Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Usługi Apple One działają na wielu urządzeniach Apple, m.in. na iPhonie i iPodzie touch z systemem iOS 14 lub nowszym, iPadzie z systemem iPadOS 14 lub nowszym, Apple TV z systemem tvOS 14 lub nowszym oraz Macu z systemem macOS Big Sur 11.1 lub nowszym. Jeśli zamówisz subskrypcję za pośrednictwem innego urządzenia, nadal możesz korzystać z pakietu Apple One w każdym systemie macOS w wersji wcześniejszej niż macOS Big Sur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Pawop napisał:

@Toma441 w komplecie jest kabel HDMI, czy trzeba oddzielnie kupić i jakiej długości jest kabel od zasilacza?
 

Nie ma kabla hdmi w zestawie. Choć w tej cenie powinien być.

Ten rekomendowany, zdaje się firmy Belkin jest dosyć drogi. Najlepiej samemu popróbować, który lepszy, ale uważam, że lepiej dołożyć parę złotych. 

Apple tv nie posiada zewnętrznego zasilacza, jest standardowy przewód, chyba "ósemkowy" (? tak to się nazywa?) z taką charakterstyczną końcówką. Podpinasz z tyłu do przystawki i do gniazdka.

@swordfish oczywiście. Kupując Apple tv 4k i logując się za pomocą apple id, nawet mając jedno urządzenie stajesz się częścią tego ekosystemu, jakby "na przyszłość". Możesz korzystać z apple one, innych subskrybcji, wypożyczać filmy, natomiast po zakupie iphone, korzystając ze sprzętu i tego samego id, system z automatu cie "rozpoznaje" jako użytkownika. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, swordfish napisał:

czy kupując tą przystawkę mogę skorzystać z Apple One

Tak. Wchodzisz na urządzeniu Apple TV 4K na użytkownika i u dołu strony jest zakładka subskrypcje a w niej opcja Apple One i podana cena.

Możesz też wejść z dowolnego urządzenia na stronę tv.apple.com i zalogować się przy użyciu swojego konta Apple ID. Tam w ustawieniach znaleźć sekcję Subskrypcje i kliknąć opcję Zarządzaj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, czerstwy napisał:

To trzeba by przemyśleć temat. Choć dodatkowy pilot i blokowanie jednego HDMI nie bardzo mi się podoba.

Jak przeczytałem, to w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Chyba dlatego, że wszystko mam podłączone przez Amplituner i do TV leci tylko jeden kabel ;)

W TV obecnie są chyba aż 4 HDMI

 

19 godzin temu, swordfish napisał:

Jeszcze raz. Czy jest sens kupowania Apple TV 4K nie posiadając żadnego sprzętu z ios?

Uważam, że tak. Po pierwsze - śmiga. Po drugie - to Apple więc wsparcie na kilka lat. Po trzecie - jedynie może się z nim równać NVidia Shield.

Fajną rzeczą jest to, że mając IPhone od razu masz pilota w telefonie. Przy szukajce możesz wpisywać nazwy tytułow na telefonie (szybciej sie szuka).

A sam pilot - mam prawie rok AppleTV. Naładowałem raz, do dzisiaj mam ponad 50% baterii (bateria jest wbudowana i ładujesz jak telefon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tyrla napisał:

A czy pilota można ładować ładowarką bezprzewodową ?

Tego to nie wiem. Wiem natomiast że ten pilot raz naładowany może działać nawet do kilku miesięcy.

Oczywiście w zależności jak go się intensywnie używa.

Ja u siebie używam pilota od tv. sony ( żeby nie bawić się dwoma pilotami ).

Wtedy jedynie mam problem z apką. canal+. Na kanałach live jak chcę np. cofnąć program to pilotem gdzie jest tylko opcja ,,click" nie da się tego zrobić. Trzeba użyć pilota oryginalnego gdzie jest opcja tzw. dotykowa.

