Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

udało mi się przeprowadzić aktualizację boxa. O dziwo po aktualizacji miałem dziwny problem bo cały czas mi migał ekran, okazało się że było ustawione na 4k2k50hz- Dzieje się tak przy ustawieniach 4k2k50hz i 4k2k60hz. Udało mi się na ślepo zmienić na 4k2k30hz i jakoś chodzi. Czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kiltel napisał:

Super informacja, że jest aktualizacja do Androida 10. Wrzucam link do apki livetv z KT1 https://we.tl/t-zHzEdd8O7M Sprawdźcie czy wszystko działa w niej prawidłowo bo mnie teraz nie ma w domu.

Jeśli to jest ta sama aplikacja, która już tu dawniej chyba była dodana, to miałem ją kiedyś zainstalowaną na boxie i praktycznie korzystanie z niej jest bez sensu. Jest to taki klon "live Channels" z bardziej rozbudowanymi opcjami. Tylko co z tego skoro one nie działają np. menedżer układania list programów (zmiany kolejności itp.) nie działa (opcja jest na szaro) i nie da się jej włączyć. Nie można zmienić kanałów "strzałkami góra, dół" bo zostajemy wyrzuceni z aplikacji do ekranu głównego. Jest pewnie też więcej tego typu problemów ale dałem sobie z nią spokój bo się z niej gorzej korzystało niż z "live Channels".

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kiltel napisał:

Ktoś wcześniej pisał, że po aktualizacji aplikacja od KT1 działa prawidłowo

Znalazłem ten wcześniejszy plik, który dałeś i zainstalowałem go po aktualizacji boxa do android 10 ... nic się nie zmieniło ;) dalej te same problemy o których napisałem ... chyba, że teraz dałeś plik z nową wersją tej aplikacji ? (czy w międzyczasie była aktualizacja live tv na Mecool) ?.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was po aktualizacji z dźwiękiem dolby, bo na moim boxie co bym nie ustawił to mam tylko stereo. Nawet na KODI brak dźwięku przestrzennego. Wcześniej wszystko działało jak należy a teraz lipa. Ustawienie dźwięku  w ustawieniach zaawansowanych na 7.1 też nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, electro69 napisał:

Znalazłem ten wcześniejszy plik, który dałeś i zainstalowałem go po aktualizacji boxa do android 10 ... nic się nie zmieniło ;) dalej te same problemy o których napisałem ... chyba, że teraz dałeś plik z nową wersją tej aplikacji ? (czy w międzyczasie była aktualizacja live tv na Mecool) ?.

Tak to ten sam plik co dawałem wcześniej innego nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matib90 napisał:

Ustawienia Chromy 4:2:0 8 bit

 

4:2:2 10 bit

 

4:4:4 12 bit

 

W philipsach masz też trzy dostępne opcje tylko nie masz napisane która to która ale lecą w takiej kolejności jak opisałem. Widocznie android zaktualizował chrome na wyższą i dlatego nie miałeś ustawienia 50hz

Mam telewizor TCL P815 (Android TV 11). Takich ustawień w tv nie zauwazyłem. Tak jak pisałem, musiałem w opcjach włączyć "zaawansowany standard HDMI". Po włączeniu tej opcji w tv, w canal+ box od razu pojawila sie rozdzielczość 4k 50Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze po co w ogóle robili aktualizacje do androida 10 skoro nadal nie można korzystać z hbb tv ?. Przecież chyba to jest ich główny cel, żeby można było ponownie sprzedawać tego boxa, a nie to, że nagle tak wspaniałomyślnie zaktualizowali androida tym co już kupili (w to akurat nie wierzę patrząc na ogólne poczynania c+). Jeszcze liczę na to, że android 10, to początek do tego, że w najbliższym czasie wypuszczą kolejną aktualizacje dodającą hbb tv.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hamster napisał:

A ja wstępnie zauważyłem, że wreszcie zaczęło działać AFR - częstotliwość odświeżania obrazu w telewizorze zmienia mi się w zależności od materiału wideo.

To ciekawe, bo tą funkcje zapowiadano ale od Androida 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFR to funkcjonalność znana mi z dużo starszych tv boxów. Gwarantuje płynność odtwarzania materiałów wideo, bez względu na ustawienia częstotliwości obrazu w systemie. Np. mamy ustawione 60 hz i załączymy tv naziemną - częstotliwość ekranu zmienia się na 25 lub 50 hz w zależności od kanału. Gdy wyłączymy kanał, częstotliwość ekranu powraca do 60 hz. Dostosowanie jest tzw. pełne (np. przy 25 fps ustawia 25 hz a nie 50 hz). Działa w każdej aplikacji bez dodatkowych ustawień. Można to załączyć przez aplikację Activity launcher - Opcje zaawansowane - .PlaybackActivity - Pełne (funkcja jest normalnie ukryta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@electro69tak, reset routera nic nie dał

 

@catnipikona wskazuje pełny zasięg, zmieniłem nawet pokój i nic to nie dało. Tak czy inaczej ciągle jest łączenie...zapisana, łączenie.......zapisana i tak w kółko. Kiedy dam ręcznie połącz, to wyskakuje komunikat, że nie znaleziono takiej sieci.

