Skocz do zawartości

Czy N na pewno jest lepsza...


Borys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wynika tak...

 

Mamy w n-ce pakiet za 16 zł, są w nim zarówno kanały SD, jak i HD, i Ty uważasz, że te 16 zł płacisz tylko za kanały SD, a kanały HD są za darmo, a jest tak, że te 16 zł płacisz zarówno za kanały SD, jak i za HD.

 

Prosty przykład: nie bierz HBO, nie płać 25 zł, czy masz dostęp do HBO HD? Jak tak, to gratuluje darmowych kanałów HD w n-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że darmowe HD w N to mit. Tylko, że już gdzieś przedstawiłem wyliczenie, z którego jasno wynika, że w tej kwestii jeszcze długo N będzie do przodu. Wynika to z faktu, że na kanały HD w N składa się zdecydowanie więcej osób niż w konkurencyjnych platformach. Niestety nie znam dokładnych danych subskrypcji kanałów HD w Cyfrze+ i Cyfrowy Polsacie, ale przypuszczam, że skoro nie chcą one publikować taki danych to oznacza to, że są one raczej słabe. Oceniam taką liczbę na przedział ok. 50 tys. osób na 1 kanał HD. W N na jeden kanał HD "zrzuca" się średnio 8-10 razy więcej osób, co oczywiste, że powoduje zmniejszenie kosztów wynajmu częstotliwości z ok. 5 zł przy C+ i CP do ok. 0,5 zł w N. Różnica jest więc bardzo znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że darmowe HD w N to mit.

Mądre słowa abonenta n-ki. :brawo:

 

Wynika to z faktu, że na kanały HD w N składa się zdecydowanie więcej osób niż w konkurencyjnych platformach.

A wynika to z faktu, że wszyscy abonenci n-ki mają dekodery HD, a w CP czy C+ tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że darmowe HD w N to mit. Tylko, że już gdzieś przedstawiłem wyliczenie, z którego jasno wynika, że w tej kwestii jeszcze długo N będzie do przodu. Wynika to z faktu, że na kanały HD w N składa się zdecydowanie więcej osób niż w konkurencyjnych platformach. Niestety nie znam dokładnych danych subskrypcji kanałów HD w Cyfrze+ i Cyfrowy Polsacie, ale przypuszczam, że skoro nie chcą one publikować taki danych to oznacza to, że są one raczej słabe. Oceniam taką liczbę na przedział ok. 50 tys. osób na 1 kanał HD. W N na jeden kanał HD "zrzuca" się średnio 8-10 razy więcej osób, co oczywiste, że powoduje zmniejszenie kosztów wynajmu częstotliwości z ok. 5 zł przy C+ i CP do ok. 0,5 zł w N. Różnica jest więc bardzo znaczna.

Ciekawe ilu abonentów n ma to swoje HD na telewizorze CRT i zachwyca się jakością? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego o czym mówimy. To jest jak z antenami HD w Cyfrowym Polsacie 8) Podejrzewam, że w każdej platformie nie tylko w Polsce, ale i na świecie jest tak samo. Po prostu jesteśmy często ludźmi niedoinformowanymi. Taka jest prawda i niewiele się w tej kwestii zmieni. Pokazuje to tylko tę prawdę, że niektórzy po prostu nie są nawet w stanie odróżnić jakości SD od HD.

 

Druga sprawa to fakt, że odbiorcy nie powinno interesować, czy platforma daje mu tani pakiet HD dlatego, że ma lepszy sprzęt czy dlatego, że tak chce. Tak jak nadawcę programu HD nie obchodzi, czy klient ogląda jego kanał na 50 calowej plazmie czy na 14 crt'erze. Liczy się człowiek ( :shock: ) do ilości - nie telewizor. Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, dlaczego N jest dziś w dużo lepszej sytuacji niż konkurencja jeśli chodzi o koszty nadawania. Ale to był ich wybór, ich strategia - mogli przecież nadal wciskać nam dekodery jak do TNK. Cyfrowy Polsat i Cyfra+ też mogli od 3 lat prowadzić proces wymiany sprzętu - ale nie prowadzą. Bo to ich wybór, ich decyzja, ich strategia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Posiadam Platformę CP od 2 lat w chwili obecnej umowa na wypowiedzeniu. Od wczoraj mam N-ke w pakiecie za 99zł.

