Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

VOD zapisuje się na dysku i jest np. 18 pozycji. Oprócz tego jest VOD przez Internet i jest tam o wiele więcej pozycji, niż udostępnione drogą tradycyjną, np. w tej chwili 538.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakoś do tej pory źle patrzyłem. Dzisiaj jest 14 pozycji z Canal+ VOD na dekoderze. Z opcji Film - 30 i z opcji Premiery VOD - 37. Przez internet odpowiednio 538, 6366 i 565 pozycji. Zawsze wchodziłem w Canal+ VOD niebieskim przyciskiem - bo szybciej - i nie skojarzyłem że istnieją pozycje na dekoderze.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dysk jestw WifiPremiumboxie?

 

Wszędzie jest napisane, że 500 GB. Tylko trochę mi to nie pasuje, bo mam zakupiony też dysk 500GB do dekodera CP. I to co mi się nie zgadza, to fakt, że na dysku 500GB CP mam nagrane ok. 50 pozycji i zajmuje mi to 45% dysku. Natomiast na WifiPremiumboxie mam nagrane 44 pozycje i zajmuje to 90% dysku. Jakaś tam różnica może wynikać z faktu, że filmy z C+ (które nagrywam na wifipremiumboxie) są w lepszej jakości, a tym samym zajmują więcej miejsca niż te z dekodera CP (czyli HBO, TNT, Cinemaxy itp.). Ale czy tylko to aż tak wpływa na różnicę zajmowanego miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dysk jestw WifiPremiumboxie?

 

Wszędzie jest napisane, że 500 GB. Tylko trochę mi to nie pasuje, bo mam zakupiony też dysk 500GB do dekodera CP. I to co mi się nie zgadza, to fakt, że na dysku 500GB CP mam nagrane ok. 50 pozycji i zajmuje mi to 45% dysku. Natomiast na WifiPremiumboxie mam nagrane 44 pozycje i zajmuje to 90% dysku. Jakaś tam różnica może wynikać z faktu, że filmy z C+ (które nagrywam na wifipremiumboxie) są w lepszej jakości, a tym samym zajmują więcej miejsca niż te z dekodera CP (czyli HBO, TNT, Cinemaxy itp.). Ale czy tylko to aż tak wpływa na różnicę zajmowanego miejsca?

No dysk z dekodera NC+ wrzucane są jeszcze filmy w ramach C+ VOD. Też zajmują trochę miejsca. Stąd pewnie różnica.

 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest też jeśli nagrywasz kanał SD.

 

Na jednym i na drugim dekoderze mam max. kilka pozycji SD. Staram się nie psuć sobie oczu :P

 

 

raz że rożna długość może być

 

Tutaj akurat przeciętna długość jest większa w przypadku CP, bo poza HBO nagrywam tam filmy z TNT, Paramount Channel itp., gdzie występują reklamy.

 

 

C+ faktycznie bitrate ma wyższy od przeciętnego kanału HD

I chyba tu będzie pies pogrzebany. Mniej więcej połowa nagranych filmów jest z C+, sprawdziłem i średnio dwugodzinne nagranie zajmuje ok. 2,5%, przy czym nagranie tej samej długości na innym kanale to ok. 1,3-1,5%. Jako, że na CP nagrywam tylko z tych "innych" kanał,o

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś spotkał się z problemem zaniku części ikon z logo kanału widocznych przy przełączaniu klawiszami numerycznymi? Po chwilowym braku zasilania zauważyłem że części ikon zniknęła, dotyczy to również epg, niektóre są zamienione np na hbo widnieje logo tv6 w epg jak i przy przełączaniu. Przywracałem ustawienia fabryczne ale nic to nie zmieniło.

f088a716fd367d6amed.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOD aż tak dużo miejsca nie zajmuje, pozycja pozycji nie równa, raz że rożna długość może być, dwa że C+ faktycznie bitrate ma wyższy od przeciętnego kanału HD, co sprawia że film zajmuje więcej miejsca. Tak źle i tak niedobrze :)

W turboxie dla użytkownika jest dostępne około 330 giga a więc ponad 30% zajmuje VOD i timeshift.W wifipremium będzie pewnie podobnie.Wcale nie aż tak mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to jest pewnie przyczyna. Szkoda, że nie można w jakiś sposób tego wyłączyć, bo ja np. rzadko kiedy korzystam z VOD, więc tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce.

Sa plusy i minusy.Nie zajmują te pozycje miajsca na satelicie i oglądasz kiedy chcesz a nie kiedy nadawany jest dany film.Co prawda nigdy nie krzystałem z tego bo mam własny sprzęt a Wifi dla ozdoby to w CP masz dostęp do pozycji 24/h tu chyba dłużej choć pewien nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś spotkał się z problemem zaniku części ikon z logo kanału widocznych przy przełączaniu klawiszami numerycznymi? Po chwilowym braku zasilania zauważyłem że części ikon zniknęła, dotyczy to również epg, niektóre są zamienione np na hbo widnieje logo tv6 w epg jak i przy przełączaniu. Przywracałem ustawienia fabryczne ale nic to nie zmieniło.

 

Też nie mam kilku, np. TVN 24. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam ten dekoder i chciałbym go sparować z uniwersalnym pilotem BOSE. Mam listę kodów ale nie działają. Wpisuje kody dla Cyfra+, N, nc+, Canal+, ADB, ITI Neovison i nic. Wie ktoś pod jaka nazwa dekodera mogę jeszcze próbować? Pilot z BOSE to model URC-15u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też miałem problem, nie wiedziałem jakie dane wpisać do systemu Logitecha i w końcu sparowałem tak - PRODUCENT: 4K ULTRABOX+, MODEL: USW4001NCP i się znalazły.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pożyczonym Logitechu od sąsiada znalazłem bez problemu wpisując nc+ i model dekodera. Tego pilota z BOSE nie da się podłączyć do kompa, ani programować oryginalnym pilotem. Ja mam dekoder nc+ NCP4740SF.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z APS, wymieniłem pilot od wifiboxa. Teraz to jest po prostu inna bajka, wystarczy musnąć klawisz aby zareagował dekoder.

 

PS. Żadnych problemów Pani z APS mi nie robiła przy wymianie.

Ja dzisiaj byłem w APS po wymianę pilota Pan uśmiechnął się pokazał mi cały stos wymienionych pilotów twierdząc że faktyczmie jest to jakiś bubel bo strasznie dużo wymieniają. Mi wymienić na nowy się nie udało bo mają braki. Zaprosili mnie w przyszłym tygodniu dając swojego używanego na wymianę na nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie super się sprawdza aplikacja Nc+ pilot. Fajnie śmiga z tym dekoderem. Minus - telefon i dekoder podłączony pod jedno wi-fi. Ale to w sumie nie kłopot. Dobra alternatywa, jak rozładują się baterie w pilocie.

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...