Skocz do zawartości

Czy N na pewno jest lepsza...


Borys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podam swoje powody, dla których zrezygnowałem z CP i zakupiłem n:

1. Dekodery - Turbodekoder w porównaniu do mojego Samsunga SD, czy nawet do najnowszych Echostarów to przepaść. Tym bardziej, że za taki dekoder nie płacę dzierżawy/

2. VoD - w n mam prawdziwe VoD, czyli oglądam kiedy chcę. w CP nie ma nawet VoD, bo to co oni serwują to PPV. Na dodatek, filmu nie ma na dysku, tylko musisz czekać, jak sami puszczą film.

3. Kanały - w n mam najlepsze kanały filmowe, dokumentalne, muzyczne, sportowe i dziecięce. W CP jedynie kanały Polsatu można zaliczyć do tego miana. n jest także otwarta na dodawanie nowych kanałów, a nie jak CP (1, 2 kanały, a reszta to same twory Polsatu).

4. Technologia - n mogę podpiąć do internetu i cieszyć się wieloma stacjami radiowymi, YouTube i serwisami na ekranie TV. W CP tego nie zrobię.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z oferty n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Multiroom był obiecany już od poczatku i ciągle jego wprowadzenie się opóźnia.

co do pozostałych punktów się nie wypowiadam bo to kwestia gustu.

Nigdy nie był oficjalnie obiecywany, a to co komu ktoś szepnął w kuluarach to można sobie sam wiesz ... Z drugiej strony to patrząc na to kto pierwszy to cyfra jest dopiero strasznie be, bo przed erą N twierdziła że Polacy nie są gotowi na HD. O dekoderach PVR też wcześniej nie pomyślała, a o porządnych dekoderach i ich sofcie do tej pory nie myśli. Jedyne o czym zawsze pamiętają to wysyłanie rachunków co miesiąc.

 

Jeżeli chodzi o jednoczesny sygnał po scart i HDMI to przy obecnej ilosci polskich programów sat i rosnącej ilosci HD widocznie przestało być to priorytetem przy produkcji dekoderów :D Widocznie porzuca się muzealne funkcje oferujące ogladanie tego samego na dwóch telewizorach.

 

 

Pamietaja tez o udoskonalaniu swoich dekoderow, zwiekszaja ilosci kanalow HD i wprowadzeniu nowosci np darmowego Multiroomu ktorego w N nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też cieszę się wieloma stacjami radiowymi i wcale nie muszę podpinać mojego dekodera do internetu.

 

Wklej proszę listę swoich stacji radiowych, chętnie podyskutujemy czy N na pewno jest lepsza.

 

Lista stacji radiowych w N-ce http://n.pl/oferta/uslugi_dodatkowe/lista_nradia.html

Czekam na kontrę ze strony kolegi ile to stacji posiadasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji na temat radia w N i C+. Myślę, że nie można porównywać radia z satelity do radia z internetu. Każdemu nie da się dogodzić, jednak radio N bije Cyfrę na głowę.

 

Nigdy nie było i nie będzie z satelity:

:arrow: DI.fm

:arrow: Radioparty

:arrow: Miastomuzyki

:arrow: lokalne stacje radiowe np. Aplauz (chociaż tu nie wiem jaki idzie stream czy 95,1 Wrocław czy Aplauz.fm a to ma znaczenie)

Tylko teraz nie wiem jak się taki dekoder zachowa w przypadku kiedy podłączymy zestaw audio przez cinche i wyłączymy TV.

 

Teraz moje przemyślenia, nie byłem/jestem abonentem N.

Sprzętem wyprzedzają Cyfrę/Polsat o wieki.

1) dekoder z alfanumerycznym wyświetlaczem

2) dostęp do internetu

3) radio internetowe (chociaż brakuje możliwości dodawania własnych stacji)

4) możliwość programowania nagrań przez internet

 

Wszystko fajnie, ale nie sam sprzęt liczy się w wyborze platformy.

Oferta programowa mi kompletnie nie pasuje a w szczególności hity filmowe oraz sport i motoryzacja.

Może i mylę się, gdyż nie znam do końca sportklub/nsport/nfilm/discovery investigation.

