Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.05.2022 o 22:41, hamster napisał:

AFR to funkcjonalność znana mi z dużo starszych tv boxów. Gwarantuje płynność odtwarzania materiałów wideo, bez względu na ustawienia częstotliwości obrazu w systemie. Np. mamy ustawione 60 hz i załączymy tv naziemną - częstotliwość ekranu zmienia się na 25 lub 50 hz w zależności od kanału. Gdy wyłączymy kanał, częstotliwość ekranu powraca do 60 hz. Dostosowanie jest tzw. pełne (np. przy 25 fps ustawia 25 hz a nie 50 hz). Działa w każdej aplikacji bez dodatkowych ustawień. Można to załączyć przez aplikację Activity launcher - Opcje zaawansowane - .PlaybackActivity - Pełne (funkcja jest normalnie ukryta).

Ooo... Ciekawe info.

 

Czy wiesz może, czy jest możliwość wymuszenia AFR na telewizorach z wbudowanym Android TV?. Bo np transmisje sportowe na Viaplay w 50 fps wyglądają tragicznie. W C+ Online można aktywować Tunelowanie Audio w opcjach i to załatwia sprawe, ale Viaplay nie ma tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2022 o 22:41, hamster napisał:

AFR to funkcjonalność znana mi z dużo starszych tv boxów. Gwarantuje płynność odtwarzania materiałów wideo, bez względu na ustawienia częstotliwości obrazu w systemie. Np. mamy ustawione 60 hz i załączymy tv naziemną - częstotliwość ekranu zmienia się na 25 lub 50 hz w zależności od kanału. Gdy wyłączymy kanał, częstotliwość ekranu powraca do 60 hz. Dostosowanie jest tzw. pełne (np. przy 25 fps ustawia 25 hz a nie 50 hz). Działa w każdej aplikacji bez dodatkowych ustawień. Można to załączyć przez aplikację Activity launcher - Opcje zaawansowane - .PlaybackActivity - Pełne (funkcja jest normalnie ukryta).

jak włączyć tą ukrytą funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vizir bylo o tym strone, czy dwie wcześniej. Zainstaluj apke Activity Launcher. Następnie w ustawieniach dekodera włącz opcje w stylu "użyj najlepszej rozdzielczości" (masz to w ustawienia zaawansowane -> ekran -> rozdzielczość (mówie to z pamięci, bo nie mam teraz dostępu do dekodera). Następnie odpalasz Activity Launcher, dajesz na Zaawansowane -> .PlaybackActivity i tam ustawiasz na Pełne (domyślnie jest to wyłączone).

 

Od tej pory dekoder będzie się automatycznie przełączał na najbardziej odpowiednie odświeżanie (24 fps, 30 fps, 50 fps itd...). Dzięki temu C+ Online, Netflix, Prime Video będą działać płynnie.

 

Minus taki, że w np aplikacji Youtube odswieżanie będzie zmieniane osobno np dla kazdej reklamy, nawet jeśli obie są w 30 fps. Zastanawiam się, czy taka ciągła żonglerka odświeżeniami może mieć negatywny wpływ na Boxa lub TV

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@catnipŻebym to ja wiedział o co chodzi. Przed aktualizacją działa, po już nie. Nic nie było zmieniane. 

 

@metrix mamy coś wspólnego - ja też korzystam z TP LINK DECO M4. Może tu jest jakiś konflikt, który spowodowała aktualizacja? Robiłem optymalizację Deco, to nic nie zmieniło. 
Sieć 5GHz mam wyłączoną i tak mi przyszło do głowy, że jak wrócę do domu, to ją włączę, może wtedy ruszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mikman napisał:

@catnipŻebym to ja wiedział o co chodzi. Przed aktualizacją działa, po już nie. Nic nie było zmieniane. 

 

@metrix mamy coś wspólnego - ja też korzystam z TP LINK DECO M4. Może tu jest jakiś konflikt, który spowodowała aktualizacja? Robiłem optymalizację Deco, to nic nie zmieniło. 
Sieć 5GHz mam wyłączoną i tak mi przyszło do głowy, że jak wrócę do domu, to ją włączę, może wtedy ruszy?

