Skocz do zawartości

Czy N na pewno jest lepsza...


Borys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście obowiązkowe włączenie programów HD do oferty programów SD skutkuje obniżeniem ceny tych pierwszych, dlatego, że ich dołączenie finansują wszyscy.

Zarówno Ci, którzy mają odpowiednie telewizory i korzystają z dobrodziejstwa jakim jest HDTV jak i Ci którzy takich telewizorów jeszcze nie posiadają i to oni de facto fundują na swój koszt tym pierwszym komfort taniego oglądania HDTV.

To tylko techniczne rozwiązanie zmuszające pośrednio do płacenia grupę odbiorców za coś z czego nie mogą korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako abonent cyferki i enki wtrące swoje 3 grosze: cyfra IMO zdziera ostro za opcje HD, w Nce mamy wszystkie pakiety za 80 zł ( w promocji Wielka Rewolucja za 48 przez rok), licząc wg cennika cyfry kanały HD w N to koszt 10x5 czyli 50 zł, oczywiście w swoich wyliczeniach pomijam wszystkie opcje premium, uważam też że [beep]izmem (do potęgi N) jest płacenie i posiadanie dwóch takich samych kanałów (SD i HD), w N tak to już jest "ustawowo", wyjątek to HBO i jego brak w wersji SD, natomiast w cyfrze żeby mieć opcję HD a konretnie możliwość jej wykupienia trzeba posiadać dany kanał w wersji SD - paranoja! i jedni się zgodzą z tym co napisałem, inni niekoniecznie, mam to gdzieś; platformy robią na nas Kowalskich taką kasę, że głowa mała a najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest posiadanie (patrz cyfra+) najwyższego z możliwych pakietów, ideałem byłoby wybranie dokładnie tego za co chcemy płacić ale tak nie będzie nigdy! bo IM to się nie opłaci a to jest najważniejsze, jak ktoś myśli że klient jest najważniejszy polecam skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą :P pozdrawiam i życzę dużo radości oraz tego, by telewizja była tylko dodatkiem, a nie chlebem powszednim, cześć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast w cyfrze żeby mieć opcję HD a konretnie możliwość jej wykupienia trzeba posiadać dany kanał w wersji SD - paranoja!
Pranoje i bzdury to Ty kolego wypisujesz..

 

Ja mam podstawowy plus + HD + Canal + etc..

W Pakiecie podstawowym przykładowo nie ma Eurosportu 2 SD ale jest dostępny Eurosport 2 HD

Nie ma Animal Planet SD ale jest ten kanał Animal HD..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko techniczne rozwiązanie zmuszające pośrednio do płacenia grupę odbiorców za coś z czego nie mogą korzystać.

No w sumie nie do końca. W Nce nawet na zwykłym telewizorze CRT można oglądać kanały HD, tyle że w jakości SD. Więc nawet tacy abonenci mogą korzystać, czyli oglądać te kanały (np. Nat Geo Wild HD, które w Nce nie ma odpowiednika w wersji SD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra mozna ogladac kanaly HD w wersji SD,tylko nasuwa sie pytanie po co mi kanaly HD przy telewizorze CRT skoro efekt koncowy w postaci obrazu na ekranie TV i tak bedzie SD???

Na to pytanie masz odpowiedź w poście nad twoim.

 

Są kanały które występują tylko w jakości HD i przysłowiowy Kowalski który posiada TV CRT ma możliwość je oglądać. Proste jak drut. Gdybym miał TV CRT i płacił pieniądze za jakiś kanał czy za pakiet kanałów w którym on jest a nie mógłbym go oglądać tylko dlatego że mam stary TV czuł bym się oszukany.

A kto mówi żeby radia słuchać w TV. Podłączasz dekoder pod wieżę i gra muzyczka.

Tylko że ja lubię wiedzieć jakiej stacji radiowej słucham. Od tego mam RDS lub nadane nazwy na amplitunerze.

Oferta stacji radiowych w internecie daje duże większe możliwości rozwoju niż pobieranie ich z satelity. Dlatego moim zdaniem posunięcie N-ki w kierunku internetu to dobry pomysł.

