Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jakoś mogłem pomóc @picassopawelw podjęciu decyzji, to super. Też odnosiłem się w ocenie do Mi Box 4k, bo taki miałem swego czasu jako podstawowe urządzenie .

I o ile box się u mnie w większości sytuacji sprawdzał, to w porównaniu do AppleTv jest to po prostu przeskok jakościowy. Czekam do premiery HBO Max czy Disney plus, albo nawet Sky Showtime, żeby w pełni się cieszyć tym urządzeniem. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Toma441 napisał:

O tym właśnie piszę w kwestii tego sprzętu w tym wątku, jak i wielu miejscach forum, ale wiele osób zdążyło mnie, za ocenę tego sprzętu, jak i tego w jaki sposób wpływa na oglądanie np. Viaplay zwyczajnie opluć. 

 

Krótko mówiąc : koszta się zwrócą po tygodniu 🙂

Bo to Apple „wiec płacisz za japko” 

Tak u Nas większość myśli 

Nie jest to sprzęt bez wad (bo co nie ma) ale warty swojej kasy 

Tu się nie płaci tyle tylko dlatego ze znaczek nadgryzionego japka 

 

Jak pisałem - również wybrałem Apple TV bo nie uważam osobiście Android dobrym systemem (czytaj stabilnym) 

Oczywiscie Android to otwarty system i ma więcej możliwości (konfiguracji, apek) ale święty spokój jest bezcenny w przypadku Apple ;)

Edytowane przez spotify
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Toma441 napisał:

Jeśli jakoś mogłem pomóc @picassopawelw podjęciu decyzji, to super. Też odnosiłem się w ocenie do Mi Box 4k, bo taki miałem swego czasu jako podstawowe urządzenie .

I o ile box się u mnie w większości sytuacji sprawdzał, to w porównaniu do AppleTv jest to po prostu przeskok jakościowy. Czekam do premiery HBO Max czy Disney plus, albo nawet Sky Showtime, żeby w pełni się cieszyć tym urządzeniem. 

Właśnie odnośnie Disney'a niby można zainstalować, ale stwierdziłem, że poczekam, bo za dużo zabawy. Właśnie to ten drugi minus, że praktycznie nie ma możliwosci zainstalowania apek spoza sklepu. Czyli Disney'a obecnie na polskim rynku nie ma i w sklepie też nie ma. Gdybym przystawkę kupował parę lat temu, gdy na naszym rynku nie było Dazn, czy Viaplay, to nie ukrywam byłbym wk..., ale obecnie w ogóle mi to nie przeszkadza, bo wszystko jest.

PS. Odnośnie C+ uruchomiłem 2,5h godziny temu i jeszcze nie wyrzuciło, czyli wszystko gra jak powinno.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lakiman napisał:

Czy korzystając z urządzenia zdarzyły sie jakieś błędy w aplikacji Canal+ ?

Korzystając na co dzień  z przystawki i poruszając się w menu urządzenia wystarczy zwykły  pilot od telewizora- można sparować Apple TV z pilotem?

 

Miałem  1 grudnia problem z Multi-Live - mogłem zaznaczyć tylko Sport 3 i Sport 4, ale później wszystko wróciło do normy.

Korzystając z Apple TV używam tylko jego pilota bo moje 2 zakupione z Samsungiem 6 lat temu działają bardzo kiepsko.

Pilot od przystawki włącza telewizor i steruje głosem. Tylko oglądając z UPC używam pilota od telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marian_w napisał:

Miałem  1 grudnia problem z Multi-Live - mogłem zaznaczyć tylko Sport 3 i Sport 4, ale później wszystko wróciło do normy.

Korzystając z Apple TV używam tylko jego pilota bo moje 2 zakupione z Samsungiem 6 lat temu działają bardzo kiepsko.

Pilot od przystawki włącza telewizor i steruje głosem. Tylko oglądając z UPC używam pilota od telewizora.

Piszesz odnośnie Multi-Live, wczoraj pisałem jakie były kanały. Dzisiaj chodząc nie było np C+Family. Chyba w zależności, czy transmitują jakiś mecze, to kanały pojawiają się i znikają. Zresztą przełączanie kanałów w apce C+online tak jak na dekoderze Vectry. Żadnego buforowania i czekania, klikasz i jest kanał.

1 minutę temu, Delta21 napisał:

Apkę hbo max i disney+ można ściągnąć ze sklepu. Na swojej poprzedniej przystawce miałam, dziś zainstaluję na najnowszej, ale fakt jest taki, że nie ściągniesz z polskiego sklepu, na polskim Apple ID :)

Właśnie, trzeba kombinować z innym ID, z innego kraju.

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, picassopawel napisał:

Piszesz odnośnie Multi-Live, wczoraj pisałem jakie były kanały. Dzisiaj chodząc nie było np C+Family. Chyba w zależności, czy transmitują jakiś mecze, to kanały pojawiają się i znikają. Zresztą przełączanie kanałów w apce C+online tak jak na dekoderze Vectry. Żadnego buforowania i czekania, klikasz i jest kanał.

Tak pojawiają się gdy transmitują sport ,miałem dostęp do wszystkich meczów PL które akurat były transmitowane na żywo tylko nie mogłem ich włączyć w Multi-Live bo w tym momencie był dostęp tylko do Sport 3 i 4 - na nich były jakieś "gadające głowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, marian_w napisał:

Tak pojawiają się gdy transmitują sport ,miałem dostęp do wszystkich meczów PL które akurat były transmitowane na żywo tylko nie mogłem ich włączyć w Multi-Live bo w tym momencie był dostęp tylko do Sport 3 i 4 - na nich były jakieś "gadające głowy"

Dla fanatyków można dodać, że różnica pomiędzy C+ na Vectrze, a tym Online wynosi ok. 15sek., bynajmniej u mnie. Także tragedii nie ma. Myślę, że lepiej wychodzą niż Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, picassopawel napisał:

 Właśnie to ten drugi minus, że praktycznie nie ma możliwosci zainstalowania apek spoza sklepu. 

