Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

cześć,

będę przedłużał umowe z multiroomem x2

głównym dekoderem pierwotnie miał być dualbox, a dodatkowymi wifibox+.

jednak spotkać można na tym forum wiele niepochlebnych opinii na temat wifibox+

 

pytanie czy rzeczywiście jest różnica między wifibox+ a dualbox+ ?

jeśłi tak to na czym polega?

 

i jaka jest różnica w cenie? i czy warto ponieść ten koszt z waszego doświadczenia.

wiem że wifibox+ jest po 12zł, natomiast z tego co widze po forum dualbox za 15zł ale nie mam pewności, stąd pytanie tu.

 

Edytowane przez wielkopolskawies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PawelTSW napisał(a):

Jest, wifibox jest bardzo powolny, skakanie po menu vod to czasem katorga, dualbox jest dużo szybszy. 

 

Wifibox 12 po zmianach 

Dualbox 15

 

Warto dopłacić. 

 

coś jeszcze poza płynnością w korzystaniu ? generalnie posiadam obecnie wifibox+ i może przez brak porównania nieodczuwam tego tak bardzo.

czy usługi streamingowe jak viaplay i hbomax są dostepne z poziomu dekodera w dualbox+? obecnie nie mam takich usług więc nawet nie wiem czy wifibox+ są one dostępne.

 

a sam multiroom chodzi płynnie? wszystko autoryzuje się na biężąco w tle czy da się odczuć jakieś niedogodności?

Edytowane przez wielkopolskawies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 wifiboxy (i jeden 4k, bo musiał być do mr). Nie zacinają się przy przełączaniu kanałów, no ale nie skaczę często po nich. Okresowo jednak lubią się zawiesić na amen i trzeba je raz na tydzień odłączyć od zasilania. Może i ten 4k lepszy, ale dopłacać do niego skoro wifiszrot daje rady nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam umowę na czas nieokreślony i Multiroom Standard z ULTRABOX+/PVR PACE (karta Cayman) + MODUŁ CAM ECP z kartą Cayman  (siedzi sobie w TV  Philipsa). Wszystko za 0 monet. Dostałem wezwanie do kontaktu z uwagi na nie spełnianie obowiązujących wymogów bezpieczeństwa.  Co mogą mi zaoferować? W tej chwili mam dekoder PACE i Moduł CA w 2 mieszkaniach (ale to jedno gospodarstwo domowe) , czy można to utrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są to dwa oddzielne mieszkania, czyli nie zamieszkujecie razem, a tym samym nie spełniasz definicji jednego gospodarstwa domowego w myśl definicji opublikowanej w

ustawie z dnia 2 grudnia 1999 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2002 r.
Miejsce publikacji: Dz. U. z 2000 r. poz. 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej. Mam takie pytanie do specjalistów ;)

Obecnie posiadam mediabox jako dekoder główny i wifibox jako dekoder do multiroomu.  Połączone są ze sobą kablem Lan ,  nie są podłączone do internetu w zaden sposób. 

Chce dobrać drugi Multiroom i również połączyć go kablem z mediaboxem lecz w mediaboxie jest tylko jedno wyjście Lan z którego już korzysta pierwszy wifibox. 

1. Czy jeżeli kupię jakiś tani switch za 30 zł i wepne do mediaboxa to poprawnie on rozdzieli Lan na pozostałe multiroomy?

2. Czy jest możliwość wymiany mediaboxa na wifi premium boxa lub inny dekoder główny z wifi bez opłat miesięcznych?

3. Jeżeli na punkt 2 odpowiedź brzmi tak, to czy można połączyć główny dekoder z Ruterem poprzez wifi a dekodery od multiroomu poprzez wzmacniacz sygnału tego rutera? 

Dziękuję i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MR nie potrzeba internetu. W ogóle nie wiem skąd niektorzy maja takie myśli.  Dekodery muszą się widzieć w sieci. Router załatwi sprawę bez prowadzenia kabli. 

Mediabox zapewne w niedalekiej przyszłości i tak wymienisz, ponieważ pozostanie jeden system kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ircios napisał(a):

Do MR nie potrzeba internetu. W ogóle nie wiem skąd niektorzy maja takie myśli.  Dekodery muszą się widzieć w sieci. Router załatwi sprawę bez prowadzenia kabli.

Nie wspominalam nic o potrzebie internetu. Mam połączenie kablami ponieważ mam 4 poziomowy dom i ruter nie sięga sygnałem na 3 piętro do dekodera dodatkowego aby był w sieci z dekoderem glownym . Mam tam wzmacniacz sygnału ale nie wiem czy zda egzamin gdybym chciała Multiroom bezprzewodowy. Co do mediaboxa to póki [beep]e z niego korzystać to chce korzystać jak najdłużej czytając opinie o tych nowych dekoderach jakie są fatalne a w dodatku są za nie opłaty miesięczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oliwia napisał(a):

nie są podłączone do internetu w zaden sposób. 

No tak. Nie wspomniałaś o internecie. Mniejsza z tym. Router i wzmacniacze Ci pozostają, albo puścić wszystko przez sieć z zasilaniem.

https://www.spam.org/adapter-powerline-tp-link-tl-wpa4220-starter-kit-608845/?ceneo_spo=true&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=ca0c40b0-2972-e0f8-5154-3be592dc02c9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat odnośnie "POLITYKI ZABEZPIECZENIA TREŚCI" został zaktualizowany o informację stopniowego wycofywania usługi Multiroom Premium.

Rozpoczyna się proces całkowitego wycofania usługi Multiroom Premium funkcjonującej na dekoderach turboBox+/mediaBox+ i Box+ od ADB. Abonenci chcący dalej korzystać z usługi Multiroom, będą mieli do wyboru możliwość skorzystania z usługi Multiroom Standard lub High Standard.

Link do komunikatu: https://pl.canalplus.com/zabezpieczenie-tresci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie dekodery operatora które chcesz połączyć widnieją w systemie jako multiroom i będą one w jednej sieci LAN, to powinno to działać. Jeżeli Ci brakuje portów i łączysz wszystko kablem to wystarczy dodać switch albo router, a jeśli chcesz przez wifi to router.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...