Także kto lubi trzymać pilot w ręku przy oglądaniu tv. musi uważać żeby sobie czegoś przypadkowo nie poprzestawiać na ekranie ( mam na myśli oryginalny pilot od apple ).

W dalszym ciągu brakuje mi w tym urządzeniu obsługi głosowej po polsku. Dla mnie też jest minusem brak wejścia fizycznego na dysk twardy. Trzeba też pamiętać że w dalszym ciągu brak jest ważnych apek.  (jak na nasz rynek) od TVP ( VOD i Sport ) a także CDA.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, czerstwy napisał:

Dwa boxy na E2 +od czasu do czasu laptop jest jeszcze w pudełku Wifi Premiumbox i nawet te 4 HDMI to nie jest az tak dużo.

No tego nie przeskoczysz 

Ja używam dwa (zajęte) - amplituner i dekoder kablówki 

Reszta przez amplituner - Apple, BR, PS czy nawet jeśli chce podłączyć laptop po HDMi 

Prawda jest taka ze hdmi zawsze będzie za mało nawet jak 6 będą pchać na TV :) 

19 godzin temu, tyrla napisał:

A czy pilota można ładować ładowarką bezprzewodową ?

Tego co mam to nie 

Mam Apple TV z zeszłego roku (model) a nie najnowszy 

Nowy pilot nie wiem ale chyba nie 

 

17 godzin temu, Pawop napisał:

@Toma441 a jakiej długości jest przewód zasilający? Przystawka obsługuje HDR10?
 

Nie chce mi się odsuwać szafki ale krótki nie jest 

Masz tutaj dane i jest HDR10 

https://www.apple.com/pl/apple-tv-4k/specs/

 

 

 

Nie ma wszystkich Apek bo nie chcą płacić haraczu Apple 

Nie ma tez Kodi itd 

Ale pozostałe VOD są czyli te najbardziej popularne - Netflix, Amazon, YouTube, HBO GO/Max, Disney+, Canal+, Viaplay itd
Co ważne - HBO w oryginalnej ścieżce dźwiękowej idzie w 5.1 Lektor jest stereo 
 

I zapewne nowe tez będą jak np SkyShowtime

Wszystkiego mieć nie można wiec jeśli chcesz wszystkie apki to bierzesz na Andku Nvidia Shield 

https://www.nvidia.com/pl-pl/shield/

 

Rowniez steruje sobie pilotem od Sony - Sony Sync działa znakomicie z Apple TV i niestety - czasami jedne rzeczy lepiej wychodzą na oryginalnym pilocie Apple a inne na pilocie Sony 

Życie to tez zawsze kompromis 

 

 

Dysk zewnętrzny? To już za dużo wymagasz :) 

Trzeba go podpiąć pod Tv albo zainwestować w dysk sieciowy i przez jakąś apke np VLC na niego wchodzić 

Mozna również przez VLC tworzyć serwer i na niego wysłać film czy serial (Apple ma 32 albo 64GB pamięci) i wtedy oglądać 

Widzi również Windowsa wiec można z WIN z lapa czy kompa bez problemu wysłać film - nawet z napisami oddzielnie. I przez VLC wtedy oglądasz a po obejrzeniu usuwasz :)

Oczywiście ja używam VLC ale tych apek do oglądania jest mnóstwo - kwestia preferencji 

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spotify napisał:

Dysk zewnętrzny? To już za dużo wymagasz :)

Naprawdę uważasz że za dużo wymagam od sprzętu który jest trzy razy droższy od podobnych urządzeń u konkurencji ? I u której takie udogodnienia są ?

Nie raz jestem u znajomych czy rodziny którzy mają nie koniecznie najnowsze tv. obsługujące wszystkie rodzaje plików czy kodeków i taka przystawka na której można by było odtworzyć nagrania z dysku ( np. rodzinne )byłaby super. Niestety Apple tv. do tego się nie nadaje.

Ja na takie okazje biorę Mi-Boxa.