 

Cyfra i Polsat mają większy wybór dla domowników i są bardziej uniwersalne.

Osobiście mam o tyle ułatwioną sprawę, że muszę się zdecydować na połączenie familijnego z komfortowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie było i nie będzie z satelity:

:arrow: DI.fm

:arrow: Radioparty

:arrow: Miastomuzyki

:arrow: lokalne stacje radiowe np. Aplauz (chociaż tu nie wiem jaki idzie stream czy 95,1 Wrocław czy Aplauz.fm a to ma znaczenie)

Tylko teraz nie wiem jak się taki dekoder zachowa w przypadku kiedy podłączymy zestaw audio przez cinche i wyłączymy TV.

 

 

Kiedyś dysponowanym linkami do Internetu gdzie można było słuchać ww. stacji bez posiadania tunera n-ki. Jak znajdę to cie je podrzucę na prv ( nie obiecuje na 100 procent)

 

Sprzętem wyprzedzają Cyfrę/Polsat o wieki.

Mam obydwa tunery pvr ( peace 250 Giga i nrecoredr zwykły ) wielkich różnic nie widzę..

Zdecydowanie n-ka ma lepsze EPG tak tunery niczym zdecydowanie sie nie różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt ale programy SD wyglądają bardzo dobrze w porównaniu do Polsatu SD.

 

Ale dodam też że kanały SD na tunerach cyfry wyglądają zdecydowanie lepiej .. posiadam dwa tunery cyfry wspominany wyżej peace i strong ( tuner SD) kanały SD zdecydowanie lepiej wyglądają na tunerach cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrale od N-ki!!

 

Jak ja miałem słuchać radia na tunerze N-ki, kiedy po wyłączeniu TV tuner N-ki się blokuje??? (TV podłączony przez HDMI)

 

No jak??? Powiedzcie??? Tylko przez głośniki TV??? :lol2::lol2::lol2:

 

Bo podłączony tuner do amplitunera Yamahy po wyłączeniu TV milkł... :?::?::?:

 

:lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też cieszę się wieloma stacjami radiowymi i wcale nie muszę podpinać mojego dekodera do internetu.

 

Wklej proszę listę swoich stacji radiowych, chętnie podyskutujemy czy N na pewno jest lepsza.

 

Lista stacji radiowych w N-ce http://n.pl/oferta/uslugi_dodatkowe/lista_nradia.html

Czekam na kontrę ze strony kolegi ile to stacji posiadasz

Ale czy ilość stacji ma decydować, czy coś jest lepsze czy nie?

Ja w zasadzie słucham dwóch stacji, góra trzy i bardzo cenie sobie fakt, że aby ich wysłuchać nie musze podłączając swojego dekodera do internetu i trzymać włączonego TV. A co będzie jeśli internet padnie?

Wtedy radia nie masz, a ja mam :)

Ciekawe co też eNka jeszcze wymyśli, by radia słuchać...., bo jak się domyślam, jest to arcytechniczne trudna operacja...

Na razie do słuchania radia potrzebny jest :

1.internet

2.włączony telewizor

Może każą dekoder do telefonu stacjonarnego podłączyć?

Jak takowego nie masz, to kupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy o jakimkolwiek aucie można powiedzieć, że jest luksusowe, jak nie ma kierownicy i jeździ tylko po z góry ustalonej trasie?

Dekoder n to tylko pseudo tuner, to nie nowoczesność to tylko darmowe dobre pudełko do oglądania programów platformy

To tak jak byś kupił radio na którym odbierzesz tylko Radio Maryja. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dysponowanym linkami do Internetu gdzie można było słuchać ww. stacji bez posiadania tunera n-ki. Jak znajdę to cie je podrzucę na prv ( nie obiecuje na 100 procent)

 

Nie musisz, znam je.

http://www.di.fm

http://www.radioparty.pl

http://www.miastomuzyki.pl

http://www.aplauz.fm

 

Mam obydwa tunery pvr ( peace 250 Giga i nrecoredr zwykły ) wielkich różnic nie widzę..

