Skocz do zawartości

Czy N na pewno jest lepsza...


Borys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy kto co lubi.

Dla mnie taki układ pakietów jak w N to strzał w dziesiątkę. Nie lubie wszystkiego po trochę jak w pozostałych platformach. Tutaj biorę pakiet filmowy to wiem że będę miał wszystkie AXNy, CC, Universal czy Sci Fi w jednym pakiecie. Biorę Sport to mam Eurosporty w jednym pakiecie do tego TVP Sport, Sportkluby, ESPN America czy nSport. Biorę KNŚ to mam wszystkie Discovery w jednym pakiecie.

Dlatego mnie akurat podoba się to że Nka poszła śladem brytyjskiego Sky i zdecydowała się na pakiety tematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem ofertę promocyjną na 13 miesięcy PEŁNYCH PAKIETÓW(czyli Komfortowy-Familijny Relax Mix- N wszystkie 6 pakietów )+ HBO (jedna opcja Premium jest u wszystkich) + kanały HD

Wyniki zsumowane i podzielone na miesiące :

Wyniki bardzo mnie zaskoczyły. Uważana za najdroższą Cyfra + kosztuje w obecnej promocji 65,8 zł na miesiąc, kolejne miejsce przypadło N z wynikiem 81,7 zł na miesiąc i rzekomo najtańsza platforma Cyfrowy Polsat z wynikiem 93,9zł na miesiąc.

W koszt nie jest wliczony jeszcze dekoder. Najlepiej było by porównać wynajem PVR HD lecz nie jest dostępny w Polsacie wiec była by trochę nierówna walka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka

Oparłem się znowu na obecnych promocjach na 13miesięcy , i porównałem pakiet Familijny Polsatu + opcje HD (Polsat Sport HD, Eurosport HD, MTVN HD nie wliczyłem Discovery HD bo nie jest jeszcze płatny) z odpowiadającym mu cenowo pakietem w N. Przez 6 miesięcy wszystkie pakiety potem przez kolejne 7 do wyboru 4 pakiety (np. odrzucając pakiet dla dzieci ) całą reszta nam zostaje w tym 7 kanałów HD (NSPORT HD, Eurosport HD, MTVN HD, TVP HD, TVN HD, MGM HD, Discovery HD)

Dokladne wyniki Polsat 670,8 zł za cały okres umowy, N 676 zł za ten sam okres

Czyli tylko 5zł różnicy na 13 miesięcy. Przypomne że do Polsatu nie wliczyłem jeszcze Discovery HD (czytaj kolejne 6 zł na miesiac ), który jest obecnie w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaj...obiektywny,oparty na pewnych założeniach dodatkowo badania robiono na wybranej losowo grupie użytkowników wszystkich platform :lol2: .Na jaką [beep]e zamieszczać taki badziew co on ma pokazać? jaka to N wspaniała a pozostałe platformy kaszaniaste.Ten kto to zrobił to chyba był na porządnym kacu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawcho, obiektywniej by było, gdyby w miejscu "n" znalazła się C+.

Nie umniejszaj tej ankiety tylko dlatego, że jest niekorzystna dla abonowanej przez Ciebie platformy.

 

Swoją drogą - ciekawe skąd jest ten wykres i kto się pod nim podpisał (kto go opracował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Mamy ciekawy wykres:

450b736ebc9de022.png

1. Może i tak, ale jakośc kanałów HD także ma znaczenie.

2. Na jakiej podstawie. To, że mają najwięcej kanałów HD ? VOD, dekodery z dyskiem ... Cyfra -6 ???

3. Na Samsunga HD nie narzekam. Poza tym, za duża rozbieżność między dekoderami platform.

4. Dalej mam wrażenie, że autor tego wykresu posiada tylko i wyłącznie platformę N

5. N 6, CP 0, to ciekawe, szczególnie w ostatnim czasie.

6. Dekoder CP - Samsung HD ma naprawdę ciekawe możliwości, -1 ???. Dekodery Cyfry -4 ... nBox 6, coś tu nie gra :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres mocno subiektywny, ale przecież każdy może zadać w taki sposób pytania, aby uzyskać zamierzony efekt, np.:

 

1 - Atrakcyjność kanału sportowego: Nsport -158 Polsat sport 12 Canal+ sport 82

2- Poziom realizacji technicznej transmisji sportowych: Nka 6 Polsat 5 Cyfra 190

3- Poziom wiedzy merytorycznej komentatorów: Nka lepiej nie oceniać Polsat 14 Cyfra 18

4- Filmy: Nka - 24 Polsat 6 Cyfra 37

 

itd itp.

 

Idąc tym tropem wymyśliłbym jeszcze z 50 kategorii porównań, w których Nka wypadła by tragicznie.

Pozdrawiam wszystkich myślących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

obecnie posiadam Cyfrę i moje wrazenia są takie. Cyfra z pewnoscią jest najdroższą ofertą zwłaszcza chcemy mieć pełny pakiet sportowy bo strasznie te programy porozrzucali po pakietach. Na cenę Cyfry wpływa przede wszystkim piłka. Cyfra dokładnie wie w czym rzecz i nie jest przypadkiem że wszystkie kanały Canal+ przy pakiecie podstawowym i o zgrozo komfortowym są tylko możliwe jako zakup w dodatkowej opcji za blisko 30zł. więc dodajmy sobie pakiet podstawowy + ten dodatek i z tego co widzę na ich stronie wychodzi ca.73zł za opcję w której nie ma tvpsport, espn classic, eurosportu2. jak chcesz te kanaly to dopłać jeszcze 20zł a i tak jeszcze ie bedziesz miał orange sport :brawo::brawo::brawo: . Filmów nie ogladam na platformie i takie rzeczy jak HBO nigdy mnie nie interesowały. można sobie do pakietu podstawowego fundnąć pakiet trzech hbo za 30zł - no problem ale wtedy zapomnij o sporcie bo zdaje się tylko eurosport mieć będziesz

