego przestawienia sie na rozdzielczosc z odswieżaniem 24 Hz?

Tak na wszystkich śmiga.

w VLC filmy idą w 24 Hz 4K i 1080p

TV obsługuje 24Hz

w boxie jest 24 Hz 

 

kabel inny bez zmian. wygląda jakiś certyfikat w APV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Nolan napisał:

Amazon Prime Video nie działa.

Pokazuje błąd HDMI

 

Ja miałem dokładnie taki sam błąd na kablu / switchu HDMI z obsługą HDCP 1.1 (nawet na Android 9 przed aktualizacją). Wszystkie inne portale VOD działały bez problemu.

Dopiero wymiana kabla / switcha HDMI na takie z obsługą HDCP 2.2 doprowadziły do uruchomienia Prime Video. Także polecam szukać winy w tych okolicach gdyż aplikacja Prime jest pod tym kątem bardzo "wymagająca".

 

https://www.primevideo.com/help/ref=atv_hp_nd_cnt?nodeId=GU85HKX66NVFNQ9Y

 

Cytat

Upewnij się, że używane urządzenie zewnętrzne jest podłączone do telewizora lub wyświetlacza za pomocą kabla HDMI zgodnego ze standardem HDCP 1.4 (dla treści HD) i HDCP 2.2 (dla treści UHD i/lub HDR).

 

Edytowane przez mic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z tej aktualizacji wszystko działa jak należy wifi aplikacje i optyk wszystko okej . Box nawet troszku jest szybszy . Co najważniejsze działa nadal Wolf Launcher i widgety  można się pobawić z wyglądem bo oryginalny launcher Canal Plus odstrasza.  Swoją drogą Wolf daje drugie życie temu boxowi od wyglądu po działanie tej nakładki :)
3eece9589091.jpg

Edytowane przez arunia23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, arunia23 napisał:

Box nawet troszku jest szybszy . Co najważniejsze działa nadal Wolf Launcher i widgety  można się pobawić z wyglądem bo oryginalny launcher Canal Plus odstrasza.  

Potwierdzasz moje spostrzeżenie, ze box działa super na tv nieco starszych bez 4K.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, metrix napisał:

ze box działa super na tv nieco starszych bez 4K.

Do tego był właśnie kupiony :) Tv jeden z pierwszych Full HD 😂 13 lat i dzielnie się trzyma a box go odmłodził 😂

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam TV full HD i największą bolączką jest klatkowanie na Netflix. A może przez Kodi zadziałałoby poprawne? Ktoś próbował? 

W zasadzie kupiłem tego boxa z myślą o płynnym działaniu Netflixa, YT, HBO max i Player. Wszystko ok gdyby nie ten Netflix. Problem się powtarza bo na Ultrabox 4k od C+ Netflix też klatkuje. A może powinienem napisać do Netflixa? Mają jakiś dział pomocy technicznej? Reagują na takie rzeczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lotus napisał:

No ja mam TV full HD i największą bolączką jest klatkowanie na Netflix. A może przez Kodi zadziałałoby poprawne? Ktoś próbował? 

W zasadzie kupiłem tego boxa z myślą o płynnym działaniu Netflixa, YT, HBO max i Player. Wszystko ok gdyby nie ten Netflix. 

Jaką masz prędkość i rodzaj internetu?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metrix 300 mbps od UPC. Box podłączony kablem więc to nie to. Stary TV LG ogarnia Netflix bez klatkowania. Te nowe boxy klatkują. Oczywiście Netflix przestaje klatkować na tym sprzęcie jak się ręcznie ustawi 25 Hz, ale za każdym razem tak przestawiać ręcznie to tak średnio w dzisiejszych czasach... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lotus napisał:

@metrix 300 mbps od UPC. Box podłączony kablem więc to nie to. Stary TV LG ogarnia Netflix bez klatkowania. 

Dziwi mnie klatkowanie w ultraboxie, sam go posiadam  i nie ma tego problemu. Być może to kwestia ustawień tv?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metrix tylko, że w tym telewizorze nie ma opcji ustawiania odświeżania. Wszystko inne na ultraboksie działa poprawnie, kanały tv, paski informacyjne przesuwają się płynnie, mecze są płynne. Wszystkie filmy na HBO i Canal+ działają płynnie, czy to na zwykłych kanałach czy w VOD. Tylko Netflix klatkuje. Kiedyś nie klatkował wcale, później połowa filmów zaczęła klatkować. Teraz już wszystkie klatkują... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jak to jest w końcu z tym wyjściem optycznym i 5.1 ?

próbowałem każdej możliwej konfiguracji ustawień systemowych, odtwarzacza i za chiny nie chce wypluć pełnoprawnego DD.

Głośniki to Logitech Z906, pomoże ktoś ?

 

Dodam, że próbowałem również po hdmi przez audio extractora ale bez rezultatu ( dźwięk z konsoli ps5 przy jego użyciu idzie w dolby ).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lotus napisał:

No ja mam TV full HD i największą bolączką jest klatkowanie na Netflix. A może przez Kodi zadziałałoby poprawne? Ktoś próbował? 

W zasadzie kupiłem tego boxa z myślą o płynnym działaniu Netflixa, YT, HBO max i Player. Wszystko ok gdyby nie ten Netflix. Problem się powtarza bo na Ultrabox 4k od C+ Netflix też klatkuje. A może powinienem napisać do Netflixa? Mają jakiś dział pomocy technicznej? Reagują na takie rzeczy? 

To może ustaw sobie odswieżanie na 60 Hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lotus napisał:

@metrix tylko, że w tym telewizorze nie ma opcji ustawiania odświeżania. Wszystko inne na ultraboksie działa poprawnie, kanały tv, paski informacyjne przesuwają się płynnie, mecze są płynne. Wszystkie filmy na HBO i Canal+ działają płynnie, czy to na zwykłych kanałach czy w VOD. Tylko Netflix klatkuje. Kiedyś nie klatkował wcale, później połowa filmów zaczęła klatkować. Teraz już wszystkie klatkują... 

Jak napisał kolega wyżej ustaw 60Hz i powyłączaj "upłynniacze" w tv jeśli tego nie robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metrixdzięki za info. Rozłączę je. Przypomniałem sobie, że mi leżą dwa nanoroutery TL-WR702N, które kiedyś kupiłem jak potrzebowałem do tunerów Polsatu. Teraz będą jak znalazł, mam nadzieję.

 

Natomiast wpadł mi też taki pomysł - czy coś takiego podłączone do USB w boxie by ruszyło jako WiFi: TP-LINK KARTA WIFI NA USB NANO 150MB/S (TL-WN725N)? Cena przyzwoita i problem byłby rozwiązany.

Edytowane przez Mikman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...