 

No ale niestety n-ka wg.mnie ma jedną wadę. Aby posłuchać radia trzeba podłączyć box do neta. A ja niestety nie mogę tego zrobić bo mam radiówke :/

Faktem jest że brak obsługi Wi-Fi to idjotyzm w dzisiejszych czasach i dekoder powinien obsługiwać Wi-Fi. W szczególności dekoder N który otwiera sporo nowych funkcji po podłączeniu do netu.

Dzisiaj chciałem nagrać sobie film który jest o 15:15. Moją żonę raczej to zadanie przerasta i mogła by klikać pilotem do 18. Przez stronę N.pl mam możliwość za pomoca jednego kliknięcia myszki nagrać sobie to z pracy więc ja i tak podepnę ten dekoder pod internet. Dla mnie to jest wielka zaleta a nie minus. Pociągnięcie 5m taniego kabla to nie problem.

Pozostaje tylko inwestowanie w swoją sieć http://akcesoria.n.pl/component/page,sh ... /Itemid,2/

Nie trzeba koniecznie podłączać od razu dekoder do internetu, wystarczy poszukać z satelity stacji radiowych, z których duża część jest FTA. N-ka oferuje wam 14 kanałów HD bez dodatkowych opłat, a wy jeszcze narzekacie, że radia nie ma... :/ I jak tu człowiekowi dogodzić..
Oprócz nki ma dekoder cyfry i też nic nie płacę z HD!!

Nie ma nic za darmo !!. To że w reklamie mówią że jest,to nie znaczy że nie jest wliczone w pakiet za który płacisz :brawo:

a radia sobie słucham bez konieczności podlacznia tunera cyfry do Internetu.. Czyli si da to i to.. Z dekodera n-ki nie da sie wyszukac stacji radiowych bez wcześniejszego podłączenia internetu...

No dobrze i ile kolega ma tych stacji radiowych ?? oczywiście Polskich stacji.........

.... bo ja kabel pociągne , podłącze i będę miał prawie 500 + nRadio w DTS.

 

Owszem w N-ce żeby słuchać radia przez dekoder trzeba ciągnąć kabel ale w zamian za to że go pociągnę ( obciągnę :mrgreen: ) dostane prawie 500 stacji !! . To jest takie same gadanie gdyby ktos napisał że N-ka jest tandetna bo żeby nagrywać inny kanał niż się aktualnie ogląda trzeba zmieniać konwerter na podwójny.

ideałem byłoby wybranie dokładnie tego za co chcemy płacić ale tak nie będzie nigdy! bo IM to się nie opłaci a to jest najważniejsze,

To fakt , ja bym najchętniej opłacił Dobranockę dla dziecka , "Na wspólnej" dla żony i Gwiezdne Wrota dla siebie :mrgreen:

ale poważnie mówiąc fakt jest taki kolego że mądrze prawisz i też bym tak chciał. Mam w N-ce masę kanałów totalnie zbędnych jak TVN Warszawa czy TVN Style i oddał bym je nawet za 0,50zł od sztuki ale jak wiemy tak się nie da.

 

Dla przykładu:

 

Poprzednio miałem CP i tak naprawdę z całej oferty na chwile obecną interesuja mnie 3 kanały. Polsat, Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Za te 3 kanały trzeba zapłacić 37,90 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra mozna ogladac kanaly HD w wersji SD,tylko nasuwa sie pytanie po co mi kanaly HD przy telewizorze CRT skoro efekt koncowy w postaci obrazu na ekranie TV i tak bedzie SD???