Ta możliwość jest, ale jest dosyć utrudniona, do tego apka np. Disney + w przypadku pojawienia się aktualizacji wymusza ją, blokując działanie do ponownego zainstalowania nowej wersji. To zapewne, po części decyzja samego Apple, żeby utrudnić instalowanie rzeczy "niewiadomego pochodzenia". Z jednej strony rozumiem. Korzystający ma też dzięki temu apki z jednego pewnego źródła czyli z oryginalnego sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Delta21 napisał:

 

@lakiman co do samego zakupu, na ten moment w sklepie rtveuroagd jest jeszcze promocja ratalna, gdzie 2 pierwsze raty płaci za Ciebie sklep, 32GB wychodzi wtedy za 839,06 PLN + cashback z goodie to finalnie poniżej 800 PLN. Niestety w innych sklepach już po tej promocji ratalnej (a też były)

Właśnie tą promocję biorę pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Toma441 napisał:

To raczej kwestia samego Playera jako aplikacji, czy dostawcy, a nie ograniczeń sprzętu.

Tutaj się zgodzę. Fakt, że film, czy serial na Apple to nie to samo co sport w streamingu, ale apka AppleTv powala z nóg. Dlatego da się na tym sprzęcie pokazać jakość bez zastrzeżeń, a sport to jednak inna bajka, co można poczytać w wątku dotyczącym Viaplay. Choć nie można powiedzieć, że się nie da, bo parę lat temu miałem Sky Ticket i tam oglądałem Bundesligę i jeszcze trochę czasu upłynie nim taki Viaplay osiągnie ten poziom, o ile osiągnie.

Edytowane przez picassopawel
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Zuzia napisał:

@picassopawel jak Ci działa Viaplay (polski i skandynawski łącznie z 4K) - jesteś zadowolony z płynności i jakości obrazu?

@Zuzia poczytaj moje wcześniejsze posty tutaj, to niebo, a ziemia. Zero ścinek, nawet tych delikatnych, zarówno na polskim jak i skandynawskim. Jak pisałem apka na LG powiedzmy dawała radę, Xiaomi mnie wk..., łącze nawet po kablu raz działało, raz minimalnie cięło. Na Apple w ogóle nie ma porównania, co najlepsze kabel ethernet ten sam. Choć Viaplay jak Viaplay d... nie urywa. O skandynawskim 4K, czy jak oni piszą UltraHD zobaczę jutro. Jutro i pojutrze mają F1, choć wolałbym na meczu Bundesligi, bo tam widać ewntualne mankamenty. Dam znać, ale jak pisałem wcześniej szukałem czegoś do Canal+ Online i nie żałuję wydanych pieniędzy. C+ Online  na Apple to dla mnie bajka. Szkoda, że tak późno zdecydowałem się na ten zakup, oprócz Xiaomi miałem X96S 4K, ale umówmy się to było nieporozumienie. O minusach Apple napisałem wyżej, wydatek pewnie spory, ale nie żałuje. Nawet moja żona, która umówmy jest laikiem i puściłem jej Viaplay na Xiaomi, a potem Apple, to zauważyła różnicę.

Ps. Jak pisałem miałem voucher, który obniżył mi cenę blisko o połowę. Gdybym miał dać te 800-900, to pewnie bym odpuścił z 64gb na 32gb, bo rzeczywiście bez iPhona to nie ma sensu. 32gb jak tu inni pisali wystarcza, nie ma sensu przepłacać tej 100. No i pewnie przed zakupem byłaby trochę dłuższa rozmowa z żoną;)

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pawop napisał:

Kurcze, korci mnie żeby kupić to urządzenie, ale ciągle zastanawiam się czy warto emoji848.png

Właśnie odpalilem recenzje mojego sąsiada , o czym już pisałem,  że mieszkamy na tym samym osiedlu :)

Do końca nie jestem przekonamy, gdyż nie posiadam sprzętu Apple. 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, picassopawel napisał:

O skandynawskim 4K, czy jak oni piszą UltraHD zobaczę jutro. Jutro i pojutrze mają F1, choć wolałbym na meczu Bundesligi, bo tam widać ewntualne mankamenty. Dam znać

Sprawdź na spokojnie i daj znać koniecznie jak prezentuje się 4K, czy jest lepiej niż pod innymi systemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pawop napisał:

Kurcze, korci mnie żeby kupić to urządzenie, ale ciągle zastanawiam się czy warto emoji848.png

Również chętnie bym zakupił... jeśli UPC wspólnie z Viaplay nie zaprezentują jednak apki na H 4K.

Nad swoją apką UPC też zapewniała że pracują i obecnie działa dobrze.

Ryzykować czy nie..

Na pewno plusów jest dużo a najczęściej korzystam ze streamingu oglądając telewizję.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pawop napisał:

Kurcze, korci mnie żeby kupić to urządzenie, ale ciągle zastanawiam się czy warto emoji848.png

 

Sam się zastanawiałem ale moim zdaniem jeśli nie posiadasz sprzętu Apple i masz smart Tv to mimo wszystko wydatek 900 zł to sporo. Oczywiście jest to dobry sprzęt i podobno jakość też ale czy jest ona wyraźnie lepsza od tego co mamy na apkach w smarcie? Może gdybym nie miał Canal+ i przeszedł tylko na stream to bym się zastanowił ale w moim wypadku nie ma to jednak sensu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...