Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie działa tak, ze jak się trafi jakąś sztukę, to nie jest loteria, ja kupując sprzęt nie gram w lotto.

To nie jest prawda co napisałeś,  możesz go kupić wszędzie , nie tylko u operatora, sprzęt został wycofany bo nie spełniał minimalnych wymagań technicznych. Rękojmie sklep napisał mi, że rozwiąże pozytywnie i odda kasę, więc nie rozumiem twojego problemu :) Ja zrezygnowałem z rękojmi bo producent mi między czasie napisał, że zna problemy, a jak nie zrobi softu to odbiorę zwrot kasy od sprzedawcy z tytułu rękojmi, czekam na soft, a jak nie będzie to kupię sprzęt konkurencji. Gdyby było ok to sprzęt byłby na półkach sklepowych dalej, został zdjęty z półek..

 

Chyba ty nie czytaleś ze zrozumieniem np. "Użytkownik ma możliwość zmiany uszeregowania usług lub stworzenia własnej listy", "korzystania z teletekstu", "wymaga się, aby pilot odbiornika posiadał przycisk do wyboru ścieżki dźwiękowej lub inny mechanizm umożliwiający w łatwy sposób wybór tej ścieżki", "wyboru napisów (teletekstowe lub DVB) w formacie UTF-8".

Mój nie odbiera czeskich mimo ustawień fabrycznych, brak opcji skanowania manualnego w takim przypadku jest problemem..

 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopcze, chcesz ogladac, czy pisac reklamacje?

masz podane konkretne, bardzo proste rozwiazania na swoje problemy.

czeskie mozesz ogladac juz teraz.

to nie lotto, tylko albo wykonujesz i ogladasz albo nie wykonujesz i nie ogladasz

polskie wymagania nie obejmuja ogladania kanalow czeskich, wiec najwyzej cie wysmieja.

robisz, czy dalej bijesz piane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopczyku to, że masz problem to jest twój problem a nie nasz, najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem i pisać po polsku m.in. zdania zaczynają się z dużej litery i mają też polskie znaki (moderatora tutaj chyba nie ma :) ). Pisałem, że po przywróceniu ustawień nadal mi nie odbiera czeskich kanałów i nie wyszukuje, antenę mam dobrą bo na innym dekoderze działa, więc twoje teorie są tylko teoriami. Sprzęt ma wady i jeżeli ich nie poprawią to mają bana na półkach sklepowych, ja tego bana im nie zrobiłem, takie jest prawo, a ja sobie z rękojmią poradzę, czekam bo liczę, że poprawią to na poziomie programowym, może zależy im jeszcze na Klientach. To oni biją pianę w robieniu poprawek softu, a ty im pomagasz w tym wszystkim bez konstruktywnych uwag. Powodzenia.

 

"w dekoderach satelitarnych nie ma wyszukiwania fta, nie ma zabaw listami" - tutaj także się mylisz, np. w moim dekoderze od Polsatu mogę skanować dowolny transponder ręcznie (dodawać ręcznie kanały fta) i układać dowolnie listę kanałów z pilota, nie każdy operator ogranicza konsumenta.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie to niby pisales? klamiesz teraz bezczelnie.

wykonac natychmiast reset, wyszukac kanaly od nowa i przyznac sie do bledu jak dorosly facet.

 

sprzet nie ma wad. wady ma moze oprogramowanie, a to roznica.

to co ty twierdzisz, ze to wady, to faktycznie z tego wadami jest moze 5% a reszta to twoja prywatna lista zyczen i rozne wymysly z ksiezyca, ktore, jak recznego wyszukiwania nie ma w wymogach i nie ma zadnego obowiazku, zeby tuner to mial. i tyle w temacie.

 

zglaszajac milion rzeczy, w tym wiekszosc z tego w ogole nie bedacych w wymogach to faktycznie w koncu po prostu ten tuner spisza na straty, bo jak im przysle paru klientow po 100 punktow do zrobienia, z tego polowa bez sensu, to taniej bedzie wrzucic pod walec :) to jest wlasnie niekonstruktywne.

 

dekodery polsatu nikogo w canal+ nie obchodza. jak chcesz dekodery polsatu, idz do polsatu, tam jest dekoder z naziemna. akurat wlasnie wylaczyli tuner w oprogramowaniu :) okazalo sie ze taniej jest wylaczyc tuner niz poprawiac soft :) wiec wydziwiaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nie odbiera czeskich mimo ustawień fabrycznych - daj sobie ctrl+f i wyszukaj :) To nie boli tak samo jak używanie dużych liter i pisanie po polsku :) Dla konsumenta wada programowa to wada i tyle, a sprzęt bez przyczyny nie został zdjęty z półek sklepowych :) Ja mam jedną i drugą platformę to nie znaczy , że mam pisać tylko o jednej, w wolnym kraju możesz pisać i tu i tu i tam i tam :) Więc troluj dalej :) Jeżeli pójdą po taniości to wtedy dokończę rękojmie i kupię inny sprzęt, moim zdaniem warto poprawić soft.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy sprzedają te boxy ale niema słowa naziemnej, niema  i już :-)