Dlaczego zmieniłem ? bo nie dali mi dekodera HD z nagrywarką mimo że miałem CP ponad 2 lata. Wracając do tematu, czy N-ka jest lepsza , na pewno jest "NOWOCZEŚNIEJSZA", ma więcej kanałów niż CP. Przyznam się że wieczorami ( piątek, sobota ) nie bardzo było co oglądać w CP.

Miałem do wyboru Cinemax, Cinemax2, Polsat Film, TV1000. Cinemaxy raczej omijałem z uwagi na denerwujący format przekazu obrazu ( jakieś 20:9, więcej czarnych pasków niż samego filmu ) oraz brak ciekawych filmów. Na TV1000 czasem leciało coś fajnego starego ale tylko czasem. Polsat film w chwili obecnej jest słaby programowo. Kanały typu TVN i Polsat pomijam bo jest więcej reklam niz samej treści.

Uważam że CP pod względem filmów bez pakietu HBO jest...słaby

 

Czy będę miał co oglądać w N ??. Zobaczymy , kanałów filmowych na pewno jest dużo więcej ale jaka będzie ich treść ?? czy lepsza ?? , nie wiem ale kanałów jest więcej więc mam większy wybór. W mojej opinii porównując pakiety filmowe jest 1:0 dla N-ki. Sport... nie znam jeszcze dokładnie oferty N-ki ale oferta sportowa CP była bardzo dobra !!. Formuła 1 na żywo ( pomijam studio F1 z Panem Zientarskim który jest denny i mało wie o F1 ), Gale boksu zawodowego są w CP praktycznie co weekend, jeśli ktoś lubi jest tego sporo. Gołota Adamek był na CP , Pudzian też. Sport to nie tylko piłka nożna !!. Kiedyś w CP był Żużel w najlepszym wydaniu czyli liga krajowa :). Dla mnie był to wyznacznik a raczej jedna z zalet dlaczego kiedyś wybrałem CP. Żużel miałem rok , potem na szczęście pojawił się na TVP Sport więc oglądałem go nadal i na szczęście w N-ce też owy kanał jest. Reasumując , moim zdaniem Sport jest lepszy w CP a Mateusz Borek to najlepszy redaktor sportowy.

 

Bajki dla dzieci to temat w sumie mało istotny ale .... bajek jest więcej w N-ce i w moim przypadku ilość kanałów dla dzieci działało na + jak przekonywałem żonę do zmiany i płacenia więcej.

Muzyka mnie nie interesuje w TV bo dla mnie muzyka to jest dobre CD + dobre kable + dobra końcówka mocy + klasowe kolumny. Jednak jest coś co mnie zaciekawiło, mianowicie stacje radiowe nadające sygnał w DTS ( 5.1 ) , mam kilka płyt nagranych w takim systemie i polecam wszystkim posłuchać. Pewnie że można odbierać te stacje przez internet za pomocą komputera i podpiąć to pod kino ale po co mi kolejne kable i upgrady kompa ??. Mam to w N-ce i nic nie muszę przerabiać ( po za podpięciem dekodera do internetu ). Muzyka na plus dla N-ki.

 

Co mogę od siebie jeszcze napisać , BOK w CP w miarę ok, generalnie problemów z Polsatem nie było a jak były to drobne i w BOK zawsze pomogli.

 

Może komuś to pomoże może nie, to są moje uwagi i spostrzeżenia. Nie chcę napisać wprost że N-ka jest czy nie jest lepsza bo mam ją za krótko.

Kupiłem N bo mam nowoczesny dekoder , więcej kanałów filmowych i liczę że wieczorem coś tam zawsze oblookam.

 

Małym plusem N-ki są też kanały HD, jest ich najwięcej i naprawdę odbiór jest kozacki. Nie dla wszystkich jest to ważne dla mnie trochę jest i ważne jest dla każdego kto wydał pieniądze na nowy TV.

 

Ciekawostka na koniec może drobna to rzecz i może zależna od dekoderów ale, w CP na dekoderze SD Samsunga nie ma opcji rozciągania obrazu na format 16:9. jest opcja Pan & Scan ale działała jakoś dziwacznie. Natomiast opcja w dekoderze N działa świetnie !!. Mała rzecz a cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to w N-ce i nic nie muszę przerabiać ( po za podpięciem dekodera do internetu ). Muzyka na plus dla N-ki.