Po to że w N coraz częściej znikają odpowiedniki SD danych kanałów, np. HBO SD, Eurosport SD i zostają tylko wersje HD. Ale N może coś takiego zrobić ze względu że wszyscy jej abonenci mogą te kanały oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako abonent cyferki i enki wtrące swoje 3 grosze: cyfra IMO zdziera ostro za opcje HD, w Nce mamy wszystkie pakiety za 80 zł ( w promocji Wielka Rewolucja za 48 przez rok), licząc wg cennika cyfry kanały HD w N to koszt 10x5 czyli 50 zł, oczywiście w swoich wyliczeniach pomijam wszystkie opcje premium, uważam też że [beep]izmem (do potęgi N) jest płacenie i posiadanie dwóch takich samych kanałów (SD i HD), w N tak to już jest "ustawowo", wyjątek to HBO i jego brak w wersji SD, natomiast w cyfrze żeby mieć opcję HD a konretnie możliwość jej wykupienia trzeba posiadać dany kanał w wersji SD - paranoja! i jedni się zgodzą z tym co napisałem, inni niekoniecznie, mam to gdzieś; platformy robią na nas Kowalskich taką kasę, że głowa mała a najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest posiadanie (patrz cyfra+) najwyższego z możliwych pakietów, ideałem byłoby wybranie dokładnie tego za co chcemy płacić ale tak nie będzie nigdy! bo IM to się nie opłaci a to jest najważniejsze, jak ktoś myśli że klient jest najważniejszy polecam skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą :P pozdrawiam i życzę dużo radości oraz tego, by telewizja była tylko dodatkiem, a nie chlebem powszednim, cześć :)

 

 

Nigdy nie da sie wszystkim dogodzic i trzeba sie zdecydowac co jest dla Ciebie wazniejsze, Liga Mistrzow czy Ligi europejskie np :)

Co do kreatora wlasnej listy kanalow mysle ze za jakis rok, dwa bedzie mozliwy, patrzac na to ile funkcji ktorych nie bylo jeszcze 3 lata temu jest dostepnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak kreatora wlasnej listy kanalow nie wynika z niemozliwosci zrobienia takiej funkcji tylko z polityki platformy ktora spisujac umowy z telewizjami zapisuje tam numer pozycji na ktorej bedzie dany program. jesli to sie nie zmieni to kreatora nie bedzie nigdy. ale mi to juz nie przeszkadza. po prostu wiem kiedy zaczynaja sie nakaly ktore mnie nie interesuja i je przeskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

moje zdanie jest takie :

 

n ma lepszy Sprzęt do odbioru HD oraz HD PVR od Cyfry+ o 1000%

 

dysk C+ słychać jak chodzi n Nie

 

Odpalanie i Wyłączanie n - sekunda C+ około 1 min do 1,5 min

 

Wyświetlacz n czytelny niebieski C+ malutki pomarańczowy

 

nazwa Kanałów na Wyświetlaczu n (3 TVN HD) C+ (P 5)

 

DVB-T n (trzeba kupić osobno Tuner NTC) C+ jest wbudowany od razu

 

Stylistyczniie Wygląd Dekodera Zdecydowanie + dla n-ki

 

VoD w N są nawet f.Erotyczne w Cyfrze+ jeszcze ani razu nie spotkałem

 

Oferta HD W N kanały wchodzą do pakietów a w Cyfrze+ osobno płatne

 

Oferta Filmowa Cyfry+ na 100 % lepsza o n

 

Oferta Sportowa (na ten temat się nie będzą wypowiadał bo sportu nie lubię

 

Oferta dokumentalna : N 100 % Lepsza

 

Dzieci najlepsza oferta n rynku

 

Erotyczne Opcja Noc 25zł n opcja Rellax 29zł _aktywacja 49 c+

 

internet sieć tu wygrywa N bo Cyfry+ dekoderów nie da się podłączyć do sieci

 

 

 

To jest tylko moja opinia której nie zmienie :oops:

 

mam nadzieję ,że ci Pomogłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości opinie o o dekoderze dotyczą starego modelu tzn Philipsa PVR 250. Jego wersja po face liftingu (tzn Pace 250) ponoć jest cichsza (pisze ponoć bo nie miałem go w rękach)

Nowy - PACE PVR 500 BG ma szanse być całkiem przyzwoitym sprzętem jeśli tylko poprawią oprogramowanie - wypuścili go w pośpiechu i obecnie jest hmm... niedopracowany - zobaczymy za parę miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zrezygnowałem z N-ki??