Zdecydowanie n-ka ma lepsze EPG tak tunery niczym zdecydowanie sie nie różnią

 

Miałem na myśli połączenie do internetu i usługi z tym związane. (radio/nagrywanie)

 

To tak jak byś kupił radio na którym odbierzesz tylko Radio Maryja. :mrgreen:

 

Dla osób interesujących się tematyką rozsądniej jest kupić dekoder nie oferowany przez platformę.

Nie ma przymusowej listy kanałów etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętem wyprzedzają Cyfrę/Polsat o wieki.

1) dekoder z alfanumerycznym wyświetlaczem

2) dostęp do internetu

3) radio internetowe (chociaż brakuje możliwości dodawania własnych stacji)

4) możliwość programowania nagrań przez internet

 

ad-1 Ja oglądam TV, a nie wyświetlacz tunera. Tak prawdę mówiąc w ogóle na niego nie patrzę, więc jest mi to obojętne.

ad-2- dostęp do internetu mam z laptopa + 8 metrowy kabel RGB podłączam kiedy chcę pod TV LCD.

ad-3- radio internetowe, które można słuchać jedynie przy włączonym TV :D:D

ad-4- kompletnie zbędna funkcja.

 

A teraz funkcje, które posiadam w moim tunerze C+ Philips 6201HD, a których nie posiada "nowoczesny" tuner N-ki:

 

1- pracuje przy wyłączonym TV (możliwość słuchania radia przez amplituner oraz możliwość ogldania drugiego TV podłączonego przez EURO)

2- jednoczesne podawanie sygnału przez HDMI oraz EURO. (możliwość podłączenia drugiego TV w sąsiednim pokoju- w moim wypadku u córki)

3- bezpłatna i w standardzie możliwość odbioru naziemnej TV cyfrowej DVB-T (obecnie odbieram min. Polsat)

4- możliwość stworzenia własnej listy kanałów, której nie trzeba aktywować z każdym uruchomieniem tunera (ja tworząc listę pominąłem programy, których nigdy nie włączam np: TVN CNBC, HBO SD, Canal+ film SD itd...)

 

Na razie tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą możliwością ustawiania własnej listy to @arni nie przesadzaj, funkcja ta jest rozwiązana w Philu, moim zdaniem, beznadziejnie (zresztą w nboxie też).

Dla równowagi pdrzucę Ci inny argument: pilot. Jakośc wykonania, trwałość, design, ergonomia, wszystko to, w przypadku nboxa, totalnie zawalone. Są podobno miłośnicy tego pilota, którym się podoba, ale jedno jest niepodważalne - brak sterowania TV, a to wazna funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4- możliwość stworzenia własnej listy kanałów, której nie trzeba aktywować z każdym uruchomieniem tunera (ja tworząc listę pominąłem programy, których nigdy nie włączam np: TVN CNBC, HBO SD, Canal+ film SD itd...)

 

Na razie tyle...

 

 

HBO SD w n już nie nadaje...Jest tylko HBO HD i chwała im za to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie doczytał to kol.@marenss pisze o "Cecylii" a nie o Natalii :lol2::P

A teraz funkcje, które posiadam w moim tunerze C+ Philips 6201HD, a których nie posiada "nowoczesny" tuner N-ki:

4- możliwość stworzenia własnej listy kanałów, której nie trzeba aktywować z każdym uruchomieniem tunera (ja tworząc listę pominąłem programy, których nigdy nie włączam np: TVN CNBC, HBO SD, Canal+ film SD itd...)

:read:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób interesujących się tematyką rozsądniej jest kupić dekoder nie oferowany przez platformę.

Nie ma przymusowej listy kanałów etc.

 

Faktycznie w przypadku cyfry jest najlepsze rozwiązanie posiadać własny tuner..

 

Ale w przypadku n-ki jst to nie wykonalne.. karty parowane z tunerami N.. W cyfrze możesz karty dowolnie przekładać.. stosować splitery etc. .. Nie musisz brać sprzętu od cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ilość stacji ma decydować, czy coś jest lepsze czy nie?

 

W pewnym sensie tak bo im więcej tym większy wybór, idąc tym tropem zawsze znajde cos dla siebie a raczej mam większą szansę.