Co prawda nie znam dekoderów CP ( mam cyfry i n-ki) ale aby zainicjować na tunerze n-ki stacje radiowe nadające wia satelita potrzebne jest podłączenie nrecordera do Internetu. Moim zdaniem jest to idiotyzm na skalę światowa.. nie spotkałem czegoś takiego na żadnej z polskich i zagranicznych.. platform.. Rozumie opcja dodatkowa podłączenie do Internetu ..i dodatkowe usługi.. typu poczta serwis dodatkowy etc.

Ale zeby posłuchać np. PR III wia satelita to musi być do inicjacji podłączony Internet.. kuriozum..!!.. Toć to wszystkie tunery nawet te FTA mają listę stacji radiowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie strony medalu tak naprawdę. Bo czy kuriozalne nie jest słuchanie radia za pomocą TV ??. Radio to radio i chyba każdy jakieś w domu ma. Podpinając wczoraj N-ke w domu nawet przez chwile o tym pomyslałem że nie ma guzika na pilocie TV/RADIO. Ale po co mi takie radio ??.Mam te stacje w amplitunerze i w radyjku w kuchni.

Dekoder mam w chwili obecnej nie podpięty do neta więc nie powiem zbyt wiele o stacjach radiowych , wiem że jest ich ok 500 z podziałem na radia tematyczne. Dla mnie jest to akurat przydatne bo jeśli miałbym przezbrajać komputer aby mieć 500 stacji radiowych w tym też te nadające w DTS to nie było by mi po drodze.

 

Dla mnie to plus ,bo moim zdaniem podłączenie dekodera do netu to nie problem skoro i tak w dzisiejszych czasach dekoder jest częścią systemu Hi-Fi w domu. W zamian za to będę mieć 500 stacji radiowych zamiast 6 ?? 8 ?? via SAT ?? .Wszystko pod jednym guzikiem na pilocie a nie w 10 programach na komputerze.

 

Z satelity można słuchać tylko kilkudziesięciu stacji radiowych i moim zdaniem to żaden bajer a i nawet rzekł bym rzecz zbyteczna. Ale 500 stacji radiowych + nadające w systemie DTS to już coś. Warto sie tym naprawdę zainteresować bo są fajne radia tematyczne ( np radia nadające muzyke Dance lat 90, można sie śmiać ale ja sie wychowałem na takiej muzyce więc chętnie czasem posłucham ). W innych platformach tego nie ma dlatego dałem + dla N-ki.

 

Tak jak napisałem dla mnie to plus N-ki i krok w przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czy kuriozalne nie jest słuchanie radia za pomocą TV ??. Radio to radio i chyba każdy jakieś w domu ma.

A kto mówi żeby radia słuchać w TV. Podłączasz dekoder pod wieżę i gra muzyczka. Chyba lepiej słuchać radia przez satelitę niż zaszumiony odbiór niektórych stacji na ziemnie.

No ale niestety n-ka wg.mnie ma jedną wadę. Aby posłuchać radia trzeba podłączyć box do neta. A ja niestety nie mogę tego zrobić bo mam radiówke :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba koniecznie podłączać od razu dekoder do internetu, wystarczy poszukać z satelity stacji radiowych, z których duża część jest FTA. N-ka oferuje wam 14 kanałów HD bez dodatkowych opłat, a wy jeszcze narzekacie, że radia nie ma... :/ I jak tu człowiekowi dogodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czy kuriozalne nie jest słuchanie radia za pomocą TV ??. Radio to radio i chyba każdy jakieś w domu ma.

A kto mówi żeby radia słuchać w TV. Podłączasz dekoder pod wieżę i gra muzyczka. Chyba lepiej słuchać radia przez satelitę niż zaszumiony odbiór niektórych stacji na ziemnie.

No ale niestety n-ka wg.mnie ma jedną wadę. Aby posłuchać radia trzeba podłączyć box do neta. A ja niestety nie mogę tego zrobić bo mam radiówke :/

Większość stacji dostępnych w nRadio to stacje odbierane przez satelity Astrę i HotBirda. Aby uzyskać do nich dostęp wystarczy na moment podpiąć nboxa do internetu, skonfigurować połączenie internetowe, wejść do nRadio, chwilę posłuchać jakiegoś radia, zgasić nboxa, odłączyć kabel internetowy i tyle. Od tego momentu większość stacji z nRadia będzie dostępna mimo braku połączenia z internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy większość to bym nie powiedział przy instalacji hotbird+astra nawet nie połowa.Stacje Polskiego Radia dostępne są z astry.

