Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym ze widzimy miejsce zajęte przez apke 

Wgranie np filmu do pamięci przez VLC nie pokazuje ilości zajętego miejsca tylko wielkość samej apki 

To trochę irytuje i to ma Apple niedopracowane 

 

Mam zainstalowane około 16 apek i mam miejsca na wgranie filmów do pamięci około 12GB +- 1GB 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamus napisał:

Czy na Aple tv 4K 32GB 

 

Bez problemu będzie można zainstalować : Netflix, Yotube,Player,Viaplay,C+ online i kilka innych apek ?

 

Ile mniej więcej zajmują pojemności ?

 

Ktoś tu pisał że 32 GB w zupełności wystarczy,ale wolę upewnić się

Dziewięć apek zajmuje mi 427 MB , na przykład: Youtube - 104 MB , Viaplay - 23 MB  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, spotify napisał:

Z tym ze widzimy miejsce zajęte przez apke 

Wgranie np filmu do pamięci przez VLC nie pokazuje ilości zajętego miejsca tylko wielkość samej apki 

 

W tym kontekście...Brak np. usb akurat w Apple TV mi nie przeszkadza. W tym wypadku parametry rekompensują brak dodatkowego wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się na kupnem Apple i... kupiłem. Choć prawdę mówiąc, gdyby nie voucher na alllegro, który obniżył mi cenę prawie o połowę, to pewnie dalej bym się zastanawiał;) Wziąłem wersję z 64gb z 2021, choć rzeczywiście jak później doczytałem od 32gb nie różni się niczym poza pojemnością i ceną o 100zł więcej. Jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem, bo np ma Xiaomi mi box, to nie jest różnica jednej klasy, jak dla mnie dwóch klas. Naprawdę warto, choć pewnie, gdybym miał Iphone'a to zabawa byłaby jeszcze lepsza, ale mi głownie zależało na apkach streamujących i  po kolei:
1. HBO, Netflix, czy  Amazon śmigają niesamowicie, oczywiście i tak obraz najlepszy na apce Apple TV, choć patrząc na ich ofertę cena 9,99 byłaby wystarczająca.
2. Canal+ online, nie ukrywam, że to był główny powód, dla którego kupiłem "to coś" - bez zastrzeżeń. Na LGwebos brak aplikacji C+, na Xiaomi przy opcji Multi, czyli np dwa, trzy lub cztery ekrany w jednym od razu mi muliło, tutaj wszystko działa należycie. Po prostu bajka.
3. Sławetne Viaplay, jak już wcześniej pisałem apka LGwebos powiedzmy ogarniała temat, ale, że posiadam również konto skandynawskie, gdzie jest Liga Mistrzów, to wczoraj przetesowałem. Jak przy C+ online również zero zastrzeżeń. Przy Xiaomi miałem lekkie zacięcia, tutaj nic. Oczywiście jak Viaplay d.... nie urywa, FullHD to nie jest, ale brak wad jakie miałem u chińczyka.
4. Minus, bo być musi - brak np TVP Sport, wiem, że to nie wina Apple, póki co brak apki od Vectry. Polsaty są, nawet Eleven zauważyłem, także dla fanów sportu najgorzej nie jest. NBA, NFL, czy MLB również są dostępne.
5. Porównując Apple TV 4K z Xiaomi Mi Box sprawdziłem jeszcze jedną rzecz. Przy Mi Boxie internetu nie podłączymy, ale ja miałem dokupiony adapter USB 1000mbps, po speed test wyciągało różnie, max 50-80, czemu tylko tyle nie wiem. Przy Apple, kabel ten sam, oczywiście już bez adaptera, 287, przy max prędkości z Vectry, która mam, czyli 300. Pobobną prędkość miałem na Xboxie, który teraz stoi u małego w pokoju. Można powiedzieć cena robi swoje:)
Podsumowując, od dzisiaj jestem za streamingiem wydarzeń sportowych przy założeniu, że ma się Apple, albo sprzęt na równi z Apple. Czytając parę osób w tym wątku, które zachwalały Apple, muszę przyznać, że mają całkowitą rację. Odnośnie ceny jak pisałem wyżej, jak ktoś się zastanawia, to można brać z opcją Allegro pay, rozłożyć na 20rat i przy szalejącej inflacji, powiedzmy, że tego tak nie odczujemy. Gdyby ktoś był zainteresowany jak kupowałem,to na Allegro, czy raczej Alledrogo;) w znanym sklepie na A..... (nie piszę nazwy, żeby nie robić reklamy). Przyszło zapakowane jak powinno, było w folii, co ciekawe zamawiałem w poniedziałek do południa, we wtorek rano było w paczkomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, picassopawel napisał:


5. Porównując Apple TV 4K z Xiaomi Mi Box sprawdziłem jeszcze jedną rzecz. 

Rozumiem, że masz akurat oba te sprzęty, ale nie porównuj sprzętu za tysiaka z tym za 300 zeta bo to bez sensu.

Porónaj do Apple Shielda to będzie fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tracer10 napisał:

Rozumiem, że masz akurat oba te sprzęty, ale nie porównuj sprzętu za tysiaka z tym za 300 zeta bo to bez sensu.

Porónaj do Apple Shielda to będzie fair.