Witam,

 

Wczorajszy wieczór poświęciłem dla boxa. Przed rozwiązaniem ostatecznym czyli resetem ustawień do fabrycznych, zadzwoniłem na infolinię techniczną c+ gdzie doradzono mi reset do ,,fabryki"...

Oczywiście to zrobiłem bo nie miałem już innego pomysłu. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, bez rezultatu, cały czas to samo - brak możliwości połączenia z siecią, wyskakuje info, że hasło do wifi jest nieprawidłowe, co oczywiście nie jest prawdą. Mam ustawioną sieć 2,4 i 5 GHz.

43 minuty temu, electro69 napisał:

@Mikman

Tak jak myślałem dziwnym trafem akurat obydwaj macie ten sam chyba rzadko użytkowany przez statystycznego "Kowalskiego" router ;) ... to nie może być przypadek i wina leży w jakimś "konflikcie" między obydwoma urządzeniami po aktualizacji.

Co mamy zrobić? Ktoś, coś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metrixjakie masz zabezpieczenie wifi na routerze? Moze tutaj jest coś nie tak? 

 

Kiedyś miałem problem z oczyszczaczem powietrza Xiaomi. Nie mógł się połączyć do sieci, przez co nie moglem nim sterować aplikacją w telefonie. Musiałem zmienić zabezpieczenie wifi na routerze z WPA2 na WPA. Z obydwoma C+ Box działa, ale może masz u siebie jakieś inne i tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Emilio1985 napisał:

Czy wiesz może, czy jest możliwość wymuszenia AFR na telewizorach z wbudowanym Android TV?.

Można pierwsze sprawdzić czy da się wymusić zmianę częstotliwości ustawieniami w aplikacji - np. w Kodi jest taka możliwość, trzeba tylko pamiętać by zaznaczyć wszystkie pożądane tryby ekranu na tzw. białej liście. Są też apki służące do wymuszania AFR w systemie lub tylko dla wybranych aplikacji. Takie działania nie odniosą skutku jeżeli w systemie jest to zablokowane (bez roota), jak było wcześniej w Canal+ box.

Druga kwestia - ekran musi to wspierać (tryby z konkretnymi częstotliwościami). No ale ja mam stary tv i działa jak powinno. Zapewne ma to wpływ na zużycie układu w tv, który realizuje przełączanie trybu. Aczkolwiek mój tv działał w taki sposób latami bez problemów.

Wadą tej funkcji jest zauważalny moment przełączania - no ale coś za coś. Każdy może wybrać i to cenię w bieżącej aktualizacji  boxa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mój box zaktualizował się wczoraj w nocy i od tej aktualizacji mam same problemy :/

Mam kilka sprzętów (C+ Box / Xbox / Ariva 250) podłączonych do switcha HDMI by zdalnie przełączać się miedzy źródłami.

Niestety po aktualizacji C+ Box do ATV10 sygnał "nie przechodzi" przez wspomniany switch - sygnał nie jest wykrywany przez odbiornik (projektor).

Jeśli kabel HDMI wepnę bezpośrednio do odbiornika to urządzenie (box) świeci i działa bez problemu.

Jest to dla mnie sytuacja niedopuszczalna by ciągle przełączać ręcznie kable... Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać? Czy jednak nie obejdzie się bez ewentualnego zakupu nowszego switcha (jakiego?).

 

Z góry serdeczne dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

 

------------------------------------------

 

Dla "potomnych" - problemem okazał się niski standard HDCP, który oferuje switch (max. 1.1). Zakupiłem switch z HDCP 2.2 i tuner znowu zaczął świecić.

Edytowane przez mic
rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Emilio1985 napisał:

@metrixjakie masz zabezpieczenie wifi na routerze? Moze tutaj jest coś nie tak? 

 

Kiedyś miałem problem z oczyszczaczem powietrza Xiaomi. Nie mógł się połączyć do sieci, przez co nie moglem nim sterować aplikacją w telefonie. Musiałem zmienić zabezpieczenie wifi na routerze z WPA2 na WPA. Z obydwoma C+ Box działa, ale może masz u siebie jakieś inne i tu jest problem.

