Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek
7 minut temu, Delta21 napisał:

Pisałam że korzystam i z Apple TV i z shielda pro - nie korzystam z webOSa, nie korzystam z androida w telewizorze/projektorze. Teraz, siedzę sobie ze znajomymi, shield odpalony, nie wiem do czego miałabym się przyczepić :)  

Już ci wskazuję. Stary i dziurawy Android 9 wyglądający jak łajno, brak takiej ergonomii obsługi jak w tvOS, aplikacje wolniejsze z brzydkim layoutem, gorsza jakość obrazu ze względu na gorszy procesor obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Toma441 napisał:

Jednocześnie Netflixa, HBO GO, Viaplay, czy Prime dostarcza w lepszej jakości od urządzeń z Androidem. 

Viaplay już wiem, dostaje ok. 1 Mb/s bitrate więcej. A pozostałe serwisy ile zyskują?

 

 

19 minut temu, Toma441 napisał:

Masz prawo. Wyrażam swoje zdanie. Nie dam sobie też wmówić, że przez to, skoro Chylka w Player jest akurat na tym urządzeniu od Apple w HD a nie 4k, to jest to problem, który to urządzenie dyskwalifikuje. 

W Plyerze na ten moment jest 24 pozycji 4K. Rozumiem, że żadnej z nich nie chciałbyś widzieć? A pewnie dojdą też nowe.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lakiman napisał:

@Toma441Celowo pominąłeś Canal+?

 

Osoby tutaj piszą o wielu kwestiach, to jeszcze nie znaczy, że powinienem odnosić się do każdej z nich.

Dotychczas spotkałem się z jednym poważnym błędem związanym z C+ na Apple tv 4k, a była to "aktualizacja techniczna - błąd DRM-1" taki komunikat pojawił się u mnie i też o tym tutaj napisałem w innym poście. Obecnie nie korzystam z aplikacji, więc nie ma dla mnie tematu. Na materiałach darmowych, które można sobie odpalić bez subskrybcji żadne kłopoty z obrazem nie występują.

Nawiasem mówiąc W AppleTv dużo zależy od indywidualnych ustawień sprzętu, a jest ich trochę, przed wymianą kabla hdmi miałem np mikro przycięcia na Netflixie, wymiana kabla na lepszy jakościowo i aktualizacja oprogramowania wyeliminowały to. 

2 minuty temu, Zuzia napisał:

Viaplay już wiem, dostaje ok. 1 Mb/s bitrate więcej. A pozostałe serwisy ile zyskują?

Nie mam pojęcia ile zyskują. Wiem, że Netflix czy HBO wyglądają wizualnie lepiej niż na Androidzie 

2 minuty temu, Zuzia napisał:

 

W Plyerze na ten moment jest 24 pozycji 4K. Rozumiem, że żadnej z nich nie chciałbyś widzieć? A pewnie dojdą też nowe.

Może bym i chciał, ale jak już pisałem nie jest to dla mnie najistotniejsze. Korzystam z Playera, żeby oglądać od czasu do czasu niektóre programy bez reklam i nie zmieni mojego świata Chylka w 4k, choć to świetny serial. Zapewne pewnego dnia ta opcja będzie też w AppleTv 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Apple TV jest jakaś propozycja przystawki internetowej na której można obejrzeć bez problemu Viaplay i serwisy streamingowe bez mikroprzycięć ?

Kusi sprzęt ze względu na zapowiadane mecze w  4K w ramach apki Viaplay a nie widzę tego za bardzo w najbliższej przyszłości  na Android TV.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kingofsouth napisał:

Nawet jam będzie milion,  to ciebie to nie interesuje. Lubisz cyferki kiedy świat streamingu osiągnie maksa 120 FPS, 500 Mb/s bitrate, 64 K to będziesz szukala nowych aferek.. 😁💣

To nie zaczepka to coś co można wyciągnąć z twojego pisania.

 

Nie ma idealności. Szukasz , tylko czego? Odpisz wprost,  pierw przemysl odpowiedź. Proszę cię. Co Ty szukasz ? 

Daruj sobie "aferki" i podobnej klasy teksty.

Ja akurat subskrybuję Playera (i inne wymienione serwisy), oglądam wybrane pozycje 4K i jestem koneserką jakości. 
A pytania były do użytkownika Apple TV.

