Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Pawel

@metrix

@Emilio1985

Z tym ustawieniem 60 Hz na stałe faktycznie po części pomaga w przypadku filmów 24 Hz na Netfliksie. 

Ale zapewne mecze w innych apkach będą już przeskakiwać. 

Wybrałem dwa filmy do porównania. Pierwsze sekundy S01E01 Breaking Bad nagranego w 24 FPS. Jak jest ustawione 50 Hz to klatkuje, jak się ustawi 60 Hz jest jakby lepiej. 

Ale już inny serial Nowy Eden musi być nagrany w 50 FPS bo jak się włączy 24 Hz czy też 60 Hz to przeskakują klatki. Najlepiej to widać od 20 sekundy S01E01. 

Tak że pozostaje ręczne przestawianie za każdym razem. Szkoda, ale przynajmniej można to ustawić a nie jak w przypadku ultraboxa. 

Napisałem na czacie pomocy Netflixa, mówią że to wina sprzętu. Zaproponowałem, żeby dodali opcję ustawienia FPS/Hz na każdym filmie. Mówią, że biorą pod uwagę każdą uwagę klientów, ale ta jasne.... Już to widzę. Może jakby jeszcze ktoś inny napisał. 

Również trzeba by napisać do C+, żeby w swoich sprzętach dodali opcję zmiany FPS gdzieś na wierzchu, a nie w gąszczu ustawień zakopanych głęboko w menu. 

 

P. S. A może powinienem zmienić kabel hdmi na jakiś nowszy 2.2? Może wtedy coś się zmieni z Netfliksem na obydwu moich boksach? Pytanie czy taki stary telewizor z 2013 roku da się podłączyć takim kablem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr.STech nie pytałem Cię czy mam wymieniać telewizor. Pozwolisz, że sam podejmę taką decyzję w odpowiednim czasie. Zresztą takie boxy często są dedykowane do właśnie starszych tv a nie nowych, w których już są wszystkie apki i działają bez problemu. Czy tylko ja mam problem z klatkowaniem Netflixa? No jak widać nie. Jest poradnik z activity launcher a jak widać nie działa tylko na netfliksie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale ultraboxa mam 4 lata i Netflix działał na nim poprawnie. Teraz nagle wszystko klatkuje. Z nadzieją na poprawę sytuacji dokupiłem tego boxa i Netflix też klatkuje. Ale przynajmniej Ty mnie uświadomiłeś w czym jest problem i mogę na upartego zmieniać sobie to odświeżanie. Pytanie do innych czy jakiś nowszy kabel hdmi coś by zmienił bo jestem zielony w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lotus napisał:

@Pawel

@metrix

@Emilio1985

Z tym ustawieniem 60 Hz na stałe faktycznie po części pomaga w przypadku filmów 24 Hz na Netfliksie. 

Ale zapewne mecze w innych apkach będą już przeskakiwać. 

Wybrałem dwa filmy do porównania. Pierwsze sekundy S01E01 Breaking Bad nagranego w 24 FPS. Jak jest ustawione 50 Hz to klatkuje, jak się ustawi 60 Hz jest jakby lepiej. 

Ale już inny serial Nowy Eden musi być nagrany w 50 FPS bo jak się włączy 24 Hz czy też 60 Hz to przeskakują klatki. Najlepiej to widać od 20 sekundy S01E01. 

Tak że pozostaje ręczne przestawianie za każdym razem. Szkoda, ale przynajmniej można to ustawić a nie jak w przypadku ultraboxa. 

Napisałem na czacie pomocy Netflixa, mówią że to wina sprzętu. Zaproponowałem, żeby dodali opcję ustawienia FPS/Hz na każdym filmie. Mówią, że biorą pod uwagę każdą uwagę klientów, ale ta jasne.... Już to widzę. Może jakby jeszcze ktoś inny napisał. 

Również trzeba by napisać do C+, żeby w swoich sprzętach dodali opcję zmiany FPS gdzieś na wierzchu, a nie w gąszczu ustawień zakopanych głęboko w menu. 

 

P. S. A może powinienem zmienić kabel hdmi na jakiś nowszy 2.2? Może wtedy coś się zmieni z Netfliksem na obydwu moich boksach? Pytanie czy taki stary telewizor z 2013 roku da się podłączyć takim kablem? 

To bardzo ciekawe co piszesz. Strone lub dwie wczesniej jest post jednego z forumowiczow, ktory korzysta z opcji automatycznej zmiany odswiezania (aktywowanej aplikacją Activity Launcher) i wszystko działa jak nalezy, oprócz właśnie Netflixa. W tej apce na niektorych tytulach C+ Box przełacza sie na 25Hz i obraz jest plynny, a na niektórych zostaje na 50Hz i występuje klatkowanie.

 

Ja ogólnie korzystam z Netflixa na telewizorze z Android TV, ale bardzo rzadko cos tam oglądam. Nigdy nie miałem problemów z plynnoscią obrazu, ale mozliwe że trafiłem w takie tytuly. Jutro sprawdze te, które podałeś.

