Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, kingofsouth napisał:

Właśnie odpalilem recenzje mojego sąsiada , o czym już pisałem,  że mieszkamy na tym samym osiedlu :)

Do końca nie jestem przekonamy, gdyż nie posiadam sprzętu Apple. 

 

Właśnie @kingofsouth zależy ile oglądasz w streamingu. Jak szukałem czegoś do C+ Online, bo tego Lecha czasami, czy szczególnie speedwaya oglądam latem więcej niż piłki. A w streamingu Na C+ mam wszystkie mecze żużla. Jeżeli ktoś patrzy pod kątem filmów, to rzeczywiście tu warto dwa razy się zastanowić.

9 godzin temu, Delta21 napisał:

Sprzęt zdecydowanie ułatwia życie ale można bez niego żyć - tak jak można żyć bez Nvidii Shield. Ja, np. nie lubię weBOSa, nie lubię androida w telewizorach, dla mnie są przy wspomnianych przystawkach "powolne", ale to trzeba mieć porównanie. 

Trafiłaś w sedno. Webos jaki jest taki jest, ale przy Viaplay, gdy chciałem przełączyć na inny sport, to potrafił się wieszać. Ja widzę na przykładzie C+, zmieniam kanał jak na dekoderze. Tak jak piszesz @Delta21 trzeba mieć porównanie. Nie dziwię się innym, że się zastanawiają, bo cena na nasze warunki jest spora. Co innego kupić taki sprzęt, gdy zarabiasz 3000 czy 4000zł, a co innego jak zarabiasz 3000 czy 4000€.

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie cena za Apple TV i Shielda w porównaniu np. do Mi box S jest ile razy większa? 3-4 razy?

I to nie jest tak, że te dwie topowe dają lepszy 3-4 razy obraz i ogólnie obsługę.

Tak nie jest absolutnie bo Mi box S niczego w zasadzie nie brakuje do normalnej obsługi VOD.

Mam Mi box S i Shielda i na bank różnica jakości obrazu nie pokrywa się z różnicą ceny.

Nie powiem jednakże, że ceny są zawyżone.

Są drogie bo tak ma być, podobnie są drogie TV i tańsze, samochody itp itd.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, picassopawel napisał:

Nie dziwię się innym, że się zastanawiają, bo cena na nasze warunki jest spora. Co innego kupić taki sprzęt, gdy zarabiasz 3000 czy 4000zł, a co innego jak zarabiasz 3000 czy 4000€.

U mnie nie chodzi o pieniądz. Bo ojciec zawsze mi mówił: pieniądz dzisiaj jest jutro nie ma. Chodzi mi o to , że nie kupię czegoś bo ma logotyp: Apple jak mi da prawie  to samo sprzęt za 300 zł. Za dużo mam sprzętu, gadżetów,  by Apple się kurzył ;)

Może kiedyś przesiądę się z smartfonow Samsunga(Android) ma iOS (Apple) wtedy będzie miało to sens.

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

To raczej kwestia samego Playera jako aplikacji, czy dostawcy, a nie ograniczeń sprzętu.

Ale co to zmienia ?Dzisiaj nie działa Playar w 4K a jutro z tego samego powodu może nie zadziałać C+4K czy inny serwis. Moim zdaniem przy takiej kwocie taka sytuacja jest nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
10 godzin temu, Delta21 napisał:

Sprzęt zdecydowanie ułatwia życie ale można bez niego żyć - tak jak można żyć bez Nvidii Shield. Ja, np. nie lubię weBOSa, nie lubię androida w telewizorach, dla mnie są przy wspomnianych przystawkach "powolne", ale to trzeba mieć porównanie. 

Procesor w Nvidia Shield Pro ma przedpotopową litografię. W benchmarkach Tegra X1+ dostaje potężne baty od Apple A12. Poza tym, tvOS miażdży Androida i ma 7-8 lat regularnych aktualizacji. Tutaj się nie czeka i nie zastanawia czy aktualizacja będzie czy nie będzie. Wybór jest oczywisty - tylko Apple TV 4K.