 

player2.jpg

 

 

 

 

 

3 minuty temu, stanley840 napisał:

Co ma Appel TV do działania aplikacji😁, to jest sprzęt bardzo wydajny i tylko zależy od programistów danej aplikacji czy to Player albo Canal+ będą działać jak należy😁, a że pseudo specjaliści tego nie ogarniają to już nie wina urządzenia😉

Mniej ważne czyja wina tylko, czy na dzień dzisiejszy działa dany serwis.

 

 

21 minut temu, Toma441 napisał:

Nie mam pojęcia ile zyskują. Wiem, że Netflix czy HBO wyglądają wizualnie lepiej niż na Androidzie 

HBO Go to 3-5 Mb/s bitrate i wyższy profil jakościowy mnie interesuje, stąd pytanie ile konkretnie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i do rangi podstawowej urósł problem (braku) treści 4k w Player. A to raczej nie jest winą tego sprzętu, jako takiego 🙂

Może to dla niektórych będzie szok, ale mniejsze lub większe błędy apek są wszędzie. Różnica dotyczy tego jak sprzęt sobie z błędami radzi, a między Androidem, a Apple tv jest taka, że to drugie urządzenie jest lepiej zoptymalizowane, mniej podatne na czynniki związane np. gorszą jakością streamu, czy łącza internetowego u użytkownika. Nie ma się wrażenia, że "za chwilę się wykrzaczy." Jak to często z androidem bywa. A dosyć rygorystyczne zasady apple co do bezpieczeństwa, czy "utrudniania" użytkownikowi instalowania "wszytkiego co popadnie" ja akurat poczytuje temu sprzętowi za plus. 

11 minut temu, Zuzia napisał:

 

HBO Go to 3-5 Mb/s bitrate i wyższy profil jakościowy mnie interesuje, stąd pytanie ile konkretnie.

 

Musisz zapytać kogoś kto lubi podobne kwestie rozkminiać. 🙂 Ja widzę po prostu różnicę w działaniu aplikacji hbo go na Androidzie, oraz tej samej apki na Apple tv. I różnica widoczna jest gołym okiem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Toma441 napisał:

No i do rangi podstawowej urósł problem (braku) treści 4k w Player. A to raczej nie jest winą tego sprzętu, jako takiego 🙂

Nie w tym rzecz. Apple to "zamknięty" system i jeśli jakaś apka nie działa do końca poprawnie (nawet z winy deweloperów tej apki) nie obejdzie się tego jak na Shieldzie przykładowo poprzez Kodi.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zuzia napisał:

Daruj sobie "aferki" i podobnej klasy teksty.

Ja akurat subskrybuję Playera (i inne wymienione serwisy), oglądam wybrane pozycje 4K i jestem koneserką jakości. 
A pytania były do użytkownika Apple TV.

 

player2.jpg

 

 

 

 

 

Mniej ważne czyja wina tylko, czy na dzień dzisiejszy działa dany serwis.

 

 

HBO Go to 3-5 Mb/s bitrate i wyższy profil jakościowy mnie interesuje, stąd pytanie ile konkretnie.

 

Bardzo ważne jest jak optymalizują aplikacje i winna w tym wypadku tylko jest po jednej stronie. To tak jak świeżemu kierowcy dać prowadzić Ferrari który na 99% nie ogarnie jak prowadzić takie cudeńko😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

 

Ty natomiast kupiłeś urządzenie bez aktualizacji i może ci wystarczy, ale ta przystawka jest dla niewymagających.

Ty kupiłeś 2x zawyżony sprzęt z ograniczeniami których nie ma Shield haha.

I jeszcze jesteś z tego dumny jak każdy kto kupi Appla.

Applowska głupawka działa i trzyma.

Żyj sobie w swoim bzdurnym świecie o miażdżeniu przez Apple Shielda i że Viaplay jest prze super bez haniebnych błędów usługą VOD.

Szkoda na ciebie klawiatury.

Bez sensu dyskutować z kimś kto na spółę z dwoma innymi zrobili z tematu Viaplay chlew.

 

Na dodatek taki jestes wymagający, że kupiłeś sobi Apple do tv Samsunga bez Dolby Vision😄. Komedia haha.

Aha zapomniałem, że Apple Tv 4K jest takie hiper, że załącza DV w Samsungach.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Toma441 napisał:

Musisz zapytać kogoś kto lubi podobne kwestie rozkminiać. 🙂 Ja widzę po prostu różnicę w działaniu aplikacji hbo go na Androidzie, oraz tej samej apki na Apple tv. I różnica widoczna jest gołym okiem. 

