Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Przeczytałem część wcześniejszych postów.

Czy mam rozumieć, że generalnie ten dekoder  jest lepszy od Mi Boxa S 4K?

 

Zupełnie nie interesuje mnie odbiór DVBt2. Pytam o jego funkcjonalność w zakresie oglądania Tv z Internetu

 

Czy mógłby ktoś jeszcze podzielić się swoimi wnioskami w tej kwestii?

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kemot7 tak z ciekawości podłączyłem na szybko mój przetwornik FiiO. Dźwięk od razu wskoczył z automatu. Ale nie wiem co masz poustawiane w ustawieniach dźwięku. Pamiętam, że coś musiałem pozmieniać bo tylko na kanałach HEVC z DVB-T2 nie miałem dźwięku. Teraz jest wszędzie.

 

Pytanie do pozostałych, czy u wszystkich was występuje takie mikroklatkowanie obrazu np jak się przesuwa pasek z tekstem na tvn24, polsat news, itp.?

Albo np podczas meczu jak kamera jest nieruchomo to piłkarze biegają płynnie ale jak już kamera się przesuwa z akcją to widać takie drżenie obrazu, drżenie trybun, band, kibiców. Tak samo na filmach, jak jest scena statyczna (tzn jak kamera się nie przesuwa) to jest ok. Ale jak już kamera idzie za akcją to cały obraz dookoła wpada w mikrodrgania. Strasznie wkurzające. Na samym TV takiego efektu nie ma, na dekoderze Ultrabox 4K również obraz jest w pełni super płynny (wyjątek NETFLIX na dekoderze). Z czego to się bierze?

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr.STech czyli nic się z tym nie zrobi, przecież nie da się ustawiać ilości klatek. Słabo trochę. Ultrabox daje radę ze wszystkim oprócz Netflixa (mimo, że jeszcze jakiś czas temu było w 100% ok - z czasem na połowie filmów Netflix zaczęły się drgania, teraz już na każdym filmie tak jest). Natomiast na SKYWORTH ten efekt drgania jest wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr.STech dzięki za podpowiedź z tymi 50Hz. Faktycznie kanały Canal+ od razu się poprawiły, DVB-T też. Aplikacje UPC i HBO Max również. Natomiast Netflix dalej strasznie klatkuje. Mam stary smart tv LG z 2013 roku. Nie chce się zepsuć, ale o dziwo Netflix działa na nim zupełnie płynnie.

 

Edit: zacząłem studiować poprzednie strony tego wątku i faktycznie po zmianie na 24Hz Netflix przestał przycinać. Chociaż tyle.

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr.STech czego ja nie próbowałem z Ultraboxem i Netflixem. Inne kable, inne wejścia hdmi, inne ustawienia. Ani 1080i, ani 720p nie pomogło.

Ale teraz przynajmniej wiem o co chodzi z canal+box 4k. Swoją drogą ta technologia taka niedoskonała, żeby ręcznie trzeba było za każdym razem przełączać ilość klatek w tych sprzętach. W tym pudełku przynajmniej jest taka możliwość, ale w ultrabox już nie. 

Tylko nie kumam jeszcze jednego, dlaczego w ultrabox wszystkie pozostałe filmy z oferty canal+ płynnie się odtwarzają a tylko Netflix tnie? Przecież to niemożliwe, żeby cała reszta była w 50 fps a cały Netflix w 24 fps.. 

No i czemu na Netfliksie zainstalowanym w telewizorze jest płynnie? TV potrafi się sam dostosować do 24/25/50/60 Hz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz TV 4K to po EDID dekoder się o tym dowie i ustawie rozdzielczość 4k. Także apka Netflix to sprawdzi i zamiast wystawiać filmy w HD i 24klatkami da Ci 4k z 50 klatkami. Apka w TV daje bezpośrednio do tv i nie zachodzi konwersja klatek przez dekoder. Dekodery ultrabox pewnie są optymalizowane pod 4k i dlatego takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wiem co to EDID ale może niedługo się dowiem jak padnie ten tv ;)

Zastanawia mnie jedynie to, że tylko Netflix na ultrabox nie daje rady bo cała reszta filmów i kanałów nie tnie więc pewnie jest do ogarnięcia softem.

Choć jest jeden kanał na którym, widzę jeszcze klatkowanie. HGTV kiedy lecą amerykańskie programy. Tylko wtedy jest galaretka. Ciekawe jak u innych co mają już telewizory 4K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Czy jest możliwość przypisania innej aplikacji do przycisku Netflix?

Próbuję to zrobić za pomocą apki "Button mapper" - niestety bez skutku.

Czy powinien zrobić reset do ustawień fabrycznych i  zmienić launcher startowy? 

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 15:35, elektor napisał:

Audio po optyku szwankowało. Raz działało a raz nie. 

Cześć

 

Mam podobny problem z wyjściem optycznym. Prawdopodobnie od samego początku gniazdo nie działało. Niestety nie sprawdziłem tego, ponieważ całość podłączona była z amplitunerem po HDMI. Dodatkowo gniazdo świeciło na czerwono i to też mnie zmyliło. Jednak niedawno potrzebowałem podłączyć do optyka przetwornik C/A. Jeden odesłałem bo nie radził sobie, drugi, znacznie tańszy (dzięki maryn3) też nie działał. Ale nie działał tylko z tym konkretnym urządzeniem. Po podłączeniu go do drugiego boxa (identyczne oprogramowanie i ustawienia) wszystko pracuje bez problemu (jest dźwięk). Przetestowałem więc dokładnie tego felernego boxa (podłączając optykiem bezpośrednio pod amplituner) i niestety, mimo, że końcówka "świeci", w głośnikach jest głucha cisza.

Sprzęt jeszcze na gwarancji (7 maja mija rok). 

Rozumiem, że żadne resety do ustawień fabrycznych raczej nie pomogą. Pozostaje serwis. 

Chyba, że mogę go jeszcze jakoś uratować samemu?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu to raczej nie uratujesz bo zapewne trzeba by go bylo rozkręcić itp a jak to zrobisz to stracisz gwarancję. Najlepiej oddać go na serwis oni zdiagnozują usterkę i albo dadzą Ci nowy albo naprawia ten. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, axelmateuss napisał:

I jakieś zmiany?

Tak, jest android 10 i nowa aktualizacja zabezpieczeń - Nic na pierwszy rzut oka się nie zmieniło

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, az specjalnie zalozylem tu konto bo sam w to nie wierze. Update wazy 610mb, tak na szybko sprawdzilem i walnalem reset wlasnie. Logo sie zmienilo na androidTV, apka do wyszukiwania kanalow dostala update z 2.cos tam do 3.cos tam co zaowocowalo w moim przypadku wieksza iloscia znalezionych kanalow 94–>116.  Wiecej ustawien  ekranu i  dzwieku. Dziala apka LiveTV z softu od KT1 tez np. Ogolnie tak na szybko, trzeba potestowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...