 

Co do kabla, to hmmm... Raczej nie powinno to mieć znaczenia w tym wypadku. Aczkolwiek nic mnie już nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, metrix napisał:

Jaki model?

@Mikman To nie jest dobre rozwiązanie, oba routery z włączonymi wifi mają na siebie wpływ, co w efekcie osłabia ich zasięg.


Wczoraj wieczorem nie było problemu. Może to jakieś zwiechy Neostrady, a może serwery HBO.

W kwestii wyjaśnienia: Canal+ box jest podłączony do Routera Tp-link (działającego jako AP). A ten Tp-link kablem do Funbox 2.0.

Napisałem router (ale ja na nim routingu nie wykorzystuje). Nie mam innej możliwości aby puścić net do tego C+ box,

musiałbym kuć ściany, adapter Powerline nie daje nic bo stara instalacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mikman napisał:

@metrixdzięki za info. Rozłączę je. Przypomniałem sobie, że mi leżą dwa nanoroutery TL-WR702N, które kiedyś kupiłem jak potrzebowałem do tunerów Polsatu. Teraz będą jak znalazł, mam nadzieję.

 

Natomiast wpadł mi też taki pomysł - czy coś takiego podłączone do USB w boxie by ruszyło jako WiFi: TP-LINK KARTA WIFI NA USB NANO 150MB/S (TL-WN725N)? Cena przyzwoita i problem byłby rozwiązany.

Testowałeś te ustawienie w boxie wifi na usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metrixznajomy ma jakąś kartę WiFi na USB (noname) i na boxie ona u mnie nie działa. Podłączyłem TL-WR702N i działa, choć prędkość słaba, bo skacze pomiędzy 12 a 36 Mbps na 100Mbps możliwych. Do oglądania wystarcza, ale przed aktualizacją, to box ciągnął na maxa w tym samym miejscu. 

Trzeba mieć nadzieję, że kiedyś wróci to wszystko do normalnego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem jakoś specjalnie  szaleć z tym boxem, ale zauważyłem u któregoś użytkownika screen Wolf Launcher. 

Pokrótce ktoś napisze czy naprawdę jest sens instalować tego launchera? 

Czy są jakiekolwiek minusy względem fabrycznego od C+? Coś działa gorzej, albo nie działa wcale, albo czegoś brak? 

Bo jeśli chodzi o szatę graficzną i personalizację to nawet ładnie to wygląda. 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wolfa i polecam, nigdy nie używałem oryginalnego launchera, wolf jest na prawdę mega responsywny, konfigurowalny, i ładny, załączam screena.

Polecam samemu przetestować, to nic nie kosztuje, jedynie chwile trzeba poświęcic na instalację, ale to przecież przyjemnośc pomodzic cos przy piątku, szczegówlnie 13 w piątek, POWODZENIA!

 

Screenshot-20210930-201412.png

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATV Launcher moim zdaniem lepszy, ale to kwestia gustu , oba są stosunkowo podobne. Szkoda, że ten sprzęt nie ma ręcznej opcji manualnego skanowania kanałów DVB-T, to chyba jedyne co najbardziej brakuje, ogólnie fajny dekoder trzeba przyznać, ze z tym Android 10 działa bardzo szybko..

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TV Samsung 46' jest z lat 2007-2008 i z boxem współpracuje super. Nic nie klatkuje, żadna platforma, a mam prawie wszystkie czynne. Brakuje trochę mi w nim funkcji CEC ale idzie to przeżyć. Używam launcher Wolfa bo oryginalny wczytuje się dużo dłużej. Poza tym Wolf jest bardziej konfigurowalny

 

8d203f55047534a7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2022 o 19:30, lotus napisał:

@Pawel

@metrix

@Emilio1985

Z tym ustawieniem 60 Hz na stałe faktycznie po części pomaga w przypadku filmów 24 Hz na Netfliksie. 

Ale zapewne mecze w innych apkach będą już przeskakiwać. 

Wybrałem dwa filmy do porównania. Pierwsze sekundy S01E01 Breaking Bad nagranego w 24 FPS. Jak jest ustawione 50 Hz to klatkuje, jak się ustawi 60 Hz jest jakby lepiej. 

Ale już inny serial Nowy Eden musi być nagrany w 50 FPS bo jak się włączy 24 Hz czy też 60 Hz to przeskakują klatki. Najlepiej to widać od 20 sekundy S01E01. 

Tak że pozostaje ręczne przestawianie za każdym razem. Szkoda, ale przynajmniej można to ustawić a nie jak w przypadku ultraboxa. 

Napisałem na czacie pomocy Netflixa, mówią że to wina sprzętu. Zaproponowałem, żeby dodali opcję ustawienia FPS/Hz na każdym filmie. Mówią, że biorą pod uwagę każdą uwagę klientów, ale ta jasne.... Już to widzę. Może jakby jeszcze ktoś inny napisał. 