Można mieć w ofercie 1-2 super kanały filmowe i dla przykładu o 22:00 chciałbym obejrzeć sobie film do poduszki. Są super filmy.. jeden melodramat a drugi z aktorem którego nie lubię ... i co mam zrobić ? Idę spać.

Mając wiele kanałów filmowych zawsze coś się znajdzie :wink: Dla mnie to lepiej a dla Ciebie kolego może nie bo niby nowszy film oglądasz.

 

Pewnie że "treść" zawsze ma znaczenie i jeden woli mieć 10 super stacji a drugi 100 ale już nie tak dobrych ale w zamian za to ma większy wybór.

Można gdybać i gdybać :)).

 

Na koniec ruszę jeszcze temat osób które nazywają dekoder N-ki niby dekoderem. Może nie jest to cud ale ja zapłaciłem za niego 100zł , mam gwarancje na czas umowy a za dwa lata biore nowy za 100zł , będzie nowocześniejszy i będzie miał wszystkie nowe funkcje a ty drogi kolego nadal będziesz posiadał swój megawypasiony, kilku letni dekoderek z bajerami które były fajne 4 lata temu. Fakt kosztował 1500zł to trzeba go trzymać, może się nie zepsuje. Z dekoderami jest troche jak z telefonami komórkowymi , telefon kupiony dzisiaj za dwa lata jest starym bobem, dlatego podziwiam ludzi którzy kupują telefon w dniu premiery za 2 -3 klocki bo jest mega wypasiony, nie lepiej poczekac 2-3 miesiące i łyknąć w promocji za zeta ? Może to zły przykład ale podejście do dekodera mam podobne.

 

Na razie do słuchania radia potrzebny jest :

1.internet

2.włączony telewizor

 

Podłączenie to nie problem.

 

Jeśli dobrze pamiętam, to przy Scarcie dekoder podaje sygnał Audio na chinche a przy HDMI na SPDiF.

Dzisiaj jade po kabel , podpinam pod net i napiszę czy TV musi być włączony czy nie. Sprawdzę oba wyjścia

 

Kilka osób napisało że wadą jest podłączenie dekodera pod internet. Nikt nie wspomina o możliwości nagrywania zdalnego przez internet :):mrgreen: , a to dośc fajna sprawa i jakoś w Cyferce i Polsacie tego nie widziałem. To gniazdo to możliwość rozwijania platformy z biegiem lat. Cyfra tez tak zrobi jak i Polsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel kupiony ( 15m ), koszt 15zł z gotowymi wtyczkami, nie krosowany. Podłączenie proste i bezproblemowe, udostępniłem połacznie internetowe na kompie a w dekoderze N ustawiłem wykrywanie automatyczne. 10 sekund i po sprawie. Radio gra jak malina , szczególnie nRadio HD bo jest w Dolby Digital ale kawałki nadają smętne niestety, dużo klasyki. Dekoder oczywiście działa bez TV , wyświetlacz pokazuje nazwę stacji, przewija zbyt długie nazwy. Bardzo duży wybór stacji radiowych, niestety nie wszystkie stacje RMF działają :cry: .

 

Reasumując jestem zarąbiście zadowolony , radio mam tam gdzie być powinno czyli tam gdzie stoi sprzęt. Nie muszę słuchać radia w komputerze. Wyświetlacz w dekoderze przydatny i to dość znacznie, obsługa stacji radiowych intuicyjna bez potrzeby TV. Wybierasz kategorie, potem radio , klik i działa. Nie wiem kto śmiał sie w tym wątku z wyświetlacza ale pozdrawiam Kolegę i jego dekoder BEZ WYŚWIETLACZA :wink: . Właśnie dzięki temu że jest ,dekoder może spokojnie działać jako radio i nie ma najmniejszej potrzeby włączać TV.

 

Mądrale od N-ki!!

 

Jak ja miałem słuchać radia na tunerze N-ki, kiedy po wyłączeniu TV tuner N-ki się blokuje??? (TV podłączony przez HDMI)

 

No jak??? Powiedzcie??? Tylko przez głośniki TV??? :lol2::lol2::lol2:

 

Bo podłączony tuner do amplitunera Yamahy po wyłączeniu TV milkł... :?::?::?:

 

:lol2::lol2::lol2::lol2:

 

U mnie działa , mądralo. :wink: , może to problem braku HDCP w twoim TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem i starej daty, ale radia w domu słuchałem ostatni raz chyba… w ubiegłym wieku. :mrgreen:

Tuner satelitarny, wykorzystywany do gier, czytania serwisów, allegro, oglądania zdjęć to... pomyłka ?

