Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie.... Pan w pkt. Nc+ oznajmił mi, że wifi premiumbox może nagrywać 2 programy w tym samym czasie a trzeci program można oglądać...

Byłem w szoku bo u mnie mogę tylko jeden nagrywac w tym samym czasie...

Jak to jest???

20171209_220959.jpg


https://postimg.org/image/jev6uquzp/

Edytowane przez Mr. Orbita
Przenoszę do wątku o dekoderze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.... Pan w pkt. Nc+ oznajmił mi, że wifi premiumbox może nagrywać 2 programy w tym samym czasie a trzeci program można oglądać...

 

Byłem w szoku bo u mnie mogę tylko jeden nagrywac w tym samym czasie...

 

Jak to jest???

 

20171209_220959.jpg

 

 

https://postimg.org/image/jev6uquzp/

 

Może chodziło o nagrywanie dwóch programów i oglądanie trzeciego już nagranego? Taka opcja pod pewnymi warunkami jest możliwa. Było o tym pisane wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem tu nowy i dopiero się zarejestrowałem.

Powód - problemy po wymianie dekodera.

 

Od lat mam NC+ i niedawno przedłużyłem umowę i wymieniłem stary dekoder na nowy wifi premium box +, choć długo się broniłem przed wymianą.
Przed wymianą dekodera na starym miałem parametry siła ok 85-90 oraz jakość 78-82 na obu antenach.
Po wymianie bez ruszania czegokolwiek siła jest 99 a jakość różnie od 51 do 55.
Wykazywało by to na mniejszą czułość nowego dekodera, czy co?
Instalacja antenowa zbudowana jest na talerzu parabolicznym ok 100cm, dwóch konwerterach zamontowanych w układzie zeza typu QUATRO Inverto BLACK Ultra 0.2dB i multiswitchu MS-952 Terra 9-wejściowy 4-wyjściowy oraz 4 gniazdach abonenckich końcowych.
Nie pamiętam jak był skonfigurowany poprzedni dekoder, ale w nowym próbowałem w instalacji anten ustawić z Diseqc. Wtedy mam do wyboru LNB1 - LNB4. Niestety w takiej konfiguracji tuner nie chce pobrać kanałów uznając że anteny są źle skonfigurowane. Udaje się jedynie skonfigurować anteny w opcji "tone burst". Wtedy jest dostępne LNB1 i LNB2.
Wg instrukcji dekoder współpracuje z diseqc 2.1, a w multiswitchu jest 2.0, więc nie powinno być problemu jak sądzę. Dodatkowo multiswitch ma opcję tone burst.
Ale niezależnie od ustawień nie ma sygnału z Astry, więc kanały kończą się na ok 650 (dokładnie nie pamiętam). W starym dekoderze odbiór z Astry był bezproblemowy i kanałów było ok 900.
Co można z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakimi warunkami?

Warunek jest taki aby nagrywany program A skończył się przed końcem nagrywanego programu B czyli włączasz nagrywanie pozycji A,przełączasz dekoder na audycję B którą zamierzasz nagrywać.Gdy skończy się nagranie A wciskasz przycisk REC i oglądana audycja z timeshiftingu zostaje zapisana na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...