Teraz weźmy Nkę i wywalmy z pakietu sportowego cyfry piłkę i będziemy mieli dokładnie praktycznie to samo co w Cyfrze w pakiecie komfortowym bo na C+sport jest praktycznie tylko piłka a ostatnio co stało wię delikatnie mówiąc wk..ce to to że potrafią puścić jakiegoś meczyka outsiderów podczas gdy we Francji grają jakis ważny mecz. Poza tym ostatnimi czasy mało cuś się zrobiło tych transmisji. Doszedłem do wniosku że nie bedę płacił 100zł za to ze w wakacje praktycznie mógłbym miec najbardziej podstawowy pakiet polsatu i róznicy by nie było bo przez 2mc mangotv jest bardziej frapujące niż c+sport.

Od czasu do czasu oglądałem jeszcze Discovery czy NG, ale od kiedy Disco zrobiło ze swojego kanału program dla blacharzy i szrociarzy to po prostu mógłbym tego nie mieć. świetne jest planete ale dziwnym trafem ten kanał jako jedyny ciągle się zacina. Niestety CYfra ma na niego wyłącność. polsat ma jednak bbcknowdledge a enka tvphistoria i disco historia ... zwykłe discovery i NG przez ostatnie lata ewoluowały ku dość specyficznej grupie odbiorców i że tak powiem dziwne są trochę.

bez piłki i Planete mogę przeżyc i doszedłem do wniosku ze sie z cyfrą pożegnam bo jak piszę... Polskiej kopanej nie trawię, angielską coraz mniej i tylko żużla byndzie zal. Eurosporty i tak ruleez. Cyfra tak, ale nie za taką kasę. ostatnio znów coś podnieśli rachunek i po ujrzeniu sumy 103zł powiedziałem pass. po prostu zwykły pakiet enki za 48zł albo familijny + dodatek sport w polsacie daje praktycznie to samo tyle że nie będę co tydzień widział buźki boskiego runaldo, ale mogę sobie go równie dobrze obejrzeć w necie :wink: . na żywo w dodatku. za darmo tyle że w podłej jakości

cyfra po prostu przegina ze sportem... fakt, ligi zagraniczne to dla nich perła w koronie ale nie oznacza to że dla obejrzenia 8 eczy premierligue w miesiącu (bo tyle by się ich uzbierało) muszę płacić taką kasę.. mało tego. wyjmij z cyfry piłkę i z canal+sport nie bedzie praktycznie nic - to kanał futbolowy i w wakacje siłą rzeczy umiera. Zostają eurosporty, espn classic i tvp sport - możesz mieć to wszystko za jedyne 63,90 bo tyle kosztuje pakiet komfortowy oferujacy pod katem sportu znacznie mniej niż enka i niewiele mniej niż polsat. W wakacje jak pisałem kopacze nie grają i nie ma tam czego oglądać - filmy puszczają co jest skandalem. Abonament powinni obniżyć łazęgi za coś takiego.

tak więc żegnam się z cyfrą... raczej bez żalu. gdyby nie cena byłoby ok, ale uważam że to jest stanowczo za drogo. Dodajmy do tego kino polska +10zł, "wynajem" dekodera 10zł, wersje hd 5zł.... a paszli wy won !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem Z N bo nie dość że oferta tragiczna to jescze zeby miec sport,film bajka, rozrywka,muzyka muszę płacić 80 zł. A tam oferta sportowa i filmowa tragedia. Dekoder Hd z nagrywarka 449 zł aktywacja. Vod w którym nic nie ma kilka seriali i stare filmy 40 zł !!Telewizja Nowej Generacji gdzie nie ma co oglądać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takim sposobem nabici w butelkę lądują u nas... w CP... :brawo:

 

Panie kochany... ktoś kto ma choć trochę oleju we łbie ląduje w ofercie netii, neostrady czy czego tam jeszcze i ma to wszystko łącznie z rozgrywkami krykieta na bayabongo i wyścigów karaczanów za 60zł jeśli jest w stanie się pogodzić z marna jakością streamu. ja po prostu mam dośc robienia ludzi w bambuko. Jeśli Cyfra, polsat czy enka uważaja ze są mądrzejsi od abonamentobiorcy to ja im powiem tak: Produkujta chłopaki sobie te transmisje z największych stadionów. jak nie chcieliście dac normalnej promocji dla człowieka który jest z wami od 10 lat to ja mam głęboko w poważaniu takie traktowanie i bedę to oglądał za free w necie a czy któraś z platform dobrze się z tym czuje czy nie to już nie moja sprawa że tak powiem ale jak Bozia Kubusiowi tak kubuś bozi. mam dosyc ciągłego wyciagania łapy po kasę za byle pier..ołę. Za to dopłata za tamto dopłata.... Ostatnio usłyszałem ze zgubiony pilot w Cyfrze kosztuje przy pożegnianiu jakieś kilksdziesiat PLN.... No po prostu zgroza. oddam im obudowę a w środku wstawię płytkę od telewizora. Działac działa - sprawdzałem ale pilota do cyfry i tak będe miał :jupi::jupi::jupi: . ja rozumiem te cyrklowanie z kasą za telefon przez który mozna jeszcze zarobić bo słuzy do załatwiania ważnych spraw ale za transmitowanie kanału w lepszej jakości? A pocałujta mnie wszycscy z działów finansowych platform w 4 litery - nie chcieliśta po dobroci to będzie za darmo a jak zrobi tak większość to przestaniecie nakręcac sportowy biznes do granic wytrzymałości i zwiniecie interes i tyle bedzie dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...