Po włączeniu funkcji deweloperskich jest możliwość podejrzenia parametrów streamu. Możesz włączyć i podejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stanley840 wygląda na to, że jedynie Tobie udało się odblokować funkcję podglądu parametrów streamu. Możesz napisać, czy trudno się to robi? I jak dokładnie? 

Na Shieldzie, czy Fire TV to nie problem. 

 

28 minut temu, Toma441 napisał:

Nigdy mnie to nie interesowało na tyle, żeby wiedzieć jak włączyć funkcje deweloperskie 🙂Ja po prostu oglądam film 😉

Ja też po prostu oglądam, ale z tego co zrozumiałam z poprzednich wpisów na Apple TV nie ma nawet znaczka, czy leci w 720p/1080p/4K a ja lubię wiedzieć takie rzeczy.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
28 minut temu, tracer10 napisał:

Ty kupiłeś 2x zawyżony sprzęt z ograniczeniami których nie ma Shield haha.

I jeszcze jesteś z tego dumny jak każdy kto kupi Appla.

Applowska głupawka działa i trzyma.

Żyj sobie w swoim bzdurnym świecie o miażdżeniu przez Apple Shielda i że Viaplay jest prze super bez haniebnych błędów usługą VOD.

Szkoda na ciebie klawiatury.

Bez sensu dyskutować z kimś kto na spółę z dwoma innymi zrobili z tematu Viaplay chlew.

 

Na dodatek taki jestes wymagający, że kupiłeś sobi Apple do tv Samsunga bez Dolby Vision😄. Komedia haha.

Aha zapomniałem, że Apple Tv 4K jest takie hiper, że załącza DV w Samsungach.

Tak bardzo zawyżona cena, że testy syntetyczne jasno wskazują, że Apple TV jest 3-krotnie wydajniejsze od Shield Pro w tej samej cenie. Ja wiem, że to forum jest bardziej obyczajowe niż techniczne, ale elementarne podstawy logiki powinieneś znać. Ten autorski wysokowydajny SoC zapewniający bezproblemowe i długoletnie wsparcie urządzenia poprzez regularne aktualizacje, to coś nieosiągalnego dla androidowej konkurencji. Taka to komedia 😀 Z jednym się jednak mogę wyjątkowo zgodzić. Szkoda na ciebie klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal mi cię jak mało kogo, masz problem z oceną sytuacji, żyjesz wykresami które nijak się nie przekładają na działanie przystawki. Nijak, jesteś w stanie pojąć? Ach nie, sorry.

Twoja logika jest za to na poziomie dziecka 5 letniego, że kupiłes Apple do Samsunga pozbawiając się DV. Doprawdy komedia roku ''wymagający użytkowniku''.

Ciągle też nie dostałem odpowiedzi na pytanie jak te wykresy się mają do użytkowania obu przystawek skoro Shield bryka na takim samym jak nie lepszym poziomie niż ograniczony Apple TV?

Podaj mi jeden przykład w rzeczywistym działaniu i jakości  Shielda w odtwarzanym materiale lub działaniu systemu gdzie Apple miażdży Nvidie?

Nie podasz bo nie ma takiego.

Schowaj się dziecko za tym Samsungiem i tym Apple i nie rób z siebie pośmiewiska w kolejnym temacie po Viaplay.

 

@andi64

On nie rozumie, że aktualizacje androida z reguły nic nie wnoszą do działania przystawek. Shield ma nr9, dycha nie wniosła nic, więc po co aktualizować co roku skoro nie ma z tego pożytku?

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
8 godzin temu, Pawop napisał:

Największym minusem Shielda jest Android, dlatego nawet nie rozważam zakupu tego urządzenia. Zastanawiam sie nad Apple TV, mimo że nie jestem fanem tej firmy.

Ustawowo zawsze masz 14 dni na zwrot, więc możesz sobie przetestować oba urządzenia. Prawdopodobieństwo, że zwrócisz Apple TV jest bardzo małe, a w przypadku Shield Pro jest bardzo duże 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko twoje zdanie czyli jak ustaliliśmy blagiera i mitomana.😄

 

@Pawop najgłupszą rzeczą jaką możesz zrobić to sugerować się jakimikolwiek opiniami w.w usera.

Poczytaj opinie ludzi którzy widzieli w akcji oba sprzęty, a nie kolesia który nawet w sklepie nie widział Shielda.

Ale jak ci przeszkadza Android, to bierz Apple też ok tylko zdaj sobie sprawę z ograniczeń.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...