50 minut temu, wojtmen napisał:

Sam się zastanawiałem ale moim zdaniem jeśli nie posiadasz sprzętu Apple i masz smart Tv to mimo wszystko wydatek 900 zł to sporo. Oczywiście jest to dobry sprzęt i podobno jakość też ale czy jest ona wyraźnie lepsza od tego co mamy na apkach w smarcie? Może gdybym nie miał Canal+ i przeszedł tylko na stream to bym się zastanowił ale w moim wypadku nie ma to jednak sensu. 

Z tą koniecznością posiadania innych sprzętów Apple to takie mity i legendy. Owszem, one trochę rozszerzają możliwości urządzenia, ale przystawka jest w pełni autonomicznym urządzeniem przeznaczonym do tego do czego zostało stworzone. Nie ma lepszego Smart TV na rynku i nie będzie. Dopiero kolejny Apple TV :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę po raz kolejny - nie jest potrzebny inny sprzęt od apple. O możliwości kalibracji obrazu iPhonem dowiedziałam się z tego wątku, jakoś przedtem nic mi w obrazie nie przeszkadzało ;) Nigdy nie użyłam tableta, żeby przy pomocy jego klawiatury wyszukać jakiś tytuł, robię to na pilocie.  Apple TV to odtwarzacz multimedialny i do tego jest przeznaczony. Pilot w moim mniemaniu wygodniejszy, bo szerszy i bardziej płaski w wersji 2017,  do nowego będę musiała przywyknąć. 

 

14 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Procesor w Nvidia Shield Pro ma przedpotopową litografię. W benchmarkach Tegra X1+ dostaje potężne baty od Apple A12. Poza tym, tvOS miażdży Androida i ma 7-8 lat regularnych aktualizacji. Wybór jest oczywisty - tylko Apple TV 4K.

Ja jednak wolę mieć wybór i możliwość zainstalowania na shieldzie tego, czego nie znajdę na Apple tv.  A i wspomnianego tutaj Playera obejrzę w 4K :) Z aktualizacjami i wsparciem dla Apple pełna zgoda, co nie zmienia faktu, że na shielda nie mam powodu jak na razie narzekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Procesor w Nvidia Shield Pro ma przedpotopową litografię. W benchmarkach Tegra X1+ dostaje potężne baty od Apple A12. 

Zaprezentuj linki do testów gdzie A12 miażdży Tegra X1.

Miażdży, baty, typowe ble ble posiadacza sprzętu Apple.

Szkoda, że nie napisałeś że 3 lata posiadacze Apple Tv czekali na możliwośč oglądania YT w 4K.

Zaiste "tu się nie czeka"

 

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie to twoje miażdżenie? Zresztą z jakiegoś no name serwisu.

Z jakiegoś uznanego masz link? Bo wiesz z tymi serwisami różnie jest.

Jedno ci powiem na pewno.

Apple Tv jako świetny sprzęt raczej nie miażdży Shielda, więc daruj sobie takie "głodne kawałki" ponieważ zwyczajnie kłamiesz.

Zawsze mnie zastanawiało co się zaczyna dziać z ludźmi którzy kupują w pewnym momencie sprzęt Appla?

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
5 minut temu, tracer10 napisał:

No i gdzie to twoje miażdżenie? Zresztą z jakiegoś no name serwisu.

Z jakiegoś uznanego masz link? Bo wiesz z tymi serwisami różnie jest.

Jedno ci powiem na pewno.

Apple Tv jako świetny sprzęt raczej nie miażdży Shielda, więc daruj sobie takie "głodne kawałki" ponieważ zwyczajnie kłamiesz.