Moje zabezpieczenie to WPA2-PSK {AES}.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, metrix napisał:

Co mamy zrobić? Ktoś, coś...?

Mi to wygląda na problem z jakimś znakiem w haśle. Może kod jakiegoś znaku z klawiatury androida jest inny niż powinien. Najprościej zmienić tymczasowo hasło do wifi na jakieś proste - same litery i zobaczyć czy tak połączy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hamster napisał:

Mi to wygląda na problem z jakimś znakiem w haśle. Może kod jakiegoś znaku z klawiatury androida jest inny niż powinien. Najprościej zmienić tymczasowo hasło do wifi na jakieś proste - same litery i zobaczyć czy tak połączy.

Też o tym myślałem, przetestuję wieczorem. Dzięki za odpowiedź.

 

9 minut temu, bison616 napisał:

Aktualizuj firmware do tego Tplinka (tylko odpowiednia wersje wybierz) https://www.tp-link.com/pl/support/download/deco-m4/v1/#Firmware      

Aktualizuję na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, hamster napisał:

Można pierwsze sprawdzić czy da się wymusić zmianę częstotliwości ustawieniami w aplikacji - np. w Kodi jest taka możliwość, trzeba tylko pamiętać by zaznaczyć wszystkie pożądane tryby ekranu na tzw. białej liście. Są też apki służące do wymuszania AFR w systemie lub tylko dla wybranych aplikacji. Takie działania nie odniosą skutku jeżeli w systemie jest to zablokowane (bez roota), jak było wcześniej w Canal+ box.

Druga kwestia - ekran musi to wspierać (tryby z konkretnymi częstotliwościami). No ale ja mam stary tv i działa jak powinno. Zapewne ma to wpływ na zużycie układu w tv, który realizuje przełączanie trybu. Aczkolwiek mój tv działał w taki sposób latami bez problemów.

Wadą tej funkcji jest zauważalny moment przełączania - no ale coś za coś. Każdy może wybrać i to cenię w bieżącej aktualizacji  boxa.

Na wbudowanym w telewizor Android TV korzystam z wtyczki Viaplay w Kodi i obraz jest płynny, do czasu cofnięcia lub zapauzowania audycji. Wtedy obraz zaczyna drgać jak galareta. Może coś źle robie? Z tego co pamiętam to mam w ustawieniach Kodi zaznaczone coś takiego jak Match Frame Rate, czy coś w tym stylu...

 

Zastanawiałem się nad zainstalowaniem Activity Launcher w telewizorze, ale wydaje mi się że raczej będą małe szanse że zadziała. Większe ryzyko, ze coś sie schrzani.

 

Co do momentu przełączenia, to zgadza się. Jest to troche uciążliwe, szczególnie na YouTube.

 

Ogólnie juz staram sie nie korzystać z przystawek. Jedyną apką dla której je trzymam to Viaplay. Jeśli developerzy, wzorem C+ Online, ogarną poprawne działanie apki na telewizorze, lub Kodi przestanie trząść sie jak galareta, go już calkowicie z nich zrezygnuje 

 

 

17 minut temu, marys33 napisał:

Dajcie koledzy linka do tej apki odpowiedzialnej za odświeżanie obrazu, albo dajcie tu samą apke . Dziękuje 

Wpisz w google "Activity Launcher apkpure"

1 godzinę temu, metrix napisał:

Moje zabezpieczenie to WPA2-PSK {AES}.

Nie kojarze, zeby u mnie na routerze bylo cos takiego jak AES. Możesz to wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Emilio1985 napisał:

Możesz to wyłączyć?

Wyłączyć się nie da, mogę dodać jeszcze jedno zabezpieczenie WPA-PSK {TKIP}.

Ewentualnie mogę wyłączyć wszystkie zabezpieczenia, testy wieczorem. Dzięki za odp.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikman napisał:

Włączyłem ponownie WPA2-PSK [AES], zmieniłem hasło na inne i niestety nie jest w stanie się połączyć. Po aktualizacji tuner przestał współpracować z Deco.

 

A włączyłeś zabezpieczenia WPA-PSK {TKIP ?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...