Właśnie dlatego też napisałem o Xboxie, tam z prędkością nie ma problemu i to nawet po wifi. Shielda nie mam i przez najbliższe lata nie zamierzam mieć;)

36 minut temu, marian_w napisał:

I jeszcze jeden - biała dioda daje po oczach , ale kawałek zielonego plastyku załatwił sprawę.

Tragedii nie ma, mam go nieco schowanego, może dlatego nie przeszkadza.

W dniu 1.12.2021 o 22:39, marian_w napisał:

Czy działa wam wybór kanałów sportowych do wyświetlenia przez Multi Live na Apple TV 4K? ja mam do wyboru tylko nSport ,

Sport 3 i Sport 4. Na iPadzie i Laptopie mogę wybierać z 7 kanałów.

 

 

Jak wszedłem w zakładkę LiveTv i dalej Sport to miałem Multi-Live, nSport, C+S3 i C+S4. Pisząc do Ciebie wskoczyły mi C+S2 i C+S. Po wejściu do Multi-Live mam nSport, C+S, C+S2, C+S3, C+S4, C+Family i C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, picassopawel napisał:

. Naprawdę warto, choć pewnie, gdybym miał Iphone'a to zabawa byłaby jeszcze lepsza, ale mi głownie zależało na apkach streamujących i  po kolei:
1. HBO, Netflix, czy  Amazon śmigają niesamowicie, oczywiście i tak obraz najlepszy na apce Apple TV, choć patrząc na ich ofertę cena 9,99 byłaby wystarczająca.
2. Canal+ online, nie ukrywam, że to był główny powód, dla którego kupiłem "to coś" - bez zastrzeżeń. Na LGwebos brak aplikacji C+, na Xiaomi przy opcji Multi, czyli np dwa, trzy lub cztery ekrany w jednym od razu mi muliło, tutaj wszystko działa należycie. Po prostu bajka.
3. Sławetne Viaplay, jak już wcześniej pisałem apka LGwebos powiedzmy ogarniała temat, ale, że posiadam również konto skandynawskie, gdzie jest Liga Mistrzów, to wczoraj przetesowałem. Jak przy C+ online również zero zastrzeżeń. Przy Xiaomi miałem lekkie zacięcia, tutaj nic. 

O tym właśnie piszę w kwestii tego sprzętu w tym wątku, jak i wielu miejscach forum, ale wiele osób zdążyło mnie, za ocenę tego sprzętu, jak i tego w jaki sposób wpływa na oglądanie np. Viaplay zwyczajnie opluć. 

 

Krótko mówiąc : koszta się zwrócą po tygodniu 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystając z urządzenia zdarzyły sie jakieś błędy w aplikacji Canal+ ?

Korzystając na co dzień  z przystawki i poruszając się w menu urządzenia wystarczy zwykły  pilot od telewizora- można sparować Apple TV z pilotem?

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lakiman napisał:

Czy korzystając z urządzenia zdarzyły sie jakieś błędy w aplikacji Canal+ ?

Korzystając z przystawki i poruszając się w menu urządzenia wystarczy zwykły  pilot od telewizora

 

Co do pierwszego pytania, tak, wywaliło mi canal+ online ale teraz nie wiem czy to nie miało przypadkiem związku z zanikiem internetu - na 100% jakiś błąd był

Zwykłym pilotem czasami zdarza mi się podgłośnić/ściszyć, zapauzować, wznowić oglądanie - po prostu tego pilota którego szybciej znajdę użyję ;)

@lakiman co do samego zakupu, na ten moment w sklepie rtveuroagd jest jeszcze promocja ratalna, gdzie 2 pierwsze raty płaci za Ciebie sklep, 32GB wychodzi wtedy za 839,06 PLN + cashback z goodie to finalnie poniżej 800 PLN. Niestety w innych sklepach już po tej promocji ratalnej (a też były)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał:

Czy korzystając z urządzenia zdarzyły sie jakieś błędy w aplikacji Canal+ ?

Korzystając na co dzień  z przystawki i poruszając się w menu urządzenia wystarczy zwykły  pilot od telewizora- można sparować Apple TV z pilotem?

 

Wczoraj włączyłem na godzinkę i nic. Na xiaomi błąd był po 15-20 min. Między innymi z tego względu kupiłem.

9 godzin temu, Toma441 napisał:

O tym właśnie piszę w kwestii tego sprzętu w tym wątku, jak i wielu miejscach forum, ale wiele osób zdążyło mnie, za ocenę tego sprzętu, jak i tego w jaki sposób wpływa na oglądanie np. Viaplay zwyczajnie opluć. 

 

Krótko mówiąc : koszta się zwrócą po tygodniu 🙂

Dokładnie @Toma441, pisząc wcześniej Ciebie miałem na myśli. Chwaliłeś i naprawdę widzę, że jest za co. Tak jak pisałem, zabawa pewnie większa jak ma się iPhone'a, ale przy oglądaniu sportu, szczególnie C+ widać różnicę. Przy Viaplay w porównaniu jak pisałem do LG może tak nie odstaje, ale porównując do Xiaomi, niebo a ziemia. I też prawdą jest, że wersja 32GB wystarcza.

Nie chcę robić kryptoreklamy, bo zaraz hejt się wyleje:), ale dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...