Również trzeba by napisać do C+, żeby w swoich sprzętach dodali opcję zmiany FPS gdzieś na wierzchu, a nie w gąszczu ustawień zakopanych głęboko w menu. 

 

P. S. A może powinienem zmienić kabel hdmi na jakiś nowszy 2.2? Może wtedy coś się zmieni z Netfliksem na obydwu moich boksach? Pytanie czy taki stary telewizor z 2013 roku da się podłączyć takim kablem? 

 

Sprawdziłem tytuły Breaking Bad oraz Nowy Eden na telewizorze z Android TV. Wszystko śmiga płynnie, bez zadnych zacięć. Każdy film jaki włącze chodzi plynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mironiusz napisał:

Ja mam wolfa i polecam, nigdy nie używałem oryginalnego launchera, wolf jest na prawdę mega responsywny, konfigurowalny, i ładny, załączam screena.

Polecam samemu przetestować, to nic nie kosztuje, jedynie chwile trzeba poświęcic na instalację, ale to przecież przyjemnośc pomodzic cos przy piątku, szczegówlnie 13 w piątek, POWODZENIA!

 

Screenshot-20210930-201412.png

Pamięta ktoś na której stronie jest opis jak wgrać WOLFA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem jakiś wątek o braku płynności filmów na netfliksie:

 

https://miuipolska.pl/forum/topic/47659-netflix-brak-płynności-obrazu-w-ruchu-na-wielu-filmach/

I jakiś użytkownik pisze, że przez KODI nie klatkuje Netflix. No ale zaczynają się schody ;) jak to ogarnąć, żeby szybko uruchamiać Netflixa przez Kodi? Ktoś podpowie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lotus napisał:

No ale zaczynają się schody ;) jak to ogarnąć, żeby szybko uruchamiać Netflixa przez Kodi? Ktoś podpowie? 

 

https://kodiwpigulce.pl/jak-zainstalowac-wtyczke-netflix-do-kodi-18-poradnik/ tu masz co i jak . 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przycina 😂

Ale z tym przycinaniem to trochę tak jak ktoś napisał na tamtym forum. Żona tego nie zauważa i jej to nie przeszkadza ;) no ale mnie wkurzają te mikro przycięcia, mp3 128 kbps też odrzucam bo słyszę różnicę względem 320 kbps ;)

22 godziny temu, Emilio1985 napisał:

 

Sprawdziłem tytuły Breaking Bad oraz Nowy Eden na telewizorze z Android TV. Wszystko śmiga płynnie, bez zadnych zacięć. Każdy film jaki włącze chodzi plynnie.

Telewizor z android tv to co innego. U mnie w tym starym LG Smart tv wbudowana apka Netflixa też zawsze chodzi płynnie. W zasadzie problem pojawia się na filmach nagranych w 24 FPS (czyli zdecydowana większość na Netfliksie) . Wtedy klatki wypadają. 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lotus napisał:

Nie wiem czemu ale po odpaleniu Netflixa przez KODI wyświetla się tylko jakieś 360p albo nawet 240p. Dodatkowo po ponownym uruchomieniu boxa zniknął mi sygnał na tym wejściu hdmi w tv. Póki co odpuszczam. 

Co do Netflixa przez Kodi, to niskie rozdzielczosci moga byc spowodowane brakiem certyfikacji.

 

Godzinę temu, lotus napisał:

Niestety, przycina 😂

Ale z tym przycinaniem to trochę tak jak ktoś napisał na tamtym forum. Żona tego nie zauważa i jej to nie przeszkadza ;) no ale mnie wkurzają te mikro przycięcia, mp3 128 kbps też odrzucam bo słyszę różnicę względem 320 kbps ;)

Telewizor z android tv to co innego. U mnie w tym starym LG Smart tv wbudowana apka Netflixa też zawsze chodzi płynnie. W zasadzie problem pojawia się na filmach nagranych w 24 FPS (czyli zdecydowana większość na Netfliksie) . Wtedy klatki wypadają. 

Ja już generalnie staram się odchodzić od przystawek i skupic się tylko na apkach w Android TV. Wszystkie aplikacje z których korzystam działają plynnie: Canal+ (w tym kanały sportowe nadające w 50fps), Netflix, Prime Video, Youtube, HBO Max... Jeszcze tylko Viaplay blokuje decyzje o odłożeniu przystawki do szafy.

 

Jeśli masz możliwość, to zastanów się nad zakupem nowego telewizora z Android TV (najlepiej w wersji 11)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może udzielić mi informacji czy łącząc 3 sztuki dekodera w ramach jednego konta (adres mailowy podany podczas rejestracji) będę mógł na tych 3 dekoderach oglądać usługi Canal+? Na stronie canal+ podają że można oglądać maksymalnie na 3 urządzeniach tzn. Dekoder + dwa urządzenia mobilne typu tablet, smartfon. A co w przypadku gdybym chciał oglądać usługę Canal+ online na 3 dekoderach w ramach jednego konta? Sprawdzał już ktoś taki układ sprzętowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...