 

1- Dekoder N nie pracował, gdy miałem wyłączony TV LCD przy podłączeniu przez HDMI, co uniemożliwiało podłączenie drugiego TV przez rozdzielacz HDMI :sciana:

2- Przez EURO też nie można podłączyć drugiego TV, bo dekoder podaje sygnał alternatywnie, poza tym i tak by nie pracował :sciana:

3- Brak oferty multiroom. TNK- to nieporozumienie...

4- Uboższa oferta programowa, szczególnie w ambitne programy.

5- [beep]ski układ kanałów, lansujący "jedynie słuszną" ITI

 

Dlaczego wybrałem ofertę Cyfry:

1- Dekoder C+ pracuje po wyłączeniu TV LCD oraz podaje sygnał jednocześnie przez HDMI i EURO.

2- Oferta multiroom gratis + drugi dekoder do sypialni na własność za 79zł

3-Bogatsza oferta programowa, szczególnie o ambitne programy: Canal+, Planete (świetny dokument), Ale Kino.

4- Przystępny i dość logiczny układ kanałów.

5- Odbiór w standardzie i bez dodatkowej opłaty- naziemnej TV cyfrowej DVB-T- Polsat

Minus- brak TVP HD (w oczekiwaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enka

Ad.1 Wystarczy to http://ihdmi.pl/cgibin/shop?info=7ihd018&sid=0362c5df i może to http://ihdmi.pl/cgibin/shop?info=3nspp2&sid=0362c5df ale nie wiem czy koniecznie

Ad.2 Wystarczy to http://ihdmi.pl/cgibin/shop?info=2nvision&sid=0362c5df

Ad.3 Skoro nie mogłeś poczekać kilka miesięcy to biegaj z kartą.

Ad.4,5 Mam inne zdanie ale de gustibus non est disputandum

Cyfra

Ad.4 Układ kanałów jest idiotyczny, kanały o różnej tematyce są pomieszane. Enka nawet EPG ma podzielone na stosowne kategorie co usprawiedliwia układ kanałów i bardzo ułatwia oglądanie i nagrywanie.

Ad.5 Rozumiem że dekoder był za darmo? Po co podnosić koszty produkcji WSZYSTKICH dekoderów skoro prawie każdy nowy telewizor ma to "za darmo"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do:Pizzojad

Po pierwsze nie jestem "robaczkiem" i wypraszam sobie tak nazywanie mnie i traktowanie jak jakiegoś marnego ignoranta. Po drugie pytanie nie brzmiało jak to zrobic w dekoderze n-ki tylko dlaczego dekoder n-ki jest pod tym wzgledem gorszy od dekodera Cyfry który daje sygnał zarówno po scart jak i HDMI.

Prosze o mniej ingnoranctwa i trochę szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Multiroom był obiecany już od poczatku i ciągle jego wprowadzenie się opóźnia.

co do pozostałych punktów się nie wypowiadam bo to kwestia gustu.

Nigdy nie był oficjalnie obiecywany, a to co komu ktoś szepnął w kuluarach to można sobie sam wiesz ... Z drugiej strony to patrząc na to kto pierwszy to cyfra jest dopiero strasznie be, bo przed erą N twierdziła że Polacy nie są gotowi na HD. O dekoderach PVR też wcześniej nie pomyślała, a o porządnych dekoderach i ich sofcie do tej pory nie myśli. Jedyne o czym zawsze pamiętają to wysyłanie rachunków co miesiąc.

 

Jeżeli chodzi o jednoczesny sygnał po scart i HDMI to przy obecnej ilosci polskich programów sat i rosnącej ilosci HD widocznie przestało być to priorytetem przy produkcji dekoderów :D Widocznie porzuca się muzealne funkcje oferujące ogladanie tego samego na dwóch telewizorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK- to nieporozumienie...

Poproszę o wskazanie mi co najmniej równoważnej lub lepszej oferty programowej za tak śmieszne pieniądze jak 10 PLN/m-c.

 

Drugi dekoder za 79zł na własność + karta multiroom z pełną ofertą programową cyfry- bez Orange sport i Cinemax.