 

@Emilio1985dokładnie, po lanie idzie bez problemów, tylko u mnie trochę kabla by trzeba było użyć to raz, a dwa, że przed aktualizacją śmigało bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe DVB-T mam DD2.0 lub stereo a miałem 5.1, teraz 5.1 jest tylko na Netflix i podobnych, zmieniałem ustawienia na inne i nic nie pomaga, więc z tym dźwiękiem to chyba za bardzo nie poprawiło :) jedyny plus to Android 10 czyli nieco płynniej...

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SHY-BUS
51 minut temu, hamster napisał:

Działa w każdej aplikacji bez dodatkowych ustawień.

 

Dzięki. Tej funkcji mi bardzo brakowało w tym boxie. Teraz rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buberek4040

zobacz ustaiwenia urzadzenia - dzwiek - wybierz formaty, tam jest auto lub brak, pokombinuj, wbrew opisowi moze brak jednak da 5.1?

jak masz to pospinane?

mozesz podpiac hdmi?

oczywiscie puszczasz materialy 5.1?

 

lotus

pilot bez przycisku netflix tak ma, nie przejmowac sie

sprawdz w menu czy masz C3.0.6

 

Mikman

no to nie wiem kolego co masz nawywijane

zobacz moze masz jakies nietypowe zabezpieczenia, wpa przestaw w routerze albo cos?

to jest proste jak mlotek, musi dzialac.

 

pietrek1

w naziemnej kanaly nie nadaja 5.1 to bylo zglaszane jako blad ze dekoder sztucznie przerabia dzwiek na 5.1 ale w pozostalych glosnikach jest cisza.

gdybys sie znal na czymkolwiek to bys wiedzial.

to jest poprawione, a nie popsute.

pewnie teraz 5.1 jest wtedy, kiedy faktycznie jest 5.1. w naziemnej nie ma 5.1, to nie ma.

 

a ze zmian nie widzisz, to se kup okulary :) zmiany widza specjalisci jak hamster. dla takich ludzi szacun. hamster jestes gosc. dla takich ludzi jest ten box. pogrzeb tam kolego.

jestem ciekawy czy ta opcja 7.1 cos robi. jest na netflixie cos 7.1? ma ktos takie glosniki?

Edytowane przez catnip
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, catnip napisał:

buberek4040

zobacz ustaiwenia urzadzenia - dzwiek - wybierz formaty, tam jest auto lub brak, pokombinuj, wbrew opisowi moze brak jednak da 5.1?

jak masz to pospinane?

mozesz podpiac hdmi?

oczywiscie puszczasz materialy 5.1?

 

lotus

pilot bez przycisku netflix tak ma, nie przejmowac sie

sprawdz w menu czy masz C3.0.6

 

Mikman

no to nie wiem kolego co masz nawywijane

zobacz moze masz jakies nietypowe zabezpieczenia, wpa przestaw w routerze albo cos?

to jest proste jak mlotek, musi dzialac.

 

pietrek1

w naziemnej kanaly nie nadaja 5.1 to bylo zglaszane jako blad ze dekoder sztucznie przerabia dzwiek na 5.1 ale w pozostalych glosnikach jest cisza.

gdybys sie znal na czymkolwiek to bys wiedzial.

to jest poprawione, a nie popsute.

pewnie teraz 5.1 jest wtedy, kiedy faktycznie jest 5.1. w naziemnej nie ma 5.1, to nie ma.

 

a ze zmian nie widzisz, to se kup okulary :) zmiany widza specjalisci jak hamster. dla takich ludzi szacun. hamster jestes gosc. dla takich ludzi jest ten box. pogrzeb tam kolego.

jestem ciekawy czy ta opcja 7.1 cos robi. jest na netflixie cos 7.1? ma ktos takie glosniki?

1. Ustawienia sprawdzone na różne sposoby 

2. Podpinane kino było i bezpośrednio optykiem i też z TV( nadmienię że  w TV jak na naziemnej jest Dolby to amplituner się przełączy ale ten sam program z boxa już nie) 

3. Niema różnicy jak jest podpięte.

4. Oczywiście materiały 5.1 (wcześniej przed aktualizacją wszystko działało w KODI też a teraz już nie i jak film się ogląda to zero efektu)

5. Kanały na naziemnej nadają w 5.1 np. TVN, TVN7, TVP - oczywiście w przypadku programów grupy TVN trzeba zmienić dźwięk na oryginalny i tylko wybrane filmy (kiedyś nawet zauważyłem że na reklamach z automatu przełącza się na 2.0 a jak się zaczynał film to na 5.1 ale to sprawdzałem  z 4 lata temu na TV SAMSUNG nie wiem jak jest teraz)

 

I tak na koniec reset nic też nie daje. Wniosek jest jeden, przed aktualizacją działało a teraz na 10 nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam najnowszy soft z android 10 na czele. Niestety po tym dobrodziejstwie mam problem z połączeniem siecią wifi. Box widzi sieć wifi ale nie może się z nią połączyć,  zasięg jest bardzo dobry, Router jest bardzo blisko, światłowód. Dla testów podłączyłem mobilny router LTE i działało bezproblemowo. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, metrix napisał:

Mam najnowszy soft z android 10 na czele...po tym dobrodziejstwie mam problem z połączeniem siecią wifi. Box widzi sieć wifi ale nie może się z nią połączyć,  zasięg jest bardzo dobry, Router jest bardzo blisko, światłowód. Dla testów podłączyłem mobilny router LTE i działało bezproblemowo. Proszę o pomoc :)

Mam identyczny problem, u mnie po WiFI czy po kablu - to samo.

Jakieś pomysły?

Edytowane przez sebap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...