 

Wyłączą DVB-T2 fabrycznie i spełnią wymogi, może któraś aktualizacją coś wniesie w tej kwestii i apka osobna do głowicy t2.

apka i jej wady to co innego niż wadliwy hardware hardware, to tak jakby nvidia shield albo xiaomi gwarantowało wymianę boxa jeśli c+ zbaboli apke, śmiech.

wystarczy sprawdzić prime albo hbo max czy też netflixa aby stwierdzić czy box ma wady.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się uporał ze zmianą obrazu na zielony? Szukam od kilku dni bezskutecznie na forach. Na Mi Boxie szło zmienić na RGB...tutaj nie mogę i nie mam pomysłu jak z tym się uporać. Nikt nie opisał problemu tak dosadnie jak w Mi Boxie. Canal+ udaje, że pierwszy raz słyszy o problemie a na pewno już był zgłaszany bo czytałem na tym forum.

Edytowane przez Diabeł Taz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pietrek1 napisał:

Trzeba by poszukać na stronach chińskich jakiś kompatybilnych aplikacji apk do tego boxa, aby naziemna miała więcej funkcji, próbowałem podmienić z innych boxów, ale nie chcą się zainstalować i jest błąd instalacji, chyba trzeba by było go zrootować..

Czyli jednak przeprosiłeś się ze sprzętem i wady już nie przeszkadzają ;) Kup Kaona. On ma więcej funkcji jeśli chodzi o naziemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, amstat napisał:

Niema co narzekać na dvbt w tym boxie bo wyszukuje wszystkie kanały a w planow 2 to dopiero tragedia.

.... 

Testowałem, to prawda. Nie jest w stanie wyszukać wszystkich dostępnych kanałów dvb-t2 hevc. Co prawda są one w aplikacji HDTV, ale głęboko ukryte. Dodatkowo live Chanel żyje tam własnym życiem :)

Canal box przy nim to technologiczny demon 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, amstat napisał:

Niema co narzekać na dvbt w tym boxie bo wyszukuje wszystkie kanały a w planow 2 to dopiero tragedia.

Dzisiaj dwa razy resetowałem i nie aktywowałem go, ale nadal nie widzi mi czeskich, zmarnowałem czas, nie wiem co jest z moją sztuką, na tej samej antenie podłączam inny box i czeskie są..

Pościągałem inne wersje aplikacji apk do telewizji, ale większość nie można zainstalować, a pozostałe nie działają, więc zostanie live channels..

W dniu 15.04.2022 o 16:54, wally79 napisał:

Czy ktoś z Was miał problem z tym dekoderem w kwestii dźwięku? Chodzi o to że nie mam dźwięku z tego dekodera na TV. Co może być tego przyczyną? Wykluczam możliwość uszkodzonego gniazda HDMI bo inny sprzęt na tym gniazdku daje dzwięk.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

Pierwszy raz słyszę, dźwięk i obraz zawsze OK, może u ciebie sprawa kabli, wymień kabel, tam do dźwięku też ma trochę ustawień w ustawieniach zaawansowanych. Obraz i dźwięk jest OK.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2022 o 20:48, Diabeł Taz napisał:

Czy ktoś się uporał ze zmianą obrazu na zielony? Szukam od kilku dni bezskutecznie na forach. Na Mi Boxie szło zmienić na RGB...tutaj nie mogę i nie mam pomysłu jak z tym się uporać. Nikt nie opisał problemu tak dosadnie jak w Mi Boxie. Canal+ udaje, że pierwszy raz słyszy o problemie a na pewno już był zgłaszany bo czytałem na tym forum.

Witam serdecznie, jestem nowy na forum. Rowniez mialem problem z zielonym ekranen na starszym tv sony. Temat byl poruszony na forum, lecz dosc lakonicznie. Postaram sie opisac dokladniej co trzeba zrobic. W google wpisujemy Activity Manager, sciagamy plik apk i instalujemy w boxie z pendrive za pomoca np xplore. Nastepnie w xplore otwieramy zainstalowana apke, przechodzimy w dol szukajac pozycji ustawienia. W ustawieniach nalezy przejsc do jednej z opcji display i tam przestawic schemat wyswietlanych kolorow na RGB. Activity Manager pozwala takze zmieniac inne ustawienia androida, ktore domyslnie w tym boxie sa ukryte. Opisuje z pamieci, gdyz wyjechalem na swieta, w razie czego po powrocie moge jeszcze bardziej pomoc. Mysle, ze uzycie Activity Manager moze pomoc takze w zmianie potrzebnych ustawien androida takze w innych sprzetach, ktore czesc ustawien maja ukryte. W moim poprzednim chinskim boxie takze nie bylo mozliwosci zmienic schematu kolorow w samym systemie. Pozdrawiam 

Edytowane przez MaestroMaciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaestroMaciej zastosowałem się do instrukcji jednak po uruchomieniu Trybu kolorów obrazu - użyj sRGB o ile mogę zmienić to ustawienie o tyle ta zmiana nie zapisuje się trwale w ustawieniach dekodera. Dlaczego?