Aby odbierać radia z satelity trzeba tylko raz połączyć sie z internetem a później juz bd działać.

Mankamentem jest to że trzeba dać sygnał antenowy (dla sygnału aktywacyjnego) aby wejść w menu i dopiero później połączyć się z netem z setup-->internet--->konfiguracja automatyczna.Najlepiej zrobić to gdzieś u kogoś kto ma blisko kabel od ant. hotbird i kabel od neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba koniecznie podłączać od razu dekoder do internetu, wystarczy poszukać z satelity stacji radiowych, z których duża część jest FTA. N-ka oferuje wam 14 kanałów HD bez dodatkowych opłat, a wy jeszcze narzekacie, że radia nie ma... :/ I jak tu człowiekowi dogodzić..

Oprócz nki ma dekoder cyfry i też nic nie płacę z HD!! a radia sobie słucham bez konieczności podlacznia tunera cyfry do Internetu.. Czyli si da to i to.. Z dekodera n-ki nie da sie wyszukac stacji radiowych bez wcześniejszego podłączenia internetu...

Aby odbierać radia z satelity trzeba tylko raz połączyć sie z internetem a później juz bd działać

I to jest ten idiotyzm o którym pisze .. Ja mam co prawda router wi-fi i przewodowy ale aby zainicjować radia to musiałbym kupić kilka metrów kabla i to łączyć.. A tak na tunerze cyfry wybieram radia i słucham..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, dekodera N nie są aż tak och... ach, w Cyfrze przynajmniej ma się tą możliwość dobrania swojego dekodera kupionego na wolnym rynku. Co prawda Pace PVR 500GB daje radę, przynajmniej nie wiesza się tak jak te turbodzurki od N, mój sąsiad chyba już ze 4 razy wymieniał dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok N ma lepszy sprzęt i nie płaci się za HD a wybiera się to coc chce sie oglądać...

Ja w C+ mam niby gorszy sprzęt (ale żadne Youtube i gry mi nie potrzebne) ale daje radę... Nagrywa i odtwarza a do tego DVBT w standardzie i taki powinien być dekoder bez bajerów z których nie korzystam, wiem bo miałem nboxa!

W c+ płacę za HD i to mi odpowiada, 5zł za kanał to nie majątek a nie należę do osób liczących grosz do grosza i nie wyjdzie mi z tego kokosza... Opłacam Canal+ HD, HGC HD, AP HD i EUSP HD i nie czuje się oszukany że muszę płacić a w N jest za Free...

Z pakietów mam Komfortowy+, a moim zdaniem C+ ma z pakietami przewagę bo nie kupujesz wszystkiego... jak bym chciał w N TVN Turbo bo reszta mnie nie interesuje oraz kanał dla dzieciaków Jim jam, TVN Style i MTV (dla dziewczyny), Discovery i Animal Planet dla relaxu to muszę zakupić wszystkie pakiety ze wszystkimi kanałami a w C+ juz nie... Obecne ułożenie kanałów w pakietach jest OK, płacisz mniej masz mniej ale masz mieszankę kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbraja mnie ten śmieszny argument, że w N nie płaci się za HD :lol2: Tak płacicie tylko za kanały sd a kanały hd właściciel dał wam za darmo w wieczystee uzytkowanie hehe. Podatnośc na reklamy i sugestie potężna. Przecież płacicie za wszytko razem i za sd i za hd tylko nie jesst to wyszczególnione jako osobne pozycje.Tak samo cyfra póki mogła faktycznie doiła abo. za kanały hdd terza wliczyła w cenę pakietów ale to nie znaczy, że one są dla nas za darmo.za darmo to tylko w Erze :D Przecież platformy też tych kanałów nie mają za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem że się płaci bo przecież opłaca sie dany pakiet. Nie zmienia to jednak faktu że nie trzeba już dodatkowo płacić za dostęp do kanałów HD, tak jak to jest u konkurencji nie korzystając z żadnych promocji. Dla mnie płacenie dodatkowo za kanał HD to czysta głupota i dopóki C+ i CP z tego nie zrezygnują to ich oferta mnie nie zainteresuje. Dodatkowo to ja mogę płacić za 3D ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...