2 godziny temu, spotify napisał:

Co ważne - HBO w oryginalnej ścieżce dźwiękowej idzie w 5.1 Lektor jest stereo

I filmy są w lepszej jakości niż np. na androidzie czy innych. Ma się wrażenie że idą z innego źródła.

No i są bez logotypów HBO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są. Podobnie jak w przypadku Viaplay idzie to w innym standardzie niż na Androida.

Zresztą Netflix też dla Apple w 4K miewał często 1-2 Mbps więcej niż na innych platformach (teraz nie wiem bo oglądam na apce w TV).

Ale tu mówimy o różnicy już mało zauważalnej typu 15 vs 16.5 Mbps.

Natomiast żeby nie było tak różowo, Apple TV bardzo długo nie obsługiwało Youtube w 4K. Dopiero rok temu dostało obsługę 4K 30 fps, a pół roku temu takze 60.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przedłużę umowy z Play.

Wtedy taka zmiana z Play Boxa na Apple TV powinna być na plus.

Chyba nie ma takiego systemu w telewizorach, który nie sprawiałby tych czy innych problemów, a po 2 latach od zakupu coraz gorzej o kolejne aktualizacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał:

Korzystacie z Wifi czy z kabla?

W moim przypadku Wifi 

 

4 godziny temu, mara68 napisał:

Naprawdę uważasz że za dużo wymagam od sprzętu który jest trzy razy droższy od podobnych urządzeń u konkurencji ? I u której takie udogodnienia są ?

 

Nie wychwyciłeś sarkazmu ;)
 

Możesz zawsze wziąć na Andku Nvidia Shield które notabene jest niewiele tańsze  (nie 3 razy) 

Porównywanie do chińczyków nie ma sensu 

To jakbyś powiedział ze Skoda Superb ma większy bagażnik od Mercedesa klasy E :) wiec Mercedes po jakiego grzyba jest taki drogi 

Albo ze w cenie MacBooka masz wypasionego Lapa na Windowsie 

Albo po grzyba placic za Panasonic TV Oled grube tysiące skoro najtańszy TV z Androidem jest bardziej Smart 

 

 

Nie posiadam dysku sieciowego (nie jest mi potrzebny i na razie nie w planach)  i przesyłam na Apple TV filmy/seriale (do pamięci) przez VLC. Patrząc na to ile mi wchodzi to mam do dyspozycji około 12GB (wersja 32GB) na takie rzeczy  

I sobie już wtedy włączam z przystawki przez VLC 

 

Co do YT o czym pisze kolega to chodzi o to, ze Apple nie mógł się dogadać z Google 

I w drugą stronę - długo brakowało apki Apple TV+ na Android

Najważniejsze - Apple to szybkie urządzenie, wszystko śmiga, spełnia wszystko co dzisiaj jest wymagane i ma wsparcie na kilka lat. Za to się płaci 

A wejście USB jak to w przypadku Jabłka - kiedyś wprowadzi i określi to jako Amazing :)

 

Sprzet się kupuje pod swoje oczekiwanie i zawsze przy wszystkim jest potrzebny kompromis. Idealnego i mającego wszystko urządzenia nie ma 

Zreszta wszystko co kupujemy ma wady i zalety a nie tylko zalety 

3 godziny temu, kingofsouth napisał:

@Toma441 jaki jest teraz koszt Apple TV 4K? 

Wersją 32 GGB wystarczy? 

Pewnie ze starczy - do samych apek masz miejsca bardzo dużo 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mara68 napisał:

I filmy są w lepszej jakości niż np. na androidzie czy innych. Ma się wrażenie że idą z innego źródła.

No i są bez logotypów HBO.

A Viaplay ma logo, czy leci bez?

 

Rozumiem, że nie ma podglądu dokładnych parametrów streamu, w sumie mało które urządzenie ma, ale pokazuje jakiś znaczek jakości - 720p/1080p/4K?

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...