Wszystkie te nowoczesne funkcje wymieniłbym bez wahania na jedną przestarzałą... układanie własnej listy programów (o wyszukiwaniu nawet nie marzę :smile: ).

Tak samo jak i nagrywanie programów bez możliwości wypalenia ich na płytę lub zgrania na pendrive jest funkcją dla mnie zbędną.

To nie bardzo dobra, ale dobra dedykowana zabawka do oglądania TV-SAT, ponieważ przez dwa lata trwania umowy musiałem go cztery razy wymienić - pomijam stracony czas, pieniądze, piski HDD, rwanie obrazu, rozjeżdżanie się dźwięku, które są dla niego charakterystyczne.

Słynny problem z HDCP i pierwszy rok trwania umowy, w którym uporczywie wmawiano mi, że to mój Sony nie trzyma normy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując jestem zarąbiście zadowolony , radio mam tam gdzie być powinno czyli tam gdzie stoi sprzęt. Nie muszę słuchać radia w komputerze.

 

A ja mając inny dekoder obok nrecorder do SAT podłączami do sprzętu audio bez ciągnięcia pajęczyn po domu i słucham radia.. Taka drobnostka a cieszy..

 

Tuner satelitarny, wykorzystywany do gier, czytania serwisów, allegro, oglądania zdjęć to... pomyłka ?

A ja biorę do rąk laptopa włączam bez podłączanie 15 metrowego kabla i wszystko to robię ..

Podłaczenie do Internetu powinno być jako dodatek a nie wymóg . Idiotyzmem jest to aby móc słuchać radia z SAT istnieje wymóg podłączenie Internetu ( choćby do inicjacji kanałów radiowych )

 

Gry na tunerze SAT to czyste nieporozumienie leciwy komp 10 letni np. Obsługuje dużo lepsze gry i zapewnia dostęp do Internetu (Koszt czegoś takiego od 100 do 200 złotych.. ) Niż czyni to wypasiony nrecorder turbo..

Cyfra dawno sie wycofała z gier na sowich nowych tunerach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem i starej daty, ale radia w domu słuchałem ostatni raz chyba… w ubiegłym wieku. :mrgreen:

 

Może nie ma czego słuchać ?? :wink: Ja słucham sporo i mnie radio w N-ce cieszy.

 

 

Tuner satelitarny, wykorzystywany do gier, czytania serwisów, allegro, oglądania zdjęć to... pomyłka ?

 

Pewnie że to pomyłka i rzecz totalnie nie potrzebna. Ale czy ktoś tutaj w tym wątku wychwala ten dekoder za to że ma gry lub połaczenie z Youtube ?? Nie, mówimy o stacjach radiowych których nie maja inne dekodery.

 

układanie własnej listy programów (o wyszukiwaniu nawet nie marzę :smile: ).

 

Ja listę mam , nazywa się MOJA i mam tam te kanały które mieć chcę. Lista dostępna jest też pod EPG . Wyszukiwanie programu lub filmu tez gdzieś w opcjach widziałem ale głowy sobie uciąć nie dam.

 

Tak samo jak i nagrywanie programów bez możliwości wypalenia ich na płytę lub zgrania na pendrive jest funkcją dla mnie zbędną.

 

Zgadzam się że brak tej możliwości to lipa

 

To nie bardzo dobra, ale dobra dedykowana zabawka do oglądania TV-SAT, ponieważ przez dwa lata trwania umowy musiałem go cztery razy wymienić - pomijam stracony czas, pieniądze, piski HDD, rwanie obrazu, rozjeżdżanie się dźwięku, które są dla niego charakterystyczne.

Słynny problem z HDCP i pierwszy rok trwania umowy, w którym uporczywie wmawiano mi, że to mój Sony nie trzyma normy. :wink:

 

U mnie nic nie piszczy ( narazie ) problemów w/w tez nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...