To wszystko bez abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do:Pizzojad

Po pierwsze nie jestem "robaczkiem" i wypraszam sobie tak nazywanie mnie i traktowanie jak jakiegoś marnego ignoranta. Po drugie pytanie nie brzmiało jak to zrobic w dekoderze n-ki tylko dlaczego dekoder n-ki jest pod tym wzgledem gorszy od dekodera Cyfry który daje sygnał zarówno po scart jak i HDMI.

Prosze o mniej ingnoranctwa i trochę szacunku.

 

Nie miałem zamiaru cię urazić, jeśli tak sie stało to przepraszam. Niemniej jednak:

 

1. Po pierwsze, teraz piszesz bzdury gdyż wyraźnie napisałem że moje pytanie odnosi się do pierwszego punktu w twojej wypowiedzi, natomiast kwestia braku sygnału na SCART przy aktywnym HDMI jest przez ciebie poruszona w p.2 . Tak więc, nie wiem dlaczego teraz wyciągasz tego SCART'a o którym nic nie pisałem.

 

2. W twoim p.1 do którego odnosiło się moje pytanie piszesz co następuje:

1- Dekoder N nie pracował, gdy miałem wyłączony TV LCD przy podłączeniu przez HDMI, co uniemożliwiało podłączenie drugiego TV przez rozdzielacz HDM

 

I do tego stwierdzenia odnosiło sie moje pytanie na które nie otrzymałem odpowiedzi. Tak wiec pozwalam sobie jeszcze raz je powtórzyć:

Przez jaki to niby "rozdzielacz HDMI" nie można było wypuścić sygnału na dwa TV z N i jednocześnie udaje ci się wypuścić sygnał na dwa TV z dekodera cyfry?

 

Mam nadzieję że tym razem zrozumiesz o co pytam i będziesz potrafił udzielić konkretnej odpowiedzi.

 

p.s.

Skoro moim zdaniem niewinny "robaczek" tak cię uraził to życzyłbym sobie abyś uzasadnił swoją tezę o moim ignoranctwie albo mnie przeprosił.

 

EDIT:

Własnie zauważyłem ze pierwsze swoje pytanie pomyłkowo zaadresowałem do annaud zamiast do arnie. Za zamieszanie przepraszam wszystkich zainteresowanych. Pomijając jednak tę pomyłkę podtrzymuję jednak wszystko inne i nadal oczekuję na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enka

Ad.1 Wystarczy to http://ihdmi.pl/cgibin/shop?info=7ihd018&sid=0362c5df i może to http://ihdmi.pl/cgibin/shop?info=3nspp2&sid=0362c5df ale nie wiem czy koniecznie

Ad.2 Wystarczy to http://ihdmi.pl/cgibin/shop?info=2nvision&sid=0362c5df

Ad.3 Skoro nie mogłeś poczekać kilka miesięcy to biegaj z kartą.

Ad.4,5 Mam inne zdanie ale de gustibus non est disputandum

Cyfra

Ad.4 Układ kanałów jest idiotyczny, kanały o różnej tematyce są pomieszane. Enka nawet EPG ma podzielone na stosowne kategorie co usprawiedliwia układ kanałów i bardzo ułatwia oglądanie i nagrywanie.

Ad.5 Rozumiem że dekoder był za darmo? Po co podnosić koszty produkcji WSZYSTKICH dekoderów skoro prawie każdy nowy telewizor ma to "za darmo"?

 

Ad1- po pierwsze koszt, po drugie dekoder podłączony przez HDMi do wyłączonego TV nie pracuje- jest zablokowany, więc wątpię, czy będzie pracował przez rozdzielacz.

Ad2- koszt, poza tym po przekształceniu sygnału HDMI na analog pozbawiam się syhnału cyfrowego na główny TV.

Ad3- na co miałem czekać? Na TNK??? :D:D Nie biegam z kartą, tylko co drugi dzień idę obok do pokoju ją doładować- łącznie traw to 10 sekund. Żaden problem.

Ad4- Canal+, Planete (świetny dokument), Ale Kino.- Programy dla naprawdę wymagających.

Ad5- pozostaniemy przy swoich zdaniach

 

Dekoder HD PHILIPS dostałem za darmo (dzierżawa) + drugi SD PACE do sypialni na własność za 79zł + multiroom za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...