Jak nie po twojej myśli, to noname serwis :D Jak nie widzisz miażdżenia, to się po prostu nie znasz. Wyniki są z dwóch najpopularniejszych benchmarków. Nie dość, że Apple TV sprzętowo zmiata tego bubla od Nvidii, to jeszcze deklasuje jakością systemu i aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:
2 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Jak nie po twojej myśli, to noname serwis. Nie dość, że Apple TV sprzętowo zmiata tego bubla od Nvidii, to jeszcze deklasuje jakością systemu i aplikacji.

 

Haha już Shield to bubel lol, bla bla bla kolesia z Apple Tv w domu😄

Gadgetversus oczywiście, że no name i to bardzo.

Widać, że applowska "głupawka" cię dosięgła i trzyma mocno.

Nigdy i nigdzie nie czytałem  že Apple Tv miażdży Shielda i że owy Shield to bubel.

Musiałem dopiero wejść w ten temat i poczytać fachowca wodnika.

Lol jestem oszołomiony twoją w.w applowską przypadłością.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Geekbench 4.1 - 4.4 - Geekbench 4.1 - 4.4 64 Bit Single-Core

100% X1 1510 (17%) 

316% A12 Bionic 4774 (55%)

 

Geekbench 4.1 - 4.4 - Geekbench 4.1 - 4.4 64 Bit Multi-Core

100% X1 4264 (5%) 

269% A12 Bionic 11480 (14%)

 

Octane V2 - Octane V2 Total Score

100% X1 8031.5 (11%)

527% A12 Bionic 42333.5 (58%)

 

PassMark PerformanceTest Mobile V1 - PerformanceTest Mobile CPU Tests

100% X1 129085 (17%) 

377% A12 Bionic 486197 (64%)

 

Average Benchmarks Nvidia Tegra X1 - 100%

Average Benchmarks Apple A12 Bionic - 286% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest "miażdżenie". Może się doucz panie uczony co sprawia, że jeden procesor "miażdžy" drugi.

Powtórzę, kończę dyskusję z tobą bo masz wypaczony umysł co dobitnie pokazujesz w temacie Viaplay.

Jakie tam masz ulubione określenia? Prosty wieśniak, nieuk itp co?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Uśredniona wydajność prawie 3-krotnie większa to nie jest miażdżenie? Nie ośmieszaj się. Jakby był tegoroczny A15, to już byłby prawdziwy pogrom, ale wtedy urządzenie kosztowałoby ze 2 tys.. Nvidia Shield Pro po prostu klepie jak Najman :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dlaczego ta uśredniona wydajnośč jak piszesz 3x większa nie daje NIC w porównaniu czy to obrazu czy szybkości działania sprzętu.

Zupełnie się te wyniki nie przekładają na działanie sprzętów.

Widzę oba sprzęty w akcji na podobnych TV i wiesz co?

Zero różnicy, wielkie różnice zobaczą tylko tacy jak ty owładnięci schizą a'la Apple.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Być może nie widzisz różnicy, bo po prostu nie chcesz widzieć. Jeden zadowoli się przejazdem furmanką, a drugi samochodem. Obaj dojadą do celu. Ludzie mają różne wymagania :D Oba urządzenia kosztują tyle samo, co jest jakimś kuriozum, bo sprzętowo i jakościowo zdecydowanie wygrywa Apple TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa odpowiedź bufona z Apple w domu. Różnimy się tym, że ja wielokrotnie widziałem oba sprzęty w akcji ty natomiast Shielda tylko w sklepie.

To jeszcze dodaj do jakiego telewizora podpiąłeś ten przepłacony szajs?

Z tego co wypisujesz tutaj i w temacie Viaplay widać, żeś typowy dzban nie przyjmujący do wiadomości, że może być coś na równi lub lepiej działającego od tego co ci rozum kazał kupić.

Powtarzam ci, potestuj oba sprzęty i dopiero się wypowiadaj zaślepiony dzieciaku.

Szajs z Appla bez nawet nawet jednej byle jakiej aplikacji vpn. To jest dopiero kuriozum na miarę 21 wieku w świecie przystawek.

