Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli poprawnie skonfigurujesz to sieciowo będzie działać każda natomiast od strony sprzętu który oferuje operator może być różnie. :) Z tego co piszesz to będziesz mieć dwa niezależne multitoomy czyli dwa osobne abonamenty?

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opensource obecnie posiadam dekoder główny mediabox i dodatkowy dekoder zwykły sagemcom , tą biało czarna szachownicę . Są ze sobą połączone kablem Lan.  Teraz mi się umowa kończy ale będę chciała dobrać kolejny Multiroom i pozostać przy obecnych dwóch dekoderach. Nie chce wymieniać narazie mediaboxa bo widzę że z ultraboxem 4k teraz jest nieciekawie . 

O to cały w tym ambaras że mediabox ma jedno wyjście Lan a teraz będę potrzebowała 2 wyjścia LAN , więc stary ruter posłuży mi jako switch najpewniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na jednym abonamencie jeden tuner główny i pozostałe dodatkowe albo dwa główne niezależne od siebie z dodatkowymi. Nie wiem która opcja jest możliwa, bo nie znam aktualnych ofert i możliwości ale warto się zastanowić i wybrać najtańszą. W teorii wydaje się że tylko opcja z jednym głównym dekoderem będzie możliwa chyba że będziesz mieć dwa osobne abonamenty to wtedy dwa dekodery główne i do każdego z nich dodatkowe. Opcja z routerem o której piszesz wyżej jest możliwa jeśli router o którym piszesz ma wystarczającą ilość portów LAN - minimum trzy jeśli do niego mają być połączone dwa tunery.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Od około 2 tygodni pojawia mi się taki komunikat:

 

Multiroom standart hd brak połączenia z dekoderm głównym

Wystąpił problem połączenia z dekoderem głównym. Sprawdź konfigurację sieci domowej (opcja ...). Wszystkie dekodery muszą znajdować się w tej samej podsieci.

Dajemy Ci możliwość tymczasowego odblokowania usługi. Wybierz opcję ODBLOKUJ DEKODER i włóż na chwilę do dekodera dodatkowego kartę uprzednio wyjętą z dekodera głównego.

 

Jak odblokuję kartą z głównego dekodera to działa kilka dni i znowu ten komunikat. Dodam żedekodery połączone są kablem sieciowym, nic nie było przy nich robione. Ktoś może wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mają jako dodatkowy wifibox+ połączony jest z głównym poprzez wi-fi i co pewien czas wifibox+ zmienia sam ustawienie połączenia z internetem na kablowe 🤔 wtedy nie widzi głównego Nomi blokuje się. Trzeba wtedy mu zmienić ustawienia na wi-fi. W tym roku już 2 razy tak zrobił. 

Spotkaliście się z takim zachowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to jest moi drodzy z Multiroom z kartą Cameleon? Ponad rok temu przedłużałem umowę i na forum była ogólna panika że zabierają te karty i aby mieć coś w rodzaju niezależnego Multiroomu to można dobrać drugą umowę na preferencyjnych warunkach. Wówczas nie zabrano mi Cameleona. Teraz kończy mi się umowa i jak to będzie z tą kartą? Cameleona dostałem wraz z drugim dekoderem WiFi Box w 2015 roku. WiFi Box nigdy nie był użytkowany w Multiroomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krispl Masz jak rozumiem Multiroom niezależny na zasadach z dawnej Cyfry+, który jest obecnie wycofywany? Oferują Ci przejście na Multiroom na nowych zasadach po wifi tylko na dekoderach lub podział umowy na dwie? Ty chcesz jak rozumiem podzielić umowę na dwie osobne, gdzie na obecnej będzie moduł CAM jako jeden sprzęt na umowie i zamiast Multiroom na drugiej nowej dodatkowej umowie też ma być moduł CAM? Jeśli tak to odezwij się do mnie na priv i postaram się pomóc. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam dwie karty niezależne. Dostałem korespondencję o wycofaniu  oferty i potrzebie wymiany sprzętu na tzw. bezpieczny. Interesują mnie dwie umowy ale na modułach CAM. Konsultantka poinformowała mnie w rozmowie że nie ma takiej opcji w ofercie tylko odbiornik 4K + moduł. Dodatkowa umowa 40 zł + dotychczasowe 115 zł. Ma być też jakiś rabat 2 x 5 zł ale nie wiem czy od w/w ceny czy w cenie. Interesuje mnie również czy można coś wynegocjować np. 140 zł za obie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, mam umowę bezterminową ze starym mulitroomem (pace z kameleonem + modul z caymanem) podpowiedzcie, którą z tych opcji jest możliwa.

1. Wymiana paca z kameleonem (na co wtedy?) modul z caymanem zostaje wtedy? , jak się nie zgodzę to którego 'wyłączą'?

2. akceptując jakąkolwiek wymianę musze się wtedy związać umową terminową?

3. jakieś opłaty dojdą przy wymianie dekodera (na start i miesięcznie) ?

4. pace jest w ogóle opcja zostawienia z kameleonem czy caymanem? mam tam full nagrań do których wracam co jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2023 o 23:27, emarti napisał(a):

Teraz kończy mi się umowa i jak to będzie z tą kartą? Cameleona dostałem wraz z drugim dekoderem WiFi Box w 2015 roku. WiFi Box nigdy nie był użytkowany w Multiroomie. 

Multiroom na niezależnych urządzeniach jest wycofywany. Jeśli nie otrzymałeś takiej informacji od operatora, to zapewne otrzymasz albo po prostu karta widniejąca jako dodatkowa wyleci z systemu i nie otrzymasz już na nią uprawnień i wtedy się zorientujesz. Informacja na temat zabezpieczenia multiroom jest na stronie operatora https://pl.canalplus.com/zabezpieczenie-tresci.

"Usługa Multiroom
Chcąc sprostać wymaganiom jakie stawiają operatorom dostawcy treści, CANAL+ jest zobowiązany do zapewnienia  pełnego zabezpieczenia usługi Multiroom.
Abonenci korzystający z usługi Multiroom muszą uwzględnić konieczność spełnienia wymogów technicznych świadczenia Opcji dodatkowej Multiroom Standard. Oznacza to, iż wszystkie dekodery działające w usłudze Multiroom wymagać będą połączenia sieciowego z dekoderem głównym oraz anteną lub czasowej aktywacji dekodera dodatkowego kartą z dekodera głównego."

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już nie śledziłem tematu i nie jestem na bieżąco, a przyznam szczerze, że nie mam czasu na przeczytanie kilkuset stron.

Umowa na czas nieokreślony, dwie karty Cameleon.

Mam dwa DSI87, na których obecnie te karty dzialają ;), ale nie są one widoczne w systemie Canal+. Czy jak zrezygnuję z jednej karty (Multiroom), to dalej będę mógł kontynuować umowę z jedną kartą na tym DSI87?

 

canal.png

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...