EDIT:

udało się. Okazało się że w złym miejscu próbowałem zmienić te ustawienia.
Wchodzimy w:
1. Opcje zaawansowane
2. Szukamy ustawienia o nazwie "Opcje zaawansowane .display.outputmode.ColorAttributeActivity "
3. Klikamy i otwiera się nam okno "Ustawienia przestrzeni kolorów" do wyboru mamy YCbCr444, YCbCr422 oraz RGB
4. Klikamy w RBG i wychodzimy



Czy ktoś z Was miał problem z tym dekoderem w kwestii dźwięku? Chodzi o to że nie mam dźwięku z tego dekodera na TV. Co może być tego przyczyną? Wykluczam możliwość uszkodzonego gniazda HDMI bo inny sprzęt na tym gniazdku daje dzwięk.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka


Tutaj też znalazłem rozwiązanie. Wchodzimy w:
1. Ustawienia
2. Opcje zaawansowane
3. Wyjście dźwięku
4. Format dźwięku cyfrowego i tam zaznaczyłem: Passthrough.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wally79dziekuje za uscislenie procedury wlaczenia trybu RGB. Tak jak pisalem, jestem poza domem, wiec procedure odtwarzalem z pamieci. W kwestii dzwieku bylo juz w tym watku poruszane, ze wystarczy wlaczyc tryb inny niz auto i dzwiek pojawia sie, szczegolnie potrzebne przy uzytkowaniu np. Kodi'ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MaestroMaciej napisał:

Witam serdecznie, jestem nowy na forum. Rowniez mialem problem z zielonym ekranen na starszym tv sony. Temat byl poruszony na forum, lecz dosc lakonicznie. Postaram sie opisac dokladniej co trzeba zrobic. W google wpisujemy Activity Manager, sciagamy plik apk i instalujemy w boxie z pendrive za pomoca np xplore. Nastepnie w xplore otwieramy zainstalowana apke, przechodzimy w dol szukajac pozycji ustawienia. W ustawieniach nalezy przejsc do jednej z opcji display i tam przestawic schemat wyswietlanych kolorow na RGB. Activity Manager pozwala takze zmieniac inne ustawienia androida, ktore domyslnie w tym boxie sa ukryte. Opisuje z pamieci, gdyz wyjechalem na swieta, w razie czego po powrocie moge jeszcze bardziej pomoc. Mysle, ze uzycie Activity Manager moze pomoc takze w zmianie potrzebnych ustawien androida takze w innych sprzetach, ktore czesc ustawien maja ukryte. W moim poprzednim chinskim boxie takze nie bylo mozliwosci zmienic schematu kolorow w samym systemie. Pozdrawiam 

Dziękuję za pomoc. Udało się bez problemu.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego z okazji Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2022 o 23:59, maryn3 napisał:

Mam podłączony taki zwykły konwerter za parę złotych i działa pięknie

Cześć,

Wracam do starego tematu, ponieważ po zakupie konwertera DAC Mozos DAC-N3 (niby lepszy, bez opóźnień itp.) nijak nie mogę uzyskać dźwięku na wyjściu RCA (oraz minijack). 

Po kilku testach z innymi urządzeniami, mogę napisać w skrócie, że ten konwerter działa jedynie, gdy na wejście optyczne (lub coaxial) podam sygnał ze źródłem stereofonicznym. Żadne DD nie są konwertowane (np. z telewizora, po ustawieniu na TVN ścieżki DD jest cisza). Próbowałem również zrobić downsampling z 5.1 do 2.0 (mój odtwarzacz multimedialny na to pozwala, ale też z konwertera miałem głuchą ciszę - mimo, że amplituner (podłączony do testów) jasno wskazywał, że dźwięk nie jest już wielokanałowy).

 

Moje pytanie, głównie do 2 osób, u których najprostszy konwerter działał, czy ustawialiście coś specyficznego w C+ Box dla dźwięku? Ja nie mogę sobie z tym poradzić. A może ktoś jest w stanie podać mi konkretny model jaki warto zakupić? Może ten "lepszy" DAC Mozos po prostu nie działa c C+ Box?

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Forumowicze, czy podpowiecie jak w tym Boxie sprawdzic ilość 'przepracowanych' godzin.

Serwis odesłał mi wymienionego Boxa z naprawy gwarancyjnej i odnoszę wrażenie że to jakiś refubrished.

Z góry dziękuję 

Pozdrawiam

Elektor

Edytowane przez elektor
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...