Skoro o cenie gadasz to cena tego czegoś jak zresztą każdego sprzętu Appla też połowę za wysoka niż powinna być.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawel napisał:

Ale co to zmienia ?Dzisiaj nie działa Playar w 4K a jutro z tego samego powodu może nie zadziałać C+4K czy inny serwis. Moim zdaniem przy takiej kwocie taka sytuacja jest nie do zaakceptowania.

Tyle to zmienia, że to nie jest wina Apple tv jako sprzętu, a kogoś kto zepsuł aplikację dostarczaną z  zewnątrz. Rozumiesz? 

9 godzin temu, stanley840 napisał:

Dokładnie to są dwa godne uwagi urządzenia z dobrymi podzespołami i tylko wybór zależy kto na jakim systemie operuje, żeby wykorzystać wszystkie możliwości urządzenia😉

Różnica jest taka, że jeden z nich to ciągle Android, a drugi nim nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Toma441 napisał:

Tyle to zmienia, że to nie jest wina Apple tv jako sprzętu, a kogoś kto zepsuł aplikację dostarczaną z  zewnątrz. Rozumiesz? 

 

Ale przecież przystawka  Apple nie umie sama tego naprawić? Przecież na niej jest wszystko hiper, nawet mecz bundesligi na niej leciał non stop bez sławetnej kilkunastominutowej przerwy.

Player w 4K nie działa tak samo jak 3 lata nie umieli ogarnąć YT 4K. Ale powie ci kolo, że się nie dogadali z YT. Zabawne na wszystkim chodziło YT 4K nikt nie miał problemów tylko Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kingofsouth napisał:

Właśnie odpalilem recenzje mojego sąsiada , o czym już pisałem,  że mieszkamy na tym samym osiedlu :)

Do końca nie jestem przekonamy, gdyż nie posiadam sprzętu Apple. 

 

Posiadanie innego sprzętu apple nieco rozszerza możliwości Apple tv 4k, natomiast to jest po prostu urządzenie do streamingu. Też nie mam iphone i nie czuję żebym w tym momencie cokolwiek tracił, wręcz przeciwnie. Jedyny minus to jest to, że nie można w swobodny sposób zmieniać regionów i doinstalowywać rzeczy, które u nas mają geoblokadę. Ale tak po prostu jest i nic na to nie poradzimy. To moim zdaniem najlepszy wybór na przyszły rok :)

Godzinę temu, Zuzia napisał:

Apple TV jest typowym "zamkniętym" urządzeniem. Na Shield można zainstalować Kodi, VPN itd.  

Zwłaszcza VPN przydaje się więc gdybym miała kupować jednak mój wybór padłby na Shielda.

Jeśli ktoś tego potrzebuje, to tak.

Z drugiej strony AppleTv "oddaje" te "braki" jakością. Zanim kupiłem Apple tv, rozważałem właśnie Shield TV i mówiąc szczerze, zdecydowała prosta zależność: skoro Shield jest niemal tak samo drogi, jak Apple TV, a działa na Androidzie, którego możliwości, wady i zalety już znam z tańszego Mi Boxa, to wybieram zupełnie nowy ekosystem. 

Edytowane przez Toma441
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

@tracer10najpierw chcesz link do benchmarków gdzie wyraźnie jest udowodnione, że procesor Apple jest zdecydowanie lepszy od tego w Nvidii. Twierdzisz, że to noname strona. Dostajesz drugi link i znowu coś ci nie pasuje, nawet nie potrafisz nic z tego odczytać. Przeklejam do posta i dalej nic z tego nie rozumiesz, a wyraźnie jest napisane, który układ jest lepszy. Spójny i skrojony pod Apple TV system oraz lepszej jakości aplikacje, to taka 'kropka nad i' jeśli chodzi o konfrontacje tych dwóch urządzeń. Kompletnie nic nie przemawia na korzyść Nvidii, a cena ta sama. W tym wypadku naturalnym i oczywistym wyborem jest Apple TV 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...